Hoće li ko da proba nešto novo? (FATE)

Poruke vezane za ostale igre koje su zastupljene u klubu Zmaj.

Moderators: žubor, mladjano bugarce, Zekina banda

Post Reply
Kakogod
Posts: 3
Joined: Thu Sep 18, 2014 1:09 am

Hoće li ko da proba nešto novo? (FATE)

Post by Kakogod »

Naišao sam na RPG sistem FATE, http://www.faterpg.com/2013/the-new-era-of-fate-is-here sa vrlo jednostavnim pravilima i izgleda vrlo interesantan za igranje. Besplatna je, i sve što treba jesu papir, olovka i 4 obične kockice. Mi izmišljamo svijet na početku igre, ili je postavljamo u neki postojeći (bilo šta, od Gospodara prstenova do Simpsonovih :). Igra se tako što ima jedan GM koji vodi igru, i do 4 pustolova koji treba da urade neki herojski poduhvat, o čemu se dogovorimo na početku. Ja mogu da budem GM, ali mi je ovo prvi put, ukoliko neko iskusniji bude želio da vodi, rado ću mu dati :). Imam jednog druga koji je zainteresovan da igra, a preporučuje se 3-5 igrača, tako da ko još želi, neka se javi na PM.

E da, mi smo u Beogradu, Voždovac i Vukov spomenik, a igrali bismo kod nekog od nas kući.
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: Hoće li ko da proba nešto novo? (FATE)

Post by Faldang »

Igrao sam pre desetak godina FUDGE, koji mi se čini da je neka verzija (ili možda preteča) FATE sistema i bio je veoma zabavan :D

Otprilike sam ga doživeo kao GURPS za ljude koji neće ultradetaljna pravila i relativno obimnu matematiku koju GURPS podrazumeva. Prilično su zdravorazumska pravila i ohrabruju opušteno "flavorful" igranje nasuprot nekom min-max pristupu :D Mi smo tada igrali Forgotten Realms u FUDGEu i bilo je super zabavno dok se ekipa nije raspala zbog fakulteta XD

Preleteo sam ove knjige koje si linkovao i čini mi se da su veoma lepo modernizovali sistem i da sad može još tečnije i opuštenije da se igra. Želim vam lepu zabavu :)

Ja na žalost, zbog pomalo stišnjenog slobodnog vremena i predstojećeg vođenja Call of Cthulhua ne bih mogao da vam se priključim, ali ti savetujem da možda potražiš igrače na Sakurabaninoj Facebook grupi. Oni kao klub poslednjih par godina okupljaju dosta ljudi koje zanimaju frpovi, a pritom (još važnije) su uvek zainteresovani da probaju nešto novo :)
Kakogod
Posts: 3
Joined: Thu Sep 18, 2014 1:09 am

Re: Hoće li ko da proba nešto novo? (FATE)

Post by Kakogod »

Da, to je implementacija Fudge-a. Hvala na review-u, mnogo znači :)

BTW misliš na anime klub Sakurabana? To je jedini koji sam našao na fejsu.
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: Hoće li ko da proba nešto novo? (FATE)

Post by Faldang »

To je taj. Oni su načelno klub ljubitelja japanske pop-kulture, ali sam klupski prostor 50% vremena funkcioniše kao klub za društvene igre/frpove :D
Kakogod
Posts: 3
Joined: Thu Sep 18, 2014 1:09 am

Re: Hoće li ko da proba nešto novo? (FATE)

Post by Kakogod »

Super, nisam znao :) thx. BTW moj poziv još uvijek traje, ako je neko sa ovog foruma zainteresovan. Pozz
Post Reply

Return to “Ostale igre & Razno”