Extended badass

Sve o ovoj kartičnoj igri...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Extended badass

Post by Snake »

Neko vreme se igram sa ovim dekom, pa smatram da bi bilo lepo da podelim sa vama moju homebrew zanimaciju koja za sada dere samo tako :)

Kosheen dot dek :D

1 Hallowed Fountain
2 Watery Grave
1 Breeding Pool
1 Steam Vents
2 Scalding Tarn
4 Mystic Rainforest
6 Island
3 Chrome Mox
4 Path to Exile
3 Negate
3 Into the Roil
3 Remand
4 Dark Confidant
4 Cosi's Trickster
3 Umezawa's Jitte
4 Isochron Scepter
4 Doom Blade
4 Tarmogoyf
4 Vedalken Shackles


Za sada se dek pokazao veoma dobro, sa dosta fensi sinergije :)
Neke stvari mozhda deluju chudno na prvi pogled, ali imaju nekog smisla

Dualci u svim bojama su tu zbog sajdborda, engineered explosives je must, a stavio sam i maelstrom pulse, mada nisam stigao da probam da li mozhe mana baza da podrzhi da ga igram posle sajda...

Islandi su tu zbog shacklesa obv, Path osim shto je najbolji removal fino radi sa Cosi's Tricksterom, Negate mozhe da se zameni sa Remove Soulom, mada uz sve anti creep karte, mislim da bi bilo suvishno.
Into the Roil je koristan protiv nekih glupih stvari, tipa onaj novi kombo u Vampire ext deckovima sa 20/20 indestructible govancetom, a i lepo mozhesh da ga imprintujesh na scepter i vuchesh karte po potezu kad dodje do stalemate-a.
Remand nije ni potrebno da se komentarishe, Confidant mozhe najvishe za 3 da te udari i to samo sa 4 Shacklesa, sve ostalo ima manji cc.
Cosi's Trickster mozhe da postane veoma veliki pored svih ovih fetcheva, a josh bolji je kada ne postane, jer se protivnici cimaju da ne pucaju fetcheve, ponekad time kupish 2-3 poteza zahvaljujutji fear faktoru :)
Sa Jitte je svaki dek malo bolji, a i vratja zhivot koji Bob skine etc etc. Scepter je mvp ovog deka, pored Shacklesa, shta god da stavish, protivnik ima veliki problem ako ne mozhe da ga reshi, ako ga spustish u prvom potezu dobio si 4-5 poteza ladovine
Shackles je za trenutni metagejm mozhda najefikasnije anti aggro karta, pored mass removala... Shta god ti treba u trenutku uzmesh i u najgorem sluchaju koristish kao topovsko meso za blok

Ovo sve kada malo razmotrim mi deluje kao neki mashup Countertoptoga, Scepter-Chanta i Next Level Blue deka :P
Toliko od mene, bio bih zahvalan ako neko ima neki predlog, kritiku etc etc :)
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
Chuck Norris
Posts: 516
Joined: Sun Apr 06, 2008 1:23 pm

Re: Extended badass

Post by Chuck Norris »

nice, svidja mi se
"evo ga leopaR iz magle!!"

evo tebi zombie goliath iz goliatha!

http://www.badgerbadgerbadger.com/

BURNMILL!!

Dusan Trump Galovic
User avatar
Luka
Posts: 136
Joined: Thu Jan 15, 2004 10:01 am
Location: Beograd

Re: Extended badass

Post by Luka »

Engineered Explosives bi ti bili više od pomoći nego pun playset Shackles-a. Ljudi su još prošle godine kao odgovor za tu kartu imali Duergar Hedge-Mage-a i u tom se pogledu neće ništa promeniti ni ove godine. Doom Blade pretpostavljam da služi kao Terror koji može da potkači i Affinity, mada sasvim sigurno ima i druge namene. Iskreno, ne znam koliko je to efikasno, ali verujem da ima ko zna...
Delovaće možda kao neka moja fiksacija, ali prosto ne vidim razlog da ne igraš Spellstutter Sprite-a (kaunter koji može da napada sa Jittom).

U svakom slućaju, super što se malo priča o extendedu za promenu...
Izgubio sam veru u sebe, veru u ljubav, veru u svet, jedinu nadu sam nasao u igli... i sada heklam i super mi je!
http://piv.pivpiv.dk/
http://kevan.org/brain.cgi?Grim%20Morieth
User avatar
Al je kul ovaj Cepa
Posts: 96
Joined: Tue Jul 25, 2006 4:41 pm

Re: Extended badass

Post by Al je kul ovaj Cepa »

mislim da je i dalje bolji repeal
koji za manje mane vuche kartuz sigurno a radi u sushtini istu stvar
a da vracash permanent koji koshta vishe od 3 mane nznm
kolko ima situacija


evo jednog mog deka :)

2x vendilion clique
4x swans of bryn argoll
3x ancestral vision
2x chalise of the viod
3x condescend
4x scalding tarn
3x steam vents
3x chrome mox
3x seat of synod
4x thirst for knowledge
1x breedeing pool
2x great furnace
4x chain of plasma
2x simian spirit guide
1x conflagrate
2x engineered explosives
2x mindbreak trap
3x firespout
3x remand
2x mountain
6x island
1x mystic rainforest
sb:
2x pact of negation
3x ancient grudge
3x magus of the moon
2x mindbreak trap
2x chalise of the void
1x engeneered explosives
1x chain of vapor
1x vendilion clique
User avatar
Roderick
Posts: 135
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:56 pm

Re: Extended badass

Post by Roderick »

Luka wrote:Engineered Explosives bi ti bili više od pomoći nego pun playset Shackles-a. Ljudi su još prošle godine kao odgovor za tu kartu imali Duergar Hedge-Mage-a i u tom se pogledu neće ništa promeniti ni ove godine
Ja ga drzim u main-u za bilo koji red extended deck. Lludi i dalje forsiraju artifact dekove pa nije ni cudo. Moze da rokne i landove u krajnjem slucaju.
Last edited by Roderick on Thu Oct 08, 2009 9:16 am, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Re: Extended badass

Post by Snake »

Luka wrote:Engineered Explosives bi ti bili više od pomoći nego pun playset Shackles-a. Ljudi su još prošle godine kao odgovor za tu kartu imali Duergar Hedge-Mage-a i u tom se pogledu neće ništa promeniti ni ove godine. Doom Blade pretpostavljam da služi kao Terror koji može da potkači i Affinity, mada sasvim sigurno ima i druge namene. Iskreno, ne znam koliko je to efikasno, ali verujem da ima ko zna...
Delovaće možda kao neka moja fiksacija, ali prosto ne vidim razlog da ne igraš Spellstutter Sprite-a (kaunter koji može da napada sa Jittom).

U svakom slućaju, super što se malo priča o extendedu za promenu...
Extended je realno mnogo zanimljiviji od t2, makar meni, shto se tiche deckbuildinga, ako ne i svega ostalog :D
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
Locked

Return to “MtG: Opšta rasprava”