Pitajte sudiju

Sve o ovoj kartičnoj igri...

Moderator: Moderators

User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Pitajte sudiju

Post by raziel »

Misa wrote:Dakle, kako naslov i Aman kazu, sve sto vam nije jasno a vezano je za turnirska pravila, karte i sl. mozete ovde pitati a neko od sudija (turbo ili ja) ce se potruditi da vam odgovori.
Molim vas za strpljenje posto turbo jos neku nedelju nece biti u mogucnosti da posecuje forum a ja nisam bas redovan.
Sasvim je verovatno da vase pitanje ostane dan ili dva bez odgovora.

Napomene:
1. Lepo cu vas zamoliti da ovde daju odgovore samo zvanicne sudije, cisto da ne bi doslo do spora i prepucavanja i naravno da bi tema bila preglednija.
2. Lepo sam vas zamolio da kod postavljanja pitanja citirate Oracle tekst karti
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by raziel »

Soundwave wrote:Po giletovom insistiranju : Blood Moon i artifakt land-ovi. Da li Furnace, Den i ostali postaju Mountains koji i dalje imaju tip artifakt ili postaju samo Mountain ???
vojvoda wrote:a bas trazim odgovor na ovo:
ovako
ja kontrolisem standstill
protivnik igra neki spell - goblin warchief npr.,
standstill se triggeruje i ide na stek
pri rezolvovanju, ja zrtvujem standstill i vucem 3 karte
ali, ako ja igram counterspell na njegov spell, standstill se trigeruje opet
i stack izgleda ovako
B. standstill trigger za counterspell
counterspell
A. standstill trigger za warchief-a
warchief
ako tako rezolvujemo stek - prvo ja zrtvujem standstill i protivnik vuce tri karte, zatim counterspell counterruje warchiefa a onda A. fizzla posto
nema standstilla da se zrtvuje
to je tako i to je ok
ali - mene interesuje - mislim da moze, ali hocu da mi neko potvrdi
protivnik igra warchiefa
standstill se triggeruje i ide na stek
da li ja mogu da 'rezulvujem' standstill i povucem te tri karte
pa onda da igram counterspell ... ?
trebalo bi da mogu, posto posle rezolvovanja spella/abbility-ja
sa stecka koliko znam - opet se deli priority ..
ali, samo mi treba blagoslov nekoga od autoriteta ..
Andy wrote:Imam i ja jedno pitanje: ako imam 1 Noxious Ghoul-a u igri, a recimo 2 (bilo koja) zombija u groblju i odigram Patriarch's Bidding i stavim ta 2 zombija u igru, da li svi non-zombie kriceri dobijaju -2/-2 ili -1/-1? Odnosno da li sve zombije koje vracam u igru (uz pomoc Biddinga) racunam kao -1/-1 za sve non-zombije u igri ili mnozim sa onolikim brojem zombija koliko sam imao u groblju u trenutku odigravanja Biddinga?
Luka wrote:Da li mogu da Stiflujem Piledriverov ability ako ovaj, Piledriver, ima protection from blue?
Corvin wrote:PITANJE: Sta se tacno desava kod march of the machines/micosynth lattice/sacred ground kombinacije?
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by raziel »

Misa wrote:Odgovor za Blood Moon je vec gile dao u drugoj temi i on glasi da artifakt zemlje zadrzavaju svoj super-type tj. ostaju artifakti koji daju crvenu manu i koji su mountaini kada je Blood Moon u igri.

Sto se standstilla tice vojvoda je sve lepo napisao:
ja kontrolisem standstill
protivnik igra neki spell - goblin warchief npr.,
standstill se triggeruje i ide na stek
pri rezolvovanju, ja zrtvujem standstill i vucem 3 karte
Jasno kao dan.
ali, ako ja igram counterspell na njegov spell, standstill se trigeruje opet
i stack izgleda ovako
B. standstill trigger za counterspell
counterspell
A. standstill trigger za warchief-a
warchief
ako tako rezolvujemo stek - prvo ja zrtvujem standstill i protivnik vuce tri karte, zatim counterspell counterruje warchiefa a onda A. fizzla posto
nema standstilla da se zrtvuje
to je tako i to je ok

Tacno tako.
ali - mene interesuje - mislim da moze, ali hocu da mi neko potvrdi
protivnik igra warchiefa
standstill se triggeruje i ide na stek
da li ja mogu da 'rezulvujem' standstill i povucem te tri karte
pa onda da igram counterspell ... ?


Odgovor je: da, mozes.
trebalo bi da mogu, posto posle rezolvovanja spella/abbility-ja
sa stecka koliko znam - opet se deli priority ..
E tu je poenta.
Kada se nesto rezolvuje tj. ukloni sa stacka aktivan igrac dobija prioritet da igra instante ili abilitije tj. da ih doda na stack BEZ OBZIRA da li ima jos nesto na stacku. Posle njega to pravo dobija neaktivan igrac. Ukoliko obojica odustanu rezolvuje se sledeca stvar koja je na stacku (ability/spell).
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by raziel »

Misa wrote:
Andy je napisao:
ako imam 1 Noxious Ghoul-a u igri, a recimo 2 (bilo koja) zombija u groblju i odigram Patriarch's Bidding i stavim ta 2 zombija u igru, da li svi non-zombie kriceri dobijaju -2/-2 ili -1/-1?
-2/-2 zato sto ability N.Ghoula dolazi na stack za svakog zombija koji ulazi u igru. Oni ulaze u isto vreme ali abiliti koje oni trigeruju (u ovom slucaju n.ghoul) dolaze jedan po jedan na stack (igrac koji kontrolise n.ghoula bira kojim redom - mada je to ovde nebitno).
Andy je napisao:
Odnosno da li sve zombije koje vracam u igru (uz pomoc Biddinga) racunam kao -1/-1 za sve non-zombije u igri ili mnozim sa onolikim brojem zombija koliko sam imao u groblju u trenutku odigravanja Biddinga?
Moram priznati da posle treceg citanja i dalje ne razumem pitanje ali nadam se da sam ti odgovorom na prvo pitanje pojasnio i drugo.
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Dakle, evo opet isto pitanje, malo detaljnije:

Da li sacred ground vraca zemlje sacovane zbog death clouda?

Sem toga, kako se razresava sledeca situacija:
Ja na tabli imam: Micosynth Lattice (all permanents are artifacts) i March of the machines (Each noncreature artifact is creature with power and toughness equal to its converted mana cost), znaci svi landovi su 0/0 stvorenja, a protivnik ima sacred ground. Dakle? Sta se desava?
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Jel moze ovo:

platim jednu manu da vidim tri karte sa sensei divining top,namestim shrapnel blast na vrh library-ja,tapujem sensei's d.t.,povucem blast i odigram blast a da zrtvujem senseijev top? Ili mora da se resolvuje ceo abiliti od sensei-ja,a nemam response na drugi deo abilitija,tj stavljanje na top?

//
Sensei's divining top

1:look at the top three cards of your library,then put them back in any order

T: Draw a card,then put sensei's divining top on top of it's owner's library
//
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Evo jos dva pitanja:

1. ja imam arc-sloggera u igri,protivnik igra duplicanta. Jel imam ja response na imprint kad duplicant udje u igru,pa da opalim dva puta u njega i zveknem ga,pa da slogger prezivi?

2. Protivnik ima Aquamebu,ja recimo puknem shock u nju. Protivnik kasnije tokom poteza discarduje neku kartu za aquamebu,da li ona umire ili postaje 1/1?
Ili ajd bolje ovako: kad ja roknem neki burn u kreaturu,da li ona dobija demidz koji ostaje na njoj do kraja poteza ili joj to smanjuje toughness do kraja poteza?

//
arc-slogger

R,remove the top ten cards of your library from the game: arc-slogger deals 2 damage to target player or creature

///

Duplicant

Imprint - when duplicant comes into play, you may remove target nontoken creature from the game (the removed card is imprinted on artifact)
...

////
Aquameba

Discard a card form your hand: Switch Aquameba's power and toughness until end of turn
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Post by Snake »

Ajde sad ja:

Ja sa Cruicible of Worlds u igri i Landom u groblju.Da li mogu da ja taj Land da discardujem? (Ako je odgovor potvrdan nasao sam ideju za novi deck)
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
User avatar
Soundwave
Posts: 11
Joined: Tue Jul 20, 2004 9:48 am
Location: KG

Post by Soundwave »

U igri imam Wild Mongrel-a, Island a u ruci samo Careful Study.
Pitanje : kada odigram Careful Study, da li mogu dve karte koje sam povukao da diskardujem za Mongrel-ov ability ili prvo moram da "zavrsim" ability CS-a ???
Cries and screams are music to my ears.
Misa
Administrator
Administrator
Posts: 51
Joined: Sun Mar 03, 2002 8:38 pm
Location: Beograd

Post by Misa »

Jaaaao, sta ste mi uradili sa temom :x :x

Uskoro krecu odgovori a vi se barem malo uzdrzite i predjite na druge teme ukoliko zelite da raspravljate o ID i slicnim stvarima. Ovde samo pitanja i odgovori - moji :wink: uz obavezno citiranje karata.
Srbija me ubija
User avatar
turbo
Posts: 111
Joined: Mon Mar 11, 2002 2:55 pm
Location: Beograd, Trenutno ime zemlje u kojoj zivimo
Contact:

Post by turbo »

i neki moj odgovor


Snake: kada nesto treba da diskardujes (a to se odnosi na svaki efekat koji spominje karte u ruci), kartu zaista treba da imas u ruci, ne u groblju ili albumu ili kod kuce

Saundwave: kada neki spell ili abiliti pocne da se odigrava (resolve-uje), sve ostalo ceka da se to zavrsi; u tvom slucaju, kada zavrsis igranje caref. stu., ono sto ti je preostalo, mozes da bacis za mongrela
Last edited by turbo on Sat Apr 16, 2005 5:50 am, edited 1 time in total.
User avatar
turbo
Posts: 111
Joined: Mon Mar 11, 2002 2:55 pm
Location: Beograd, Trenutno ime zemlje u kojoj zivimo
Contact:

b

Post by turbo »

Valhalla:
1. kada duplicant udje u igru, njegov se abiliti trigeruje (ide na stack) i tada imas pravo da igras nesto kao odgovor. kada si zavrsio (recimo, upucao ga slogerom), njegov se abiliti rezolvuje, bez obzira da li je od i dalje u igri, tako da ce ti sloger umreti ako je duplicant njega targetovao

2. Stvorenja koja prime dmg bilo kakve vrste "imaju" na sebi isti do pocetka clean-up-a. Ako nekom 3/5 stvorenju koje na sebi "ima" 2 dmg-a smanje toughness na 2 ili manje, umrece istog trenutka. Dmg ne smanjuje toughness.

[/quote]
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Dakle pitanje, nemojte se smejati, od jednog ozbiljnog coveka sam dobio krajnje neocekivan odgovor...

Ako protvnik odigra fireball za recimo 6 mane, tj plati R i jos 5 da targetuje recimo mene, ili bilo sta a ja zelim to da counterujem disrupting shoalom koji kaze:

"You may remove a blue card with converted mana cost X in your hand from the game rather than pay Disrupting Shoal's mana cost.

Counter target spell if its converted mana cost is X."

Da li treba da platim BB1 ili BB6??????
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Moze li se u odgovor na neki protivnikov spel uzeti mana u mana pul?

Al ne da odma' odigram neki instant kao odgovor,nego recimo ovako:
protivnik u mojoj mejn fazi odigra recimo early frost (i potapuje mi 3 zemlje),ja u rispons uzmem manu u mana pul,sve se rezolvuje i ja onda odigram neku kreaturu/sorcery...
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

Zanima me sledece - npr. situacija je ovakva: moj protivnik ima samo jednog Ornithoptera na stolu i na njega je equipovan Cranial Plating + ima jos 5 artifact landova u igri. Moj je potez. Koristim Threaten i sada kontorlisem Thoptera i napadam s njim. Pitanje je: koliki cu damage da deal-ujem protivniku sa Thopterom dok je pod mojom kontrolom? Da li racunam sve artifacte u igri za Cranial Plating (to bi trebalo da bude +7/+0) ili samo Cranial Plating i Thoptera (odnosno +2/+0)?

*Threaten(Sorcery): Untap target creature and gain control of it until end of turn. That creature gains haste until end of turn.*

*Cranial Plating(Artifact - Equipment): Equipped creature gets +1/+0 for each artifact you control. BB: Attach Cranial Plating to target creature you control. Equip 1.*
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

Ah, da, imam jos jedno pitanje vezano za Cranial Plating: Plating je zakacen za Thoptera, protivnik castuje Boomerang i targetuje Ornithoptera. Vracam Thoptera u ruku. Da li potom Plating ide u graveyard ili ostaje na stolu?

*Boomerang(Instant): Return target permanent to its owner's hand.*

*Cranial Plating(Artifact - Equipment): Equipped creature gets +1/+0 for each artifact you control. BB: Attach Cranial Plating to target creature you control. Equip 1.*
User avatar
turbo
Posts: 111
Joined: Mon Mar 11, 2002 2:55 pm
Location: Beograd, Trenutno ime zemlje u kojoj zivimo
Contact:

Post by turbo »

valhalla: naravno. kao odgovor na neki spell, mozes odigrati svoj spell (instant), ability ili, recimo, uzeti manu u m. pool. u tvom slucaju, posto je to igrao u m. fazi, sacekas da se isprazni stack i nastavis da igras sa manom koju si stavio u m. pool.

andy:
1. ti si preuzeo ornithoptera, ali je cr. plating i dalje u vlasnistvu tvog protivnika. on daje ornithopteru +6/+0 (+1/+0 za svaki njegov artifakt, 5 lendova + cr. plating)
2. equipmenti ne idu u groblje kada stvorenje napusti igru (kao ench. creature karte).
User avatar
vojvoda
Posts: 51
Joined: Sun Oct 03, 2004 11:11 pm
Location: Banjaluka

Post by vojvoda »

Abeyance

Until end of turn, target player cannot play instants, interrupts, or abilities requiring an activation cost. #P Draw a card.
------------------------------------------------------------------------------------

Kada igram Abeyance u protivnikovoj discard fazi ( jel se daje priority u discardu ili se to igra na EOT) , protivnik ne moze da igra instante i abb. do kraja MOG poteza koji sledi ..
to samo da proverim ..

a interesuje me - da li to isto vazi i sa Orim's Chant?
pise 'this turn' a ne 'until EOT' .. pa kako se to sa 'pravne strane' regulise?

--------------------------------------------------------------------------------
Orim's Chant

Kicker < W > #P Target player can't play spells this turn. #P If you paid the kicker cost, creatures can't attack this turn.

----------------------------------------------------------------------------------
Misa
Administrator
Administrator
Posts: 51
Joined: Sun Mar 03, 2002 8:38 pm
Location: Beograd

Post by Misa »

Kratak odgovor: Abeyance i Orim's Chant traju do kraja kruga u kom si ih odigrao. Ne mozes ih igrati na kraju protivnickog kruga a da vaze i u tvom krugu.

Dugacak odgovor: Discard faza ne postoji. Postoji End faza (End Phase) koja se sastoji iz dva "stepa": End of Turn step i Cleanup step. U EoT stepu imas prioritet i mozes igrati instante pa mozes odigrati Abeyance. U Cleanup stepu ne mozes igrati spelove - nemas prioritet a evo sta se, izmedju ostalog desava u Cleanupu:

314.2 Simultaneously, all damage is removed from permanents and all "until end of turn" and "this turn" effects end (this game action doesn't use the stack).

Nadam se da ti ovo pojasnjava stvar.

Da na Abeyancu pise "At the end of turn" to bi menjalo stvari jer bi to bio onda trigger koji se trigeruje na pocetku EoT stepa, pa ako ga odigras na kraju protivnickog kruga u EoT stepu, kada su vec prosli trigeri on ce trajati do sledeceg trigera koji je u tvom krugu na pocetku EoT stepa.
Srbija me ubija
User avatar
vojvoda
Posts: 51
Joined: Sun Oct 03, 2004 11:11 pm
Location: Banjaluka

Post by vojvoda »

Misa wrote: Dugacak odgovor: Discard faza ne postoji. Postoji End faza (End Phase) koja se sastoji iz dva "stepa": End of Turn step i Cleanup step. U EoT stepu imas prioritet i mozes igrati instante pa mozes odigrati Abeyance. U Cleanup stepu ne mozes igrati spelove - nemas prioritet a evo sta se, izmedju ostalog desava u Cleanupu: ...

Nadam se da ti ovo pojasnjava stvar.
pojasnjava mnogo ... neke stvari su se onda dosta 'krivo' igrale .. ehh

inace

------------
Necropotence

Skip your draw phase. #P Whenever you discard a card, remove that card from the game. #P Pay 1 life: Set aside the top card of your library. Put that card into your hand at the beginning of your DISCARD phase.
--------------

ti rece da discard faza ne postoji ... hajde jos to pojasni ... znam da su pravila jednom davno menjana ...
U kojoj fazi visak karata discardujes na 7 ?
Misa
Administrator
Administrator
Posts: 51
Joined: Sun Mar 03, 2002 8:38 pm
Location: Beograd

Post by Misa »

Gde god gledas ili citas karte znaj da nije bas najnoviji izvor tj. stariji je vise godina od kada su promenili faze i stepove.

Necropotence BBB
Enchantment
Skip your draw step.
If you would discard a card, remove that card from the game instead.
Pay 1 life: Remove the top card from your library from the game face down. At the end of your turn, put that card into your hand.

Discardujes na sedam u End Phase - Cleanup step.
Baci pogled na pravila sve lepo pise u njima.
Srbija me ubija
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

`ajde sada ovako :
Igraš nešto B/U i na stolu imaš decimo 3 spirita...onda baciš Devouring Greed i sekuješ sva tri spirita (to bi značilo da protivnik gubi a ti dobijaš 8 života)...ako tada odigraš Twincast, šta se dešava? Da li se duplira ceo efekat pa on gubi još 8 života, ili samo sam spell bez dodatnog cost-a, pa on gubi 2 života ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
Misa
Administrator
Administrator
Posts: 51
Joined: Sun Mar 03, 2002 8:38 pm
Location: Beograd

Post by Misa »

baciš Devouring Greed i sekuješ sva tri spirita (to bi znaèilo da protivnik gubi a ti dobijaš 8 života)...ako tada odigraš Twincast, šta se dešava? Da li se duplira ceo efekat pa on gubi još 8 života, ili samo sam spell bez dodatnog cost-a, pa on gubi 2 života ?
Odgovor je lak (mada su copy pitanja najteza) i krije se u Saviors FAQu:
* You can't choose to pay any additional costs for the copy. However,
effects based on any additional costs paid for the targeted spell are
copied.

Znaci - jos 8 zivota gubi (zajedno 16).

Poslednji put ponavljam: tekst karata mi citirajte kod postavke pitanja.
Srbija me ubija
User avatar
ramirez
Posts: 16
Joined: Tue Dec 07, 2004 3:12 pm
Location: Stara Pazova
Contact:

Post by ramirez »

Evo citata iz Saviors FAQ:
O-Naginata

1 Mana

Artifact -- Equipment

O-Naginata can be attached only to a creature with 3 or more power.

Equipped creature gets +3/+0 and has trample.

Equip 2 Mana (2 Mana: Attach to target creature you control. Equip only as a sorcery.)

#
O-Naginata becomes unattached if the equipped creature's power is less than 3 as state-based effects are checked.

Moze li pojasnjenje ovog "state-based effects are checked". Npr. imam u igri

Kami of the Hunt
2G Mana
Creature — Spirit
2/2
Rules Text (Oracle): Whenever you play a Spirit or Arcane spell, Kami of the Hunt gets +1/+1 until end of turn.

igram nekog spirita i imam u igri O-Naginatu. Equpujem je na Kamija koji je pre equipa 3/3, a sada 6/3... Sta se desava na kraju poteza?
User avatar
Ranger
Posts: 20
Joined: Tue Nov 02, 2004 6:21 pm
Location: B. Karlovac

Post by Ranger »

Ok, i sad je on equip-ovan...

I dobije od mene Pull Under, koji kaze -5/-5 do kraja poteza, on ne umire ali equipment spada, right???
All the world is blind to my passing,
as I stride through night searching for my prey.
Misa
Administrator
Administrator
Posts: 51
Joined: Sun Mar 03, 2002 8:38 pm
Location: Beograd

Post by Misa »

Moze li pojasnjenje ovog "state-based effects are checked". Npr. imam u igri

Kami of the Hunt
2G Mana
Creature — Spirit
2/2
Rules Text (Oracle): Whenever you play a Spirit or Arcane spell, Kami of the Hunt gets +1/+1 until end of turn.

igram nekog spirita i imam u igri O-Naginatu. Equpujem je na Kamija koji je pre equipa 3/3, a sada 6/3... Sta se desava na kraju poteza?
SBE se proveravaju kada god neko od igraca ima prioritet. Kami na kraju poteza postaje 5/2 i o-naginata ostaje na njemu jer mu daje +3/0.
I dobije od mene Pull Under, koji kaze -5/-5 do kraja poteza, on ne umire ali equipment spada, right?
Right.
Srbija me ubija
User avatar
ramirez
Posts: 16
Joined: Tue Dec 07, 2004 3:12 pm
Location: Stara Pazova
Contact:

Post by ramirez »

I dobije od mene Pull Under, koji kaze -5/-5 do kraja poteza, on ne umire ali equipment spada, right?
Misa wrote: Right.
Kako ne umre? OK, equipment spada, ali -5/-5 je malo mnogo za Kami of the Hunt. :)
S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku iskustvom!
Misa
Administrator
Administrator
Posts: 51
Joined: Sun Mar 03, 2002 8:38 pm
Location: Beograd

Post by Misa »

Zamenimo u ovom primeru Kami of the Hunt sa Hundroogom i eto - zivi :wink: ali bez naginate.
Srbija me ubija
User avatar
vojvoda
Posts: 51
Joined: Sun Oct 03, 2004 11:11 pm
Location: Banjaluka

Post by vojvoda »

Pitanje za Misu

... Protivnik Ima Kiki-Jikkija ... i nekog creaturea u igri ..

Tapa Kikija da kopira creaturu .. a ja u response ubijem creaturu
Da li protivnik dobija tokena kopiju?


Milutin rece da DOBIJA .. a na netu, kanal, #judges4you
sad isto pitao i kazu da NE dobija ..



<gejo> I have a question..
<gejo> My opponent has Kiki Jikki .. and a creature ..
<gejo> He taps Kiki to copy the creature ...
<gejo> if I kill the target creature in response, does he get a copy?
<gejo> thanks
<Polluz> nope. he wont get a copy.
<Polluz> the ability of KJ is targetted, and without a legal target (its dead), it will be countered upon resolution by the rules


----------------------
Kik-Jikki, Mirror breaker , creaure

Haste #P < T: > Put a creature token into play that's a copy of target nonlegendary creature you control. That creature token has haste. Sacrifice it at end of turn.
-----------------------
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Post by Aman »

What this boils down to is: Does the ability of the Lion's Eye Diamond use the stack, that is does it have to resolve, before I have the mana in my pool, or does it not?

A: You discard the Wurm as part of the cost of activating the LED. You remove the Wurm from the game instead of putting it in your graveyard, a replacement effect. The Wurm's Madness ability triggers. You can't yet put it on the stack, because LED is a mana ability (even though you can only play it when you can play an Instant), so the LED will resolve before you get priority to put the Wurm's Madness trigger on the stack. The trigger goes on the stack, and the active player gets priority. When the trigger resolves, you can, until you next pass priority, play the Wurm - and you have GGG (I assume that's what you got from the LED) in your pool to do so.


Aj nek neki sudija prevede jer nisam bas najbolje skpairao deo o prioritetu.
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Post by Aman »

Ariel is the active player, so she gets priority. She passes, giving David priority. David now has choices. He can:

1. Play the Circular Logic, targeting Fiery Temper.
2. Play some other instant or ability.
3. Pass.

Kada amer kaze passes on time misli na predavanje prioriteta?
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
turbo
Posts: 111
Joined: Mon Mar 11, 2002 2:55 pm
Location: Beograd, Trenutno ime zemlje u kojoj zivimo
Contact:

Post by turbo »

kako kaze izreka,
ne veruj sudiji ni kada ti poklon nosi
User avatar
vojvoda
Posts: 51
Joined: Sun Oct 03, 2004 11:11 pm
Location: Banjaluka

Post by vojvoda »

ili je to vise bilo na moj racun .. ;p


Isto me interesuje - ako FORKUjes ili TWINCASTujes neki spell ... a u responce na kopiranje ( dakle, kopija nije rezolvovana ) counterujes taj prvi spell ... da li FORK/TWINCAST fizla? Ili se dobija kopija?

To mi je vrlo slicno kao ono sa Kikijem ...



Mislim da svi znaju sta je FORK ili TWINCAST ...
User avatar
turbo
Posts: 111
Joined: Mon Mar 11, 2002 2:55 pm
Location: Beograd, Trenutno ime zemlje u kojoj zivimo
Contact:

Post by turbo »

da ista je stvar. kada twincast ili fork treba da se rezolvuju, traze spel koju si targetovao. ako njega nema, nema ni kopije. isto kao kod kikijikikikija

prevod (to te kosta 5e)
What this boils down to is: Does the ability of the Lion's Eye Diamond use the stack, that is does it have to resolve, before I have the mana in my pool, or does it not?

A: You discard the Wurm as part of the cost of activating the LED. You remove the Wurm from the game instead of putting it in your graveyard, a replacement effect. The Wurm's Madness ability triggers. You can't yet put it on the stack, because LED is a mana ability (even though you can only play it when you can play an Instant), so the LED will resolve before you get priority to put the Wurm's Madness trigger on the stack. The trigger goes on the stack, and the active player gets priority. When the trigger resolves, you can, until you next pass priority, play the Wurm - and you have GGG (I assume that's what you got from the LED) in your pool to do so.

svodi se na ovo: da li abiliti LED ide na stak, tj. da li dobijam manu tek kada se rezolvuje ili ne?
odgovor: diskardujes wurma (kao i ostale karte iz ruke) kao deo aktivacije LED-a. u tom trenutku, koristeci madness koji wurm ima (kao i sve ostale karte sa madness-om koje ti stoje u ruci) rimuvujes te karte van igre. tako radi madness (umesto da idu u groblje kada se diskarduju, rimuvujes ih van igre i kada sledeci put imas prioritet, mozes da platis madness cenu i da ih stavis na stack). dalje, posto je zrtvovanje LED-a mana abiliti, ne mozes da igras madness pre nego sto dobijes manu; tj. dobijanje mane ce se desiti pre nego sto dobijes prioritet. prioritet dobijes kada se rezolvuje LED i tada mozes da odigras wurma (ako si ti aktivan igrac, tj. ako je to tvoj potez). wurma mozes da igras sve dok imas prioritet.

za pass? to upravo to znaci: davanje prioriteta.
recimo, usao si u napad i odmah passujes. to znaci da si zavrsio sa tvojim fast efektima pre deklaracije napadaca i da tvoj protivnik ima priliku da odigra nesto pre nego sto deklarises napadace.

prioritet ide od aktivnog igraca do protivnika. ako protivnik ne igra nista, prezali se na sledeci step/fazu. ako vas protivnik dobije prioritet i kaze da nista ne radi, ne mozete da odlucite da vi ipak nesto igrate. ako, pak, on odigra nesto, prioritet se ponovo vraca vama, aktivnom igracu i tako u krug, sve dok protivnik ne igra nista (pass-uje).
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Interesuje me efekat eradicate-a na kreature koje imaju neki abiliti koji se aktivira sacrificeovanjem...
`ajd ovako :
on izbaci sakura-tribe eldara, ja odigram (u mom potezu naravno) eradicate(na sakuru) koji kaže :
Card Name: Eradicate
Cost: 2BB
Type: Sorcery
Rules Text: Remove target nonblack creature from the game. Search
its controller's graveyard, hand, and library for all
cards with the same name as that creature and remove
them from the game. That player then shuffles his or
her library.


On u odgovoru na to sekuje sakuru...
Pošto je sakura postao target pre sekovanja, mene interesuje da li se dešava i drugi deo spella tj. da li i dalje mogu da uklonim sve sakure koje ima u ruci, biblioteci i groblju ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
Misa
Administrator
Administrator
Posts: 51
Joined: Sun Mar 03, 2002 8:38 pm
Location: Beograd

Post by Misa »

Pošto je sakura postao target pre sekovanja, mene interesuje da li se dešava i drugi deo spella tj. da li i dalje mogu da uklonim sve sakure koje ima u ruci, biblioteci i groblju ?
Spell koji targetuje mora imati legalnu metu pri igranju (ovde je to sakura koji je u igri kada eradicate dolazi na stack pa je samim tim legalna meta) i pri resolvingu (ovde to nije slucaj posto sakure vise nema kada eradicate treba da se resolvuje i ode sa stacka). Posto sada eradicate nema legalnu metu counterovan je po definiciji i nista se ne dogadja.
Srbija me ubija
User avatar
Eon Blue Apocalypse
Posts: 64
Joined: Thu Jun 16, 2005 8:20 am
Location: soon everywhere

Post by Eon Blue Apocalypse »

situacija je sledeca, ulazi u igru Maga Traitor To Mortals i kada udje sa odredjenim brojem kauntera protivnik gubi toliko zivota i sada posto sam spustio Magu hocu da spustim i Sakashima The Impostor koji kad udje kopira (kopira ga kompletno ali je i dalje Sakashima) neko stvorenje koje je u igri, hocu da kopiram Magu sa Sakashimom, DA LI PROTIVNIK GUBI PONOVO ISTO TOLIKO ZIVOTA?

Sakashima the Impostor

Legendary Creature — Human Rogue
P/T: 3/1
Rules Text (Oracle): As Sakashima the Impostor comes into play, you may choose a creature in play. If you do, Sakashima comes into play as a copy of that creature, except its name is still Sakashima the Impostor, it’s still legendary, and it gains “: Return Sakashima the Impostor to its owner’s hand at end of turn.”



Maga, Traitor to Mortals

Legendary Creature — Human Wizard
P/T: 0/0
Rules Text (Oracle): Maga, Traitor to Mortals comes into play with X +1/+1 counters on it.
When Maga comes into play, target player loses life equal to the number of +1/+1 counters on it.
"If God is our Father," you thought, "then Satan must be our cousin." Why didn't anyone else understand these important things?
Shade

Post by Shade »

Mene zanima sta se desava kada neko odigra neku arcane kartu sa "counter target spell", a ja njemu bacim SIDESWIPE koji kaze "change any targets of any arcane spell". Drugim recima da li counter spell moze da se usmeri u prazno, ili sam u sebe? Sta je u ovom slucaju legalan target?

Druga stvar. Protivnik odigra Lava Spike a zatim splice Glacial Ray. Ja u response odigram SIDESWIPE. Da li to znaci da i jedan i drugi damage nanesen od strane protivnika mogu da usmeravam, posto kaze change any targetS???
Misa
Administrator
Administrator
Posts: 51
Joined: Sun Mar 03, 2002 8:38 pm
Location: Beograd

Post by Misa »

Shade wrote:Mene zanima sta se desava kada neko odigra neku arcane kartu sa "counter target spell", a ja njemu bacim SIDESWIPE koji kaze "change any targets of any arcane spell". Drugim recima da li counter spell moze da se usmeri u prazno, ili sam u sebe? Sta je u ovom slucaju legalan target?
Ne moze u prazno niti moze sam u sebe. U ovom slucaju je legalan target sam sideswipe. Zvuci nerazumljivo ali je vrlo lako, ti spell, on arcane counter, ti sideswipe na counter koji targetuje sideswipe. Sideswipe se resolvuje i counter sada targetuje njega posto je jos uvek na stacku jer se kao poslednja stavka pri resolvu karta se stavlja u groblje. Counter kada treba da se resolvuje nema vise target posto je sideswipe vec u groblju pa ne uradi nista tj. bude "countered on resolution" i na kraju tvoj spell se resolvuje.
Shade wrote:Protivnik odigra Lava Spike a zatim splice Glacial Ray. Ja u response odigram SIDESWIPE. Da li to znaci da i jedan i drugi damage nanesen od strane protivnika mogu da usmeravam, posto kaze change any targetS??
Da, splajsovanje samo dodaje nove targete za isti spel pa u ovom slucaju ima dva targeta koja mozes oba promeniti.

502.40a Splice is a static ability that functions while a card is in your
hand. "Splice onto [type or subtype] [cost]" means "You may reveal this card from your hand as you play a [type or subtype] spell. If you do, copy this card's text box onto that spell and pay [cost] as an additional cost to play that spell." Paying a card's splice cost follows the rules for paying additional costs in rules 409.1b and 409.1f-h.

Sledeci put napisi oracle text sideswipe.

EBA: na tvoje pitanje jos uvek nisam 100% siguran da znam odgovor pa cu cim uhvatim malo vremena potraziti nesto na tu temu i odgovoriti.
Srbija me ubija
Jovan

Pitanje

Post by Jovan »

E sudija jedva te nadjoh.Imam pitanje, koje glasi ovako:
protivnik odigra genju i stavi ga na land.Sledeci potez on napadne a ja bacim eradicate na taj land tj. genju.Da li onda svi landovi idu u graveyard ili samo onaj sa genjom, ili idu svi landovi iste boje?
Ajde neko pojasnjenje please nekoliko puta sam izgubio jer prijatelj tvrdi da to ne moze da se radi.
Locked

Return to “MtG: Opšta rasprava”