Zendikar

Sve o ovoj kartičnoj igri...

Moderator: Moderators

User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Zendikar

Post by MTG gamer »

bogdan wrote:
Roderick wrote:
Snake wrote:Warren Instigator - jel to znachi da on stavlja dve kreature, budutji da ima double strike? Ili je zbog novih pravila to ipak samo jedna? :S
Ne radi na playeru double strike jer nema potrebe *nema blokera*. Ali i dalje dealuje punu stetu.
Barem mislim da je tako? Medjutim... teoretski moze da ubaci dva gobosa ako ga neko neko blokira a Insigator ima trample (collosal might) i prelazi lethal damage u prvo udaru. Onda onda ponovo zvekne. Bruka karta, jos gore ako mu se nabaci neki ping ability. To im je izgleda (ne)svestan propust, nisu naveli "combat dmg". Ubacis u trecem krugu dva Siege-ganga :D)
zasto onda ne bi 2 puta aktivirao svoj abl. ako napadne bez blokera, a aktivirao bi ako ima trample i slabog blokera? Double strike kaze da prvo ide first strike deo nanosenja stete, a potom ide "normal" strike nanosenje stete, sem sto ako je zablokiran i ubio je blokera svojim first strike delom, nece moci u "normal-u" da nanese stetu protivniku. Ako 2 puta nanosi stetu, 2 puta bi trebalo da aktivira ability. A to sto mi kad pisemo stetu od neblokiranog double striker-a, odmah sve upisemo ne bi trebalo da znaci da vise nema podeljenost na 2 dela nanosenja stete...
:lol: :applause: :applause: :applause: :lol:
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Re: Zendikar

Post by Snake »

Molim da mi na pitanje odgovori neko ko zna pravila, ovako nisam nishta dobio kao info xD
Daklem, da ponovim - da li postoji odvojeni trigger za first strike i normal damage, poshto su sada pravila promenjena da nema aktiviranja steka izmedju first strike combat damage-a i noramlnog combat damage-a. A opet sa druge strane josh uvek se trigeruju stvari sa normalnim kombat damage-om. E sad, ako se trigeruje oba puta, da li odmah triger dodje na stack ili se oba rezolvuju posle normalnog combat damage-a?

Mislim da tje biti u pitanju da tje samo jednom da se rezolvuje, malko bi bilo previshe da je drugachije, goblin lackey bi nashao svog novog ortaka u suprotnom :D
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
bogdan
Posts: 31
Joined: Wed Aug 22, 2007 5:03 pm

Re: Zendikar

Post by bogdan »

510.2. Second, all combat damage that’s been assigned is dealt simultaneously. This turn-based action doesn’t use the stack. No player has the chance to cast spells or activate abilities between the time combat damage is assigned and the time it’s dealt. This is a change from previous rules.

510.3. Third, any abilities that triggered on damage being assigned or dealt go on the stack. (See rule 603, “Handling Triggered Abilities.”)

510.4. Fourth, the active player gets priority. Players may cast spells and activate abilities.

510.5. If at least one attacking or blocking creature has first strike (see rule 702.7) or double strike (see rule 702.4) as the combat damage step begins, the only creatures that assign combat damage in that step are those with first strike or double strike. After that step, instead of proceeding to the end of combat step, the phase gets a second combat damage step. The only creatures that assign combat damage in that step are the remaining attackers and blockers that had neither first strike nor double strike as the first combat damage step began, as well as the remaining attackers and blockers that currently have double strike. After that step, the phase proceeds to the end of combat step.
Bugi
Posts: 49
Joined: Mon Feb 23, 2009 10:01 pm

Re: Zendikar

Post by Bugi »

Whatevaaa wrote:Originalna karta ovaj goblin :)
Goblin Lackey XD
mega lool
jebem ih u glavu

deluje kul ako nishta
na neki nachin

counter je extra skroz, bash bash
User avatar
Roderick
Posts: 135
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:56 pm

Re: Zendikar

Post by Roderick »

Sto znachi da ce da zvekne dva puta ma kako okrenes.... brutalno :)
Aj jos da ima haste pa da bude zaokruzena cela pricha

A jos su drski da pokazu lackeya u arcani odnosno from the vaults -.-

Nego, da li je moguce da ce se ovaj novi WoG deliti nekud/negde/nekako?

Image Image
Image
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Zendikar

Post by MTG gamer »

Hmmm... Pa bila je prica da ko kupi booster box dobije DOJ, ali Dule nista nije spominjao koliko ja znam. Ako Dule ili neko zna nesto o tome neka nam javi... Moze tu da se proda dosta booster boxova :P
bogdan
Posts: 31
Joined: Wed Aug 22, 2007 5:03 pm

Re: Zendikar

Post by bogdan »

pa isto je bilo i sa honor of the pure, delio se promo fojl za kutiju bustera i nikom nista...tako da ce biti ista prica i sa ovim
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Zendikar

Post by MTG gamer »

Izasla Andjelka....

Iona, Shield of Emeria 6www
Legendary Creature - Angel Mythic Rare
Flying
When Iona, Shield of Emeria enters the battlefield chose a color.
Your opponents can't play spells of the chosen color.
7/7

(bruka, samo da je ucitujes u igru nekako)

A tu je i demon za one koji nisu verovali da Bane ima korisne protekcije XD

Hunter of Halos 2bbb
Creature - Demon Rare
Indimidate (This creature can be blocked only by artifact creatures or creatures that share a color with it.)
When Hunter of Halos enters the battlefield, destroy target Angel.
6/3

I tako, mislim da mi se potvrdjuje da ce ovaj set zaista biti lep. Nemojte samo ocekivati da svih 250 karti bude ovakvo, jer mora da bude i nekih sa malim power levelima i necete se razocarati u Zendikar! Bar ja tako mislim.... sto nije toliko mnogo :p
User avatar
Roderick
Posts: 135
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:56 pm

Re: Zendikar

Post by Roderick »

Realno, rare-ovi su do sada zadovoljavajuci. A ni unc. i comm. ne odudaraju. Samo sto mnogo forsiraju odredjene boje i tribal karte,
Image
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Re: Zendikar

Post by Snake »

Mislim da treba da vidimo ceo spoiler da izadje pa da komentarishemo o kvalitetu seta... Uvek su zomfg karte izlazile prve, da naprave hype, tako da shta ti znachi 25 od 250 karata, kada ostatak mozhe da zasere ili da popravi utisak...
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Zendikar

Post by MTG gamer »

Roderick wrote:Realno, rare-ovi su do sada zadovoljavajuci. A ni unc. i comm. ne odudaraju. Samo sto mnogo forsiraju odredjene boje i tribal karte,
Sta to znaci sto forsiraju odredjene boje i tribal karte? Jel to lose? Dobro? Da li ti zelis da otkrijes sta bi ti voleo da oni "forsiraju", posto mora nesto da izadje u novom setu?

Sa druge strane sedim ja za kompom sinoc i odem na orb of insight da proverim da li ima neki Elephant... Zasto? Pa rekoh posto su tema edicije landovi da nece slucajno reprintovati Rogue Elephant-a :D Ionako su povecavali power level kreatura i tu je Lightning Bolt i td. Kad bedak nema ni jedan Elephant... Medjutim ima neka mackica:

Scythe Tiger g
Creature - Cat Common
Shroud
When Scythe Tiger enters the battlefield, sacrifice it unless you sacrifice a Forest.
3/2

Skoro da sam pogodio, al' eto....

Sa druge strane potvrdjeno je i sledece:

Arid Mesa

Land Rare
{T}, Pay 1 Life, Sacrifice Arid Mesa: Search your library for a Mountain or Plains card and put it onto the battlefield. Then shuffle your library.

Za ovo ne treba komentar!
User avatar
Maneater
Posts: 95
Joined: Tue Dec 30, 2008 1:15 pm

Re: Zendikar

Post by Maneater »

MTG gamer wrote:Arid Mesa

Land Rare
{T}, Pay 1 Life, Sacrifice Arid Mesa: Search your library for a Mountain or Plains card and put it onto the battlefield. Then shuffle your library.
ne mogu da verujem da ce wizardsi konacno da izdaju dobar set, jedino sto dosad je izasao samo jedan dobar removal sve sama bica ma ionako u shardsima i m10 ima kilera kolko oces. ima da se igra limited svaki dan
User avatar
SerbZmaj
Posts: 151
Joined: Tue Dec 20, 2005 2:27 am
Location: Beograd
Contact:

Re: Zendikar

Post by SerbZmaj »

Eh kako glupo, treba da platim zivot da bih nasao neki land, mogli su i nesto bolje da smisle.
:mrgreen:
Bugi
Posts: 49
Joined: Mon Feb 23, 2009 10:01 pm

Re: Zendikar

Post by Bugi »

Maneater wrote:
MTG gamer wrote:Arid Mesa

Land Rare
{T}, Pay 1 Life, Sacrifice Arid Mesa: Search your library for a Mountain or Plains card and put it onto the battlefield. Then shuffle your library.
ne mogu da verujem da ce wizardsi konacno da izdaju dobar set, jedino sto dosad je izasao samo jedan dobar removal sve sama bica ma ionako u shardsima i m10 ima kilera kolko oces. ima da se igra limited svaki dan
ahahahahahahahahahahaah
Shibul ceni set
na osnovu fetcheva//dualaca XD
User avatar
Luka
Posts: 136
Joined: Thu Jan 15, 2004 10:01 am
Location: Beograd

Re: Zendikar

Post by Luka »

Znaci, novi fetchevi? Lepo, nema sta. Veliko hvala S.E.K-i. Samo da ne dodje Super Sova da zajebe stvar...
Izgubio sam veru u sebe, veru u ljubav, veru u svet, jedinu nadu sam nasao u igli... i sada heklam i super mi je!
http://piv.pivpiv.dk/
http://kevan.org/brain.cgi?Grim%20Morieth
User avatar
Maneater
Posts: 95
Joined: Tue Dec 30, 2008 1:15 pm

Re: Zendikar

Post by Maneater »

Bugi wrote:ahahahahahahahahahahaah
Shibul ceni set
na osnovu fetcheva//dualaca XD
budimo iskreni svi cenimo setove po zemljama koje su u njima bez zemalja ne moze da se igra ostale karte ako su dobre su bonus
User avatar
Whatevaaa
Posts: 191
Joined: Wed Feb 18, 2004 9:10 pm
Location: NS

Re: Zendikar

Post by Whatevaaa »

Oh da sada ce da se igra Sage Owl sa ovim novim dualcima
Fiki: nisi gledao
Fiki: guide to strap-on sex?
Fiki: jako je dobro
User avatar
Luka
Posts: 136
Joined: Thu Jan 15, 2004 10:01 am
Location: Beograd

Re: Zendikar

Post by Luka »

Maneater wrote:
Bugi wrote:ahahahahahahahahahahaah
Shibul ceni set
na osnovu fetcheva//dualaca XD
budimo iskreni svi cenimo setove po zemljama koje su u njima bez zemalja ne moze da se igra ostale karte ako su dobre su bonus
Po tom rezonu jedini dobri blokovi koji su izasli u zadnjih 7-8 godina bi bili Onslaught, Ravnica i, donekle, Lorwyn-Shadowmoor. Ne znam za tebe, ali meni licno je Time Spiral neuporedivo jaci blok od Lorwyna a u njemu tesko da je bilo ikakve zemlje vredne pomena.
Izgubio sam veru u sebe, veru u ljubav, veru u svet, jedinu nadu sam nasao u igli... i sada heklam i super mi je!
http://piv.pivpiv.dk/
http://kevan.org/brain.cgi?Grim%20Morieth
Bugi
Posts: 49
Joined: Mon Feb 23, 2009 10:01 pm

Re: Zendikar

Post by Bugi »

Luka wrote:
Maneater wrote:
Bugi wrote:ahahahahahahahahahahaah
Shibul ceni set
na osnovu fetcheva//dualaca XD
budimo iskreni svi cenimo setove po zemljama koje su u njima bez zemalja ne moze da se igra ostale karte ako su dobre su bonus
Po tom rezonu jedini dobri blokovi koji su izasli u zadnjih 7-8 godina bi bili Onslaught, Ravnica i, donekle, Lorwyn-Shadowmoor. Ne znam za tebe, ali meni licno je Time Spiral neuporedivo jaci blok od Lorwyna a u njemu tesko da je bilo ikakve zemlje vredne pomena.

bravo,
2 bambija =))
nemoj zaboraviti Mirrodin

naravno =) da cenimo po landovima =))
od svih setova jedino shto je ikada bilo vredno chuvati su landovi =)
to ce se UVEK igrati =))

i bice mi jako kul da vidim na shta ce da lichi t2 sa Zendikarom... psohto ce se bash dosta promeniti
User avatar
Luka
Posts: 136
Joined: Thu Jan 15, 2004 10:01 am
Location: Beograd

Re: Zendikar

Post by Luka »

Bugi wrote:[
bravo,
2 bambija =))
nemoj zaboraviti Mirrodin

naravno =) da cenimo po landovima =))
od svih setova jedino shto je ikada bilo vredno chuvati su landovi =)
to ce se UVEK igrati =))

i bice mi jako kul da vidim na shta ce da lichi t2 sa Zendikarom... psohto ce se bash dosta promeniti

Istini za volju, Mirrodin je imao u sebi neke VEOMA bitne lendove (npr. Vault of Whispers). :wink:

Nego, sada kada su poceli da rotiraju kor edicije svake godine, plasim se da ta maksima nece biti toliko bitna makar sto se Standarda tice. Verovatno Wizardsima ne bi bilo strano da prave nove zemlje svake godine samo da bi nas cimali da bljujemo pare za njih.
Za extended ti ionako samo trebaju dualci, fetchevi i urzatron a ostalo samo pod nekim narocitim okolnostima.
Izgubio sam veru u sebe, veru u ljubav, veru u svet, jedinu nadu sam nasao u igli... i sada heklam i super mi je!
http://piv.pivpiv.dk/
http://kevan.org/brain.cgi?Grim%20Morieth
User avatar
SerbZmaj
Posts: 151
Joined: Tue Dec 20, 2005 2:27 am
Location: Beograd
Contact:

Re: Zendikar

Post by SerbZmaj »

Zavera!
Okreni obrni - ne valja!
Bugi
Posts: 49
Joined: Mon Feb 23, 2009 10:01 pm

Re: Zendikar

Post by Bugi »

Image
User avatar
Roderick
Posts: 135
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:56 pm

Re: Zendikar

Post by Roderick »

MTG gamer wrote:
Sta to znaci sto forsiraju odredjene boje i tribal karte? Jel to lose? Dobro? Da li ti zelis da otkrijes sta bi ti voleo da oni "forsiraju", posto mora nesto da izadje u novom setu?
Znachi da forsiraju crnu i crvenu, vampire i gobline. Lorwyn je makar imao raznovrsnost iako je u globali bio bzvz. Trebalo bi da postoji balans u bojama, ovako ce svako da igra najjachu boju ili tribal sto je i najlogichnije a to smara (kao sto su vilice i elfovi bili najjachi, gianti i treefolci su bili najslabiji a merfolci i kithkini tu negde izmedju).
Image
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Re: Zendikar

Post by valhalla »

izaslo je 20% karti a vi vec kukate... :roll: :roll:
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Zendikar

Post by MTG gamer »

Roderick wrote:
MTG gamer wrote:
Sta to znaci sto forsiraju odredjene boje i tribal karte? Jel to lose? Dobro? Da li ti zelis da otkrijes sta bi ti voleo da oni "forsiraju", posto mora nesto da izadje u novom setu?
Znachi da forsiraju crnu i crvenu, vampire i gobline. Lorwyn je makar imao raznovrsnost iako je u globali bio bzvz. Trebalo bi da postoji balans u bojama, ovako ce svako da igra najjachu boju ili tribal sto je i najlogichnije a to smara (kao sto su vilice i elfovi bili najjachi, gianti i treefolci su bili najslabiji a merfolci i kithkini tu negde izmedju).

Pazi kazes da forsiraju crnu i crvenu, a nisi video ni pola spoilera... Evo izasao je zeleni planeswalker za elfove i sta cemo sada? Da vicemo ua forsiraju elfove?? Svako ima pravo na svoje misljenje, ali po meni ti se previse unapred opredeljujes za svoje misljenje - a nisi video ostale tribeove uopste. Sa druge strane sto se tice Lorwyn tribe-ova, da, nisu svi podjednako jaki, ali da li ti znas koliko je tesko napraviti da 5 tribeova bude totalno 100% balansirano? Mislim da moras da se naviknes da ce neke boje/tribeovi/karte biti jace od drugih jer je to neminovno... Uzivaj u magicu malo, vidi sta je jace i igraj to ^^ Opusteno bre...

@Sibul's post

Lepo, lepo...
Demon je dobar finisher za mbc
Nissa ce omoguciti elfball deck na extendedu, a sa lordom daje sansu elfima i na T2
Specter se cini dobrim, ali ipak uopste nije preteran
Ostalo... meh
Bugi
Posts: 49
Joined: Mon Feb 23, 2009 10:01 pm

Re: Zendikar

Post by Bugi »

Nissa je meni crap samo zato shto je ogranichena na tribe elfova i takodje zahteva Nissa's Chosen-OVE da bi bila full...
al ima vremena rano je josh za pljuvanje =))

ma bre fach ftw ostalo j esve... nebitno =))
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Re: Zendikar

Post by Snake »

Pa uvek mozhesh da failujesh da nadjesh :P
Ob Nixilis i Roil Elemental - win :D
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
Bugi
Posts: 49
Joined: Mon Feb 23, 2009 10:01 pm

Re: Zendikar

Post by Bugi »

Image
Micko
Posts: 76
Joined: Thu Jun 12, 2008 8:33 am

Re: Zendikar

Post by Micko »

Bugi wrote:Image

Primetimo da se quest kanteri ne skidaju i da je ovo za svake dve mane .... :lol:
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Zendikar

Post by MTG gamer »

Micko wrote:
Bugi wrote:Image

Primetimo da se quest kanteri ne skidaju i da je ovo za svake dve mane .... :lol:
Dobro primeceno... :lol: :lol: :lol:
bogdan
Posts: 31
Joined: Wed Aug 22, 2007 5:03 pm

Re: Zendikar

Post by bogdan »

hmmm, garant ce biti komon koji kaze - za 3 mane stavi taj kvest kaunter na neki permanent - verovatno plavi... kao sto je pre bio doticni ispod
Image
User avatar
Whatevaaa
Posts: 191
Joined: Wed Feb 18, 2004 9:10 pm
Location: NS

Re: Zendikar

Post by Whatevaaa »

Bolesno
Fiki: nisi gledao
Fiki: guide to strap-on sex?
Fiki: jako je dobro
Bugi
Posts: 49
Joined: Mon Feb 23, 2009 10:01 pm

Re: Zendikar

Post by Bugi »

Micko wrote:
Bugi wrote:Image

Primetimo da se quest kanteri ne skidaju i da je ovo za svake dve mane .... :lol:

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo DA =)))
kako kazhe lik iz WotC:
"... So, I'll be honest, the first time I read Luminarch Ascension, here's what I saw:

Blah blah blah blah blah blah blah blah, blah blah blah blah blah blah blah blah blah blah. (Blah blah blah blah blah.)
1W: Put a 4/4 white Angel creature token with flying onto the battlefield. Blah blah blah blah blah blah blah blah."

XD
User avatar
Whatevaaa
Posts: 191
Joined: Wed Feb 18, 2004 9:10 pm
Location: NS

Re: Zendikar

Post by Whatevaaa »

Cisto da ne budem ne shvacen i da mi ljudi kasnije govore kako sam rekao da je ovo dobra karta.
Kada sam rekao 'bolesno' bio sam krajnje ironican, mislim da se ova karta nece igrati ni u jednom iole kompetitivniom formatu, osim 10 land drafta gde moras sve karte da igras.
Moze biti ok u limitidu, ali nista extra
Fiki: nisi gledao
Fiki: guide to strap-on sex?
Fiki: jako je dobro
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Re: Zendikar

Post by Snake »

josh jedna karta za idiot white xD
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
User avatar
Al je kul ovaj Cepa
Posts: 96
Joined: Tue Jul 25, 2006 4:41 pm

Re: Zendikar

Post by Al je kul ovaj Cepa »

iskreno kontam
da karta mozhe videti igre
kao sb karta za protiv kontrol deka tipa
5cc ili mozhda u mainu nekog turbo foga...
User avatar
Nikola
Posts: 126
Joined: Sat Sep 06, 2003 3:41 pm
Location: Novi Sad

Re: Zendikar

Post by Nikola »

Whatevaaa wrote:Cisto da ne budem ne shvacen i da mi ljudi kasnije govore kako sam rekao da je ovo dobra karta.
Kada sam rekao 'bolesno' bio sam krajnje ironican, mislim da se ova karta nece igrati ni u jednom iole kompetitivniom formatu, osim 10 land drafta gde moras sve karte da igras.
Moze biti ok u limitidu, ali nista extra
Stvarno nemash pojma...

E, da: Picka ti u gacama, baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah!
User avatar
Maneater
Posts: 95
Joined: Tue Dec 30, 2008 1:15 pm

Re: Zendikar

Post by Maneater »

protiv agra je crap najgori a kontrola koja to ne moze da resi od svega gubi
a skroz zavisi od protivnika a to nije nikad dobro
User avatar
Luka
Posts: 136
Joined: Thu Jan 15, 2004 10:01 am
Location: Beograd

Re: Zendikar

Post by Luka »

Doduse, za multyplayer je majka. Istina, gazice te ko stigne samo da ne dobijes te quest kauntere, ali to je nesto sto se valjda da resiti...
Izgubio sam veru u sebe, veru u ljubav, veru u svet, jedinu nadu sam nasao u igli... i sada heklam i super mi je!
http://piv.pivpiv.dk/
http://kevan.org/brain.cgi?Grim%20Morieth
Locked

Return to “MtG: Opšta rasprava”