Kuće od kartona

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Kuće od kartona

Post by TomZG »

Prije par dana sam naletio na ove modele kuće
http://www.davesgames.net/catalog-fanta ... eriors.htm

Siguran sam da bi dobro izgledale ako bi se netko potrudio oko sastavljanja.
Kupio sam http://www.davesgames.net/catalog-cabin.htm i čekam malo slobodnog vremena da isprintam na deblji papir (bar 160g), izrežem i pokušam složiti.
Kako se ipak radi o kartonu planirao sam ga lijepiti na styren debljine 1-2 mm.

Rezultate ću svakako pokazati.

Ima li tko iskustva sa sličnim stvarima?

hvala
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Kuće od kartona

Post by meloras »

Ovakav tip terena je jako dobar po novcanik,jer za malo para mozes napraviti mnogo vise terena nego sto bi dobio da kupis neki plasticni ili rezinski set.
Licno recimo imam mnogo modela,raznih skala za opet razne sisteme,spremnih za stampu.Uglavnom su ili free modeli ili sa torenta
Od tih koji se placaju najbolji su mi modeli od world works gamesa i od paper terraina.Cak bi ti toplo preporucio da pogledas te sa paper terrain sajta,setovi za wwII su fantasticni,u svakoj skali,za svaki front.Tu je caka sto za pare ne dobijes link za pdf (te ga nema na netu) vec ti posalje postom istampane strane na nekom papiru 170g ili vise.

Probao sam neke krupnije kao i sitnije zgrade da radim na obicnom papiru,i to nije bas najsjajnije jer nema cvrstinu.Lepiti necim sam papir na recimo foam core je lose jer se slika na papiru osteti i nazire se lepak iza.Jos nisam radio zgrade na cvrscem papiru,ali jesam neke druge zavrzlame za 40k i mogu ti reci da ako imas strpljenja i kvalitetnih fajlova za stampu milina je za rad.Zavisno od velicine toga sto radis mozda bi ti dobro dosla neka potpora iznutra kako se zidovi ne bi krivili ili savijali.Ali osim te potpore ne bi trebalo da taj stampani karton lepis na nesto deblje.U slucaju da zgrada/kuca zapravo ima i neku unutrasnjost nema mesta za potporu,ali imas mogucnost da zidove duplo stampas,pa da spoljasnju i unutrasnju stranu zida zalepis jednu na drugu.To bi ti u slucaju neke soligne gramaze papira dalo dovoljnu debljinu da ne moras da strepis od savijanja.

Pored tih printable terena pokusavao sam da radim i od foam cora,oblik zgrade pa teksturu sa gitom pa farbanje,i moram priznati da je ta metoda jako dosadna.Uradio sam par fabrika,hala i stampenih zgrada za Staljingrad i super su ispale obzirom da me nije kostalo nista sem malo materijala.Medjutim kad sam krenuo da radim kuce za francusku,afriku i ruska sela vrlo brzo se nakupilo zapocetih a ne zavrsenih kuca,nisam imao dobre planove pa sam taj deo batalio do daljnjeg.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kuće od kartona

Post by Duc d' Elchingen »

nisam praktikovao papirne terene jer nas nekolicina se organizovala i kupovala terene, a neki su bogami to i samoinicijativno radili
dobar teren predstavlja više od 50% zadovoljstva partije tako da moj ti je predlog da postepeno prelaziš na rezin, drvo, plastiku i slične materijale
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kuće od kartona

Post by žubor »

off-topic ...

sta se desilo sa svim terenima i onom tablom sto sam je pravio sad kad vise nema ni Sigila ni HS-a?
Image
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Kuće od kartona

Post by TomZG »

Imam nešto kupljenih rezinskih kuća i nisu baš nešto upotrebljive u igri. Lijepo izgledaju izvana, a unutra jedva da mogu staviti koju pločicu. Kuće imaju dva kata i potkrovlje, međutim izrađene su iz jednog komada i ne mogu staviti npr. snajperistu u potkrovlje nego samo u prizemlje. Trebam samo otići po BF kuću (BB137 Rural Farm Buildings) koju sam naručio pa ću vidjeti kako izgleda.
Pokušat ću nešto sam raditi (nakon što obojam prvu armiju) od drveta i styrena. Ove papirnate (kartonske) bi bile privremene ili bih po njima radio drvene kućice. Vidjet ću kada nešto počnem raditi. U svakom slučaju odlično izgledaju, samo ne znam koliko mogu izdržati par pločica vojnika.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kuće od kartona

Post by Duc d' Elchingen »

BF tereni su vrlo zahvalni jer su napravljeni namenski za FOW
pri tom su sasvim lepo su urađeni
imamo i mi par kućica na sprat kojima ne mogu da se skidaju krovovi, u tom slučaju stavimo postolja pored kućice i kažemo protivnuku ko se nalazi gde i na kom spratu
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Kuće od kartona

Post by Mikaan »

žubor wrote:off-topic ...
sta se desilo sa svim terenima i onom tablom sto sam je pravio sad kad vise nema ni Sigila ni HS-a?
Mislim da je vecina ako ne i sve to kod Pedje za sada ....
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kuće od kartona

Post by žubor »

Mikaan wrote:
žubor wrote:off-topic ...
sta se desilo sa svim terenima i onom tablom sto sam je pravio sad kad vise nema ni Sigila ni HS-a?
Mislim da je vecina ako ne i sve to kod Pedje za sada ....
Znaci konfiskacija bato ;-)
Image
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: Kuće od kartona

Post by Bojan Tiger Ace »

Cao Tome,

ako hoces da se ozbiljno bavis konstrukcijom terena, evo ti jedan zanimljiv link http://www.tabletop-terrain.com/archive ... -tutorial/ :)

Sto se tice papirnog terena, mislim da ljudi to masovno koriste, i ako se zadrzis na jednospratnim kucama nemas sta da brines o tezini itd. U tom slucaju samo pravis kulise i krov.

Video sam negde na netu, ali nemam link, tip ima tutorijal za kartonske kuce, radi ih vrhunski a pritom su poprilicno cvrste.

A moja preporuka je da stampas na 300g papiru, nije mnogo skup (17din strana) a debeo je, onako masnjikav i nikada se nikakav lepak ne providi. On bi mozda stajao i sam, ali svakako savetujem neku superstrukturu ili od kartona ili od neke vrste temelja sa vertikalnim dascicama da drze zidove...

Pozdrav
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kuće od kartona

Post by Skobra »

Ja i nisam nesto preterano vest za pravljenje terena ali sam uradio odlicne zgrade za 28mm. Jednostavno kupis A4 samolepljivi papir, odstampas teksturu na njemu (ja stampam na ink kolor printeru) i zalepis na karton ili cak mozes da koristis i neku vec gotovu kutiju (od lekova, keksa ili sta god). Ako kupujes table kartona ne treba uzimati ni preterano debeo karton jer se lomi kada ga savijas...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

PfcParatrooper
Posts: 316
Joined: Sat Sep 08, 2012 5:27 am

Re: Kuće od kartona

Post by PfcParatrooper »

Najbrza i najjednostavnija varijanta ti je stampa na 250-300gr papiru, lako se savija a ima dovoljnu cvrstinu. Nesto bolje resenje, ali komplikovaniji process izrade, je stampa na kleber (samolepljivom) papiru pa lepljenje na 2-3mm lepenci.
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: Kuće od kartona

Post by Bojan Tiger Ace »

Da li ima sta novo na polju konstrukcije kucica? Ima li neka slicica mozda?


da fora bude bolja, bas sam ovaj tutorijal sa sajta gledao :D

http://www.davesgames.net/papercraft/pd ... MPMG01.pdf
bole
Posts: 73
Joined: Sat May 06, 2017 7:24 pm

Re: Kuće od kartona

Post by bole »

Ja nisam ljubitelj papirnih kucica toga tipa. Vise sam pristalica da ih sam napravim. Ja pravim od kartona i foreksa i ne izgleda lose.
Pored toga ni jedna od kucica nije ista i uvek mozes da napravis bas ono sto ti treba.

Kucice je relativno lako praviti i ne treba neko veliko predznanje.

Bas sam juce zavrsio nekoliko kucica za 1/ 285.
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”