MTG: Online pitanjca

Sve o ovoj kartičnoj igri...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

MTG: Online pitanjca

Post by joggy »

Evo odlucih se na kraju i ovo cudo da isprobam, skinuh klijenta kupih starter pack, prijatno se iznenadih kad sam video da u njemu za 10$ dolara dobijes oko 850 kartica (doduse najvise je duels of the Plainswalkers, ali i to je meni super). Zatim pogledah kakvi se turniri nudi i tu nastaje opsti haos :D . Elem, uspeo sam posle 2 dana da prokljluvim vecinu stvari (sta je contructed, sta je sealed, sta draft, swiss itd.itd), ali opet ostaje malko nedoumica i par pitanja za savete

Prvo pitanje je vezano za format turnira. Recimo pise draft 8-4, ili draft 4-3-2-2. Sta to znaci (mislim na brojeve)?

Drugo je vezano za sam draft. Ako se recimo radi o 3 booster draftu, sa koliko bi boja bilo pametno igrati? Da li po vasem misljenju ima nekih kombinacija boja koje su bolje od drugih? Na koje kartice treba obratiti paznju?
Probao sam vec i nekoliko puta onaj draft simulator, ali me zanima vase misljenje. Da li se nesto menja u 6 booster draftu (e sad nisam siguran ni da postoji draft sa 6 boostera :D )?

Radi se o M10 ediciji i ovim novim blokovima (bese zandalar i world wake jelte?)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: MTG: Online pitanjca

Post by Dzon Vejn »

^I'm with stupid :D.

Mene interesuje kod drafta, da li nakon njega zadrzavas kartice koje si "vukao" ili se sve kartice stavljaju na gomilu, pa svako pick-uje u krug (cime mozes i da izaberes "tudju" karticu)?

edit: i ako je moguce, ako postoje kratka objasnjenja kako je promenjen stack u 10. ediciji, a ako nije moguce, onda link neki ka pravilima, ako postoji?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
ifke
Posts: 227
Joined: Wed Jan 24, 2007 6:51 pm
Location: bg

Re: MTG: Online pitanjca

Post by ifke »

Prvo pitanje je vezano za format turnira. Recimo pise draft 8-4, ili draft 4-3-2-2. Sta to znaci (mislim na brojeve)?
u pitanju je raspodela nagrada. u 8-4-0-0 draftu prvoplasirani dobija 8 bustera, drugi 4, a ostali nista.

sto se tice boja... pa to zavisi od bloka do bloka. na nekima su najaci dvobojni, na drugim jednobojni, a u nekim cak je bilo ok igrati i 4 boje. nisam puno draftovao zendikar blok ali mislim da je ok igrati dve boje.

6 booster draft ne postoji.

@Dzon Vejn: uglavnom se kartice koje si draftovao zadrzavaju (tzv. rare-draft) ali igraju ljudi i draft na pick-ovanje, sto znaci da se posle drafta skupe rare i uncommon karte pa bira svako za sebe sta ce da nosi kuci.

stack nije promenjen, samo damage vise ne ide na stack. znaci imas declare attackers step, declare blockers step, i resolve damage step.

nadam se da sam bio od pomoci. :D
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: MTG: Online pitanjca

Post by joggy »

jesi. jos jedno pitanjce. Sta je standard, sta extended format?
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: MTG: Online pitanjca

Post by Dzon Vejn »

Ajde ovako sad par podpitanja onda:

1. Igra X ljudi draft. Svi dolaze sa po 3 bustera (ispravite me ako gresim) i beskonacno free landova. Da li ti, kao zadnjeplasirani dobijas svoja 3 bustera ili ne (rekao bih da da, ali da proverim)?
2. Kako se tacno draftuje? Da li je to format:
a) otvore se svi busteri, pa ja vucem jednu kartu
b) otvara se jedan po jedan buster, pa dok se ne izvuce sve iz njega, ne otvara se sledeci; pri cemu prvi pick, za svaki od bustera, ima svaki put drugi igrac
3. Kako znam koji je tip drafta (da li se "kuci" nosi ono sto si draftovao, ili ono sto se posle toga pick-uje)?

Sto se damage-a tice: znaci ako sam ja dobro shvatio, poslednji trenutak da uradis razne instante, abilitije, tapovanja, i sta ti ja znam je declare blockers step? Posle toga se izdele damage poeni i to je to? I takodje, da li taj damage stoji na monsteru do kraja kruga ili do kraja faze (combat) ili podfaze (resolve damage)? Primera radi:

U prvoj magic fazi bacim 1 dmg na neku kreaturu, u combatu joj nanesem jos 2, i u drugoj magic fazi bacim jos 1 dmg na njega. Da li je umro ako ima odbranu 4?

Ili je u pitanju: u magic fazi nanesem 1 dmg i ako nisam ubio, kreatura ima 0 dmg na sebi? Ili se sve ponistava posle combat faze?

@joggy: ako se ja ne varam standard bi trebalo da bude poslednjih 5 "edicija", a extended verovatno nesto sire.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: MTG: Online pitanjca

Post by joggy »

"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: MTG: Online pitanjca

Post by d00m1n80r »

Ovde mozete videti u sticky temama dekove koje ljudi draftuju i osnovni info o mtgo

http://forum.mtgsrbija.com/viewforum.php?f=7


Najbitnija tema koja objasnjava kako i zasto draftovati karte u par videa

http://forum.mtgsrbija.com/viewforum.php?f=15

Tixevi za mtgo

http://forum.mtgsrbija.com/viewtopic.php?f=10&t=326
Locked

Return to “MtG: Opšta rasprava”