Baze za FoG

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Baze za FoG

Post by teclis »

Evo neke baze koje sam radio za mongolsku konjicu za Field of Glory. Hteo sam da prikazem stepu najrealnije sto moze. Koristio sam 5 razlicitih vrsta static grassa (od zelene ka dead grass procentualno miksovanje: 100-0, 75-25, 50-50, 25-75, 0-100). Malo sam se i igrao i na poslednje 2 slike se mozda moze da se vidi i efekat jutarnje rose - kapljice se jedva vide al su vidljive :D.

Za zemlju sam koristio Sodu BIkarbonu jer je finije granulacije sto i treba da bude za tako sitnu razmeru 1/72. Dakle lepak za drvo -> posipam sodu bikarbonu -> posle 12 sati velikom chetkom skinem ostatak soda bikarbone sa baze i dobije se fina tekstura za bazu. Obojio sam je da bude crvenica ili kako god da se zove ta vrsta zemljista jer na svim slikama stepe je upravo to crvenkasto zemljiste.

Image
Image
Image
Image
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Baze za FoG

Post by milosh »

Lepo izgleda, i jeste da su fotke u skladu sa naslovom ali fale ti Mongoli da ugodjaj bude kompletan :D
Image
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Baze za FoG

Post by teclis »

milosh wrote:Lepo izgleda, i jeste da su fotke u skladu sa naslovom ali fale ti Mongoli da ugodjaj bude kompletan :D
Nedavno sam otkrio da je mnogo bolje raditi prvo baze, pa tek onda lepiti :)
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: Baze za FoG

Post by DeathJester »

Kako moze biti bolje, kad ce tebi figura sada da bude zalepljena za te travke i kamencice umesto za plastiku i ti malo povuces figuru i ode i ona i tvoja dekoracija baze dovraga.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Baze za FoG

Post by Dzon Vejn »

+ imaces malo ispupcenje na bazi (posto se tako liju figure).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Baze za FoG

Post by teclis »

1) u pitanju su konji koji imaju 2 do 3 il 4 tachke oslonca.
2) ja te baze secnem da se dobije samo konj sa kopitom (malim delom plastike ispod kopita)
3) tamo gde ih lepim to obelezim i udubim skalpelom necim ostrim da taj taman mali deo plastike ispod kopita legne u rupu (3 ili 2mm burgija)
4) lepim kombinacijom tigar lepak + super lepak kap. Chvrsto cementira,

Zvuchi komplikovanije ali je profesionalnije. Pritom:
- mnogo je lakse raditi figure pa onda lepiti, narocito kad je FoG u pitanju i treba 3 konjanika na postolju da bude
- mnogo je lakse raditi bazu kad figure nisu na njoj, narocito kad je FoG u pitanju i treba 3 konjanika na postolju da bude.
- posvetis se bazi pa to ne bude barem kao meni klasican trip "aj jos samo da zbrzam bazu da zavrshim figuru"
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Baze za FoG

Post by Hertz »

Baze izgledaju sjajno. Hvala što si proces podelio sa nama. Koristiće... :D
Image
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”