Fan turnir u okviru igrackog kutka 10.10.

Sve o ovoj kartičnoj igri...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Fan turnir u okviru igrackog kutka 10.10.

Post by arborsomniorum »

Image

Drugari, rekoh da postavim i ovde, odlucio sam da napravim jedan fan turnir, sa minimalnim upadom, i sa sponzorisanim nagradama, u onolikoj meri u koliko ja mogu da isfinansiram. Cilj mi je da polagano oslobodim mladje igrace straha da dodju na turnir, i da im priblizim neke ozbiljnije turnire ovim putem. Bilo bi dobro da se ukljucite ako ste zeljni da igrate sa starijim kartama, sa nekim fan spilom koji nikada niste imali priliku da probate, ili Vam se jednostavno igra.

Ako ne zelite da ucestvujete, ne morate. Ali molim bez ismevanja. Turnir ima za cilj da prosiri magic populaciju, pa je svaka pomoc u tom smeru vise nego dobrodosla. Poz svima...

Stefan
Chuck Norris
Posts: 516
Joined: Sun Apr 06, 2008 1:23 pm

Re: Fan turnir u okviru igrackog kutka 10.10.

Post by Chuck Norris »

a mesto? gde se nalazi "Tajni sveT" ? :D

nego lepo sto se mtg rajzuje :P
"evo ga leopaR iz magle!!"

evo tebi zombie goliath iz goliatha!

http://www.badgerbadgerbadger.com/

BURNMILL!!

Dusan Trump Galovic
Vintertid
Posts: 143
Joined: Wed Jul 13, 2005 11:22 am

Re: Fan turnir u okviru igrackog kutka 10.10.

Post by Vintertid »

opet ja smaram sa predlozima, ali vidim jednu ozbiljnu manu i nudim resenje:

Problem: ko ce i kako da enforcuje pravilo koji deck je previse jak, premalo zabavan itd itd itd itd...? ovo ce zasigurno da kvari zabavu

Resenje: nek turnir bude u PAUPER formatu. samo commoni, sve je legalno sto je ikada ostampano barem u jednoj ediciji kao common, jedina banned karta je cranial plating. eto. jeftino, zabavno, fer, niko ne mora da maltretira igrace sa prejakim deckovima, svi imaju sansu da donesu nesto igrivo i da jeftino dokupe sta im fali za deck, ne mora da se gleda koja je edicija u pitanju.
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Fan turnir u okviru igrackog kutka 10.10.

Post by arborsomniorum »

Poz, evo da odgovorim svima u paketu.

Tajni sveT je blog o drustvenim igrama, koji je nastao kao trosenje sopstvenog slobodnog vremena od kada se X zatvorio. U Xclubu su se igrale prevashodno minijature , a karticama se slabo bavilo, pa je takav i blog. Medjutim, od kada sam poceo da visim u Dragonu, poceo sam da se i ja vracam na Magic...Zato i takav turnir. Tajni sveT je sada subota u Dragonu, gde pokazujem sve igre koje imam onima koje to interesuje. Blog je ostao, i na njemu se redovno pojavljuju pojedini tekstovi.

Vinteridova ideja je odlicna, ali ostacu pri ovakvom formatu za ovaj put. Jednostavno, polepio sam vec plakat po klubu, objasnio ljudima, glupo ce biti da menjam... Uostalom, mislim da ce ovakav format biti jedinstven, jer mislim da za sebe mogu reci da sam dovoljno objektivan.

Jednostavno, ljudi koji su zeljni da se igraju, neka dodju sa spilovima, neka ponesu jos desetak dodatnih karata, pa ako se pojedine karte ne dozvole, oni jednostavno zamene sa tim koje su dodatno poneli.

Slazem se da ovaj turnir ima manu, ali bolje bilo koji turnir sada, nego nijedan. Obecavam da cu iduceg meseca napraviti all comon turnir, a za decembar igracemo highlander (raspitao sam se malo, mislim da ce ovi alternativni turniri biti pun pogodak, nesto sto ne možete da nadjete svaki dan). Hvala na korisnim sugestijama,
poz.
User avatar
elon
Posts: 11
Joined: Tue Aug 24, 2004 4:58 pm

Re: Fan turnir u okviru igrackog kutka 10.10.

Post by elon »

Datum, vreme, ulica i broj mesta održavanja turnira?
It's bad luck to hit a monk.
User avatar
Roderick
Posts: 135
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:56 pm

Re: Fan turnir u okviru igrackog kutka 10.10.

Post by Roderick »

Bas sam to hteo da pitam^, Gde je "Dragon"?
Image
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Fan turnir u okviru igrackog kutka 10.10.

Post by arborsomniorum »

Ljudi mozda ne vide slike, pa ne vide da sam sve napisao. Klub Dragon je u Novom Sadu, u ulici kralja Aleksandra 4, i to je jedini klub Dragon, a ostalo su dve prodavnice, jedna u Novom Sadu, druga u Beogradu.
Turnir je 10.10.2009. sa pocetkom u 15 c...
No nemam nameru da reklamiram Dragon, pa se vise necu ponavljati... Poz
User avatar
Roderick
Posts: 135
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:56 pm

Re: Fan turnir u okviru igrackog kutka 10.10.

Post by Roderick »

Pitamo zato sto postoji vec 3 "Dragona", svaki sa svojom interpretacijom :)
Podrzavam manifestaciju (nazalost u Ns-u je) ali sto reche vinter nerealno je odrediti dekove po snazi. Najbolje bi bilo izbalansirati/ograniciti dekove po vrednosti karata. Odnosno da svaki dek sadrzi ekvlivalentan broj karata koji mogu da se nadju u 4 boostera - iliti 4xRare, 12xUncommon, 44xCommon.
Image
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Fan turnir u okviru igrackog kutka 10.10.

Post by arborsomniorum »

Ma slazem se sa vama drugari, ali sada je kasno... Ja sam bas uveren da cemo se dobro igrati, a do sada ovako nesto nije se igralo, uostalom turnir ce sam pokazati, a i ne ocekujem mnogo ljudi ovaj put... Postoji gomila kombinacija, izmedju ostalog svidelo mi se i samo karte za 4 i vise mana... Konacno mozemo da uvodimo stoke i da ne brinemo...
Iduci mesec opet bice fan turnir, ali sa uvazenim predlogom Vinterida, pa cemo praviti all comon spilove...

Plan mi je da napravim svaki mesec neki nestandardni turnir, kako bih povratio deo starog drustva u neko redovnije igranje, kao i klince navikao na turnire. Mislim da ce se na ovaj nacin to lako i brzo postici...
Locked

Return to “MtG: Opšta rasprava”