Sudnjer?

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Sudnjer?

Post by Dark Angels »

Poz kolege,
posto imam 3 kofera za figure, a nedovoljan broj sundjera dosao sam do ideje da sam napravim iste. Moja ideja je da uzmem dve table, jedna deblja (pregrade) i jedna tanja (dno). Ideja je da taj deblji deo "izdubim" sa pregradama/rupama koji ce biti mesta za figure. A kad sve to zavrsim da dno jednostavno prilepim tutkalom ili topljenom plastikom. Od nekog komada sam napravio test primerak. Tutkalo sasvim lepo drzi. Koristio sam ostar skalpel i uspeo sam da dobijem sasvim pristojnu rupu (ivice nisu iskrzane itd). Povrsina koju bih oznacavao za secenje bi bila prilepljena na stranu dna cisto da se ne vidi obelezivanje posle kad produkt bude gotov. Racunao sam da dimenzija bude 3 cm deblja ploca, 1 cm tanja ploca. Naravno to je za sad neka okvirna dimenzija podlozna izmenama.

E sad moje pitanje je, gde u Beogradu prodaju sunjder raznih debljina i koje su cene okvirno? Znam gde mogu da potrazim ali racunam ako neko vec ima iskustva u kupovini sundjera i zna sta je dobro a sta ne.
Druga stvar: ako neko ima neki predlog kako da se ideja odozgo poboljsa, neka kaze!

Hvala unapred na pomoci! :)

P.S. ako ovakva tema vec postoji, izvinjavam se na ponavljanju.
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: Sudnjer?

Post by Yowza »

Obzirom da nisam iz BG-a, ne mogu ti reći gdje možeš kupiti spužve (sunđere) -> možda OBI i slični dućani sa građevinskim materijalom, a ako poznaješ nekog majstora koji radi tapeciranje namještaja, možda možeš i jeftinije proći kao ja, ali ti mogu savjetovati da ih lijepiš sa drvofix-om (P.V.A. iliti bijelo ljepilo) s tim da je uputno ostaviti tako zalijepljene spužve 24 sata da se posuše i to dosta dobro drži, ovo ostalo nisam probao, tako da ti ne mogu reći, ako imaš još kakvo pitanje, slobodno pitaj ;)

P.S. debljine su ti dobre, takve i ja koristim, pogotovo ako se radi o 40k/WHFB pješadiji ;)
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: Sudnjer?

Post by Dark Angels »

Yowza wrote:Obzirom da nisam iz BG-a, ne mogu ti reći gdje možeš kupiti spužve (sunđere) -> možda OBI i slični dućani sa građevinskim materijalom, a ako poznaješ nekog majstora koji radi tapeciranje namještaja, možda možeš i jeftinije proći kao ja, ali ti mogu savjetovati da ih lijepiš sa drvofix-om (P.V.A. iliti bijelo ljepilo) s tim da je uputno ostaviti tako zalijepljene spužve 24 sata da se posuše i to dosta dobro drži, ovo ostalo nisam probao, tako da ti ne mogu reći, ako imaš još kakvo pitanje, slobodno pitaj ;)

P.S. debljine su ti dobre, takve i ja koristim, pogotovo ako se radi o 40k/WHFB pješadiji ;)
Dimenzije sam pogodio...i to je nesto! :D Hvala na savetima!
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Sudnjer?

Post by lord warrior »

Pogledaj YU sorbona, u Balkanskoj, preko puta hotela Prag. Ranije su imali razne sundjere.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Sudnjer?

Post by žubor »

imas 2 radnje u Kralja Petra kada iz Uzun Mirkove krenes na dole pa sa leve strane ...
Image
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Sudnjer?

Post by Zekina banda »

To sto Zubor kaze je isto YUsorbon. Imas i na buvljaku kucice u dnu buvljaka sa desne strane - prodaju materijale i sundjer.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: Sudnjer?

Post by Dark Angels »

Ljudi stvarno hvala na pomoci!
Bio sam do prodavnice i pripazario sudnjer. Napisacu adresu i telefon radnje, ako jos nekog zanima sudnjer. Uzeo sam "ploce" od 3 i 1 cm debljine. Cene su sledece:

Tabla sundjer 200x120 3cm 1008 din.*
Tabla sundjer 200x120 1cm 336 din.*
*trenutne cene koje sam ja platio.
Plava boja sudnjera.

Derma doo.
Kralja Petra 57
Tel. : 011/2624040

P.S. nije da reklamiram radnju, samo kazem gde sam uzeo sundjer. :)
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: Sudnjer?

Post by Dark Angels »

Posto sam pitan da napravim neki prospekt/uputstvo za izradu recicu sledece: Nabavio sam dva drvena kofera od nekog alata. Nisu nista specijalno. Pa je prvi plan da ih sredim jelte. Zatim cu iskorijiti sundjere po meri tih kofera. Koferi ce biti za vozila generalno. Jer su plitki za 3 reda sudnjera (a mozda i nisu, ko zna dok ne krene projekat). Pa ce biti lepa nosiljka za vozila. Uskoro kad krenem sa projektom napravicu temu novu u kojoj cu (valjda) lepo i slikovito da docharam celu stvar... a mozda i sve failuje big time...ko zna :D

Pozdrav do daljnjeg.
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: Sudnjer?

Post by Yowza »

još jedna stvar, najbolje ti je rezati ih sa medicinskim skalpelom, ko oštar nož kroz putar :D
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: Sudnjer?

Post by Dark Angels »

Yowza wrote:još jedna stvar, najbolje ti je rezati ih sa medicinskim skalpelom, ko oštar nož kroz putar :D
Imam onaj GW saklpel ali je mana sto je secivo kratko... :/ Zato uzmem glanc novo secivo za standardni skalpel, dugacko je i resen problem... :D
Slazem se, jako jako bitno - skalpel mora da bude ostar ko katana! :D
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”