Savet za Bonesium (reaper bones) minijature

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
Ftwomw
Posts: 29
Joined: Tue Mar 20, 2018 9:49 pm

Savet za Bonesium (reaper bones) minijature

Post by Ftwomw »

Pozdrav, dobri ljudi!

Tek počinjem sa farbanjem minijatura, figure za koje sam se odlučio su od reaper-a. Materijal Bonesium. E sad.... pre nego što sam pročitao išta o materijalu, uzeo sam gw chaos black i tamiya sivi sprej prajmer (plastika ko plastika mislih u sebi). Ispostavilo se da ovo možda može biti problematično (plastika ko plastika se ispostavilo kao loš stav). "Možda" je najpreciznija reč koju sam našao na netu.

Da li neko može da potvrdi da li su ovi sprej prajmeri kompatibilni sa Reaper plastikom? Nikada pre nisam farbao minijature i takođe ne znam kako prajmer reaguje u našem podneblju, da li se brže suši itd.
Takođe me brine kako sprej prajmeri koje imam deluju na fine detalje. Minijatura koja mi je mnogo draga (jer pored toga što lepo izgleda nije bila lak zalogaj za novčanik) je Nethyrmaul the undying. Njegove krljušti su realitvno fin detalj i ne znam kako će sprej prajmer da utiče na to. Cilj mi je da uradim crni sloj sa chaos black, praćen sa tamiya gray kako bih uradio pre-shading/zenithal. To su već dva prajmera i ne znam kako/koliko će uticati na detalje.

Ne bih da pišem knjigu ovde, najradije bih došao do kluba i pričao sa ljudima uživo ali posao mi to najverovatnije neće dozvoliti u skorije vreme, a ovako me muči neizvesnost.
Gledao sam dosta tutorijala, ali nigde nisam našao ništa o efektima prajmera na ovaj materijal.

Ako nije previše, moje bonus pitanje bi još bilo: kako bi chaos black + tamiya grey uticali na figuru sa mnogo finih detalja kao što je Lord of slaughter (creature caster proizvođač)? Bio bi vrlo gadan udarac ako čovek uloži u odličan model koji će da upropasti sa prvim korakom farbanja (materijal je resin u ovom slučaju, čuo sam da nije poznat po izdržljivosti i lakom skidanju boja i prajmera).

Mnogo se radujem da krenem sa radom i nadam se da ću moći da naučim dosta od iskusnijih članova foruma :)

P.S. neću počinjati sa takvim modelima, ali ko kaže da ne mogu bar da ih prajmujem za početak, možda dry brush na vrhu modela preko sivog sloja da pojačam efekat.
Ftwomw
Posts: 29
Joined: Tue Mar 20, 2018 9:49 pm

Re: Savet za Bonesium (reaper bones) minijature

Post by Ftwomw »

Kada malo razmislim.... možda sam trebao da napišem tekst na engleskom, kako bi više ljudi razumelo i imalo mogućnost da izjavi svoje mišljenje. Oh well....
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”