Igra li neko Izvore Magije??

Poruke vezane za ostale igre koje su zastupljene u klubu Zmaj.

Moderators: žubor, mladjano bugarce, Zekina banda

Post Reply
DreamOmen
Posts: 38
Joined: Sat Jan 28, 2012 1:41 pm

Igra li neko Izvore Magije??

Post by DreamOmen »

Bila je jedna igra sa kartama Izvori magije. Da li bilo ko još igra to?? Vidim da je sajt još aktivan i izgleda da primaju poružbine.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Igra li neko Izvore Magije??

Post by joggy »

ta igra se zove Magic:The Gathering i vrlo je popularna svuda u svetu, mozes cak da je igras i online (samo ukucaj to u google). Izvori magije su blatantni plagijat te igre sa istim pravilima (samo prevedenim) i kartama ukradenim iz raznoraznih edicija originala (koji ima mnogo edicija). Jedini razlog zasto pirat... khmm, autori ove kopije nisu u zatvoru je taj sto je nasa zemlja previse bedna u smislu kupovine originalnih karata da bi ih autori originala krivicno gonili.

Ja mislim da se jos uvek igra u Novom Sadu mada nisam siguran, a za Beograd stvarno nisam cuo da se igra u nekom klubu.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
DreamOmen
Posts: 38
Joined: Sat Jan 28, 2012 1:41 pm

Re: Igra li neko Izvore Magije??

Post by DreamOmen »

Pa da, izgledalo mi je poznato.
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: Igra li neko Izvore Magije??

Post by Faldang »

Do pre, recimo, dve godine je bila jedna ekipa u Beogradu koja je igrala Izvore, njih 10-12. Pravili su povremeno i turnire, u raznim klubovima.

No, pre neki mesec sam ih opet sreo i nisu pominjali igru, a pride su se nakupovali boardgameova, tako da nagađam da su i oni odustali od Izvora Magije :D
DreamOmen
Posts: 38
Joined: Sat Jan 28, 2012 1:41 pm

Re: Igra li neko Izvore Magije??

Post by DreamOmen »

Ako ništa drugo, bilo je interesantno da je bila jedna takva igra pravljena kod nas. Bez obzira što je bila potpuni plagijat.
User avatar
Moff_Tarkin
Posts: 121
Joined: Sat Feb 14, 2009 7:08 pm

Re: Igra li neko Izvore Magije??

Post by Moff_Tarkin »

Sto se tice Izvora Magije na ovom forumu su uvek bili negativni protiv njega zato sto su oni bili protiv te igre od pocetka.Bilo je dosta prepirki , banovanja i varnica uglavnom izmedju dve izgleda zaracene strane.
Kao sama igra meni se jako svidela i voleo bi da se opet okupi stara ekipa i da odigramo koju partiju za stara dobra vremena.Ako vidite neke ljude u Beogradu/Novom Sadu koji su to igrali recite slobodno da je ekipa iz Topole uvek spremna za koju partiju.
profa
Posts: 5
Joined: Fri Sep 07, 2012 10:31 pm

Re: Igra li neko Izvore Magije??

Post by profa »

JA sam igrao Izvore magije i preko te igre upoznao mnogo dobrih ljudi. Jedan od najboljih izvorasa DD fan je bio sad u Francuskoj i i predstavljao nasu zemlju u Magic:The Gathering .Da bi se igrala igra poput ove treba da postoji kriticna masa. Ja sam osnovao i jadan manji klub u SM zbog te igre. Bilo nas je 10tak clanova. Nazalost 4 godine volontiranja mi je bilo dosta te smo zatvorili klub. Ta deca su sad gotovo svi studenti zavrsnih godina . Imaju svoja interesovanja, a izvori su im u srcima i u prasnjavim kutijama. Izvoromrzci nazalost nisu shvatili da je ovo bio nacin da se jedna igra pa makar i MTG prosiri u narodu jer je glavna prepreka pored komplikovane igre i neznanje Engleskog. Ti sto brinu zbog autorskih prava nek zavire u svoje komjutere i nek prebroje sve nelegalne softvere i multimedijalne sadrzaje pa ce da vide da su licemeri. Izvori su afirmisali mnoge domace slikare koji su uklasavali te kartice. A kao plod svega toga je izasla i knjiga Slovenska mitologija autora Nenada Gajica koji je i napravio Izvore. Omiljena ptica mi je feniks nadam se i da ce izvori jednog dana uzdignuti iz pepela.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Igra li neko Izvore Magije??

Post by joggy »

inace nemam obicaj da se nastavljam sa prepirkama, ali evo (jedan) izuzetak kako bi malo pojasnio.
Nikada ja nisam napadao igrace izvora magije, iz istog razloga kao sto ne napadam ni one koje koriste piratski softver. Ja sam protiv autora izvora magije (ako si jedan od tih tim bolje, ne pisem uzalud). Svakome kome je igra MTG komplikovana, u principu ni ne zna engleski i obrnuto, tako da igre tog tipa mislim da nikada nece biti nesto popularne ovde. Istina, ja prvi imam nelegalan sofver na kompu (igre su 90% legalne), iz razloga sto jedan program kosta koliko i prosecna plata u Srbiji. Medjutim, oni koji su napravili izvore magije su ZARADJIVALI ili su bar imali nameru da zaradjuju na tome, dok korisnici piraterije nemaju PROFIT od koriscenja tih programa (firme koje zaradjuju su uglavnom naterane da regustruju vecinu programa). Cisto sumnjam da su ti slikari bili placeni za trud, a i ako jesu to je bilo nesto simbolicno zar ne?

Dakle, problem kod mene je da ti nesto ukrades od drugog i onda ga preprodajes u drugoj ambalazi kao svoje.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: Igra li neko Izvore Magije??

Post by DeathJester »

Slikari jesu bili placeni, 1000 dinara je bilo po slici sto je bilo oko 15-16 evra u to vreme. Bar su tako dobijali ovi koje ja znam, a i na njihovom sajtu je tako pisalo. A vidi ti kada imas 300+ kartica po ediciji, pa 1000 dinara po kartici...nije naivna suma novca u pitanju. Ne racunajuci prvu ediciju gde su pokrali sve slike poznatih autora, druga edicija je bila vecinom domaci autori, a kasnije su bili iskljucivo domaci autori.
I nije bila bas skroz kopija, fora sa izvorima ( land-ovi u mtg se zovu valjda ) je mnogo bolje uradjena u IM po meni. Slovenska mitologija je isto bila kul.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Igra li neko Izvore Magije??

Post by Dzon Vejn »

Obratite paznju na datume poruka.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
profa
Posts: 5
Joined: Fri Sep 07, 2012 10:31 pm

Re: Igra li neko Izvore Magije??

Post by profa »

DA se ne lazemo sve je ovde piraterija i plagijat. U srbiji je legalno igara ko sto imas prstiju na jednoj ruci. DA se nije deksiko presao pa izbacio nesrecne naseljenike ostrva katan PDV srbija ne bi video ni dinara od drustvenih igara. Sve sto se ovde valja je sverc komerc. Ili uspopmena iz inostranstva. Izvore sma video u reklami casopisa SK i narucio ih . Ostalo je istorija. U jednom momentu na danima fantazije koji su se odrzavali u Novom Sadu Vise je bilo prijavljeno ljudi "Izvorasa" nego igraca MTG. Izvori su stali jer je potrena masovna proizvodnja i medijska podrska. DA bi se stvorila kriticna masa. Koliko je meni poznato. Spremna je u potpunosti nova edicija i ceka se pravi tajming i pravi ljudi da to ponovo pokrenu. Ja kao igrac izvora sam bio samo aktivan na forumu da dokazem da izvori NISU -MTG ne u smislu copyright nego kad promenis 20% igre ili koliko su oni promenuli i same karte drugaciji odnos imaju. Banovane karte iz MTG ovde su bile igrive i nisu kvarile balans. SAmi igraci su davali predloge za nove karte. Itd ... Prica nazalost takva da Srbija ima 800 do 1000 ljudi koji uopste znaju da postoji ijedna drustvena igra osim rizika , monopola i ne ljuti se covece. Igre poput : Carcasson , MTG, Ston age ... culo je 0.001 % posto populacije srbije (verovatno sam trebao dodati jos koju nulu da bi procenat bio tacniji) U mom gradu (Sremska Mitrovica 50 000 stanovnika) dal ima 10 dusa da zna sta su to drustvene igre, Ali svari se popravljaju klinci igraju jugio. Skoro sam gledao 4 devojcice koje igraju jugio ni jedna ne zna pravila nemaju pojma sta pise na kartama pa same izmisljaju pravila i zabavljaju se ;). Koga tu briga dal je to orginal ili ne kod kineza gomila karata 100 dinara a one svetlucaju i navali narode.
Zakljucak
Dok se u "smokiju, i cokoladama" ne budu delile karte po celoj Srbiji ni jednoj igi nece zasjati sunce.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Igra li neko Izvore Magije??

Post by sto mu gromova »

Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Igra li neko Izvore Magije??

Post by lord warrior »

Jedno je kradja tudje intelektualne svojine a drugo nelegalni softver. Ja nikada nisam prodavao proizvod po imenu "Prozori" koji je navodno moje delo (a i vecina softvera mi je legalno).

Imam jos toga da napisem na zadatu temu, ali ne sa telefona.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Igra li neko Izvore Magije??

Post by lord warrior »

I nikada nisam imao problem konkretno sa Izvorima vec sa forumskim ratnicima koji su tvrdili da je igra nesto sto nije (ne-ripoff).
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Acidum
Posts: 19
Joined: Tue Jul 02, 2013 6:40 pm
Location: Блок 45

Re: Igra li neko Izvore Magije??

Post by Acidum »

Ja sam igrao Izvore, igrao bi ih opet. Brat takođe. Dobra je igra, i podseća na MTG skoro koliko i WH na šah... (ajde, ajde, malo sam se uspalio...)

Ukusi su tu da bi se razlikovali. Ako se nekom sviđaju Izvori, ni armija trolova, flamera i fanatika ga neće ubediti da su loši. I ako neko pita za Izvore Magije, koliko ograničen treba da bude čovek da bi odgovorio sa "da, Magic the Gathering je igra koja te interesuje..."?!
...и нестадох у измаглици...
MilGard
Posts: 1
Joined: Fri Sep 22, 2023 11:18 am

Re: Igra li neko Izvore Magije??

Post by MilGard »

Cao svima,
ja sam pre 15 godina igrao ovu igru i vec neko vreme pokusavam da nadjem nekog ko bi mozda prodao svoju kolekciju karata (uglavnom mi trebaju karte iz prve edicije). Ako je neko zainteresovan nek mi pise u DM :D
Post Reply

Return to “Ostale igre & Razno”