Blood bowl liga play-off

Poruke vezane za ostale igre koje su zastupljene u klubu Zmaj.

Moderators: žubor, mladjano bugarce, Zekina banda

Post Reply
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Blood bowl liga play-off

Post by Mrzimsvee »

Poznati su i prvi ucesnici play-offa(koji pocinje od 26.06.):

Četvrtfinale:
Boca vs Deda 1:2 (4:4 cas)
Dorian vs Lasica 1:4 (6:0cas)
Luka vs Shunka 2:1 (2:1cas)
Steva vs Sili 2:0 (2:1cas)

Polufinale:
Steva vs Lasica 2:3 (2:0 cas)
Luka vs Deda 2:1 (2:2 cas)

Finale: Lasica vs Luka
Last edited by Mrzimsvee on Wed Jul 05, 2017 9:56 pm, edited 8 times in total.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Knight
Posts: 552
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Re: Blood bowl liga play-off

Post by Knight »

Polufinale Vatrene Lasice Wood Elves Vs Rotten FIsts Undead:
Odlicna utkamica, ko nije dosao da gleda ne zna sta je propustio :)

Pocelo je napadom Undedad tima, koji je od kartica vukao Minu, Ego trip i Rakhart's Curse. MIna se diskarduje kao nebitna a star wardancer dobije preostale dve. Pocetni kickoff je throw a rock u nekog zomija (stun). Gradi se pozicija ali lopta ostaje na zemlji (fail pickup) i elfovi koriste catcher/wardancer combo da pritisnu. Elfovi u medjuvreemnu odigrali i kid gloves na jednu od mumija. Blic na wardancera (uspesan, stun) i pokusaj da se uradi dodge+pickup koji propada: par 3+ rolova kasnije elfovi vode 1-0.
Sledeci kickof je RR za obojicu, Ghoul podize loptu i ostatak tima ga zonski brani+ probija na krilu. Krece izbacivanje igraca, ali mora da se pazljivo pozicionira tako da se ne oseca jos uvek visak tela. Par neutralnih poteza kasnije Lasica reskira (pametno) 3+ 3+ dupli dodge koji uz leap i mislim neki switcheroo daje dve kocke na loptu i popuje je u prazan prostor: Nakon toga jedan dobar pas okrece situaciju, pa ja u mom osmom samo mogu da blicujem ne bih li preventovao jos jedan gol. Na zalost blic ne prolazi i elfovi uspesno dodzuju za dva nula. Jedina svetla tacka za Rotten FIsts-e su dva izbacena elfa koji se nece vracati u drugom poluvremenu.

Drugo poluvreme pocinje napadom Wood Elfova gde je head coach Lasica video sansu za tri nula i krenuo u chainpush one turner. Ovde me je zatekao spustenih gaca jer nisam to ocekivao ali logika je jasna, 3-0 se prelako brani odnosno to bi bio game over. Na moju veliku srecu taj potez zahteva prevse rolova i elfovski catchef fambluje. Ovde se vec oseca visak mojih igraca, blic otvara put do lopte i ghoul je kupi. Krece zongliranje koje traje dva kruga ali se rezultat smanjuje na 2-1. Sledeci kickof vidi drukciju postavku za mene, na LoS idu mumije i to zatvara opciju za OTT. Kickof je ponovo RR koji ovaj put dobija Lasica: Uspesna sekvenca pusheva i blica otvara mu prolaz za tri igraca, ja blitzujem na loptu ali ne obaram igraca - prva sledeca akcija elfova je da povedu sa tri jedan. To je cetvrti krug: Imam cetiri kruga da dam dva gola, mora se igrati otvoreno. Za moj prenaduvani tim koji ima sva 4 ghoula to je prihvatljivo, mogu da razumno pretim po bokovima, sto i radim: ELfovima nedostaje igraca da markiraju sve sto je potrebno, mislim da padaju i neki dodge ovde, i ja uspevam u pasu koji smanjuje na 3-2. Ostala su jos dva kruga nade. Obojica osecamo manjak RR-a mada smo ih se nakupili, mnogo keceva pada.

Poslednji kickoff na utakmici...Blitz! Navala na oba krila, blic na jednog od igraca koji moze da pokupi loptu, na drugom stavljamo dve tekl zone, njegov tim gradimo telima tako da mu trebaju ozbiljni dodzevi da dodje do lopte. Medjutim, drugi catcher koji je ostao iza moze do lopte i najavljuje PASS... pocinje svoj dodz i rola keca, za koji mora da da poslednji timski RR. Nakon toga podize loptu i Lasica razmislja: moze da baci u prazan prostor, 3+ da je baci dovoljno iza da meni treba dobar scatter ili GFI kako bi jedan ghoul isao da je passuje nazad: Odlucuje se da baci long bomb i fambluje (roll je bio 1, ali je odluka bila bitna) Na zalost ni ja vise nemam RR-a: Blic na 3 kocke sklanja tog igraca sa lopte, ghoul podize loptu i treba da odradi handoff za produzetak..koji nije prosao.

Na kraju epske borbe 3-2 za Elfove :) Odlucio je bukvalno poslednji roll, bila je toliko dobra utakmica.
Svaka cast Lasici na zasluzenom plasmanu u finale.
Dobar momenat je da nije bilo povreda na utakmici iznad BH, tako da ce elfovi imati svoju standardnu postavu u finalu.
Sada cekamo da se odigra drugo polufinale, pa da se zakaze kruna ove sezone, veliko finale.
Karte za isto mozete rezervisati kod Duleta po pristojnim cenama :)
Last edited by Knight on Tue Jul 04, 2017 10:09 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Blood bowl liga play-off

Post by Telion »

Steva je sve fantasticno preneo, nemam nista da dodam, osim da cestitam Stevi na sjajnoj utakmici i sezoni!
Kao sto sam i vec napisao na Play-off chatu, koliko je utakmica bila napeta najbolje opisuje podatak da se Luka oznojio gledajuci nas.. :P

Sad se ceka drugo polufinale, od kojeg ocekujemo takodje lavovsku borbu, sudar titana..a onda veliko finale i All-Star.
Od jeseni, naravno, u nove pobede! :)
Last edited by Telion on Wed Jul 05, 2017 7:05 am, edited 1 time in total.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
Post Reply

Return to “Ostale igre & Razno”