POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by Dimco »

Planiram neku malo veću proizvodnju terena za WW2, pa me interesuje gde da pazarim materijal sa linka ili bar nešto slično?
Preko se materijal zove "horse hair mattress" ili ti punjenje od konjske dlake.

http://www.thomas-nielsen.com/wwii/map21.jpg
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by bojan »

Kod kineza, moras obici, ima na par mesta.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by Dimco »

bojan wrote:Kod kineza, moras obici, ima na par mesta.
Uffff..., ajde daj neku preporuku, u Kragujevcu čisto sumnjam da ima kod kineza jer šta god da sam tražio nisu imali, u Beogradu je već moguće da ima al ja teško da mogu da lociram date kineze. Daj reci konkretno gde da tražim pa da pošaljem nekog od ovih mojih što su po BG da mi pazari.
User avatar
wuradosan
Posts: 28
Joined: Wed Feb 29, 2012 3:25 pm

Re: POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by wuradosan »

Колико видим на слици треба да одеш у галерију подова и купиш неку, теби знану, дужину зеленог етисона, распараш га и воала ето ти :)
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by Dimco »

wuradosan wrote:Колико видим на слици треба да одеш у галерију подова и купиш неку, теби знану, дужину зеленог етисона, распараш га и воала ето ти :)
Razmišljao sam o tome i sličnim kombinacijama ali nije to to, ovo je najbolji i najbrži način za gomilu živica za bocage.
User avatar
hindza
Posts: 163
Joined: Sun Jan 08, 2006 5:19 pm

Re: POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by hindza »

Pogledaj po radnjama koje prodaju materijal za tapaciranje nešto što se zove "žima". To je nešto što se stavlja između šlarafije i sunđera u krevetu, a meni opasno liči na ovo što si ti postovao. Samo što žima nije zelene boje već recimo boje sena, ali to nije neki problem.
Smrt fašizmu, Sloboda : Rad - 2 : 0...
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by Dimco »

Tačan naziv materijala je "rubberized horsehair". Probaću da obiđem ove što tapaciraju nameštaj možda oni imaju ovo.
User avatar
hindza
Posts: 163
Joined: Sun Jan 08, 2006 5:19 pm

Re: POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by hindza »

To ti je to što sam ti rekao.
Vidi da li neko ima stari sic iza automibila ili neki stari dvosed, trosed, krevet, fotelju, bilo šta što ima federe unutra, pa rasturi i vidi da li ti odgovara.
Smrt fašizmu, Sloboda : Rad - 2 : 0...
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by Dimco »

hindza wrote:To ti je to što sam ti rekao.
Vidi da li neko ima stari sic iza automibila ili neki stari dvosed, trosed, krevet, fotelju, bilo šta što ima federe unutra, pa rasturi i vidi da li ti odgovara.
Znači pravac otpad ako nemaju ovi što tapaciraju. Pročitao sam negde da su ovim punili sedišta BMW-a nekad.
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Re: POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by stalker »

bojan wrote:Kod kineza, moras obici, ima na par mesta.
ovo planiraš da jedan dan obiđeš Kitajce u Beogradu u blokovima ( jedan tramvaj sa autobuske stanice)

drugo , mada manje izvjesno, Kitajci na pančevačkom buvljaku

treće , razni buuuuuuvljaci :)

najbitnije , moraš sve sam
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by teclis »

Ja mislim da ćeš teško naći to kod Kitajaca u mom bloku. Čini mi se da su skoro svi lokali - butici, prodavnice igračaka i po koja prodavnica alata...
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by Dimco »

WTF je Kitajac? Kinez? :D
Nije meni problem da se snađem po BG (živeo sam dok sam studirao u BG), nego da bijem put i da ceo dan provedem po BG mi je problem.
Videću prvo da obiđem po KG potencijalne lokacije i da okrenem jednog majstora što mi je radio tapacirung nekog nameštaja.
Jocinetu
Posts: 115
Joined: Fri Jan 25, 2013 11:32 am
Location: Temerin

Re: POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by Jocinetu »

Kvalitetnu travu možeš napraviti seckanjem starih četkica/četki i bojenjem. Zaista izgleda kao prava trava. Ili da odeš kod nekog frizera i pokupiš kosu ovih što se šišaju mašinicom (za kratku travu) i onih kuštravih (za busenje) :) šalim se naravno
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by teclis »

Jocinetu wrote: Ili da odeš kod nekog frizera i pokupiš kosu ovih što se šišaju mašinicom (za kratku travu) i onih kuštravih (za busenje) :) šalim se naravno
Samo se ti šali, ali ja ću to da uradim 8-)
Jocinetu
Posts: 115
Joined: Fri Jan 25, 2013 11:32 am
Location: Temerin

Re: POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by Jocinetu »

teclis wrote:
Jocinetu wrote: Ili da odeš kod nekog frizera i pokupiš kosu ovih što se šišaju mašinicom (za kratku travu) i onih kuštravih (za busenje) :) šalim se naravno
Samo se ti šali, ali ja ću to da uradim 8-)
nemoj zaboraviti stidne dlačice :lol:
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by teclis »

Jocinetu wrote:
teclis wrote:
Jocinetu wrote: Ili da odeš kod nekog frizera i pokupiš kosu ovih što se šišaju mašinicom (za kratku travu) i onih kuštravih (za busenje) :) šalim se naravno
Samo se ti šali, ali ja ću to da uradim 8-)
nemoj zaboraviti stidne dlačice :lol:

Ne znam ja kod kakvih frizera ti ideš 8-)
User avatar
wuradosan
Posts: 28
Joined: Wed Feb 29, 2012 3:25 pm

Re: POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by wuradosan »

Јеси ли размишљао да пробаш са кудељом, знаш оно што се некада намотавало наслабвине пре изума тефлон траке ;)
П.С. Или нађи зелени силикон, очерупај коња, сигурно их има код цигана што фурају контејнере ту код вас и мало се замажи, не кажем да ћеш успети али можда провалиш нови патент па ти онда нервирај странце где да нађу siliconed konjhair :D
Last edited by wuradosan on Wed Sep 11, 2013 4:11 pm, edited 1 time in total.
Jocinetu
Posts: 115
Joined: Fri Jan 25, 2013 11:32 am
Location: Temerin

Re: POMOĆ - Gde da nađem kod nas?

Post by Jocinetu »

wuradosan wrote:Јеси ли размишљао да пробаш са кудељом, знаш оно што се некада намотавало наслабвине пре изума тефлон траке ;)
П.С. Или нађи зелени силикон, очерупај коња, сигурно их има код цигана што фурају контејнере ту код вас и мало се замажи, не кажем да ћеш успети али можда провалиш нови патент па ти онда нервирај странце где да нађу siliconed konjhair :D
Provereno: Cigin konj Zelenko, "daje" najbolju nijansu za "Russian steppes" battlefield... \:D/
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”