Custom Kofer za Figure TAU

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Custom Kofer za Figure TAU

Post by Dark Angels »

Poz,
kao sto sam rekao da cu napraviti uputstvo, shvatio sam da je debilno da slikam seckanje i farbanje kofera, jer cenim da svako od nas zna da koristi lenjir i skalpel, takodje smirglu i spred. Tako da sam odlucio da napisem sta sam radio i da sliku prilozim da se vidi kako je ispalo na kraju.
-Prvi korak je da obezbedite sebi kofer. Drveni,plasticni ili metalni...sve jedno i kako vama vise pashe. Ja bi izabrao plastiku kao najlaksu soluciju za nosenje, ali u nedostatku normalnog plasticnog kofera obezbedio sam sebi dva drvena za ovaj projekat. Znaci kofer pa sve dalje.
-Drugi korak, sudnjer. Idite u Kralja Petra i u "Dermi" kupite sudnjer table. Dva komada, jedna debljine 1cm druga debljine 3 cm. Mozete i deblje table da uzmete, zavisi sta pakujete. Ja pricam o ovome sto sam ja uzeo.
-Treci korak. Nabaviti chestit skalpel. Znace ne kuhinjski nozevi i katane vec dobar skalpel. I paket nozica. Ostar skalpel je jako jako bitan ovde.

-Kada ispunite prva tri koraka bacate se na sechenje sundjera. Kada odredjujete mere, obavezno unutrasnju zapreminu kofera izmeriti, nikako sa spoljne strane. Moj kofer je bio 57cm x 37.5cm x10cm zapremine. Znaci visina (h) je 10 cm, duzina je 57 cm i sirina 37.5 cm. Dakle treba vam tabla sundjera od 56x37 cm. Treba malko suziti sudnjer da ne bi kacio na stranice i da ne bi bio knap da bi se lakse vadile table iz kofera. Na to obratiti paznju. Sve dalje je prosta matematika.

-Meni je ovaj kofer super ispao (kao da je bio namenjen za ovo seckanje) jer na visinu od 10 cm sam na vrh i dno zalepio plocu od 56x37cm i ostalo mi je tacno 8cm prostora za 2 table od 4 cm. Jer kad se spoji tanja i deblja strana ispada 4 cm jelte.

-Iscrtajte sa jedne strane gde ce vam se nalaziti rupe i za koje jedninice. Ja sam konkretno na ovom koferu napravio 88 pesadijskih rupa, 8 za battlesuitove i 4 za DeBilfishe. Za troop sam uzeo GW dimenziju 4.5cmx2cm prorez. Za DeBilfisha sam uzeo 13x15cm dimenziju,a za suitove 6x7cm.

-Iseckati po linijama. 3xmeri 1xseci sistem je jako dobrodosao. Hoce malo da odluta koncentracija kad vuces linije....

-Zatim donju plocu od 1cm zalepiti za gornju iseckanu deblju plocu od 3cm. Lepiti Drvofixom ili ti Tutkalom (barem sam ja tako lepio, kazu ljudi moze i onaj pistolj sa topljenom plastikom-nisam probao).

-Staviti nesto tesko preko zalepljenog sudnjera da ne pobegne i da se lepo zalepi (ja sam stavljao skener preko jer je taman neke fine tezine da ne gnjeci sunjder vec samo da ga pritisne). Znaci ne slona preko vec nesto normnalne tezine.

-Kofer nema potrebe da objasnjavam nesto detaljno. Ismirglao sam ga, presao sa 2 sloja akrilnog mat spreja, zatim mat lakom presao sve na kraju. Posle sam sjebo stvar kad sam hteo da izvucem tau symbol tako da je ta kocka koja se istice popravljana...ne najsrecnije ali zadovoljava kriterijum "moze da prodje".

EDIT: Sudnjer nikako nemojte da prinosite plamenu. Ja sam na test parcetu probao da spalim iskrzane ivice, ne vredi, sudnjer se stopi i postane lepljiv kao smola.

-Slika u prilog:
Image

P.S. Sve ovo je namenjeno da ljudi vide kako okvirno to sve izgleda na kraju, kome se svidja dobrodosao je da da pohvalu ili kritiku ili predlog. Ko ima previse vremena i zeli da se svadja i nateze dal valja il nevalja nema potrebe ni da komentarishe.
Last edited by Dark Angels on Thu Mar 21, 2013 2:57 pm, edited 1 time in total.
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Custom Kofer za Figure TAU

Post by meloras »

Hej pa ovo je bas super ispalo!Hvala i za slike i za uputstvo.
Da li je u radnji bilo drugih boja sundjera?

PS.Mislim da je ovo jedna od onih tema koja zasluzuje da bude sticky.
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: Custom Kofer za Figure TAU

Post by Dark Angels »

Pa ja koliko sam video postoji samo plava verzija...e sad dal nesto moze da se poruci drugo ne znam. Vidi bolje i ovaj plavi nego roze....:D

Hvala na pohvalama! :)
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Custom Kofer za Figure TAU

Post by Olsianon »

Lepo si ti to izmajstorisao :applause:
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: Custom Kofer za Figure TAU

Post by Dark Angels »

Olsianon wrote:Lepo si ti to izmajstorisao :applause:
Malo sam to sa znakom izshusterisao...ali boze moj... :D

Hvala master Olsianon! :)
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”