Pocetak neceg...lepog?

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
T_N_T
Posts: 2
Joined: Mon Feb 09, 2015 1:32 pm

Pocetak neceg...lepog?

Post by T_N_T »

Pozdrav svima. Nov sam ovde i hteo bih da pitam za savete i nacine da postignem zeljeni efekat pri farbanju svoje armije. U prilozenom materijalu su screenshoti iz igre Warhammer soulstorm army-painter editora. Osnovne boje su tu i najbolje se pokazuju na fire warior-u. Efekat koji bih hteo da postignem je zelena enegrija koja izbija iz spojeva crnog oklopa (nisu nekroni :D) sa crvenim oznakama. Trenutno od modela za farbanje imam jedan stealthsuit team.

Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
I've seen things like you wouldn't believe - entire worlds in flames, chains of supernovas on the edge of nothingness, the great hole is space. I'm changed, an outcast now :argh:
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: Pocetak neceg...lepog?

Post by DeathJester »

Crna retko kad ispadne dobro na figurama, neka tamnija nijansa sive je laksa za rad. Zavisi koliko si iskusan. I nabavi airbrush ako se ozbiljno das na farbanje tau armije, skratices sebi posao za najmanje pola.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
T_N_T
Posts: 2
Joined: Mon Feb 09, 2015 1:32 pm

Re: Pocetak neceg...lepog?

Post by T_N_T »

To sam cuo. Nazalost airbrush je daleko iznad mojih plateznih sposobnosti. :/ Nadam se da ima u Klubu. Da li bih mogao uz cetkicu mogao da postignem sjajniji efekeat zelene?
I've seen things like you wouldn't believe - entire worlds in flames, chains of supernovas on the edge of nothingness, the great hole is space. I'm changed, an outcast now :argh:
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: Pocetak neceg...lepog?

Post by DeathJester »

Gloss varnish ce uciniti bilo koju boju da bude sjajna. Ako je gloss varnish previse sjajan, imas Vallejo Satin Varnish.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Pocetak neceg...lepog?

Post by Hypodermic »

ako pod "sjajnim" mislis na glow effect, otelices se dok to odradis na oklopu koji nema pukotine da izgleda kao da "izbija" iz njega. pogledaj na netu kako su ljudi radili glow effect za oci na slemovima marinaca ili slicno, pa ces videti o cemu pricam.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”