Materijal za modelovanje

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Materijal za modelovanje

Post by Snotling »

Gde ima i sta bi bio najbolji materijal za modelovanje figura? Da izuzmem odmah green staf jer mi treba za "veliko" modelovanje. Dakle nesto kao epoxy smola. Samo da ne bude bas previse skupo.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Materijal za modelovanje

Post by Hypodermic »

Od lokalno dostupnih jeftinih varijanti imas Das masu za modelovanje:
http://spektra.rs/index.php?route=produ ... &path=2050

ponasa se kao glina (znaci susi se, postaje krta, razredjuje se vodom, etc), ali za neke velike radove je sasvim ok materijal. super se turpija. Uz pomoc GS-a za neke finije detalje mogu super stvari da se urade.

Zatim, imas Bizon epoxy lepak (u tvrdom, stangla pakovanju, ne u spricu). Cena mu se krece oko 400-500 dinara za jednu tubu toga. Prednost je sto je super za modelovanej, ponasa se isto kao GS. Mana je sto se stvrdnjava totalno za cca 15 minuta.

Ako negde nadjes Moment Repair Epoxy, ista stvar kao Bizon, samo se susi/strdnjava za 4 sata, i duplo je jeftiniji. Nazalost nigde ga nema na teritoriji Beograda (barem nigde gde smo mi pitali i okretali telefone). Ako ga nadjes negde, uzimaj sve sto ima :)


Sem ta tri, jedino ti ostaje da narucis Milliput iz inostranstva.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Materijal za modelovanje

Post by ZergLord »

Od lokalno dostupnih jeftinih varijanti imas Das masu za modelovanje... Uz pomoc GS-a za neke finije detalje mogu super stvari da se urade.
Mislim da ti cak i ne treba green stuff za neke detalje kao sto su reljefi ili teksture. Das masa moze biti vrlo meka ako na nju naneses odredjenu kolicinu vode.
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: Materijal za modelovanje

Post by Snotling »

Znaci mogla bi ta das masa da bude ok za figure? Mislim nece da omeksa kada se farba?
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Materijal za modelovanje

Post by ZergLord »

Znaci mogla bi ta das masa da bude ok za figure?
Da. Super je za figure srednje ili velike velicine, samo sto ce ti za neke sitne i delikatne detalje ipak trebati Green Stuff. Medjutim, nije dobra za figure velicine 40K ili Fantasy pesadije zato sto je masa krta (vrlo cvrsta kad se osusi ali ipak krta) pa je vrlo moguce da ce ti vrlo sitni delovi puci. Ili mozda nece, nista te ne kosta da probas...
Mislim nece da omeksa kada se farba?
Mislim da je nemoguce da nateras suvu Das masu da ponovo omeksa. Masa samo treba da se dobro osusi, ali se susi u zavisnosti od sobne temperature tako da to moze da potraje.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Materijal za modelovanje

Post by Shunka »

http://en.wikipedia.org/wiki/Fimo
Ima da se kupi u radnji koja prodaje đinđuve odmah pored Grenadier Games-a...
Das nemoj za figure...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Materijal za modelovanje

Post by teclis »

Shunka wrote:http://en.wikipedia.org/wiki/Fimo
Ima da se kupi u radnji koja prodaje đinđuve odmah pored Grenadier Games-a...
Das nemoj za figure...
Kako to na sprskom da zatrazis onoj babi koja tamo radi?
User avatar
stefaz
Posts: 327
Joined: Tue May 20, 2008 6:33 am

Re: Materijal za modelovanje

Post by stefaz »

Ja kupio fimo u TC stadion, na spratu sa hranom, radnjica prodaje umetnicke dzidza bidze.
Ima ih raznih vrsta.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Materijal za modelovanje

Post by Ko, jel' ja? »

stefaz wrote:Ja kupio fimo u TC stadion, na spratu sa hranom, radnjica prodaje umetnicke dzidza bidze.
Ima ih raznih vrsta.
A jel imaju možda Fimo Mix Quick?
User avatar
stefaz
Posts: 327
Joined: Tue May 20, 2008 6:33 am

Re: Materijal za modelovanje

Post by stefaz »

Uf, mnogo pitas. :D
Stvarno ne znam, nisam se informisao pre kupovine. Usput svratio, pitao za Fimo, neki koji se ne pece, uzeo i to je to.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Materijal za modelovanje

Post by Ko, jel' ja? »

Fala u svakom slučaju, proveriću.

Btw, nisam znao da ima Fimo koji se ne peče o.O
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Materijal za modelovanje

Post by lord warrior »

Za sve nabavke fimo mase:
http://extratropictrade.rs/

Oni su uvoznik, pa je verovatno ponuda veca I cena niza.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Razz
Posts: 44
Joined: Sun Mar 29, 2009 6:54 pm

Re: Materijal za modelovanje

Post by Razz »

I ja prvi put cujem za njega, hvala na informacijama. Ali hvala evo bas cu danas da porucim jedan da probam :)

Jer ga neko koristio, i koja je razlika od obicnog fima (sem da se susi na vazduhu)?
Vodka! That's a child's drink, why am I drinking this stupid drink, oh and why am I on a traffic island?
User avatar
tapehead
Posts: 13
Joined: Wed Sep 09, 2015 9:26 pm
Location: Novi Sad

Re: Materijal za modelovanje

Post by tapehead »

Nekromantija teme, da li postoji zamena za green stuff ovde kod nas ?

Za neke terene sam probao da koristim fimo air, al se on nece zalepiti ni za sta dok nije suv, kad se osusi, izgleda ( i ponasa se ) kao pecena glina, ili cigla. Onda se tek lepi. Fimo je dobar i imaju bas odlican range finoce, ali zamisli sad da sredim teren od stiropora, pa dodam detalje fimoom i onda sve strpam u rernu da se ispece, nece da valja :D
Chaos Salad recipe: Apple of Khorne, Orange of Slaanesh, Pineapple of Tzeentch, Kiwi of Nurgle
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: Materijal za modelovanje

Post by DeathJester »

Ima neki Henkel Moment repair, to ti je u sustini kao green stuff samo se stvrde za 10 min tako da moras raditi brzo. A nije bas nesto jeftin, doduse dosta jeftiniji od GW green stuff-a :-D
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”