In Her Majesty's Name - utisci

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

In Her Majesty's Name - utisci

Post by Dark Angels »

Poz,
palo mi je na pamet da mozda ne bi bilo lose da se pokrene neka tema koja opisuje figure iz drugih sistema igara sa minijaturama. Kad kazem opisuje mislim na generali izgled modela, njihova detaljnost, kvalitet izrade... ukratko prednosti i mane. Ali bez licne privrzenosti, vec objektivno. Ako sam morao da krpim figure kilogramima green stafa onda necu reci - e da super su, za 15 min. sam sve sklopio bez muke. Takodje mislim da je ovo dobar nacin da se nekome prezentuje nesto novo. Pravila necu komentarisati iz prostog razloga sto kuburim sa istima, a i nisam nesto merodavan da ih ocenjujem. Za to ima dosta profesionalnijih ljudi od mene. Ja cu se baviti opstim karakteristikama model. Takodje pricacu o figurama koje sam licno sklapao i farbao. I pokusacu da budem sazet.

Pocinjem sa igrom: In Her Majesty's Name
Igraj je Skirmish. Znaci vode se bande umesto velikih armija (red je da kazem jer mozda neko ne zna). Same figure variraju u kvalitetu odliva. Sklopio sam dve bande i razlike je bilo. The Servants of Ra, banda Egipatske tematike je bila super za ciscenje od viskova i nisam primetio neke falinke na modelima. Bilo je viskova i mold lajnova ali nista strasno. Sve se bez problema ocistilo i figure su bile spremne za rad. Dok sa drugom bandom, The Society of Thule, sam imao problema. Jedna figura je imala nedostatak u smislu da nije bila izlivena do kraja samim time ima krace stopalo. Takodje jedan model je imao komad metala koj je spajao lulu i rame, koj sam morao da secem. Iskren da budem to mi se i nije bas svidelo. Ali dobro, izborio sam se i sa time. Sve figure su jednodelne. Izlivene sa malom bazom koja moze da se odsece ili da se prosto sa tim delom zalepi zajedno za bazu.

Toliko o samim modelima, u nastavku vam ostavljam linkove vezane za samu igru.

http://www.ospreypublishing.com/store/I ... 1780962894

http://northstarfigures.com/list.php?man=148&page=1

P.S. Ako neko zeli nesto da doda ili pita, slobodno! :)
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”