Worlds 2009 Rim

Sve o ovoj kartičnoj igri...

Moderator: Moderators

User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Pendargon »

Hajde da se jos jedno zeleno slovo ukljuci:
Kolicina bljuvotina, pominjanja polnih organa, telesnih tecnosti i sexualnog opredeljenja na ovom podforumu je postala mucna i degutantna vec odavno.
I zaista nije nikakav odgovor :"pa mi se tako zezamo, mi se svi znamo..". Ako je tako, moja sucut za vase medjuljudske odnose. Nije ni cudo sto je magic na niskim granama vec godinama.
Na taj nacin cete jako tesko, ako ne i nikako , privuci ljude da igraju magic. Siguran sam da svi jako vole da ih pozivate na felatio, ili slicno...
Dat vam je jednostavan izbor, u cilju unapredjivanja vas kao ljudskih licnosti : Adapt & behave, or be gone...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Worlds 2009 Rim

Post by arborsomniorum »

Znas li sta mene zanima, kada smo otisli u off potpuno, sta je bio razlog za najdenom impulsivno reagovanje? Zelim da prodiskutujemo ovo normalno, bez decijih prica i gluposti. Ti si administrator, i slazem se da ili tebe postujem ili letim. Inace postujem svakoga, pa samnom problema neces imati. Ali sumnjivo mi je ponasanje tolike ishitrenosti da se u jednom ostrom rezu zaustavi psovanje na Forumu. Problem je ozbiljan, ali ste odlucili da ga resite tako sto cete izbaciti koru igraca Magica, one koje drze Magic kod mene u gradu. Npr. Galovic je covek kojeg svi gledaju kada se organizuje turnir, bb isto tako organizator nebrojano turnira, sto u Ns isto tako i Bg. Micko je covek *ne klinac, koji je sudija Magica drugog nivoa. Isa whatevaaa je jedan o nasih najjacih igraca Magica, visegodisnji pobednik nacionalnog i igrac na svetskom turniru u Magicu. Takvi ljudi drze Forum, moj prijatelju. Takve ljude ne mozes da izbacis zato sto psuju po Forumu.

Lepo sam predlozio da se postavi odgovarajuca zamena, posto je trenutno forum Magica ostao bez moderatora koji ga nadgleda. Cilj je da se ne psuje, niti da se nizu uvrede, a upravo su i administratori podrugljivim tonom izbacivali pojedine clanove. I nista se dobro nije postiglo. Da se islo lagano, jer se nista ne moze srediti u jednom danu, pa da se odgovarajuca zamena nasla, a ona postepeno i povremeno opominjala i trudila se da pricu usmeri ka konstruktivnoj diskusiji i temama, sve bi bilo u redu. Ovako, ovaj Forum je otpisan, jer najznacajniji ljudi iz Magica kod mene nisu tu, samim tim drustvo nije na okupu, pa se ni ostali nece pojavljivati. Ako vam je cilj bio da izopstite Novi Sad od Magica na klubu Zmaj, uspeli ste. Ako Vam je bio cilj da zatvorite sekciju Magic foruma ovde, i to ste uspeli. Ako Vam je cilj bio da zaustavite psovke, ne samo da niste to uspeli, vec ste i sami poceli da psujete i pljujete po clanovima Foruma.

Klub Zmaj je jedini forum u Srbiji za Magicovce. Zao mi je sto je primenom pogresnih metodi prestao da bude forum za celokupnu Magic scenu. Ne mislim da je to neki smak sveta, ali fakat je da je to korak unazad, a posle svih poteskoca, losih bivsih i buducih distibutera u zemlji, samo nam je to jos falilo.

Megabajo, kao sto vidis, govorim ti ovo otvoreno, kao brat bratu, sa svim duznim postovanjem. Ne zelim da ne dobijem odgovor, kao i da dobijem neozbiljan odgovor, pa te molim da mi iskreno odgovoris, ako nikako drugacije, barem privatnom porukom.
U nadi da me razumes na pravi nacin,
pozdravljam te,
Stefan Basic.
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Snake »

Megabaja wrote: zapitaj se da li ste je uopste i zasluzili.
Da, jesmo. I ne povezuj zajednicu sa pojedincima.
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Pendargon »

Nije najednom stefane.
Vec smo imali jednom diskusiju na ovu temu, u kojoj je (postojecoj) mtg zajednici JASNO predoceno da BLATANTNO krse pravila foruma, i da ce im se to ubuduce manje tolerisati. Promenjen je moderator, to je jedno vrem lepo ferceralo, a onda je pocelo ponovo. Stvarno necu ni pokusavati da ponovim i nadjem sve ogavne izraze koje su "veliki i nezamenjivi" igraci mtg-a koristili u medjusobnoj komunikaciji.

Poenta je, ovaj forum je nasa kuca. Vec godinama ga odrzavamo, narocito Vidak, Beta, Vlado i Megabaja uz samo-oni-znaju kakve muke. Pogledajte koliko foruma je niklo i ugasilo se. A zmaj opstaje. Zasto- zato sto ga ljudi tretiraju kao svoj dom. A da meni neko dodje u kucu i pocne sa onakvom komunikacijom, pa kada ga upozorim da prestane, onda jos bude i smartass, taj bi leteo napolje i smatrao se srecnim sto je prosao bez polomljenih kostiju.
Niko ne pokusava da ubije mtg. Dugo je tolerisano bahato ponasanje kakvo (a ti si covek koji posecuje i druge sekcije) ne postoji nigde drugde na forumu. Tamo se topici lockuju na pojavu CAPS LOCKA.
Jednostavno, casa se prepunila, izmedju ostalog i meni, kada sam kao bivsi veoma aktivni mtg igrac otisao da vidim kako nasi idu na svetskom. I doceka me masa komentara o najvulgarnijim seksualnim radnjama. To nije nacin da se poboljsa magic, a SIGURNO nije ancin da dovedete nove igrace ( i nadam se da je to i tebi jasno). Na taj nacin se stvara zatvoren, kalustrofobican kruzok samodovoljnih ljudi, i iz tog, a ne nekog drugog razloga, mtg stagnira vec godinama.
Jer kad se pojavi novi, on je odmah nub, idiot, treba da ga plazi i ostalo...
ali ste odlucili da ga resite tako sto cete izbaciti koru igraca Magica, one koje drze Magic kod mene u gradu.
Resili su sami. Ako posle hladjenja budu fini, sve je cool. To je razlika. Ne postoji velika zavera protiv magica. POSTOJI velika zavera (zovite je tako, ako vam prija) da se ljudi koji postuju na mtg delu foruma nauce da govore lep i civilizovan srpski jezik i PRATE pravila foruma ciji su clanovi i ciji bandwith koriste. Ako im to ne odgovara, nikoga necemo zadrzavati.
Takve ljude ne mozes da izbacis zato sto psuju po Forumu
Image
Oh, da, izbacujes.
Nema psovanja, zar je tako tesko biti covek, biti fin i vaspitan. Bas me briga da li u slobodno vreme daje donacije za narodne kuhinje ili spasava staricama macke koje su se popele na pendzer. Bljuvotine i smartassnes, narocito prema moderatorima , a i drugim clanovima foruma NE SMEJU vise biti tolerisane.
Ne vidim sta je tvoj argument :' Oni su bitni, pa mogu da rade sta hoce?"
"Bez psovanja i pominjanja penisa nismo sposobni da vodimo normalnu komunikaciju?"
"Da bi Magic opstao, mozemo da radimo sta hocemo na nasem podforumu, jer, ne daj boze, ako neko banuje dvojicu bezobraznika, propade nam scena?"
Ako je tako, mozda je bolje da pogledate sebe u oci, i kazete RIP MTG.
Image
ImageImageImageImageImage
Micko
Posts: 76
Joined: Thu Jun 12, 2008 8:33 am

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Micko »

Pendargon wrote: Nema psovanja, zar je tako tesko biti covek, biti fin i vaspitan.
Megabaja wrote: Pavijani, ....
Srkanje budze ostavite za krug porodice.....
Mozda si se negde u razmisljanju zajebao i pomislio ....
Ne smeta ljudima sto postoje pravila...vec im smeta sto ne vaze za sve :)
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Pendargon »

Micko wrote:
Pendargon wrote: Nema psovanja, zar je tako tesko biti covek, biti fin i vaspitan.
Megabaja wrote: Pavijani, ....
Srkanje budze ostavite za krug porodice.....
Mozda si se negde u razmisljanju zajebao i pomislio ....
Ne smeta ljudima sto postoje pravila...vec im smeta sto ne vaze za sve :)
Molim te....
Znaci, prvo ne postujete pravila, pa smatrate da treba da ste izuzeti od istih, pa se onda bunite da ih drugi ne postuju?
Strawman argumente mozes pokusati primenjivati na nekome drugom. To nije poenta i to je i vama i nama jasno.
Ako nemas nista da doprinese raspravi (kao, na primer :" Jesmo bili bezobrazni i izvinjavamo se, necemo vise"), being a smartass nikome nece pomoci.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Nikola
Posts: 126
Joined: Sat Sep 06, 2003 3:41 pm
Location: Novi Sad

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Nikola »

Pendargon wrote:Ako je tako, mozda je bolje da pogledate sebe u oci, i kazete RIP MTG.
Ili samo rip ovom podforumu?

Forumi su tu zbog ljudi koji ih posecuju. Ako vecini stvarno smeta vulgarna komunikacija, onda je ovo super. Oterani su ljudi koji narushavaju harmoniju i sa kojima ostali posetioci ne zhele komunicirati.

S druge strane, ako je ljudima ovde manje bitno koliko kulturno (po nechijoj oceni) se neshto kazhe od same poruke, banovana su tri-cetiri verovatno najaktivnija clana, a josh poneko ce mozhda prestati dolaziti iz prostog razloga shto nema s kime diskutovati o kojechemu.

Mozhda nisam u pravu. Mozhda stvarno silna vulgarnost ovde odvraca nove clanove od uchestvovanja u M:tG diskusijama.
U tom sluchaju, uskoro mozhemo ochekivati novu renesansu podforuma.

Neshto mi, pak, govori, da ce isti jednostavno ponovo utihnuti.
Ta situacija nam je u dobrom secanju, od pre samo nekoliko meseci unatrag.
User avatar
Nikola
Posts: 126
Joined: Sat Sep 06, 2003 3:41 pm
Location: Novi Sad

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Nikola »

@Micko: mozhda nisi tako iskusan forumash kao neki, ali nikad ni na jednom forumu od kako je sveta i veka se od mod-ova nije ochekivao isti nivo suzdrzhavanja kao od clanova.
"Mi psujemo, pa smo kazhnjeni, a oni psuju, pa nisu" nikad dobra nije donelo, a toliko je puta vidjena pricha...

@modovi: to i dalje ne opravdava dvostruke standarde/licemerje, samo znachi da nisu neochekivani.
Micko
Posts: 76
Joined: Thu Jun 12, 2008 8:33 am

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Micko »

Nisam prekrsio pravila psovanjem, jer.... nisam psovao :)

Ko je prekrsio pravila treba da bude kaznjem, na osnovu propisane sankcije za krsenje tih pravila.

Samo me zanima da li moderatori uz primenu te sankcije ( banovanje ) moraju da psuju, vredjaju i omalovazavaju clanove foruma? I , da li za takvo ponasanje moderatora postoji neka sankcija?

To pitanje bi bio moj doprinos ovoj diskusiji.
User avatar
Nikola
Posts: 126
Joined: Sat Sep 06, 2003 3:41 pm
Location: Novi Sad

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Nikola »

Ne moraju, ali nema sankcije :)
EricCartman

Re: Worlds 2009 Rim

Post by EricCartman »

Zanimiljiva ova tema Worlds 2009 Rim....
samo ....zasto se tako zove ?

Mislim znam sad ko je Micko,Bajgo a i Galovic,
znam da je Stefan neki advokat koji voli da radi pro-bono,
vidim da se MTG igraci ne boje Megabaje ali i da ocigledno nemaju ni klub u NS gde
da ga igraju (sto me ne cudi ako se tako ponasaju i u klubu gde su navodno igrali...ali dobro).
...ali nazad na temu... da me ubijes ne znam kakve to ima veze sa Worlds 2009 Rim :?:

Mislim ovo jos nisam video,
na vecini foruma ovaj topic bi imao puno obrisanih postova,
dosta ljudi bi bilo banovano (ne bi ni znao ko je sve popio ban) i to bi bilo to.....

Tako da svidja mi se ovde,cini mi se da cu se malo duze zadrzati.... :)
User avatar
Krle
Prince of Belgrade
Posts: 172
Joined: Sun Aug 06, 2006 1:49 am
Location: Beograd

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Krle »

Gile jesi li to ti? 8)
“The events which transpired five thousand years ago;
Five years ago or five minutes ago, have determined
what will happen five minutes from now; five years
From now or five thousand years from now.
All history is a current event.” -Dr. John Henrik Clarke (sic)
User avatar
Nikola
Posts: 126
Joined: Sat Sep 06, 2003 3:41 pm
Location: Novi Sad

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Nikola »

EricCartman wrote:...ali i da ocigledno nemaju ni klub u NS gde
da ga igraju (sto me ne cudi ako se tako ponasaju i u klubu gde su navodno igrali...ali dobro).
Mala ispravka, kad smo vec u dubokom off-u.
U NS-u postoji klub, gde se igra Magic. Prostorije su medju najboljim ikad, otakako je klubova, pice nije preskupo, duga tradicija...

Zabranjeno je psovanje.

Mislim da je ta chinjenica sama doprinela tome da se ljudi radje skupljaju po stanovima i igraju neoficijalne turnire, negoli da budu negde gde se ne osecaju opushteno.
McEvich

Re: Worlds 2009 Rim

Post by McEvich »

Da bi se efikasno uređivao ovaj podforum, potrebno je imati predznanje o magic zajednici i magic igračima. To je jedna specifična zajednica, specifična na globalnom nivou. I u "visoko razvijenom" i kulturnom zapadu mtg igrači se generalno smatraju "nezgodnim" ljudima. Mtg ugrači na svetskom nivou imaju specifičan način komuniciranja koji se prilično razlikuje od normalnog i uobičajenog.

Da se ne pravim psiholog dokumentovaći gore pomenutu tvrdnju. Preporučujem moderatorima da odu na forum starcitygames.com. Starcitygames je najveći distributer MTGa u Americi, pravi redovno turnire i sajt mu je najčitaniji i ima plaćenu sekciju. Kada prelistate njihove forume postoje tolerisani postovi tj. psovke. Ne u meri kao na ovom forumu ali postoje. Što znači da je najveći preprodavac MTG proizvoda u Americi prepoznao specifičnosti prosečnog MTG igrača i dozvolio kakvu takvu slobodu. Naravno njihova zajednica je razvijenija pa se nakon takvih postova pojave normalni koji poklope ružan post. MTG zajednica u Srbiji to ne radi, ali vremenom bi i do toga došlo, za šta očigledno vi moderatori nemate strpljenja. To je vaše pravo, i ne sporim da se ovde provlače ogavni postovi, ali bez obzira takvo je i realno stanje i nije ni čudo što se ljudi tako "prozivaju" i na forumu. To neće ni privući ni oterati nove igrače. To je stvar koju prihvatiš da postoji jer voliš ovu igru, i na tebi je da izabereš da li ćeš se ponašati kao prosečan mtg igrač. Ni milion vulgarnih postova i rečenica uživo te neće odvratiti od igranja i praćenja foruma...


Sve u svemu, ako hoćete da forum bude "čist" imate pravo to da uradite.
Ako hoćete ovo stvarno da bude MTG froum, prihvatićete realnost prosečnog MTG igrača i dozvoliti opušteniju atmosferu.

Inače najveći je problem nemanja pravog MTG autoriteta među moderatorima, koji bi od razularene atmosfere napravili prihvatljivu...
User avatar
Nikola
Posts: 126
Joined: Sat Sep 06, 2003 3:41 pm
Location: Novi Sad

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Nikola »

Ili ga mozhda i ima, ali je davno odustao i okachio "delete" dugme o klin :)
EricCartman

Re: Worlds 2009 Rim

Post by EricCartman »

McEvich wrote:To je jedna specifična zajednica, specifična na globalnom nivou.
Mtg ugrači na svetskom nivou imaju specifičan način komuniciranja koji se prilično razlikuje od normalnog i uobičajenog.
no comment samo mi cisto nekako... :lol:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Megabaja »

@micko
Ne smeta ljudima sto postoje pravila...vec im smeta sto ne vaze za sve
ponovicu ti.. posto izgleda ne shvatas iz prve...
Mozda si se negde u razmisljanju zajebao i pomislio da ovde postoji demokratija?
i evo ti slikovito jos jedan primer
Image
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

SRBIJA MAGIC 2009

Post by arborsomniorum »

Dule, izgleda da me vi modovi pogresno razumete. Moze biti da pisem nerazumljivo.

Kao prvo da svima bude jasan moj stav, apsolutno sam protiv psovki na forumskim temama. Ja sam bio jedan od prvih koji je to govorio kada se prethodni put tako nesto raspravljalo.

Ni sada nisam protiv sto je Megabaja iskljucio na odredjeno vreme neke korisnike, ali mislim da je metod koji je koristio pogresan. Moguce je da ovde ja gresim, ali ja bih licno drugacije. Ali sam ga zato ljudski zamolio da ipak ne banuje za stalno ljude, i on je ljudski postupio pa je vremenski iskljucio neke korisnike koji su prekrsili pravilo. Taj deo je ok.

Iskreno me briga za neciju sujetu (ako se banovani nadju uvredjeni, pa ne budu dolazili na Forum) ali smatram da ne sme biti bana za stalno. Takodje sam pisao da bi trebalo da se nadje adekvatan mod ovog potforuma, koji ce ga drzati na oku stalno, opominjati i editovati poruke clanova koji krse pravila, kao i vrsiti i izdavati kazne za "zlodela" (cak sa se i licno ponudio da to cinim, mada znam i sam da nemam velike retoricke sposobnosti, kakve su potrebne za takvo mesto). Ali sa druge strane, i da se sa duznim postovanjem i prema njima ophodi, bez obzira sto su krsili pravilo, nema niko prava ni njih da vredja.

Ovo sve zbog toga sto nam scena koju imamo se stalno smanjuje, a npr. Galovic i Bajgo su cuda ucinili ovde, od kada su svi digli ruke od Novog Sada. Novi Sad je postao mesto gde se nista ne igra. NISTA SE NE IGRA. Nije bilo ni Magic turnira vec 5 nedelja. Nije bilo turnira u drugim igrama, od kada se ERROR otvorio (a to je bilo veoma davno, ako se uopste mozes setiti). Nazalost, potpuno stoji ta tvoja recenica, mozemo reci RIP IGRACKOJ SCENI U NOVOM SADU, jer je katastrofa. Samo iz tog razloga zagovaram jedinstvo, i trazim da se ban vremenski utvrdi za bilo koju gresku ili zlodelo,da se prerade postojeci propisi u skladu sa novim potrebama i intencijama administratora, da se oni javno i jasno primenjuju, da se clanovi Foruma sa duznim postovanjem ophode prema moderatorima i administratorima, i da postuju propise koji ovde vaze, ali i da se mod/adm peopleovi ponasaju profesionalno i primereno jednom i jedinom mestu gde se u Srbiji moze pricati o igrama.

Smorio sam i sebe dok sam sve ovo napisao, verujem i Vas, ali stvarno mislim da bi sve bilo u redu da se tako postupi.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Worlds 2009 Rim

Post by lord warrior »

@Nikola

Bez prozivki u putpisu.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
CHuPa
Posts: 94
Joined: Wed Oct 12, 2005 10:57 pm
Location: just wanna to play
Contact:

Re: Worlds 2009 Rim

Post by CHuPa »

T8 q? kog djavola su sluzile one 1/5 pussy cat za GW ?
Wanna play some shit !
User avatar
CHuPa
Posts: 94
Joined: Wed Oct 12, 2005 10:57 pm
Location: just wanna to play
Contact:

Re: Worlds 2009 Rim

Post by CHuPa »

T8 q? kog djavola su sluzile one 1/5 pussy cat za GW ?
Wanna play some shit !
User avatar
dd fan
Posts: 68
Joined: Fri Mar 30, 2007 1:02 pm

Re: Worlds 2009 Rim

Post by dd fan »

CHuPa wrote:T8 q? kog djavola su sluzile one 1/5 pussy cat za GW ?
Protiv borosa. Mozda junda.
dd_fan on MTGO
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: SRBIJA MAGIC 2009

Post by bojan »

arborsomniorum wrote: ...Ali sam ga zato ljudski zamolio da ipak ne banuje za stalno ljude...
Nikoga nije banovao za stalno dok se nisu pojavili dupli nalozi. A to po statutu povlaci trajni ban pa da je kreator i sveti petar.

A realno, za sve ove godine mislim da je samo dvoje ljudi dobilo trajni ban - sto je u odnosu na vecinu meni poznatih foruma (koji su uglavnom ozbiljnije sadrzine od Zmajevog) jako malo. Mozda smo voleli da mislimo da je to zato sto su ljudi ovde finiji ali realnost je okrutna - samo je nekim ljudima bilo tolerisano ono sto nikada ne bi trebalo. Eto, doslo vreme da se cisti.
...Galovic i Bajgo su cuda ucinili ovde...
Pa im se ovakve gluposti mogu tolerisati? I Al Kapone je drzao kuhinje za siromasne.
...Novi Sad je postao mesto gde se nista ne igra. NISTA SE NE IGRA...
Vidis, u svakoj igri postoji kruzok ljudi koji se moraju ozbiljno iscimati i uloziti ozbiljne pare (koje im se nece odmah vratiti) da bi bilo sta u vezi te igre uspelo. Pogledaj recimo WH turnir u Delta City-ju. I ne ocekuj da im vecina ljudi kaze ni hvala.
Dok ne napravite takvu ekipu ljudi, koji ce znati da komuniciraju sa ljudima, biti spremni da uloze svoje vreme, novac, trud da bi se neki drugi ljudi igrali - tada cete imati osnove za jednu dobru scenu.

Medjutim ono sto meni ovakvi postovi kakvi postoje na MtG delu kazu je da ne postoje volja da se bilo sta uradi, vec se ocekuje od drugih, da ne postoji sposobnost komunikacije sa ljudima,
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
CHuPa
Posts: 94
Joined: Wed Oct 12, 2005 10:57 pm
Location: just wanna to play
Contact:

Re: Worlds 2009 Rim

Post by CHuPa »

dd fan wrote:
CHuPa wrote:T8 q? kog djavola su sluzile one 1/5 pussy cat za GW ?
Protiv borosa. Mozda junda.
boros, ok.... moze da izdrzi dosta, ali jund ima spot removale (ima i boros)

ali 1/5 vanila bice ????

burnmill ???
Wanna play some shit !
whoa

Re: Worlds 2009 Rim

Post by whoa »

da je admin napisao meni pm u smislu
nemoj psovati banovacemo te i sl
a ne izjasnio se u fazon posrche ti porodica sve bi bilo ok
ali neka bude po vashem, ovako shto ste banovali pola foruma
sigurno ce uspeti ta magic zajednica, a mi nekulturni idemo na ulicu
da igramo magic, poshto psovanje i klub potire jedno drugo :O
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Pendargon »

Preporučujem moderatorima da odu na forum starcitygames.com. Starcitygames je najveći distributer MTGa u Americi
Mi nismo NIKAKAV distributer magica nigde. I ako oni moraju da gutaju kaku jer im od toga zavisi profit, mi ne moramo. Mi samo zelimo red i pristojno ponasanje na jednom forumu koji sa mukom odrzavamo.
o. Takodje sam pisao da bi trebalo da se nadje adekvatan mod ovog potforuma, koji ce ga drzati na oku stalno, opominjati i editovati poruke clanova koji krse pravila, kao i vrsiti i izdavati kazne za "zlodela"
Ustvari, znaci, ti zagovaras da mi damo jednog admina koji ce da trosi svoje zivotno vreme izigravajuci vaspitacicu MTG sceni?
Takvog nema.
Takodje, racunam na tri stvari :
1) mtg igraju (uglavnom) punoletni ljudi koji su sposobni da razluce svrsishodnost svojih postupaka
2) Upozoreni su do sada BAREM DVAPUT da se takav jezik nece tolerisati
3) Imajzu valjda i kucu, pa nek vezbaju tkaav govor na svojim roditeljima, pa neka vide dokle ce ih dovesti.

Posto smo uglavnom na civilizovane apele da se mtg podforum unormali (koje smo imali u proslosti), uglavnom dobijali ignorisanje, smartassness i komentare "pa tako mi uvek i ko ce da nam zabrani", sada idemo cizmom kroz vrata.
da je admin napisao meni pm u smislu
nemoj psovati banovacemo te i sl
a ne izjasnio se u fazon posrche ti porodica sve bi bilo ok
Tkavih pokusaja je bilo i nisu urodili plodom. CELA mtg zajednica je bila upozorena ranije. Da idem i pm-ujem svakog pojedinacno i MOLIM da se ponasate kao vaspitana ljudska bica nemam nameru nu ja niti bilo ko od mojih kolega. Zato postoje osnovne norme ponasanja.
Da rezimiramo : Situacija je takva kakva je. Ako mislite da je nepravedno - Tough call. Od sada pa na dalje ce biti ovako ili nikako.
Our way or the highway, baby...
Image
ImageImageImageImageImage
Micko
Posts: 76
Joined: Thu Jun 12, 2008 8:33 am

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Micko »

Moderator 1:
Pendargon wrote: Mi samo zelimo red i pristojno ponasanje na jednom forumu
Moderator 2 ( obracajuci se korisnicima foruma ) :
Megabaja wrote: Pavijani, ....
Srkanje budze ostavite za krug porodice.....
Mozda si se negde u razmisljanju zajebao i pomislio ....
Korisnik:
da je admin napisao meni pm u smislu
nemoj psovati banovacemo te i sl
a ne izjasnio se u fazon posrche ti porodica sve bi bilo ok
Moderator 1:
Pendargon wrote: Da rezimiramo : Situacija je takva kakva je. Ako mislite da je nepravedno - Tough call. Od sada pa na dalje ce biti ovako ili nikako.Our way or the highway, baby...
Situacija je vise nego jasna :) Mislim da stvarno nema vise potrebe "razjasnjavati" .


Korisnici koji zele da psuju treba da napuste forum. Korisnici kojima smeta da budu vredjani i psovani od strane moderatora treba da napuste forum.
Last edited by Micko on Fri Nov 27, 2009 9:57 am, edited 3 times in total.
User avatar
turbo
Posts: 111
Joined: Mon Mar 11, 2002 2:55 pm
Location: Beograd, Trenutno ime zemlje u kojoj zivimo
Contact:

Re: Worlds 2009 Rim

Post by turbo »

Molim sve da se uzdrze od bilo kakvih komentara na temu demokratije i banovanja na ovoj temi. Ako zelite otvorite novu u kojoj cete o tome pricati. Bilo je sta je bilo, to se ne moze promeniti. Pokusajmo se setiti da ima puno foruma gde se moze pljuvati a malo onih gde se prica o hobijima. Trebalo bi da bude prednost i olaksavajuca okolnost sto se svi poznajemo i da smanji broj nesporazuma, ispada da je to glavni problem. Ko da je tesko ostaviti neprikladne posalice za vidjenje uzivo.
User avatar
turbo
Posts: 111
Joined: Mon Mar 11, 2002 2:55 pm
Location: Beograd, Trenutno ime zemlje u kojoj zivimo
Contact:

Re: Worlds 2009 Rim

Post by turbo »

Nego da se vratimo na 1/5 macku :)
Da li postoji podatak da je 1/5 macka sideboardovana protiv nekoga? :)
Ne verujem da bih se sam setio da je stavim, ali ima smisla drzati je protiv agro dekova. Bant moze biti brz, ali uglavnom to nije. Ovo cudo gotovo ni jedan agro ne moze da ubije, a sa bilo kojim exile permanentom na stolu postaje nezgodan napadac. Zaustavice i bushwhacker-a i nayu, to su dekovi koji bantu mogu ubiti prvih par odigranih stvorenja i to je verovatno dovoljno da ga relativno brzo ubiju. Ne verujem da se koriste u drugim metchup-ovima. Jund je spor i za njegove rimuvale ima kao odgovor svoje. Interesantan izbor, verujem da je dobro posluzio. Bant je inace cudan dek i sa ovako sarenim sb verovanto je nezgodno igrati protiv njega. Ne verujem da bih ga igrao, ali je verovatno zanimljivo koristiti i world quellera i luminarch ascension posle sb.
User avatar
CHuPa
Posts: 94
Joined: Wed Oct 12, 2005 10:57 pm
Location: just wanna to play
Contact:

Re: Worlds 2009 Rim

Post by CHuPa »

lepo za vanila bice.... nego sta mislite o burnmill-u....

uspeh nasih reprezentativaca

Aleksa, Nikola, Pedja


p.s. Bravo za slanikamen, 88 mesto je sasvim u redu sa stanjem magica u drzavi
Wanna play some shit !
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Megabaja »

@micko:
Nepravda...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Snake »

Matematika za 1/5 machku je probably bila:

Ako protivnik spusti i pukne fatch za lynxa on tje biti 4/5... E, pa treba mi x/5 bitje i nemam problema :D
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
Micko
Posts: 76
Joined: Thu Jun 12, 2008 8:33 am

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Micko »

Megabaja wrote:@micko:
Nepravda...
Istina, nepravda prouzrokovana nezrelim, bahatim i nekulturnim ponasanjem moderatora.

Ali kako neko vec rece:
Megabaja wrote:Da rezimiramo : Situacija je takva kakva je. Ako mislite da je nepravedno - Tough call. Od sada pa na dalje ce biti ovako ili nikako.Our way or the highway, baby...
Mada moram priznati da mi apsulutno nije jasno odakle kod moderatora potreba za takvim ponasanjem?
1. Da li ste mozda mladi i nezreli ?
2. Jel se bojite da ako ako ne budete psovali i vredjali clanove foruma da vas niko nece postovati?
3. Jel se neko u realnom zivotu izivljava nad vama pa vi koristite priliku da se u virtuelnom prostoru, gde i vi imate neku vlast, isto tako ponasate ?
4. Da li jednostavno ne znate drugacije?

Stvarno me zanima sta je u pitanju, zbog cega ljudi koji dobiju zrnce vlasti i odgovornosti, pa makar ona bila i virtuelna, pocinju da se ponasaju kao vi ? :)
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Megabaja »

vidi decko to pod dva nisam ja napisao. mada vazi i u mom slucaju.
a sad lepo i POSLEDNJI PUT:

nemas pravo na komentar odluka moderatora i administratora. sledeci ce biti shvacen kao krsenje forumskih pravila.
ako imas neki licniji problem, slobodno ga prosledi meni na PM. u suprotnom, ovaj razgovor je zavrsen.
Cao...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Micko
Posts: 76
Joined: Thu Jun 12, 2008 8:33 am

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Micko »

Megabaja wrote: nemas pravo na komentar odluka moderatora i administratora. sledeci ce biti shvacen kao krsenje forumskih pravila.
ako imas neki licniji problem, slobodno ga prosledi meni na PM. u suprotnom, ovaj razgovor je zavrsen.
Cao...
Ne komentarisem odluke, vec pitam zasto se tako nekulturno ponasate :)

Ne shvatam kako covek koji ima ulogu moderatora na forumu ne moze da shvati razliku izmedju pitanja
1. Zasto je osoba A banovana ?
2. Zasto si osobu A koju si banovao nazvao Pavijanom i vredjao njegovu porodicu?

To svakako nije pitanje za privatnu komunikaciju.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Pendargon »

Micko...
Probacu jos jednom, iako za tim zaista nema neophodnosti.
Lepo sam ti rekao, ne pokusavaj da prodajes strawman argumente u ovoj raspravi. Sa tim ne dokazujes nista. Cinjenice su sledece : bili ste upozoreni, bili ste opomenuti, sada je vreme za sankcije. I nije nas briga sto ste navikli da medjusobno komunicirate kao svinje, i nije nas briga da li ste povredjeni zbog toga, na isti nacin zbog koga vas nije bilo briga da li nacin izrazavanja koji ste koristili smeta drugim ljudima.
I, pritom ste bili bezobrazni prema adminima, i bahati. MI smo ljudi koji odrzavamo ovaj forum. Bez administracije propao bi kao i hiljade i hiljade drugih foruma koji se stvaraju i gase svakodnevno na netu. A vi ste samo korisnici koji krse pravila koja su se slozili da ce postovati kada ste se logovali na forum.
I nemate nikakvo opravo da se zalite na ton. Bili ste upozoreni, NA LEP NACIN, VISE PUTA.
Nije urodilo plodom.
Stoga je logicno da se konverzacija nastavi na nivou koji vas (ocigledno) dotice... a to je, kao sto rekoh, cizma u vrata.
Mene licno bas briga i za mtg zajednicu, i za vas podforum. Da sutra sav magic nestane, ne bih se vise uzbudio nego da nestanu svi magazini za heklanje na svetu. Nije ni da vas ne volim, jednostavno, nebitni ste mi.
ALI
Nigde drugde na ovom forumu nema jezika i izraza koji ste vi koristili, a jedino vi smatrate da ste posebni i da vam to, zbog nekog kosmickog prava datog vam mtg igracima, imate pravo da radite sta hocete, a da ostali nemaju pravo da se mesaju.
E pa, nije tako.
Cizma je prosla kroz vrata, a na vam je da li hocete da krpite rupu, ili da trazite neku drugu kucu...
Nadam se da shvatas da je vreme za rasprave i sofisticke poruke proslo. Sansa je postojala, nista je iskoristli.
Adapt.
Image
ImageImageImageImageImage
Micko
Posts: 76
Joined: Thu Jun 12, 2008 8:33 am

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Micko »

Pendargon wrote:...
Moram priznati da jos nisam video forum gde moderator koji i sam vredja korisnike banuje korisnike jer vredjaju jedni druge, ali to je verovatno moj propust jer nisam izgleda bio na dovoljno foruma.

Ocigledno je previse moje ocekivanje da se moderatori ponasaju civilizovano i kulturno ( cak i kada banuju korisnike koji psuju ) :)


Sta da vam kazem nego, uzivajte u vredjanju korisnika i u redu koji zavodite, jer vama nema ko da moderira i vas nema ko da banuje :)
User avatar
turbo
Posts: 111
Joined: Mon Mar 11, 2002 2:55 pm
Location: Beograd, Trenutno ime zemlje u kojoj zivimo
Contact:

Re: Worlds 2009 Rim

Post by turbo »

Da li je moguce da ovde niko ne zna koje su osnovne funkcije i pravila na forumu. Zamolio sam da se prestane sa off-topicom. Ne samo da je dalja diskusija nepotrebna nego je i kontraproduktivna. Mega baja je podelio zasluzene banove, otvorite novu temu i diskutujte o toleranciji na internetu (komentarisanje odluka nije dozvoljeno), ali ova tema dalje nije za diskusiju o tome. Svaki off-post ce biti brisan!
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Snake »

Shta su na kraju igrali ovi nashi od deckova na std i ext?
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
User avatar
Roderick
Posts: 135
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:56 pm

Re: Worlds 2009 Rim

Post by Roderick »

BB wrote:OMG neki ljudi prate fudbal, a neki Magic... Neki pamte fudbalere, kače postere na zidove (to nije patetično onda?), Šta kao Magic nije toliko popularan pa onda ne treba da se pamte imena igrača i automacki je patetično?
Jedan fudbaler zaradi vise na jedan nego sto magic pro igraci moze da zaradi za nekoliko godina, nemojmo ih porediti ali pre bih se divio nekom fudbaleru nego magic pro igrachu. Osim toga san svakog klinca je da postane fudbaler, sigurno nije da postane pro igrach... nije valjda da neko od vas drzi poster pro igracha u sobi?!

On-topic: Pa dobro bre niko ne reche. Dal su momci usli u pare?


Edit: off-topic
Image
Locked

Return to “MtG: Opšta rasprava”