Kalupi

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
Astra Ursidae
Posts: 3
Joined: Fri Oct 09, 2020 10:35 pm

Kalupi

Post by Astra Ursidae »

Pozdrav svima,

Interesuje me koje su alternative za green stuff, miliput. Shodno da sam nov u hobiju i nemam uopste rezervnih delova, a bas ne bih da kupujem sve, pokusao bih da reprodukujem neke sitnice poput oruzija i tako tih sitnih delova. Zato je svaki savet i preporuka vise nego dobro dosla :) .
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: Kalupi

Post by DeathJester »

Za koju igru ? Oruzija mozes 3d stampati kod nekoga i bice bolja nego bilo sta sto mozes sam da reprodukujes. A ako bas hoces sam da petljas, imas oyumaru ( ili isto to samo 10x skuplje se zove blue stuff ja mislim ), trazi na youtube sta je to. To neces kod nas naci, samo od preko da narucis. Green stuff ti je brend pa je skupo, kneaditte ti je genericko ime i pod tim imenom ces ga generalno jeftinije naci nego kao green stuff. Ali opet, to samo preko, kod nas ne.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
Astra Ursidae
Posts: 3
Joined: Fri Oct 09, 2020 10:35 pm

Re: Kalupi

Post by Astra Ursidae »

U pitanju je wh40k, pa ponajvise zbog takvih stvari se mislim da se okusam u ovome,znam da je 3d print bolja i kvalitetnija opcija ali hteo bih da probam.
PfcParatrooper
Posts: 316
Joined: Sat Sep 08, 2012 5:27 am

Re: Kalupi

Post by PfcParatrooper »

Astra Ursidae wrote: Sat Oct 10, 2020 6:28 pm ...znam da je 3d print bolja i kvalitetnija opcija...
I daleko jeftinija! Dok nabavis sav neophodan materijal, poplacas sve to, izvestis se...
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Kalupi

Post by Hypodermic »

Kao neko ko se bavi i livenjem i 3d stampom, iz licnog iskustva mogu da ti kazem da je najjeftinija i naprakticnija opcija da pazaris bitze (tj rezervne delove) ovde na marketu od ljudi kojima ne trebaju, ili online. Livenje i 3d stampu ostavi za one stvari koje ne mozes na taj nacin nabaviti (a voljan si da trosis vreme i zivce da ih napravis od nule)

ako ti treba kopiranje nekih 2d povrsina, InstaMold (izguglaj sta je) i glina rade posao. Ako ti treba jeftinija alternativa od miliputa i GS-a a da moze kod nas da se nabavi, farbare bi i dalje trebalo da prodaju neki vid dvokomponentne epoksidne smole za popunjavanje zidova (ne lepak u tubi). Ipak, nije nesto mnogo jeftinije od GS-a.
Last edited by Hypodermic on Sun Oct 18, 2020 11:44 pm, edited 1 time in total.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”