Metalik boje u airbrushu - problem

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Metalik boje u airbrushu - problem

Post by Dark Angels »

Poz,

imam omanji problem sa vazdushnim kistom... :D sali na stranu. Ne, nije cepljenje - sa Vallejo bojama (air serija) nemam tih problema. Samo sam jednom u pocetku sipao GWov boltgun metal...i shvatio da to vise nikad ne uradim. Elem to sad nije ni bitno. Buni me sledece:

-Boja koju na nesem putem airbrusha se jako tesko washuje - GW wash se povlaci sa povrsine (kao voda sa plastificirane podloge npr.)

-Boja se skida sa modela. (evo vec sat vremena mi stoje modeli i dalje se prstom skida - a jelte ne grebem noktom vec samo prelazim jagodicom preko modela)

Probao sam i sa thinerom (Vallejo Airbrush thinner za boje), i bez thinera - ista stvar.

Sa bojama koje su ne-metalik nemam nikakvih problema. Samo se zezaju metalic boje.

Takodje ako washujem model cestice ostaju na cetkici (tako sam zeznuo jedan brown wash-sva sreca pa bio poluprazan)

Ako neko zna u cemu je caka bio bih zahvalan na razjasnjenju zagonetke! :)


P.S. znam ja da je jedna od solucija lakiranje posle prskanja.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Metalik boje u airbrushu - problem

Post by Dzon Vejn »

Nista od navedenih problema nisam imao pri koriscenju air brusha 8O .

Meni se nakon ~2 min boja ne skida vise (leti nakon par sekundi). I to kad je bas razvodnjeno. Ako sam bas bas bas razvodnio mozda ajde 5 min, mada realno mislim da nisam imao takav slucaj ikada. Wash sam nanosio na razne nacine i nikada nista neocekivano nije bilo. Npr. cak sam neke figure washovao tako sto u casu vode razvodnim ink i onda ubacim modele u casu (bukvalno). I tada su se sasvim lepo inkovali. Thinner ne koristim 50%-50% kako preporucuju, jer boja bude previse vodena. Koristio sam i boltgun metal, a mislim da sam koristio i valjehov ekvivalent chainmetala.

Jedino sto sam imao ranije problema, jeste generalno sa koriscenjem GW metalika - ako ne isperes cetkicu bas bas dobro, znaju da ostanu te cestice. I onda kada umocis u ink nastaje unistenje inka. Dakle samo dobro isperi cetikce nakon bilo kog metalika.

Airbrush nakon svake boje moras detaljno da operes. Treba ti tipa 5 minuta kada se ispraksiras. Inace mozes imati razne tipove problema.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: Metalik boje u airbrushu - problem

Post by Dark Angels »

Eh....ko zna sta mene zeza! :D

Mora da je u pitanju neka hemijska rekacija. Mozda je i do boje... ja stvarno ne znam. :/

Evo figure su stajala sinoc od 4 (tj jutros od 4 ujutru) sad je 12... znaci nekih 8 sati. I boja se ne skida. Kad se vratim s posla probacu da washujem, ako mi ostaju srebrne cestice u washu - lakiracu. Ne vidim drugu soluciju.

Cudni su putevi Imperatora! :D
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”