LOTR od GWa

Poruke vezane za ostale igre koje su zastupljene u klubu Zmaj.

Moderators: žubor, mladjano bugarce, Zekina banda

Post Reply
User avatar
Draxus
Posts: 77
Joined: Fri Oct 05, 2012 6:43 pm
Location: Beograd

LOTR od GWa

Post by Draxus »

Da li neko u Srbiji mozda igra LOTR Strategy battle game ili War of the ring? Ili su se svi resili figura, ili ih drze samo kao ukras? :)
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: LOTR od GWa

Post by Telion »

Igrao sam ja aktivno sa nekim drugarima LOTR, pre par godina. Za War of the Ring sam nesto citao pravila, ali nikada nisam igrao...
Sta te zanima?
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Draxus
Posts: 77
Joined: Fri Oct 05, 2012 6:43 pm
Location: Beograd

Re: LOTR od GWa

Post by Draxus »

Zanima me da li i dalje ima ljudi koji bi igrali to, imam dosta figura od ranije (uglavnom Forces of Evil) a razmisljam se u nekoj buducnosti da radim dwarfove. Ako nista za kolekciju, ali bih rado i igrao ako ima zainteresovanih. Isto tako ako bi neko zeleo da se resi patuljaka, sobzirom da ih je pre islo vise u box, rad sam da izadjem u susret :)
Myth
Posts: 110
Joined: Wed Jan 31, 2007 11:29 am
Location: BG

Re: LOTR od GWa

Post by Myth »

Cisto da ne gubis nadu....Da, ima zainteresovanih, hocu da skupljam LOTR ljude/vilovnjake, ali tesko da ce to biti ove godine. Puno toga ima na cekanju, a vremena na zalost jako malo.
User avatar
Draxus
Posts: 77
Joined: Fri Oct 05, 2012 6:43 pm
Location: Beograd

Re: LOTR od GWa

Post by Draxus »

Lepo je to čuti :)
Myth
Posts: 110
Joined: Wed Jan 31, 2007 11:29 am
Location: BG

Re: LOTR od GWa

Post by Myth »

Kad budem krenuo, saljem ti PM :)
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

Re: LOTR od GWa

Post by kekenda »

isto i ja! samo prvo da zavrsim whfb vojsku sto je uskoro :)
Myth
Posts: 110
Joined: Wed Jan 31, 2007 11:29 am
Location: BG

Re: LOTR od GWa

Post by Myth »

Ok, vas dvojica krenite, pa cu vas ja stici....mozda krajem godine ;)
User avatar
Draxus
Posts: 77
Joined: Fri Oct 05, 2012 6:43 pm
Location: Beograd

Re: LOTR od GWa

Post by Draxus »

Kekenda neka ideja sta bi sakupljao? :)
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

Re: LOTR od GWa

Post by kekenda »

moria ili izengard.
User avatar
Draxus
Posts: 77
Joined: Fri Oct 05, 2012 6:43 pm
Location: Beograd

Re: LOTR od GWa

Post by Draxus »

Evo jos jedan moj poznanik je zainteresovan... Izengard ili Easterlinge bi radio.
User avatar
Draxus
Posts: 77
Joined: Fri Oct 05, 2012 6:43 pm
Location: Beograd

Re: LOTR od GWa

Post by Draxus »

Evo cisto da pokazem da sam polako poceo sa radom na patuljcima :) Danas zavrsio jedan blister Iron Garde. Jos baze... ali to cu kada sve zavrsim.
Attachments
IMG_2040.JPG
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: LOTR od GWa

Post by Dark Angels »

Naredjeno mi je da prijavim Uruk-Hai vojsku... tako da eto i mene u LoTR-u! :D
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Re: LOTR od GWa

Post by Bata Bole »

Ima nas 2,3 koji imamo nesto za WotR od toga Misa ima stvarno veliku vojsku Uruk-a i Rohana...mozda vise nego sto ih je i bilo na filmu. :wink:

Tako da kad napravite nesto javite se pa da bacimo probnu War of the Ring. Ni mi jos nimo to probali ali planiramo.
Zamisli sistem u kom se pravila ne menjaju svake dve godine.
Zamisli sistem u kom ne moras da prepravaljas postojece i da stalno dokupljujes nove jedinice.
Zamisli sistem u kome nema ultimativnih kombinacija armijskih listi. -> false statement otkad Misa izvodi 3 konjice u wedg-u :)

Istorijski wargame ;)
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: LOTR od GWa

Post by Dark Angels »

Ako ja lazem, slika ne laze! Stize Uruk-Hai! :D

Image
User avatar
Draxus
Posts: 77
Joined: Fri Oct 05, 2012 6:43 pm
Location: Beograd

Re: LOTR od GWa

Post by Draxus »

Ok, lepo je to cuti. Stim da moram da napomenem da je SBG realniji u nekoj skoroj buducnosti jer za njega treba manje figura, retko ko od nas koji tek krecemo ce moci odmah da skupi dovoljno za WotR.

Lepo izgledaju Uruci :D
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: LOTR od GWa

Post by Dark Angels »

Draxus wrote:Ok, lepo je to cuti. Stim da moram da napomenem da je SBG realniji u nekoj skoroj buducnosti jer za njega treba manje figura, retko ko od nas koji tek krecemo ce moci odmah da skupi dovoljno za WotR.

Lepo izgledaju Uruci :D
Ja bih zeleo da napomenem da se ne bih davao u neke megalomanske pokusaje. Sasvim mi je fino to u manje poena... :)

Zahvaljujem Draxuse!
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Re: LOTR od GWa

Post by Bata Bole »

naravno,

da vidimo ko sta ima i sta mozemo da napravimo.

meni Lord of the RIngs nikako ne ide kao skirmish sistem...ipak je to teska epika pa zato gledamo samo WotR :)
Zamisli sistem u kom se pravila ne menjaju svake dve godine.
Zamisli sistem u kom ne moras da prepravaljas postojece i da stalno dokupljujes nove jedinice.
Zamisli sistem u kome nema ultimativnih kombinacija armijskih listi. -> false statement otkad Misa izvodi 3 konjice u wedg-u :)

Istorijski wargame ;)
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: LOTR od GWa

Post by Telion »

Evo sta ja mogu da vam kazem o LOTR-u na osnovu visegodisnjeg iskustva:

Par ortaka i ja (Jocu mislim samo da znate), sakupljali smo LOTR pre mnogo godina, i trudili smo se da imamo bas sve sto je do tada izaslo, tako da smo imali i Elfove, Numenor, Gondor, Rohan, Isengar, Harad, Mordor, Easterlinge, Dwarfove, Gobline, Druzinu itd... SBG je kao skirmish super ako se igrate odredjenih scenarija iz knjige (imali smo razne Sourcebook-e, ali meni licno najzanimljiviji je bio Two Towers).
Ako zelite da igrate SBG u smislu neke velike bitke, predlazem do 1000 poena po coveku, i onda to moze da se zavrsi za nekih 2-2 i po sata.
Za War of the Ring vam treba dosta veliki spam istih figurica, tako da to mozete da probate kada ih sakupite bas dosta, jer nema smisla igrati u malo poena.

Toliko od mene, pozz! :)

P.S. Ako vas zanima jos nesto vezano za LOTR slobodno me mozete pitati na PM ili u klubu Zmaj, tamo sa gotovo svake subote, a neretko i neki dan tokom nedelje.

P.S.S. Super ti je Commanda Dark Angels! ;)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: LOTR od GWa

Post by Dark Angels »

Telion wrote:Evo sta ja mogu da vam kazem o LOTR-u na osnovu visegodisnjeg iskustva:

Par ortaka i ja (Jocu mislim samo da znate), sakupljali smo LOTR pre mnogo godina, i trudili smo se da imamo bas sve sto je do tada izaslo, tako da smo imali i Elfove, Numenor, Gondor, Rohan, Isengar, Harad, Mordor, Easterlinge, Dwarfove, Gobline, Druzinu itd... SBG je kao skirmish super ako se igrate odredjenih scenarija iz knjige (imali smo razne Sourcebook-e, ali meni licno najzanimljiviji je bio Two Towers).
Ako zelite da igrate SBG u smislu neke velike bitke, predlazem do 1000 poena po coveku, i onda to moze da se zavrsi za nekih 2-2 i po sata.
Za War of the Ring vam treba dosta veliki spam istih figurica, tako da to mozete da probate kada ih sakupite bas dosta, jer nema smisla igrati u malo poena.

Toliko od mene, pozz! :)

P.S. Ako vas zanima jos nesto vezano za LOTR slobodno me mozete pitati na PM ili u klubu Zmaj, tamo sa gotovo svake subote, a neretko i neki dan tokom nedelje.

P.S.S. Super ti je Commanda Dark Angels! ;)
Thank you kind sir! :D
User avatar
DoctorW
Posts: 8
Joined: Mon Feb 18, 2013 12:24 pm

Re: LOTR od GWa

Post by DoctorW »

Pozdrav ljudi :)

Ne znam je li dobro mjesto da pitam.
Iz CG sam i ja sam prije skupljao LOTR figurice, sad sam se ponovo vratio tome.
Vidio sam po nekim forumima da se gase hobby prodavnice i vidim da je teze naci ljude koji pricaju o tome po forumima nego prije nekoliko godina.

Ima li neko adrese lokalnih blogova/foruma/sajtova vezanih za LOTR board game?
I ima li jos prodavnica u BG gdje bi se mogle nabaviti figurice?
Kupujem polovno/novo LOTR. PM :)
Ima li živih kolekcionara LOTR GW u CG? :)
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: LOTR od GWa

Post by Dark Angels »

Siri jeres Draxuse... inace cemo da igramo ne ljuti se covece sa LotR figurama... :D
User avatar
DoctorW
Posts: 8
Joined: Mon Feb 18, 2013 12:24 pm

Re: LOTR od GWa

Post by DoctorW »

Draxus wrote: Takodje ako te zanima jos nesto sibni PM, pa ako ti mogu pomoci, rado cu to uciniti :)
Posto trenutno nemam u CG sa kim da igram :D nema nekih problema vecih, farbaj i cuti :)

Hvala puno, javicu se ako sta zatreba :)
Kupujem polovno/novo LOTR. PM :)
Ima li živih kolekcionara LOTR GW u CG? :)
Nikola2000
Posts: 3
Joined: Thu Jun 20, 2013 6:52 pm

Re: LOTR od GWa

Post by Nikola2000 »

Skoro sam saznao za LOTR Strategy battle game , ali neznam gde da nabavim figurice i sve ostalo.
Gde mogu da nabavim sve to?
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: LOTR od GWa

Post by Mrzimsvee »

Ako misliš na lord of the rings miniature game od games workshopa koji se sad zove hobbit miniature game.
Modele možeš naručiti preko kluba Zmaj.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
Nikola2000
Posts: 3
Joined: Thu Jun 20, 2013 6:52 pm

Re: LOTR od GWa

Post by Nikola2000 »

kako da narucim
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: LOTR od GWa

Post by Mrzimsvee »

Mozes postovati na sekciji Obavestenja, pod temom narudzbina od GW ili tako nesto. Videces kako su drugi postovali.
Porudzbina obicno krece posle 15-og u mesecu I stize posle 22-og u mesecu.
Placas kad dodjes da preuzmes figure koje si narucio. Cena je za sad u funtama puta 140din.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
Nikola2000
Posts: 3
Joined: Thu Jun 20, 2013 6:52 pm

Re: LOTR od GWa

Post by Nikola2000 »

hvala
User avatar
wuradosan
Posts: 28
Joined: Wed Feb 29, 2012 3:25 pm

Re: LOTR od GWa

Post by wuradosan »

Јел би се неко одрекао за неку нормалну цифру пар фигурица Лотр? Добио сам неке књиге, повратак краља, опсада Гондора и битка на пољима Пеленора па ме занима колико би ме коштало задовољство да се заиграм ове игре?
PfcParatrooper
Posts: 316
Joined: Sat Sep 08, 2012 5:27 am

Re: LOTR od GWa

Post by PfcParatrooper »

U kojoj se knjizi nalaze liste za Dunedaine iliti sumare severa?
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: LOTR od GWa

Post by shukaku »

The ruin of Arnor
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Re: LOTR od GWa

Post by Bata Bole »

jel ima neko BattleHost knjigu za War of the Ring pravila?

To je za mass bitke, ne skirmish kao Strategy Battle Game.
Zamisli sistem u kom se pravila ne menjaju svake dve godine.
Zamisli sistem u kom ne moras da prepravaljas postojece i da stalno dokupljujes nove jedinice.
Zamisli sistem u kome nema ultimativnih kombinacija armijskih listi. -> false statement otkad Misa izvodi 3 konjice u wedg-u :)

Istorijski wargame ;)
User avatar
Stiv
Posts: 13
Joined: Mon Jun 02, 2008 7:28 am

Re: LOTR od GWa

Post by Stiv »

wuradosan wrote:Јел би се неко одрекао за неку нормалну цифру пар фигурица Лотр? Добио сам неке књиге, повратак краља, опсада Гондора и битка на пољима Пеленора па ме занима колико би ме коштало задовољство да се заиграм ове игре?

Imam ja desetak neraspakovanih kutija sa raznim LOTR figurama, ako te još interesuje, javi se preko poruka.
miki011
Posts: 3
Joined: Mon Dec 23, 2013 11:27 pm

Re: LOTR od GWa

Post by miki011 »

Ja isto skupljam. Imam grupu uruk hai-a sa lurtzon plus 24 haradrimca i imam želju da nabavim još.
User avatar
DoctorW
Posts: 8
Joined: Mon Feb 18, 2013 12:24 pm

Re: LOTR od GWa

Post by DoctorW »

Kupujem LOTR SBG ako neko ima na prodaju. Ponude na PM.
Kupujem polovno/novo LOTR. PM :)
Ima li živih kolekcionara LOTR GW u CG? :)
User avatar
DoctorW
Posts: 8
Joined: Mon Feb 18, 2013 12:24 pm

Re: LOTR od GWa

Post by DoctorW »

Kupujem LOTR SBG ako neko ima na prodaju. Ponude na PM.
Kupujem polovno/novo LOTR. PM :)
Ima li živih kolekcionara LOTR GW u CG? :)
Post Reply

Return to “Ostale igre & Razno”