Potrebna pomoc oko drveta

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Potrebna pomoc oko drveta

Post by Snotling »

Dakle, izvajao sam drvo i grane i sve to. Kako da uradim lisce/krosnju?
Drvo bi trebalo da bude zeleno jer idem na neku dzungla temu. Hvala na savetima. :D
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Potrebna pomoc oko drveta

Post by Telion »

Mozda da vidis kod Kineza da li imaju neke one male bonsaie ili nesto slicno, pa iskoristis pravo(vestacko) lisce sa toga?
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Potrebna pomoc oko drveta

Post by deka »

Image Image
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: Potrebna pomoc oko drveta

Post by Snotling »

I gde ovo naći kod nas?
User avatar
TheSerbianRaven
Posts: 244
Joined: Tue Dec 20, 2005 6:05 pm

Re: Potrebna pomoc oko drveta

Post by TheSerbianRaven »

Uvek mozes napraviti clump foliage. Treba ti neki mekan sundjer (obicno se koristi za tapacirung, znaci stari namestaj, jastuci za stolice/kauc itd) i blender. Iscepkas ga na komade, nalijes vode i pustis da ga blender izfroncla (ja sam napravio brdo ovoga sa najjeftinijim stick blenderom, ali sto jaci, to su bolji komadici) i onda procedis usitnjene komadice i ostavis da se osuse. Podelis u 2-3 grupe i svaku ofarbas u malo razlicitu nijansu zelene (stavis u neku teglu, naspes malo razredjene boje, i mesas minut-dva uz eventualno dolivanje boje dok ne dobijes nijansu koja ti se svidja. Sve promesas i opet ostavis da se susi. Onda pomesas sve sa malo drvofiksa, i ili formiras grudve raznih velicina, ili napravis jednu veliku masu koju posle cupkas u delove koliki ti trebaju. Te gombe onda lepis na grane da dobijes krosnju, ili mogu da sluze kao zbunje.
Eiryss, Eiryss, Eiryss kako to zvuci, covece! Ali najbolje je sto ce Kreos ubiti tu Eiryss. Ubice je nezno, ali snazno! Da, to nije onaj Kreos sto je sebe proglasio za jadnika, ne ovo je novi Kreos, epski Kreos, super-grand-exemplar Kreos, kralj zena.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Potrebna pomoc oko drveta

Post by teclis »

Telion wrote:Mozda da vidis kod Kineza da li imaju neke one male bonsaie ili nesto slicno, pa iskoristis pravo(vestacko) lisce sa toga?
+1.

Imash kod kineza kao šimšir veštački ili tako nešto. Naravno doći će u generičko drečavoj glossy svetlo/tamno zelenoj, ali to se da popraviti. Ili mat lak sprej (hepi kolor 13) pa onda glejzovanje airbrushom, ili prajmer pa bojenje (naravno airbrush ovde je vrlo koristan).

Sve u svemu mnogo lepshe izgleda kad se osenchi.
bole
Posts: 73
Joined: Sat May 06, 2017 7:24 pm

Re: Potrebna pomoc oko drveta

Post by bole »

Imas vise nacina ali zavisi od razmere. (i kolicine nerava).

Mozes da probas sa kesicom caja,
Mozes da sam naberes trave (osusis i sameljes u blenderu (ako ti ukucani dozvole).
Mozes od sisarke seme (imas specijalne sisarke cije seme poseca na list kanadske topole ili puzavice.
Mozes od sundjera (sitno iseckas i ofarbas pa polepis.
;pzes od papira (bar sam ja pravio) ofarbo ga pa isavijao kao harmoniku i isekao lisce palme....


Uglavnom zavisi od razmere u kojij bi pravio.
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”