House Rules

Dungeons & Dragons je jedan od najpoznatijih i najpopularnijih frp sistema, d20/treća edicija su donele dosta izmena...

Moderator: Moderators

User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Amanatar wrote: Volim i ja malo noir elementa u settingu... Zato ponekad bacim likove u RL na neko vreme. Ipak, Eberron mi nikad nije bio mnogo drag. Mozda sam samo suvise naviknut na neke stvari da bih prihvatio novotarije otvorenog uma, ali deluje mi i malo suvise powerplay-orijentisan.
Vidite, ovaj deo poruke èak izgleda i ozbiljno napisano. Ako ovako nastavi, krenuæemo da ga ozbiljnije shvatamo 8)
They know who I am
Posts: 26
Joined: Sun Apr 25, 2004 5:41 pm

Post by They know who I am »

Da, da... Sad ozbiljno, sta je problem s malo zdrave arogancije? 8)

To mi je postalo donekle default ponasanje. Iskreno, uz sve budale kojima smo okruzeni, ko moze da me krivi? :twisted:

Ok, ovde manje ljudi zasluzuje takav tretman -- to stoji. Gledacu da poradim na tome.

~A
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Pa bilo bi vreme....
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
They know who I am
Posts: 26
Joined: Sun Apr 25, 2004 5:41 pm

Post by They know who I am »

Vratih se...

U medjuvremenu proucio sam Eberron do najsitnijih detalja (smarao sam i Keitha licno), i moram reci da sam jako pogresno ocenio setting. Eberron je apsolutno u rangu FR-a, a u odredjenim segmentima i dosta bolji. I stand corrected.

Eto, samo sam zeleo to da kazem. :P

A
They know who I am
Posts: 26
Joined: Sun Apr 25, 2004 5:41 pm

Post by They know who I am »

Doublepost. Bag. Obrisati.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Amanatar wrote:...Eberron je apsolutno u rangu FR-a...
Ne, nije. Za razliku od FR-a, Ebberon nije los setting :wink:
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

BUUURN!

potpuno se slazem sa gornjom izjavom :D :lol: :lol:

--
Dervish the FR hater
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
They know who I am
Posts: 26
Joined: Sun Apr 25, 2004 5:41 pm

Post by They know who I am »

Riiiiight.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

'ere we go again...
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

hej, hej, samo sam se salio... zato i smajliji :wink:

ne, ne mrzim fr, ali bilo je bas convinient reci :wink:

eto, toliko, da ne produzivam...

nego, jel' neko video Monte cook-ov Arcana Evolved?!
Prosto sam odusevljen knjigom i vec sam poceo da vodim nesto ovde u klubu! Ko nije video neka obavezno cita - prakticno cela knjiga je "house rule" phb za D&D, tj. potpuno alternativni player's!

--
Dervish the evoluirani
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Glorfindel
Posts: 8
Joined: Mon Jun 28, 2004 5:08 pm
Location: Eninok
Contact:

Post by Glorfindel »

Uf! Poceo sam da citam temu o kucnim pravilima a zavrsilo se kao bojiste...

Po cenu da budem napadnut :wink: evo mog misljenja...

Mislimda je ta varijanta sa Wound Point-ima i Vitality Point-ima mnogo bolja od D&D HP-a. Jeste da se sve svede na isto ali nekako se sa WP/VP dobija bolji osecaj. Vodio sam Star Wars vise puta i nekako mi se borbe cine realnije...

U D&D-u se cesto dobija osecaj da se likovi mlate cekicima u glavu i nije im nista sve do tamo nekog 25-og puta kad jedan od njih padne. Cak i critical ne doprinosi puno kad likovi imaju tamo nekih 15 Lvl-a i 100+ HP-a.

U ovom (SW) sistemu je skroz dobro sto ne primas stetu dok ti skidaju VP. To je merilo tvog umora. Tek kada "dobijes" po svojim WP-ima onda si zasecen, raskrvavljen, razlupan i slicno. Critical ide direktno na tvoje WP-e a njih imas kolko i CONstitution-a (Ako ti je npr. CON=16 imas 16 WP-a). Sad zamislite critical sa greatsword-om na lika sa CON=10. Vrlo verovatno je mrtav.

Armor u ovom sistemu daje DR ali SAMO KADA DAMAGE IDE NA WP. I dalje se umaras podjednakom brzinom (VP ti skidaju normalno). Zbog toga armori i nisu bitni sve dok neko ne uradi critical ili te bas dobro ne isprasi. Ova varijanta mi je realna jer npr. Chain shirt i sluzi da odsecenu ruku pretvori u slomljenu tj. da malo ublazi damage...

Sto se tice menjanja statistika oruzja... Koliko pomogne igracima toliko ce im i odmoci jer i suprotna strana moze da ima ista oruzja... Svede se na isto (sem ako protivnika nema 500-1000 :wink: )

Takodje mi je logicno da u urbanim avanturama oklop nije cesto vidjena stvar. Ko je lud da bez potrebe nocu seta gradom sa 20 kila celika na sebi i pri tom svakim korakom vice "Ovde sam i u teskom oklopu sam! Dodjite i ubijte me!"

Bolje da ide lako oklopljen i neprimeceno obavlja svoje "postene" poslove...

Eto toliko.
Shabah il Shabah!
Locked

Return to “D&D”