Kozmik boje

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
wuradosan
Posts: 28
Joined: Wed Feb 29, 2012 3:25 pm

Kozmik boje

Post by wuradosan »

Да ли је неко имао прилике да ради или шта мислите какав им је квалитет. Производи нека фирма из Ниша. Хоћу да офарбам неке фигуре из игре на табли. Хвала на помоћи
PfcParatrooper
Posts: 316
Joined: Sat Sep 08, 2012 5:27 am

Re: Kozmik boje

Post by PfcParatrooper »

Za terene\diorame ok, nikako za figure.
BritkaKandza
Posts: 17
Joined: Thu Nov 01, 2018 10:55 pm

Re: Kozmik boje

Post by BritkaKandza »

Znam da je kasno sto se tice odgovora na pitanje iz glavnog post, ali bih hteo da se nadovezem na PfcParatrooperov post.

Kozmik boje nisu za farbanje minijature, preguste su, a kad se razblazuju onda ne pokrivaju lepo, vec mora da se prelazi sa njima 3-4 puta. Barem je to moje iskustvo sa crnom i belom sa kojima sam do sada radio. Minijature nisam njima farbao, ali baze i terene jesam.

Za farbanje terena su cista preporuka, na manje kolicine kostaju kao kineske boje koje mozete da kupite po kineskim trznim centrima, a mnogo kvalitetnije od njih.

Kozmik ne pravi samo boje, vec ima citav dijapazon slikarskih i hobi proizvoda. Imaju lakove, razne mediume i slicno. Ja sam pravio wash za teren sa njihovim proizvodima. Skoro sam kupio reljefnu pastu (structure paste), jer sam video da neki to koriste za baze, kao zamenu za GW technical boje. Ako ovo prodje kao zamena za Astrogranite texture boju, nabavljam njihov crackle medium za probu.
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”