X-Wing

Poruke vezane za ostale igre koje su zastupljene u klubu Zmaj.

Moderators: žubor, mladjano bugarce, Zekina banda

Post Reply
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

X-Wing

Post by žubor »

Hello,

evo i tri slicice sa danasnje partije ... sorry na kvalitetu istih, zaboravih aparat kod kuce :-(. No u svakom slucaju, bese zabavno ;)

Image
WP_000310 by boris.zutic, on Flickr

Image
WP_000309 by boris.zutic, on Flickr

Image
WP_000312 by boris.zutic, on Flickr

Pozdrav
Boris
Image
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: X-Wing

Post by igor »

Bilo je stvarno super!
Jakoooo zanimljiva igra!
Zao mi je sto sam zginuo sa oba fightera - ali to je mala zrtva za unistenje zle imperije :D
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: X-Wing

Post by Nemanja »

da li je neophodan veliki sto za igru?odnosno, koliki je minimalni potrebni prostor?možete li da uporedite igru sa Wings of warom?
vidim da često igrate, pa da se raspitam kod veterana :D
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: X-Wing

Post by žubor »

Neki minimum je 1x1m da bi imao prostora za manevrisanje. Ujedno to ipak zavisi od broja brodova. Juce smo (bar ja) prvi put igrali sa 16 letelica na stolu i tu je standardni WH sto bio bas potaman, mislim da bi manji sto bio problematican. S druge strane juce smo igrali u (oko) 240 poena, a standardna partija je 100-150 poena.

Na zalost Wings of War nisam igrao pa ne mogu da uporedim :-(.
Pozdrav
Boris
Image
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: X-Wing

Post by žubor »

Nego, fale mi Nenadovi komentari :-)

Zelim da saznam gde smo ih sve izdjidali :D ... sto slucajno, sto namerno :twisted:
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: X-Wing

Post by Dzon Vejn »

Ma gde znam, ko ce time da se bavi :D.... Sledeci put igramo neku igru za koju nisi ti citao pravila, pa ce sve to doci na svoje :P.

Ja sam jednom gledao par minuta wings of war uzivo, i ovo mi je delovalo dosta slicno. Razliciti avioncici imaju razlicite manevre, razlicita pucanja, abilitije, ne/mogucnost stavljanja dodatne opreme na njih, itd. To mislim da tamo nema, tako da je ovo custom-abilnije od wings of war, ali je neka osnova slicna.

Realno - bolje je kad se igra na velikoj tabli sa puno aviona, jer je znatno zabavnije. I moze da se igra puno ljudi. Samo bas mnogo dugo traje.

Javnucu ti ja kad se budemo opet igrali nekih boardgamesa u klubu ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: X-Wing

Post by Nemanja »

hvala svima za info
pozdrav
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: X-Wing

Post by Histericni Istoricar »

Vidi pa ja sam jedini koji je igrao obe igre.

X wing je nadogradjeni Wing of war/glory. Pored toga sto biras avion/brod biras i pilota i opremu. Piloti su podeljeni u cetiri grupe. Veliki baja, baja, statista i ruki jazavac anonimus. Bolji pilot daje dosta prednosti jer se pomera poslednji, a puca prvi, ali i je i skuplji. Oprema je najrazlicitija moguca, tureti, droidi, torpeda i svaki avion/brod ima na sebi napisano sta nosi. Opet u zavisnosti od poena.

Malo se drugacije igra od Wigs of war/glory. Nema manevarskih kartica vec avion/brodovi imaju brojcanik i biraju kako ce se kretati. Pomeraju se uz pomoc seta nazovi lenjira. Naravno ima i teskih manevara koji daju neke minuse pilotu. Avioni/brodovi se krecu po inicijativi od najmanje ka najvecoj. Sto boljme pilotu daje prednost. Posle pomeranja sledi izbor akcija, lock on, fokus i jos jedna zaboravio sam koja. Sto daje neki benefit u borbi, lock on riroluje promasaje. Onda sledi pucanje. Ovde se ide od najvece inicijative ka najmanjoj. Bacaju se kocke (dobijaju se sa igrom), odredi se broj obicnih i kritikal hitova i krece nova faza.

Pored toga sto pise da je igra za dva igraca, smatra da je inajbolje igrati bar dva na dva sa bar 200 poena po strani. Onda imate onaj puni osecaj svemirske borbe.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: X-Wing

Post by Awakened »

Znaci, da pikiram Barona?
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: X-Wing

Post by Histericni Istoricar »

Naravno.
U jednog Bocu, mi verujemo!
Post Reply

Return to “Ostale igre & Razno”