Zendikar

Sve o ovoj kartičnoj igri...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Maneater
Posts: 95
Joined: Tue Dec 30, 2008 1:15 pm

Zendikar

Post by Maneater »

Beast Hunt 3{G}
Sorcery c
Reveal the top three cards from your library. Put all creatures revealed in this way into your hand and the rest into your graveyard.
Artist: Kieran Yanner

Kor Sanctifiers 2{W}
Creature — Kor Cleric c
Kicker {W}
When Kor Sanctifiers enters the battlefield, if it was kicked, destroy target artifact or enchantment.
2/3
Artist: Dan Scott

Hideous End 1{B}{B}
Instant c
Destroy target nonblack creature. That creature’s controller loses 2 life.
Artist: Zoltan Boros & Gabor Szikszai

Whiplash Trap 3{U}{U}
Instant — Trap c
If an opponent had 2 or more creatures enter the battlefield under his or her control, you may pay {U} rather than Whiplash Trap’s casting cost.
Return two target creatures from play to owner’s hand.
Artist: Zoltan Boros & Gabor Szikszai

jos jedan dobar removal u crnoj
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Zendikar

Post by MTG gamer »

Trapovi ZNAO SAM! Yu-Gi-Oh! Noooooooooooo.... :lol: :lol: :lol:

Salim se, super si ovo nasao, nisam ocekivao vec sada da pocne rummor season. Wow, kicker se vraca... volim tu mehaniku (plus nije predrndana kao cascade). Svidja mi se crni removal i plavi trap :P

Odoh da vidim ima li jos nesto novo... Mozda vampirski planeswalker ^^
Micko
Posts: 76
Joined: Thu Jun 12, 2008 8:33 am

Re: Zendikar

Post by Micko »

Haha, you've activated my trap card! Your creatures can't attack this turn!

Now i'll play Karrthus, Tyrant of Jund in attack mode and steal all of your Blue Eyes White Dragons!
User avatar
BB
Posts: 273
Joined: Sun Apr 03, 2005 10:05 am
Location: novi sad

Re: Zendikar

Post by BB »

Micko wrote:Haha, you've activated my trap card! Your creatures can't attack this turn!

Now i'll play Karrthus, Tyrant of Jund in attack mode and steal all of your Blue Eyes White Dragons!
:lol: :lol:
Image

Happy Devil on MODO
Bbajgo @ TWITTER
RaveX
Posts: 19
Joined: Sun Feb 22, 2009 3:37 pm

Re: Zendikar

Post by RaveX »

Micko wrote:Haha, you've activated my trap card! Your creatures can't attack this turn!

Now i'll play Karrthus, Tyrant of Jund in attack mode and steal all of your Blue Eyes White Dragons!
:applause:
win.
Chuck Norris
Posts: 516
Joined: Sun Apr 06, 2008 1:23 pm

Re: Zendikar

Post by Chuck Norris »

Micko wrote:Haha, you've activated my trap card! Your creatures can't attack this turn!

Now i'll play Karrthus, Tyrant of Jund in attack mode and steal all of your Blue Eyes White Dragons!
yeah 8)
"evo ga leopaR iz magle!!"

evo tebi zombie goliath iz goliatha!

http://www.badgerbadgerbadger.com/

BURNMILL!!

Dusan Trump Galovic
User avatar
Maneater
Posts: 95
Joined: Tue Dec 30, 2008 1:15 pm

Re: Zendikar

Post by Maneater »

Rampaging Baloths 4gg
Creature - Beast m
Trample
Landfall - Whenever a land enters the battlefield under your control, you may put a 4/4 green Beast creature token onto the battlefield.
#176/249 6/6

Ova karta se nalazi na promo posterima i sudeci po slici vrlo je moguce da je ovo prerealise karta.
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Zendikar

Post by MTG gamer »

Svidja mi se novi ability - Landfall... Prost je i efektivan! Kreatura je isto lepa. Ne znam zasto, ali mislim da ce biti lep ovaj Zendikar ^^
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Re: Zendikar

Post by Snake »

Zato shto se svi mi nadamo chudu svakom novom edicijom xD
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
User avatar
BB
Posts: 273
Joined: Sun Apr 03, 2005 10:05 am
Location: novi sad

Re: Zendikar

Post by BB »

Snake wrote:Zato shto se svi mi nadamo chudu svakom novom edicijom xD

Čuda su ql
Image

Happy Devil on MODO
Bbajgo @ TWITTER
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Zendikar

Post by MTG gamer »

Ne mislim da ocekujem neko cudo uopste. Ne secam se kada je neka MTG edicija ekstremno "suckovala", ali ljudi se i dalje bune (valjda je otpor prema promenama). Ima stvari koje nam se svide i ima stvari koje nam se ne svide - toliko je prosto. Ovo da se nadam cudu je bzvz, jer se samo nadam da ce se meni svideti edicija. Posto je potvrdjeno da ce biti vampira i da ce biti vampirski planeswalker 95% sam siguran da ce meni biti ekstra!

Pozz
User avatar
SerbZmaj
Posts: 151
Joined: Tue Dec 20, 2005 2:27 am
Location: Beograd
Contact:

Re: Zendikar

Post by SerbZmaj »

Tako je, niko nas ne tera motkom da igramo magic.

Hocu da igramo draft 3xReborn!!!
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Re: Zendikar

Post by Snake »

Vampirski planeswalker nije 95% siguran, nego je vetj izashao do pola, na magicovom sajtu ga revealuju svakog ponedeljka, srede i petka:

http://www.wizards.com/magic/magazine/a ... e/08142009
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
bogdan
Posts: 31
Joined: Wed Aug 22, 2007 5:03 pm

Re: Zendikar

Post by bogdan »

ali to da je vampir planeswalker, mislim da nece nista znaciti sto je ovaj bugarche vampir koga pokazuju svakog treceg dana, mislim lepo sto je on po prirodi stvari vampir, i mozda u prici to ima neke veze, ali ovako jok. jel nikola bolas nesto mnogo bio drugaciji planeswalker a svi znamo da je zmaj? ovde mislim da li je njegovo zmajOvsko poreklo uticalo ikako na to sta radi, ili da li je on bio dragon planeswalker bolas. a i ne bi smeli da mesaju babe i zabe tako, jer ako se pojavi neki removal destroy target vampire, to bi ubilo i njega kad bi on bio vampire planeswalker markov, a taj removal je garant beli i common je.

mada opet, djavo ce ga znati, cim su oni ostavili njegov type jos uvek neotkriven, videcemo koju ce zavrzlamu mozda sebi ovog puta spremiti iz koje nece moci da se izvuku
(ili ce samo promeniti pravila :) )
Image
User avatar
GrimSouL
Posts: 20
Joined: Mon Aug 07, 2006 3:06 pm

Re: Zendikar

Post by GrimSouL »

I da wrath se vraca.... Samo malkice ojadjen i u drugom obliku. Dugo ga nije bilo.... :D
Meni ce posluziti i ovakav sigurno, oduvek sam bio fan rimuvala i mass rimuvala... :D
Image
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: Zendikar

Post by d00m1n80r »

GrimSouL wrote:I da wrath se vraca.... Samo malkice ojadjen i u drugom obliku. Dugo ga nije bilo.... :D
Meni ce posluziti i ovakav sigurno, oduvek sam bio fan rimuvala i mass rimuvala... :D
Samo sad nece moci da ubije drudge skeletona ;)
User avatar
Maneater
Posts: 95
Joined: Tue Dec 30, 2008 1:15 pm

Re: Zendikar

Post by Maneater »

i kostace 20-30$. i znaci da wog necemo videti ni u sledecem cor setu
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Zendikar

Post by MTG gamer »

Pff... Moguce da ce kostati toliko, posto je takav postao MTG. Realno zasluzuje 15$! Ne znam zasto ne bi bio Wrath u sledecem core setu? Sta ce da bude strasno ako beli magovi dominiraju citava tri meseca :o :P

Ono sto ovaj Wrath nece ubijati, a sto je ozbiljno je M10 trol ;)

Djuka priznaj da se jos potajno nadas da ce da reprintuju jedan spell koji kosta UU :D

Sto iscrpljuju sa ovim vampirom, ZELIM DA GA VIDIM KOMPLETNOG! :twisted: *ko ga izvuce na prereleasu menja se samnom :P
Bugi
Posts: 49
Joined: Mon Feb 23, 2009 10:01 pm

Re: Zendikar

Post by Bugi »

GrimSouL wrote:I da wrath se vraca.... Samo malkice ojadjen i u drugom obliku. Dugo ga nije bilo.... :D
Meni ce posluziti i ovakav sigurno, oduvek sam bio fan rimuvala i mass rimuvala... :D
Image
mamu im jebem profitersku! XD
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Zendikar

Post by MTG gamer »

Nije isto kao i Wrath Bugi, nije isto :P
Bugi
Posts: 49
Joined: Mon Feb 23, 2009 10:01 pm

Re: Zendikar

Post by Bugi »

MTG gamer wrote:Nije isto kao i Wrath Bugi, nije isto :P
stvarno su indijanci...
Greetings all,
Many of you have had...bla bla bla bla
”Day of Judgment” - the perfect tool for all your creature-destroying needs.
bla bla bla...
The promotion is available for stores registered by Tournament Organizers of Core level and above, and of course, you can’t get the cards unless yourstore’s TO signs up for the promotion by the deadline of 9/13. The sign-up option is available now under “Wizards Play Materials” at the WPN site, so don’t delay!
Thanks again for all your hard work,
The WPN Premier Team
User avatar
SerbZmaj
Posts: 151
Joined: Tue Dec 20, 2005 2:27 am
Location: Beograd
Contact:

Re: Zendikar

Post by SerbZmaj »

Nista ga ja nisam razumeo :)

A mi se pitali kako to da dele wrathove :lol: :mrgreen:
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Zendikar

Post by MTG gamer »

Originally Posted by Mark Rosewater
What I'm getting to is that the Zendikar block is going to be our second block where we fiddle with the block convention. (Lorwyn / Shadowmoor block being our first.) It is not going to be the large / small / small template that Shards of Alara and many previous blocks were. Instead, here is how it's going to work:

* Zendikar is a normal sized large set with the same number of cards as Shards of Alara (229 cards plus 20 full art lands)
* Worldwake is a normal-sized small set with the same number of cards as Conflux (145 cards). It is an extension of Zendikar's mechanics—with a few new twists, of course.
* "Prosper," the third set in the block, is a large set (229 cards plus 20 lands) taking place on the plane of Zendikar. A major event happens (the reason I'm not giving the name of the set yet is that it gives a big clue about what this event is) that forces the plane to fundamentally shift and leads to a new large set with brand new mechanics. Yes, "Prosper" while part of the Zendikar block creatively, will be distinctly unique mechanically and is designed to be drafted on its own. Brian Tinsman was the lead designer for "Prosper," and the set lives up to Brian's rep as a designer who loves breaking conventions. As I cannot get into details yet, it is hard for me to explain why we are doing this, but I promise that as we get closer to the release of "Prosper" I will talk about the method behind our madness.


Eto cisto da znate kako da planirate vase novce!

Eto Javore moci ces da draftujes 3x"Conflux" :P :P :P
bogdan
Posts: 31
Joined: Wed Aug 22, 2007 5:03 pm

Re: Zendikar

Post by bogdan »

Image
Last edited by bogdan on Wed Aug 26, 2009 1:16 pm, edited 1 time in total.
User avatar
dd fan
Posts: 68
Joined: Fri Mar 30, 2007 1:02 pm

Re: Zendikar

Post by dd fan »

Ne mogu da verujem da su ljudi pre trazili creature type i P/T pre onoga sto karta radi.
dd_fan on MTGO
User avatar
Maneater
Posts: 95
Joined: Tue Dec 30, 2008 1:15 pm

Re: Zendikar

Post by Maneater »

ja ne mogu da verujem da si ti tolko naivan da mislis da su o nacinu rivilovanja te karte stvarno odlucivali igraci. sledece sto ce otkriti je ime umetnika
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Zendikar

Post by MTG gamer »

Iako postoji dobra sansa da si u pravu sto se tice revelovanja karte(ata) ja bih ipak mogao da se kladim da je sledece line karte (verovatno treci ili prvi)... Bilo bi previse ocigledno ako bude artist ili rarity! Inace sve ukupno je za ono sta karta radi glasalo 30%, a postoji i onaj trip da ljudi nisu ni znali (vecina) za sta se glasa! Samo moje misljenje da mozda i samo mozda nije namesteno.... a opet mozda i jeste ^^
User avatar
SerbZmaj
Posts: 151
Joined: Tue Dec 20, 2005 2:27 am
Location: Beograd
Contact:

Re: Zendikar

Post by SerbZmaj »

+1 target creature becomes 'goticar'
-2 Rumun deales 2 dmg to each 'goticar'
-8 hmmm nestalo mi inspiracije :mrgreen:
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: Zendikar

Post by d00m1n80r »

SerbZmaj wrote:-8 hmmm nestalo mi inspiracije :mrgreen:
-8: Take control over flea market. You posses all spare parts.
User avatar
SerbZmaj
Posts: 151
Joined: Tue Dec 20, 2005 2:27 am
Location: Beograd
Contact:

Re: Zendikar

Post by SerbZmaj »

E to :))

Ma verovatno ce da sisa zivot od protivnika
Sta vampiri rade...1 prave vampire ili masu goticarskih sledbenika :)
2 sisaju krv

Samo treba logicno da gledamo... zitom hranimo ovce, ubijemo ih kamenom, od drveta napravimo kolac a rostilj napravimo pomocu magme...jednostavno :mrgreen:
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Zendikar

Post by MTG gamer »

Ko razume shvatice... :lol: :lol: :lol:
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Zendikar

Post by MTG gamer »

User avatar
Roderick
Posts: 135
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:56 pm

Re: Zendikar

Post by Roderick »

Ako je tacno to sto ovi sa salvationa izbacuju (a moguce i da grese jer se oni dosta i za'ebavaju) prvi ability je preteran u smislu da daje +2 dok recimo Ajani GUBI 2 loyaltya da bi nekoga helixovao.... pro*seravanje. Nisu mogli da smisle nista bolje. A "ultimate" je zato golo go8no. Mogli su da zaokruze celu prichu sa "you play xtra turn" umesto njegov da igras.
Inache prvi ability karte je Syphon Life samo sto sad ima i opciju da rokne kreaturu da bi nadomestili retrace. Ripuju druge karte jer ne mogu da smisle nove, vrhunac.

Drugi ability garant ubacuje gotichara sto kaze Javorko... u ovom slucaju ce to najverovatnije biti vampirica iz M10 2/1 lifelink prdavac za -1 naravno.

Sledeci creature type ce garant biti Dinosaurusi, te ce digimoni pokrenuti zajednicku parnicu sa Vampire TCG protiv Wizardsa :lol:
Image
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Zendikar

Post by MTG gamer »

Jel ima neko i neki pametan komentar?
bogdan
Posts: 31
Joined: Wed Aug 22, 2007 5:03 pm

Re: Zendikar

Post by bogdan »

Pa ova karta je iscupana sa wotc sajta, tako da je prava, a krajnji efekat nije kao da ti imas dodatni potez, jer ti njega mozes da osakatis - zavisno sta on ima na tabli, ali skoro je sigurno da ces to koristiti pre glavnog napada, da ces potapovati sva stvorenja - ili ih i poslati u suicidni napad (gde nece samo biti potapovani nego i mrtvi) - i potapovati sve zemlje (iako nema mana przenja), da nema instant u tvom potezu. a jos ako ima on nesto lepo na tabli i/ili ruci - sto zrtvuje, unistava, diskarduje ili sta vec... znaci ti sem sto si dobio jos jedan potez, njega mozes da unazadis samo tako

tacno samo da izvuce jos novaca :)
bogdan
Posts: 31
Joined: Wed Aug 22, 2007 5:03 pm

Re: Zendikar

Post by bogdan »

u, cekaj, rece covek pametan... I am out
Chuck Norris
Posts: 516
Joined: Sun Apr 06, 2008 1:23 pm

Re: Zendikar

Post by Chuck Norris »

kako je ocajan ovaj plainswalker :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"evo ga leopaR iz magle!!"

evo tebi zombie goliath iz goliatha!

http://www.badgerbadgerbadger.com/

BURNMILL!!

Dusan Trump Galovic
User avatar
Galovic
Posts: 261
Joined: Tue Apr 08, 2008 10:00 am
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zendikar

Post by Galovic »

bas je dobar meni jako jbt...

covece radi mali helix za 2 za +2 kantera jbt!!!!
pa to je bolesno....

veliki abiliti nije poseabn nije ni los ...
videcemo srednji....

penal je i sto je 6 mane...

no cekamo srednji
MTGO: portugalovic
Image
User avatar
Maneater
Posts: 95
Joined: Tue Dec 30, 2008 1:15 pm

Re: Zendikar

Post by Maneater »

ok je za neku hevi ili mono black kontrolu. ako mu drugi abiliti pravi bica onda je bas dobar. i nije mu penal sest mane, cruel ultimatum je 7 da ne pricam kakvih 7, i format ce se od septebra dosta usporiti
User avatar
Roderick
Posts: 135
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:56 pm

Re: Zendikar

Post by Roderick »

MTG gamer wrote:Jel ima neko i neki pametan komentar?
Pa sta ima pametno da se kaze? Izbace ljudi WoG da bi ubacili u vidi, isto sra*e drugo pakovanje. Stampaju Ajani-a i to jos u dve boje a vec predvideli ovu krvopiju (u svakom smislu te rechi jer ce verovatno da kosta minimum $10-15). Svaka tebi cast sto se odusevljavas...
I kao ojadili novi WoG... morali su da smisle nesto naravno, ne moze ~cist~ reprint ako je u pitanju rare kao sto uradili za Orcish Artillery, Threaten, etc. Bilo bi previse ochigledno jel....
d*kanje k*te -.-

Samo illustratorima je ostala "mashta" jer fala bogu oni rade samostalno.

[edit]
Evo odmah i neke slike kao prilog posto vidim da je u modi.
Slogan "Dizajn tima" za M10 i Zendikar i verovatno sve karte nadalje...

Image
Image
Locked

Return to “MtG: Opšta rasprava”