Veoma vazno obavestenje!

Sve o ovoj kartičnoj igri...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Veoma vazno obavestenje!

Post by d00m1n80r »

Postovani igraci i ostali clanovi ovog foruma, mislim da postoji nesto sto se zove pristojno ponasanje i to se uci kad ste mali, mada odredjeni nauce i kad su malo stariji. Da ne tupim mnogo, mislim da svako moze da se uzdrzi od komentara koji sadrze ruzne reci ako vec ne mogu da se uzdrze od komentara koji nemaju smisla. Kombo ova dva faktora dovodi do toga da MtG zajednica izgleda kao gomila maloumnika koji ne mogu da stave post bez psovke. Nikada nisam opominjao zbog ovakvih stvari dok su to bili prihvatljivi medicinski termini provuceni kroz neku temu, ali ciste psovke nece biti tolerisane. Hvala vam na razumevanju.
User avatar
Krle
Prince of Belgrade
Posts: 172
Joined: Sun Aug 06, 2006 1:49 am
Location: Beograd

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Krle »

MtG zajednica izgleda kao gomila maloumnika
-
Mislim da je ovo punch line?Ili onaj deo o psovkama? :-({|= :-({|=
“The events which transpired five thousand years ago;
Five years ago or five minutes ago, have determined
what will happen five minutes from now; five years
From now or five thousand years from now.
All history is a current event.” -Dr. John Henrik Clarke (sic)
User avatar
SerbZmaj
Posts: 151
Joined: Tue Dec 20, 2005 2:27 am
Location: Beograd
Contact:

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by SerbZmaj »

:oops:
Last edited by SerbZmaj on Tue Oct 13, 2009 9:17 am, edited 1 time in total.
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by arborsomniorum »

Nazalost, svuda mtg scena izgleda kao gomila maloumnika. Ljudi u svetu koji igraju figure i tablicne igre, klone se igraca magica, jednostavno uvek ce najgori igraci biti medzikasi.

Ljudi, opametite se. Na internetu postoji gomila Foruma gde je pozeljno biti i pisati kao debil, gde je spam vrlina, gde su uvrede sve poslastice. Imate gomile politickih Foruma.

Ovde je rec o igri koju svi volimo. Ako imate nesto konstruktivno da kazete u vezi sa omiljenom nam igrom, recite, u suprotnom...

http://forum.b92.net/
http://forum.srpskinacionalisti.com/

Eto gde imate gomile debila, pa udrite po tastaturi do mile volje...

Ajd, sve najbolje.
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Snake »

arborsomniorum wrote:Nazalost, svuda mtg scena izgleda kao gomila maloumnika. Ljudi u svetu koji igraju figure i tablicne igre, klone se igraca magica, jednostavno uvek ce najgori igraci biti medzikasi.
Ovakvom steretipnom izjavom ni ti ne ostavljash bolji utisak o igrachima tabletop igara...


btw, shta se to uopshte desilo? xD Nisam bio jedan dan na forumu i deluje kao da je doshla najezda trolova xD
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
User avatar
Nikola
Posts: 126
Joined: Sat Sep 06, 2003 3:41 pm
Location: Novi Sad

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Nikola »

arborsomniorum wrote: Ljudi, opametite se. Na internetu postoji gomila Foruma gde je pozeljno biti i pisati kao debil, gde je spam vrlina, gde su uvrede sve poslastice.
I ovo je upravo takav jedan (ovaj podforum, bar), i dosta nas samo zato dolazi.

Ne userite ga samo over-moderacijom...
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by arborsomniorum »

Snake, samo sam hteo da kazem da smo ono sto radimo. Svako je ono sto zeli da bude. Da li zaista zelite da izgledate kao ordinarni clanovi gorepomenutih Foruma...

Nisam ciljao da ikoga uvredim. Da ima volje, lako bi se potforum preuredio. Ako se neko nasao uvredjenim, neka mu bude lakse, nisam ciljao na njega...

Pogledajte recimo teme Flames of War. Pogledajte Warhammer, Warmachine... Svude samo konstruktine teme, nalazenje, igra, turniri, objasnjenje igre, dobrodoslica novim clanovima...

A ovaj potforum izgleda kao gomila dece koja se u prljavom pesku igraju, i pokusavaju da sebi prigrabe sto vise, psovkama i uvredama. Pa da li je moguce da i to sto imamo malo scene i igraca ne moze da se medjusobno voli, ili bar bude na "ne smrdim ti, ne smrdi mi".

Pogledaj temu kako nauciti Mtg. Stara je, od 2006,niko je dirao nije. Magic se mnogo promenio od tada. Niko nista da napise, da pomogne da se scena siri. I to mogu da razumem. Ali ne mogu da razumem medjusobno glozenje, u igrackoj sceni, koja u celoj drzavi broji jedva 30tak ljudi.

Drugari, sve najbolje mislim, zato nemojte jebavati sojke, nego vise igre, manje price. I zabave i dobrih vibracija nikada dosta.
I dodjite na neki od mojih glupih turnira u nekom od narednih perioda. Pa cemo tamo psovati i jebavati Basaru (moj omiljeni bucko radnik Dragona).
Chuck Norris
Posts: 516
Joined: Sun Apr 06, 2008 1:23 pm

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Chuck Norris »

abso...

nisam imao prilike da vidim taj "vulgarni" topic, ali ako je to recimo bilo nesto spec prepucavanja, ok je za lock, ali ako neko ozb shvati ono sto ja kazem ili fiki picka ti u gacama, taj treba da se ubija u istom trenutku!

a pored nekih reci poput penis, sisica itd. ne vidim da neko nekom j*** k*** ili tako nesto, nego cisto se ponekad ubaci neka rec zbog zabave i zdravo je imati malo hejta. A onakav forum kakav si ti opisao da treba da bude, je bezdusno totalno, i nema ni trunke zajebancije u njemu, i tu ne vidim sta je zanimljivo, forum i jeste za prepucavanje, pored normalnosti ali do nekih granica, a ne verujem da se ovde neko prepucavao toliko da to nekom smeta(abnormalno) ili dobija ban i sta ti ja znam. Tako da ono chill, ti ljudi koji su "psovali" su sigurno ovde duze vreme i znaju sta pisu kad pisu, a oni kojima to smeta zbog nekog razloga uvek mogu da posalju pm moderatoru i da ga onda on zamoli da to vise ne radi, nema potrebe za umalazavanje mtg zajednice Srbije kao sto si napisao da je maloumna :S e to je vec bilo vredjanje bilo to ti mislio ili ne. Jednostavno mora ima zivosti u forumu a da to nije neard fest ili da je recimo najzanimljivija stvar koju ljudi cekaju da neko postavi na forum to kako je izasla nova mtg knjiga u fatpacku nakon koje svi jizzuju u pants...

tako da oni koji ne shvataju salu nek iskuliraju, a oni koji preteruju kao sto je rekao abro.... :D imaju forume za to, pozz od mene
"evo ga leopaR iz magle!!"

evo tebi zombie goliath iz goliatha!

http://www.badgerbadgerbadger.com/

BURNMILL!!

Dusan Trump Galovic
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Andy »

arborsomniorum wrote:...
Ne znam sta si ocekivao? 99% ljudi na ovom forumu se zna licno, tako da su ovakve sprdnje od postova "normalne". Pretpostavljam da se opaske tipa "picka ti u gacama" i sl. cesto mogu cuti i na turnirima uzivo... A ovo za 1 znacajan MTG topic koji nije video post 3 godine je beda.

Zato ja i ne postujem vise. Dzaba 1 moj konstruktivan post kada nakon njega dodju 10 :-({|=
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by arborsomniorum »

Chuck, potpuno se slazem sa tobom. Jbg, moje drustvo i ja smo u istom tom odnosu.
Poenta je, svi zelimo bolje i vece turnire, adekvatnije prostorije, veci, mnogo veci broj ljudi koji se igraju onoga sto volimo. Ali budite sigurni, da kada neko cita post za postom psovka do psovke, taj nece doci da se igra sa nama u pesku.
Umereno, ja sam za. Preterano, apsolutno sam protiv. A svi znamo da preteramo, kao sto to ja sada cinim dosadjujuci Vam ovim pisanijem.

Necu vise pisati, jer sam smorio i sebe i Vas za medalju, ajd u zdravlje.

PS. Nisam uvredio Magic scenu Srbije, procitajte pazljivo. Rekao sam da u svetu ljudi izbegavaju da budu sa Magicovcima u prostorijama. Kako ne bi ispalo da se vadim, poslusajte podhammer 51, i 40k radio 53. epizodu. Bas sam pod utiskom tih podcastova, i napisao sve ovo, kako ne bismo nikada dosli u situaciju da neko od nasih board ili mini igraca kaze tako nesto za nas.

Vas smor za dve medalje.
User avatar
MTG gamer
Posts: 102
Joined: Sun Feb 17, 2008 12:55 am

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by MTG gamer »

Ja se u potpunosti slazem sa Perovicem i arborsomniorum. Na zalost neko ko bi saznao za ovaj forum pre nego sto bi poceo da igra MTG, nikada u zivotu ne bi dosao na turnir ili poceo da igra isti. Da li nam je to potrebno? Jedno je par prozivki i to moze da se radi kulturno, samo je malo teze. Psovke i prozivke iz posta u post i ruzne reci nisu zabavne. Cuvena recenica koja se ponavlja milion puta na ovom forumu mene je licno ekstremno smorila. Baaaam! Sta je parola? Ovde se svi znamo hajmo da si j****o mamu? A ono sto je stvarno zalosno je da kada neko napise nesto u fazonu malo iskulirajte ili malo normalnosti ili jedan topic bez psovki - njega odmah svi napadno kao da nije normalan :o Pa ja ne znam da li neko stvarno misli da se na ovom forumu ne preteruje?

@Nikola Izvini kakva over-moderacija? Na bilo kojem iole normalnom forumu, 90% nasih tj. vasih postova bi bilo obrisano, a 50% topica lockovano. Jedno je par prozivki, ali ovde na forumu imamo odnos 20% konstruktivno, 80% prozivke. I to ne prozivke koje su kulturne i normalne, nego koje su psovke i bezobrazne cak i za ljude koji se znaju... Tako da nemojte odmah da skacete na mod-a. Mislim naravno to je moje misljenje.

@Aleksa Znaci ja da se ubijem? :P Salim se, ne znam sta podrazumevas pod "ozbiljno shvati"? Preterano je, po meni, da na svaki njegov post ti bacis taj tvoj... Opet samo moje misljenje.
Chuck Norris wrote:forum i jeste za prepucavanje, pored normalnosti ali do nekih granica
Kao sto kazes do nekih granica, ali ovde granice ne postoje!
Chuck Norris wrote:a ne verujem da se ovde neko prepucavao toliko da to nekom smeta(abnormalno) ili dobija ban i sta ti ja znam.
Hmmm.... Mozda? U svakom slucaju nekome potencijalno novom igracu sigurno bi...
Chuck Norris wrote:Tako da ono chill, ti ljudi koji su "psovali" su sigurno ovde duze vreme i znaju sta pisu kad pisu
Znaci ako si duze vreme smes da psujes? :P Sta znaci znaju sta pisu?
Chuck Norris wrote:a oni kojima to smeta zbog nekog razloga uvek mogu da posalju pm moderatoru i da ga onda on zamoli da to vise ne radi
Sta da salju pm svaka dva minuta? Jer ako je sve dozvoljeno, tako nesto ce se, tj. se desava u svakom topicu i u 80% postova...
Chuck Norris wrote:nema potrebe za umalazavanje mtg zajednice Srbije kao sto si napisao da je maloumna :S e to je vec bilo vredjanje bilo to ti mislio ili ne.
Eto npr. to tebe vredja. I sta sada ako svaki post bude takav? Lepo su napisali i Perovic i arborsomniorum da neke stvari dovode do takvog utiska. Niko nije rekao da smo maloumni. A da dovodi do takvog utiska, evo moram da kazem da se i ja slazem. Ne zbog jednog posta i topica, nego sto je veeeeelika vecina takva. Ja nisam procitao obrisani, ali i ovi ne obrisani su takvi...
arborsomniorum wrote:Chuck, potpuno se slazem sa tobom. Jbg, moje drustvo i ja smo u istom tom odnosu.
Poenta je, svi zelimo bolje i vece turnire, adekvatnije prostorije, veci, mnogo veci broj ljudi koji se igraju onoga sto volimo. Ali budite sigurni, da kada neko cita post za postom psovka do psovke, taj nece doci da se igra sa nama u pesku.
Umereno, ja sam za. Preterano, apsolutno sam protiv.
Ovo!

@ All E ja sam sada izneo neka svoja misljenja. I niko ne kaze da li sam ja u pravu ili nisam. Procitajte, razmislite da li ima smisla ono sto napisah ili nema i to je to. Ne morate da me izflejmujete i izhejtujete. Ja nikoga (namerno) nisam i nadam se da nisam ostavio takav utisak. Samo zaista mislim da se preteruje. Jbg. moje misljenje...
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Snake »

sve ovo me sada podsetja na narodnu poslovicu - "trla baba lan, da joj prodje dan", bolje da se mi koncentrishemo na to kuda ide t2 metagejm ili kako mtgo beta konachno ima sve edicije za igranje pa mozhe da se testira od jutra do sutra bilo koji dek :D A shto se tiche ljudi koji bi pocheli da igraju magic, msm da 99% njih i nema pojma za ovaj forum, nego su na neki drugi nachin chuli za mtg, pa tek onda mozhda doshli da vide shta ima... A i manjak igracha nije zbog prozivki na forumu, vetj zbog generalno loshe promocije mtga, mada se tu vidi mali napredak, ali ne od onoga koji je najbitniji faktor shto se promocije tiche...
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
User avatar
turbo
Posts: 111
Joined: Mon Mar 11, 2002 2:55 pm
Location: Beograd, Trenutno ime zemlje u kojoj zivimo
Contact:

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by turbo »

Snake wrote:... A i manjak igracha nije zbog prozivki na forumu, vetj zbog generalno loshe promocije mtga, mada se tu vidi mali napredak, ali ne od onoga koji je najbitniji faktor shto se promocije tiche...
Tacno, ali je manji broj ljudi na forumu zbog atmosfere koja vlada. Kada neko vidi kako ljudi pricaju sa ljudima koje znaju, cemu oni da se nadaju? Da ce ih neko docekati sa cvecem u ruci?
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Snake »

Ovde tje jedino da ih dochekaju sa kitom (cvetja) xD

Shalu na stranu, jeste da je forum otishao malo u bzvz offtopice, ali je meni iskreno i to bolje nego kakva je bila situacija pre jedno godinu dana kada po dve nedelje nije bio ni jedan novi post....
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by d00m1n80r »

Nikola wrote:
arborsomniorum wrote: Ljudi, opametite se. Na internetu postoji gomila Foruma gde je pozeljno biti i pisati kao debil, gde je spam vrlina, gde su uvrede sve poslastice.
I ovo je upravo takav jedan (ovaj podforum, bar), i dosta nas samo zato dolazi.

Ne userite ga samo over-moderacijom...
Ako over-moderacija podrazumeva brisanje ~10 postova koji u sebi sadrze samo psovke onda zaista ne znam sta da ti kazem.

Image
Chuck Norris
Posts: 516
Joined: Sun Apr 06, 2008 1:23 pm

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Chuck Norris »

@abso

situacija kod nas(govorim) o Novom Sadu je extremno opustena, a ujedno i kvalitetna do neke stavke sto se tice mtg-a bukvalno se svi znaju svi su opusteni ali i kompetativni, i tako treba i da bude, a ne samo ono drugo.

mi se zajebavamo ono fore recimo neko kaze 7 ti mu kazes na qrac svi padnu sa stolice i tako to, to je zezanje, a kao sto sam vec napomenuo jebanje keve, prozivanje rase, anroda i tako to su vec psovke i ne treba da se tolerisu, a ovde se to nazalost pa forumu ponekad i vidi...

i mi eto nemamo nikakav klub pa i dalje igramo draftove po kucama itd.

ali to za psovanje ne kontam, mislim ako je bio taj neki topic gde se psovalo, to neopravdavam jer psovanje dovodi do lose atmosfere...zezanje sa druge strane ne cak sta vise mozes da se nasmejes kad dodjes na forum

@mtggamer kao prvo, naravno da novi igraci ne bi dosli jer ne bi ni nasli forum mtgserbia recimo jer ne postoji, jer je logicno ako recimo pocinjes mtg da igras u svojoj zemlji da napises mtg pa srbija recimo i tako da nadjes mtg scenu i to, a ovo je klubzmaj ne mtg, znaci nije razlog za to sto nema novih ljudi necije ponasanje na forumu, cak tu bude i intelektualnih rasprava, a onaj ko voli to sto ne bi ostao da vidi.

Baaaaaaaam! je fazon koji se mozda ne cini smesan preko foruma ali ti se od njega place(samo pitajte Cech crew :P) i picka ti u gacama takodje, i fora je da posle svakog isinog napisanog posta ja ili fiki napisemo picka ti u gacama, a onda onaj drugi baaaaaaam! sad razumem da to vecina ne shvata, ali jbg. Evo od sad to necemo vise pisati, zabavili smo se dosta na tu temu :D

nemoj da se ubijes naopako, kome cu onda karte da prodam :P

Chuck Norris wrote:
Tako da ono chill, ti ljudi koji su "psovali" su sigurno ovde duze vreme i znaju sta pisu kad pisu
@Znaci ako si duze vreme smes da psujes? :P Sta znaci znaju sta pisu?

ne ovde sam ja pogresio, naravno da ne trebaju da "psuju" ali svako u kontekstu neke recenice prepozna kad neko napise pico, sisice i stavi smiley na kraju da je zajebancija

Chuck Norris wrote:
a oni kojima to smeta zbog nekog razloga uvek mogu da posalju pm moderatoru i da ga onda on zamoli da to vise ne radi

Sta da salju pm svaka dva minuta? Jer ako je sve dozvoljeno, tako nesto ce se, tj. se desava u svakom topicu i u 80% postova...

lol naravno da ne posaljes jednom usledi opomena, posaljes drugi put usledi opomena, posaljes treci put dovidjenaj i prijatno za ussera, mozda su neki i tolerantiji, mada ovo je smao primer iako se tako to radi...naravno za neke uber psovke onda zalep ban i cao

Chuck Norris wrote:
nema potrebe za umalazavanje mtg zajednice Srbije kao sto si napisao da je maloumna :S e to je vec bilo vredjanje bilo to ti mislio ili ne.

Eto npr. to tebe vredja. I sta sada ako svaki post bude takav? Lepo su napisali i Perovic i arborsomniorum da neke stvari dovode do takvog utiska. Niko nije rekao da smo maloumni. A da dovodi do takvog utiska, evo moram da kazem da se i ja slazem. Ne zbog jednog posta i topica, nego sto je veeeeelika vecina takva. Ja nisam procitao obrisani, ali i ovi ne obrisani su takvi...

ne ne vredja ovo mene, vec celu zajednicu, mada znam da ovo on nije mislio jer je i sam magic igrac, ovo je primer kako se ne treba obracati nekom, narocito celoj zajednici

@snake heh sinko pozitiva :D svidja mi se sinko jer uvek pokusava da kad izbije neka veca raspava kao ovo skrece paznju na t2, extended itd. mada to nece nista pomoci u nekoj raspravi jer ce ljudi koji cele da se raspravljaju i izjave svoje misljenje jednostavno zaobidji tvoj post...Tako da ono sto ti/svima savetujem je da se pise malo vise po forumu o t2 deckovima, extrenededu, limitedu, mozemo nesto nauciti jedni od drugih ne mora svako da ima acc na starcity-ju kako babun i da cita savete od proova i kao zajebi nas forum sve debili, sto je absurdno recimo jel su tvoja mtg scena ti debili :D
a i eto ako pokupis bar neke savete od proova i sta ti ja znam, podeli sa ostalima ovde, neces se opeci. Ne kazem da ovo nikad niko ovde nije radio(ali vrlo je malo bilo toga) ali mi malo ide na kurac da ti recimo napravis neki deck i da onda dodje neki nab i da kaze pogledaj luis-scott vargasovu listu...WTF bre! pomozi mu kako znas i umes da modifikuje deck, objasni mu neke korisne stvari ako znas a ne LSV je pobedio gp, aj boli nas djoka za sve ostane SVI nek igraju njegov deck(sto se naravno i nece desiti) ali i dalje onaj lik koji je postovao svoj deck i koji je izflejmovan na takav i onakav nacin nece benificirati od toga. Takodje i ne kazem da niko ne postavlja t2, exended deckove vidim da su se poceli koristiti i neki topici na mtg delu forumu osim opste rasprave i marketa, sto je pozitivno, sa tako treba da se nastavi naravno, aj peace od mene
"evo ga leopaR iz magle!!"

evo tebi zombie goliath iz goliatha!

http://www.badgerbadgerbadger.com/

BURNMILL!!

Dusan Trump Galovic
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Aman »

"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
Comicus
Posts: 18
Joined: Mon May 14, 2007 4:00 pm

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Comicus »

Aman wrote:[center]http://img.moronail.net/img/4/0/1440.jpg[/center]
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Carski!
@Chuck Norris
Matori, ovo gore se zove fora...
Chuck Norris wrote:mi se zajebavamo ono fore recimo neko kaze 7 ti mu kazes na qrac svi padnu sa stolice, to je zezanje
...a ovo je nesto sto cemo se svi truditi da brzo zaboravimo :-({|=
Chuck Norris
Posts: 516
Joined: Sun Apr 06, 2008 1:23 pm

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Chuck Norris »

Comicus wrote:
Aman wrote:[center]http://img.moronail.net/img/4/0/1440.jpg[/center]
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Carski!
@Chuck Norris
Matori, ovo gore se zove fora...
Chuck Norris wrote:mi se zajebavamo ono fore recimo neko kaze 7 ti mu kazes na qrac svi padnu sa stolice, to je zezanje
...a ovo je nesto sto cemo se svi truditi da brzo zaboravimo :-({|=
lol ok je fora ali sta radi u ovom topicu?

hmmm ok, ko svi?
"evo ga leopaR iz magle!!"

evo tebi zombie goliath iz goliatha!

http://www.badgerbadgerbadger.com/

BURNMILL!!

Dusan Trump Galovic
Comicus
Posts: 18
Joined: Mon May 14, 2007 4:00 pm

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Comicus »

Chuck Norris wrote:
Comicus wrote:
Aman wrote:[center]http://img.moronail.net/img/4/0/1440.jpg[/center]
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Carski!
@Chuck Norris
Matori, ovo gore se zove fora...
Chuck Norris wrote:mi se zajebavamo ono fore recimo neko kaze 7 ti mu kazes na qrac svi padnu sa stolice, to je zezanje
...a ovo je nesto sto cemo se svi truditi da brzo zaboravimo :-({|=
lol ok je fora ali sta radi u ovom topicu?

hmmm ok, ko svi?
Pa svi mi koji citamo forum.
Chuck Norris
Posts: 516
Joined: Sun Apr 06, 2008 1:23 pm

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Chuck Norris »

lol, ne mozes da govoris u ime svih, nisi simba vodja copora.
@offtopic nadji tim za fudbal i meni karte i ne kaki vise :P
"evo ga leopaR iz magle!!"

evo tebi zombie goliath iz goliatha!

http://www.badgerbadgerbadger.com/

BURNMILL!!

Dusan Trump Galovic
Comicus
Posts: 18
Joined: Mon May 14, 2007 4:00 pm

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Comicus »

Chuck Norris wrote:lol, ne mozes da govoris u ime svih, nisi simba vodja copora.
@offtopic nadji tim za fudbal i meni karte i ne kaki vise :P
Bolje da ne nalazim tim za fudbal ako ga igrate tako dobro kao sto su vam fore dobre. :D
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by d00m1n80r »

Eto vidite kako moze da se vodi normalna rasprava, sa psovanjem provucenim kroz neki kontekst ;)

Namera mi nije bila uvredim ljude izjavom o maloumnicima, da sam hteo nekog da uvredim ne bih se obracao preko foruma. Stvarno nemam nameru da budem neki naci-moderator ili da terorisem nekoga, kao sto mozete da primetite moje ucesce ovde se svodi na ciscenje i eventualna brisanja zahtevanih postova. Jedino sto smatram da bi iz postovanja prema ljudima koji vode ovaj sajt trebalo da se ponasamo pristojno, jer MtG forumi su i dalje najliberalniji po pitanju moderisanja. Pod time ne mislim da postovi budu kao da ih je pisao Tetragramatonski Prvosvestenik Treceg Reda, vec samo da se redukuje kolicina sirovog psovanja.

Hugs & Kisses
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Snake »

Comicus wrote:
Chuck Norris wrote:lol, ne mozes da govoris u ime svih, nisi simba vodja copora.
@offtopic nadji tim za fudbal i meni karte i ne kaki vise :P
Bolje da ne nalazim tim za fudbal ako ga igrate tako dobro kao sto su vam fore dobre. :D
Jel to neko spomenuo fudbal? :D Pa deco, ja sam uvek za za tako neshto :D Chak tju i dotji u skejterkama chisto da se ne osetite loshe posle :D
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
Chuck Norris
Posts: 516
Joined: Sun Apr 06, 2008 1:23 pm

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Chuck Norris »

Comicus wrote:
Chuck Norris wrote:lol, ne mozes da govoris u ime svih, nisi simba vodja copora.
@offtopic nadji tim za fudbal i meni karte i ne kaki vise :P
Bolje da ne nalazim tim za fudbal ako ga igrate tako dobro kao sto su vam fore dobre. :D
hahahhahahah nemoj sad zbog ove izjave da stavim sibula na gol i da ni u teoriji ne mozete da date gol

@perkan

ja ne vidim nijedan post da neko tebi nesto kenja, a ono za maloumni sam video kod abso...a

opustencija...
"evo ga leopaR iz magle!!"

evo tebi zombie goliath iz goliatha!

http://www.badgerbadgerbadger.com/

BURNMILL!!

Dusan Trump Galovic
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Aman »

Chuck Norris wrote:
Comicus wrote:
Aman wrote:slika
blablabla
Chuck Norris wrote:blablabla
...ijopet bla blabla :-({|=
lol ok je fora ali sta radi u ovom topicu?
htedoh da se izjaznim vizuelno ali evo i tekstualno, ovo o cemu se sad razgovarate je budalastina (madness).. dominatorovu opomenu treba da prihvatite apriori i o njoj ne diskutujete. ruzne reci ne smeju da postoje ovde.
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by d00m1n80r »

Aman wrote: htedoh da se izjaznim vizuelno ali evo i tekstualno, ovo o cemu se sad razgovarate je budalastina (madness).. dominatorovu opomenu treba da prihvatite apriori i o njoj ne diskutujete. ruzne reci ne smeju da postoje ovde.
You have been trained well, my young padawan
User avatar
gile
Posts: 241
Joined: Fri Jul 09, 2004 12:45 am
Location: zemlja leblebija

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by gile »

Zao mi je al moram ovo da kazem:
CRIPLE FIGHT!!!!!!!!!!!!
:D
to be or not to be.....that is a question...now
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Andy »

Chuck Norris wrote:forum i jeste za prepucavanje, pored normalnosti
I ti ceniš da se ta neka granica normalnosti ovde poštuje?
Chuck Norris wrote:Tako da ono chill, ti ljudi koji su "psovali" su sigurno ovde duze vreme
Znači stariji članovi, među kojima je i moja malenkost, imaju kredibilitet da psuju koliko i kako god žele?
Chuck Norris wrote:znaju sta pisu kad pisu
#-o
Chuck Norris wrote:a oni kojima to smeta zbog nekog razloga uvek mogu da posalju pm moderatoru i da ga onda on zamoli da to vise ne radi
#-o
Chuck Norris wrote:nema potrebe za umalazavanje mtg zajednice Srbije kao sto si napisao da je maloumna :S e to je vec bilo vredjanje bilo to ti mislio ili ne
Prvo, siguran sam da nije hteo da vređa, već je jednostavno stekao taj utisak čitajući šta se ovde piše. Drugo, on se nije obratio mtg zajednici Srbije, jer ovaj forum ne predstavlja celokupnu mtg zajednicu kako ti ističeš, već samo jednom njenom delu.
Chuck Norris wrote:Jednostavno mora ima zivosti u forumu a da to nije neard fest ili da je recimo najzanimljivija stvar koju ljudi cekaju da neko postavi na forum to kako je izasla nova mtg knjiga u fatpacku nakon koje svi jizzuju u pants...
Forum predstavlja jednu zajednicu koja redovno čita, piše i raspravlja o novim stvarima koje su vezane za jednu temu na osnovu koje je taj forum i zaživeo. Takođe, da bi se zajednica proširila, potrebno je još ljudi da joj se pridruže sa svojim idejama i temama za raspravu (kako bi forum napredovao i imao više tema i sagovornika). Ljudi će se zainteresovati ako vide više konstruktivnih rasprava u kojima žele da učestvuju (u psovke, veruj mi, neće niko uletati osim likova sa, npr. srpski nacionalista, a njih iovako ne interesuje ovaj tip foruma). Na taj način, kada neko novi postuje na temi sa nekim svojim viđenjem, idejama i predlozima, automatski forum postaje zanimljiviji za diskusiju. Kako se forum širi novim članovima, sve više njih bude zainteresovano za postovanje, te ćeš videti i gomilu kvalitetnijih postova (spama će uvek biti, ali zato su tu moderatori da izvrše korekcije gde je potrebno, ali sigurno bi se sve to svelo na minimum). MTG zajednica se takođe širi i postaje jača, kvalitetnija i zanimljiva. Šta misliš, koliko se ljudi zainteresovalo za mtg, došlo na ovaj forum da sazna nešto više, a sve što mogu da vide je BS od 90% postova, a jedan od najbitnijh topica je mrtav 3 godine? Ko će tu novi da se uopšte uključi u neku zanimljivu raspravu, kada iste nema?
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Megabaja »

d00m1n80r wrote:
Aman wrote: htedoh da se izjaznim vizuelno ali evo i tekstualno, ovo o cemu se sad razgovarate je budalastina (madness).. dominatorovu opomenu treba da prihvatite apriori i o njoj ne diskutujete. ruzne reci ne smeju da postoje ovde.
You have been trained well, my young padawan
You have been trained well, my young padawan.


ON TOPIC:
Reci cu vam samo - poslusajte Perovica, jer ne bi bilo dobro da vam ja moderisem podforum. Nadam se da sam bio dovoljno jasan.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Nikola
Posts: 126
Joined: Sat Sep 06, 2003 3:41 pm
Location: Novi Sad

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Nikola »

d00m1n80r wrote:Eto vidite kako moze da se vodi normalna rasprava, sa psovanjem provucenim kroz neki kontekst ;)

Namera mi nije bila uvredim ljude izjavom o maloumnicima, da sam hteo nekog da uvredim ne bih se obracao preko foruma. Stvarno nemam nameru da budem neki naci-moderator ili da terorisem nekoga, kao sto mozete da primetite moje ucesce ovde se svodi na ciscenje i eventualna brisanja zahtevanih postova. Jedino sto smatram da bi iz postovanja prema ljudima koji vode ovaj sajt trebalo da se ponasamo pristojno, jer MtG forumi su i dalje najliberalniji po pitanju moderisanja. Pod time ne mislim da postovi budu kao da ih je pisao Tetragramatonski Prvosvestenik Treceg Reda, vec samo da se redukuje kolicina sirovog psovanja.

Hugs & Kisses
Nikad se niam zhalio na moderaciju MtG foruma (sama chinjenica da su "picka ti u gacama" postovi josh uvek tu govori o tome koliko je opushteno ovde). Mislim da je to sasvim ok, s obzirom na individue koje obitavaju ovdi.

Moj komentar je bio upucen na stvari tipe "Ovde je rec o igri koju svi volimo. Ako imate nesto konstruktivno da kazete u vezi sa omiljenom nam igrom, recite, u suprotnom..."


Samo bih josh prokomentarisao kako mi nikako "ko vidi ovaj forum, nece nikad zaigrati magic" logika nema smisla.
Ko baci pogled na podforum mozhe samo videti kako se hrpa ljudi dobro zabavlja.
Ako pak nekome vulgarnost toliko smeta, nece ga nishta drugachije dochekati ni irl (sem u Dragonu, jelte), ovako smo ga samo sachuvali dugachkog puta do oblizhnjeg kluba :)
Chuck Norris
Posts: 516
Joined: Sun Apr 06, 2008 1:23 pm

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Chuck Norris »

@aman

cemu sad to blablabla? Da si neki moderator obrisao bih sve vec i zakljucao temu, ali ne, zasto ja ne bi u svakom kontekstu nekom nesto prisrao...a posto neces da brises ili lockujes ja cu i dalje ovde da pisem na svaki hejterski respons. Sta ti smeta to sto mi diskutujemo o problemu vulgarnosti, nas kako se kaze "ako ti se ne svidja, vrata su ti tamo" tako da ili brisi sve vulgarne, reci u svakom topicu, lockuj ih, banuj ljude sta god, ili cuti i ne smaraj...

@andy

Chuck Norris wrote:
forum i jeste za prepucavanje, pored normalnosti

I ti ceniš da se ta neka granica normalnosti ovde poštuje?

cenim

Chuck Norris wrote:
Tako da ono chill, ti ljudi koji su "psovali" su sigurno ovde duze vreme


Znači stariji članovi, među kojima je i moja malenkost, imaju kredibilitet da psuju koliko i kako god žele?

Chuck Norris wrote:
znaju sta pisu kad pisu


#-o

ovo sam vec napisao da se nisam dobro izjasnio pogledaj koji post gore od mene

Chuck Norris wrote:
a oni kojima to smeta zbog nekog razloga uvek mogu da posalju pm moderatoru i da ga onda on zamoli da to vise ne radi


#-o

? sta ti nije jasno?

Chuck Norris wrote:
nema potrebe za umalazavanje mtg zajednice Srbije kao sto si napisao da je maloumna :S e to je vec bilo vredjanje bilo to ti mislio ili ne

Prvo, siguran sam da nije hteo da vređa, već je jednostavno stekao taj utisak čitajući šta se ovde piše. Drugo, on se nije obratio mtg zajednici Srbije, jer ovaj forum ne predstavlja celokupnu mtg zajednicu kako ti ističeš, već samo jednom njenom delu.

pa vecina cini realno, sto i jeste tuzno, par aktivnih igraca samo nije na forumu, a oni koji nisu su realno oni koji nemaju tolike interese za mtg(pod ovim mislim, igranje t2, extended, limited, odlazaka na regionals, nationals, gp itd.) tj. fun igraci ne mogu bas da se smatraju kao ozbiljan deo mtg zajednice, to ti je isto kao sto ljudi vole da igraju poker i igraju ga jednom nedeljno i bukvalno im ne znaci nista specijalno u zivotu, nego onima koji igraju day/night i idu po tourovima.

Chuck Norris wrote:
Jednostavno mora ima zivosti u forumu a da to nije neard fest ili da je recimo najzanimljivija stvar koju ljudi cekaju da neko postavi na forum to kako je izasla nova mtg knjiga u fatpacku nakon koje svi jizzuju u pants...


Forum predstavlja jednu zajednicu koja redovno čita, piše i raspravlja o novim stvarima koje su vezane za jednu temu na osnovu koje je taj forum i zaživeo. Takođe, da bi se zajednica proširila, potrebno je još ljudi da joj se pridruže sa svojim idejama i temama za raspravu (kako bi forum napredovao i imao više tema i sagovornika). Ljudi će se zainteresovati ako vide više konstruktivnih rasprava u kojima žele da učestvuju (u psovke, veruj mi, neće niko uletati osim likova sa, npr. srpski nacionalista, a njih iovako ne interesuje ovaj tip foruma). Na taj način, kada neko novi postuje na temi sa nekim svojim viđenjem, idejama i predlozima, automatski forum postaje zanimljiviji za diskusiju. Kako se forum širi novim članovima, sve više njih bude zainteresovano za postovanje, te ćeš videti i gomilu kvalitetnijih postova (spama će uvek biti, ali zato su tu moderatori da izvrše korekcije gde je potrebno, ali sigurno bi se sve to svelo na minimum). MTG zajednica se takođe širi i postaje jača, kvalitetnija i zanimljiva. Šta misliš, koliko se ljudi zainteresovalo za mtg, došlo na ovaj forum da sazna nešto više, a sve što mogu da vide je BS od 90% postova, a jedan od najbitnijh topica je mrtav 3 godine? Ko će tu novi da se uopšte uključi u neku zanimljivu raspravu, kada iste nema?

a sto ti ne postujes neku intelektualnu temu pa da svi pocnemo da pisemo kao ljudi? eto ubaci neku zanimljivost koje mislis da nema i nek forum zivne i ne mozes reci da neces zato sto je na drugim topicima neko rekao picka ti u gacama, jer nema razloga da na tvom topicu neko nesto vulgarno pise tj. eto recimo ja jer ti uopste ni ne poznajem i nemam razloga da se proseravam na tvom topicu, a i kontam da te mtg zajednica postuje kao intelektualca, a ako ne mozes da sklopis neki kostruktivan topic, cemu onda ovo pisanje ovde uopste. Imas milion mtg forumu all over the web, evo ja cu ti dati sajtove pa idi tamo i ucestvuj u highly intelegent raspravama i be happy, samo reci ako ti trebaju neki linkovi. :D

a realno je forum zivnuo zbog zajebancije i opustenosti ljudi koji pisu ovde, u zadnjih 6 meseci je forum zivnuo, a to sigurno nije zbog "pola strane topica" koji se nisu mogli ni procitati a kamoli komentarisati na iste. nego ajd daj mi link tog legendarnog topica pre 3 godine da vidim o cemu se radi, bio bih ti zahvalan :D i naravno nadam se da nista od anvedenog nisi pogresno shvatio...
"evo ga leopaR iz magle!!"

evo tebi zombie goliath iz goliatha!

http://www.badgerbadgerbadger.com/

BURNMILL!!

Dusan Trump Galovic
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Aman »

Chuck Norris wrote:@aman

cemu sad to blablabla? Da si neki moderator obrisao bih sve vec i zakljucao temu, ali ne, zasto ja ne bi u svakom kontekstu nekom nesto prisrao...a posto neces da brises ili lockujes ja cu i dalje ovde da pisem na svaki hejterski respons. Sta ti smeta to sto mi diskutujemo o problemu vulgarnosti, nas kako se kaze "ako ti se ne svidja, vrata su ti tamo" tako da ili brisi sve vulgarne, reci u svakom topicu, lockuj ih, banuj ljude sta god, ili cuti i ne smaraj...
kada quotujes mnogo ljudi u istom postu moze doci do nepreglednosti tvog odgovora jer ima mnogo quotova zato obrises sve sta su drugi pisali i ostavis samo onaj post na koji se odnosi tvoj odgovor (i ostavis trag razvoja quotovanja)

poljubac tebi i slap meni zbog nesporazuma mladi prijatelju

Image
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
Nikola
Posts: 126
Joined: Sat Sep 06, 2003 3:41 pm
Location: Novi Sad

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Nikola »

Chuck Norris wrote: Chuck Norris wrote:
Ja sam inache za striktnu moderaciju i brisanje postova ljudi koji nisu sposobni quote-ovati...
Chuck Norris
Posts: 516
Joined: Sun Apr 06, 2008 1:23 pm

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Chuck Norris »

Aman wrote:
Chuck Norris wrote:@aman

cemu sad to blablabla? Da si neki moderator obrisao bih sve vec i zakljucao temu, ali ne, zasto ja ne bi u svakom kontekstu nekom nesto prisrao...a posto neces da brises ili lockujes ja cu i dalje ovde da pisem na svaki hejterski respons. Sta ti smeta to sto mi diskutujemo o problemu vulgarnosti, nas kako se kaze "ako ti se ne svidja, vrata su ti tamo" tako da ili brisi sve vulgarne, reci u svakom topicu, lockuj ih, banuj ljude sta god, ili cuti i ne smaraj...
kada quotujes mnogo ljudi u istom postu moze doci do nepreglednosti tvog odgovora jer ima mnogo quotova zato obrises sve sta su drugi pisali i ostavis samo onaj post na koji se odnosi tvoj odgovor (i ostavis trag razvoja quotovanja)

poljubac tebi i slap meni zbog nesporazuma mladi prijatelju

Image
Image
"evo ga leopaR iz magle!!"

evo tebi zombie goliath iz goliatha!

http://www.badgerbadgerbadger.com/

BURNMILL!!

Dusan Trump Galovic
User avatar
Whatevaaa
Posts: 191
Joined: Wed Feb 18, 2004 9:10 pm
Location: NS

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Whatevaaa »

ne mogu da verujem da sam procitao 25% ovog smor topica
Fiki: nisi gledao
Fiki: guide to strap-on sex?
Fiki: jako je dobro
User avatar
Galovic
Posts: 261
Joined: Tue Apr 08, 2008 10:00 am
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Veoma vazno obavestenje!

Post by Galovic »

ja sam 0,3%
MTGO: portugalovic
Image
Locked

Return to “MtG: Opšta rasprava”