Bitno obavestenje!

Sve o ovoj kartičnoj igri...

Moderator: Moderators

User avatar
turbo
Posts: 111
Joined: Mon Mar 11, 2002 2:55 pm
Location: Beograd, Trenutno ime zemlje u kojoj zivimo
Contact:

Re: Bitno obavestenje!

Post by turbo »

mislim da sada neopravdano prigovarate giletu. necu da mu budem advokat jer i sam ume da kaze sta mu smeta, ali cu reci da igracima koji bi povremeno dosli (koji nisu u klubu 2-3 puta nedeljno) znaci da imaju negde najavu turnira za mesec dana (ili neki drugi period). tada mozes osloboditi to popodne, naci karte i raspitati se ko ce dolaziti, odnosno doci sa par ljudi pa tako popuniti min 8 mesta. super je sto se ljudi trude, ali jos bi bilje bilo kada bi se angazovali i oni koji od ovog najvise zaradjuju. na kraju, restrikcije pri prijavljivanju dovodi do manjeg broja ucesnika, ne do veceg.
Vintertid
Posts: 143
Joined: Wed Jul 13, 2005 11:22 am

Re: Bitno obavestenje!

Post by Vintertid »

SerbZmaj wrote: Evo Zeljko se iscimao i javljao ljudima oko lige bas zato da bi imali redovne turnire, sto vise ljudi itd.
Izvinite ali ispada: neka mi sve serviraju i organizuju ostali igraci a ja cu opet da pljujem! Javite se, posaljete poruku, preko foruma, sms...Nadjite broj telefona, pitajte Acu ili Duleta ili koga vec da li ce biti turnir, pa to i ja isto radim.
to je sve lepo, ali recimo ta ista liga ima neke ogranicavajuce faktore kao smo videli, pa ne vrsi ulogu ljudima koji tek treba da nabavljaju karte. da se ne lazemo, na constructed turniru u mtg-u prvo i najvaznije je cash, pa tek onda umece, doci sa non-tier 1 deckom je kao doneti noz na gunfight. draftovi su druga prica, ali oni se opskurnije organizuju.

a to zvanje telefonom mozda obavlja posao tebi koji znas sve igrace, ali random likovi poput mene nemaju te brojeve telefona i nisu ni upoznali ljude koji sada igraju, i na kraju krajeva kako da smaram telefonom ljude koje ne znam? obavestenja na forumu su jedini nacin prenosenja informacija o lokaciji, vremenu i posecenosti turnira.
User avatar
SerbZmaj
Posts: 151
Joined: Tue Dec 20, 2005 2:27 am
Location: Beograd
Contact:

Re: Bitno obavestenje!

Post by SerbZmaj »

Aj da ne lupamo vise...
Kako bre, pa mogao si lepo na prerelease-u da mi kazes Javore daj mi broj ili evo ti moj broj telefona pa mi javi ako ce biti neki draft i nema problema, kada ja budem isao javicu i tebi.
Ali kao sto vec rekoh ne organizujem ja draftove i nije sve do mene.

Liga - pa da si video moj dek koji sada testiram sa proksi kartama mislim da ne bi spominjao tier 1 :)
Neke karte mogu da se nabave, neke da se pozajme... Vazno je da pocnu da se igraju stalni turniri. Pa za mesec, dva, tri valjda cemo i imati bolje dekove.
User avatar
GrimSouL
Posts: 20
Joined: Mon Aug 07, 2006 3:06 pm

Re: Bitno obavestenje!

Post by GrimSouL »

Vintertid wrote: to je sve lepo, ali recimo ta ista liga ima neke ogranicavajuce faktore kao smo videli, pa ne vrsi ulogu ljudima koji tek treba da nabavljaju karte. da se ne lazemo, na constructed turniru u mtg-u prvo i najvaznije je cash, pa tek onda umece, doci sa non-tier 1 deckom je kao doneti noz na gunfight. draftovi su druga prica, ali oni se opskurnije organizuju.
O tier 1 deckovima smesno je pisati, sobzirom da vise od pola igraca kod nas njih ne igra(barem u beogradu), a i oni koji ih igraju obicno ne umeju da ih igraju, tako da tvom kukanju ovde nema mesta. Da si dolazio na turnire ili se uopste pojavio neki put verovatno bi to sam uvideo. Liga je kao sto je to Zeljko rekao namenjena polukompetetivnim i kompetetivnim igracima, ako planiras da se ponovo vratis u magic onda prvo igraj limited jedno godinu dana pa tek onda razmisljaj o constructed-u.
A ukoliko planiras da ne ulazes novac u ovu igru, bolje je da odma odustanes jer cak i ljudi koji cesto osvajaju turnire (poput mene) moraju da ulazu u igru. Jednostavno takav je sistem, igra je napravljena da wizard-sima donosi veliku zaradu a ti se ili pomiris sa tim ili jednostavno odustanes(kao ja sad volim da kesiram karte, i nemam na sta drugo pametnije da trosim novac)...
Problem je u tebi a ne u tier 1 deck-u, i ako tako budes razmisljao neces nikad ni doci na turnir posto se dekovi menjaju iz nedelje u nedelju i izlaze uvek novi tier 1 deckovi...
Vintertid wrote: a to zvanje telefonom mozda obavlja posao tebi koji znas sve igrace, ali random likovi poput mene nemaju te brojeve telefona i nisu ni upoznali ljude koji sada igraju, i na kraju krajeva kako da smaram telefonom ljude koje ne znam? obavestenja na forumu su jedini nacin prenosenja informacija o lokaciji, vremenu i posecenosti turnira.
A sto se komunikacije tice potpuno se slazem sa Javorkom, trebalo bi ti da se iscimas a ne da tebe jure ljudi. Ja kad hocu da dodjem na turnir lepo nazovem klub i pitam ko se najavio da ce da dodje i vidim dal mi se isplati da dolazim. Upravo zbog toga je i pokrenuta liga da bi imali stalne turnire, i zao mi je ali ne moze se svima ugoditi. Svako ima neku ideju i neki svoj nacin organizacije(da Zeljka nije bilo ne bi ni ovo imali)... Ja sam zamolio Acu da ubuduce pise na forumu kada se odrzavaju turniri u klubu c22(to je na njemu da li ce uraditi ili ne). Najlakse je kukati i zaliti se na druge, prvo pokusaj da promenis sebe pa onda ostale... Na kraju krajeva ne vidim ni sta je problem da pustis poruku ili nazoves nekog od igraca nece ti niko uzeti to za zlo.
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Bitno obavestenje!

Post by MTG gamer »

RASPORED “NIM” TURNIRA ZA NOVEMBAR

07.11.2009. - Block constructed (Alara).
Legalne edicije: Shards of Alara, Conflux i Alara Reborn.
14.11.2009. – T2 turnir.
Legalne edicije: Shards of Alara, Conflux, Alara Reborn, M10 i Zendikar.
21.11.2009. – Draft Zendikar-a.
Draft sa 3 boostera Zendikara.
28.11.2009. – T2 turnir.
Legalne edicije: Shards of Alara, Conflux, Alara Reborn, M10 i Zendikar.



ps. Kada sam krenuo da organizujem NIM zeleo sam samo da uspe prvi mesec. Da bude osam igraca. Sada kako stvari stoje bice 12+ igraca, a nije nemoguce da cemo videti draft na dva pod-a ;) Veoma sam srecan i zadovoljan na velikom odzivu i hvala svima koji cete doci i koji ste me podrzali u ovoj akciji, ukljucujuci i Novosadjane koji su od pocetka bili pozitivni iako njih licno ne dotice ovakva vrsta organizacije turnira u Beogradu. Hvala momci! Jos jednom dodjite svi da se igramo i da pokazemo da MTG u Beogradu nije umro, vec da je daleko od toga ;)
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Bitno obavestenje!

Post by MTG gamer »

Za sada ljudi koji su potvrdili dolazak na ligu:
1. ja
2. Jovana
3. Aca
4. Javor
5. Misa
6. Djuka
7. Kovija
8. Bogdan
9. Igor
10. Filip
11. Vragovic
12. Rajko
13. Todor
14. Luka
15. Milan
16. Mare?
17. Dare?


Jedva cekam sedmi da krene zezanje!
Nadam se da ce u neko skorije vreme i ljudi iz Novog Sada uspeti da organizuju neku slicnu ligu! Ako neko krene u tom pravcu ima moju punu podrsku! Go Srbija MTG! :wink:
User avatar
elon
Posts: 11
Joined: Tue Aug 24, 2004 4:58 pm

Re: Bitno obavestenje!

Post by elon »

Super, baš ima dosta ljudi za ligu. Jel može jedan update o igranju u c22, baš je bilo dosta ideja..
It's bad luck to hit a monk.
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Bitno obavestenje!

Post by MTG gamer »

Izvini kako mislis?
User avatar
elon
Posts: 11
Joined: Tue Aug 24, 2004 4:58 pm

Re: Bitno obavestenje!

Post by elon »

Jel liga zamo za igrače koji su članovi kluba?
Igram casual magic i došao bih ponekad na neki turnir, release, fnm..
It's bad luck to hit a monk.
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Bitno obavestenje!

Post by MTG gamer »

Aha :) Pa ovako, u klubu c22 se odrazavaju turniri van lige. Ligu organizujem ja u dogovoru sa gazdom i ligu mogu da igraju samo igraci koji se prijave za taj mesec. Ostale turnire u klubu moze da igra ko god hoce. Ako si zainteresovan za casual mi smo tamo sklopili neke EDH deckove, pa se povremeno igramo. Ljudi se okupljaju, zovu telefonom organizuju kao i svugde drugo. Ako zelis vise da saznas posalji mi pm, mozes i broj, pa da se cujemo... kako ti je lakse. Ja sto se mene tice mogu da te sacekam da ti pokazem gde je klub, da opikamo neki MTG i tako... Nadam se da je ovo odgovor na tvoje pitanje :)
User avatar
elon
Posts: 11
Joined: Tue Aug 24, 2004 4:58 pm

Re: Bitno obavestenje!

Post by elon »

Tnx! Koliko traje liga? Da li mogu da uplatim 1 mesec pa da ne dodjem 2 naredna, pa se opet pojavim.. ?
Ili dodjem na 1 turnir sa uplatom cene igranja? Mozda sve to utiče na sistem bodovanja pa je bezveze..
Dodjem ja do kluba pa smaraću na licu mesta :)
It's bad luck to hit a monk.
User avatar
GrimSouL
Posts: 20
Joined: Mon Aug 07, 2006 3:06 pm

Re: Bitno obavestenje!

Post by GrimSouL »

Moras da uplatis za ceo mesec, a da dodjes kad god ti odgovara s tim sto je u tvom interesu da si sto redovniji.
A igras onaj mesec koji ti odgovara naravno. :D
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: Bitno obavestenje!

Post by Aman »

MTG gamer wrote:Aha :) Pa ovako, u klubu c22 se odrazavaju turniri van lige. Ligu organizujem ja u dogovoru sa gazdom i ligu mogu da igraju samo igraci koji se prijave za taj mesec. Ostale turnire u klubu moze da igra ko god hoce. Ako si zainteresovan za casual mi smo tamo sklopili neke EDH deckove, pa se povremeno igramo. Ljudi se okupljaju, zovu telefonom organizuju kao i svugde drugo. Ako zelis vise da saznas posalji mi pm, mozes i broj, pa da se cujemo... kako ti je lakse. Ja sto se mene tice mogu da te sacekam da ti pokazem gde je klub, da opikamo neki MTG i tako... Nadam se da je ovo odgovor na tvoje pitanje :)
mozda ne bi bilo lose da svaki turnir organizujes u drugom klubu, cisto popularizacije radi...
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
Locked

Return to “MtG: Opšta rasprava”