D&D Minijature

Dungeons & Dragons je jedan od najpoznatijih i najpopularnijih frp sistema, d20/treća edicija su donele dosta izmena...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

D&D Minijature

Post by Sammael »

Da li još neko od ovde prisutnih sakuplja/kupuje D&D minijature? Ja sam poèeo negde u maju prošle godine (kasno za Harbinger... &%$&%$), i imam 247 od 332 koliko je do sada izašlo. Spremam se da poruèim 1 factory case za Deathknell set, pošto inaèe nema šanse skupiti sve Rare-ove.
User avatar
The_Unnamed
Posts: 10
Joined: Wed Dec 22, 2004 3:05 pm
Location: Negde na obali Dunava

Post by The_Unnamed »

Lepo za tebe. Ja cu, ukoliko se odlicim da otvorim Hobby Store, naruciti SVE&SVE figure, mozda u po nekoliko kompleta.....ali ima jos vremena za mene. Jos sam mlad i zelen.

P.S. Moj prijatelj ima prvi starter set, kao i jos neke nastavke......Poz!
This war will never end!!!
They know who I am
Posts: 26
Joined: Sun Apr 25, 2004 5:41 pm

Post by They know who I am »

Igranje rp igara je zaista, zaista interesantan hobi... Fanaticno skupljanje silnih minijaturica je jedna od onih stvari koje ga bacaju u neku geekish kategoriju zabave, thus sprecavajuci sirenje igre van uskih krugova.

To je samo moje misljenje. Postoje ljudi koji se ne slazu. Ipak, ti ljudi uglavnom trose ogromne pare na parcice plastike i (redje) metala, te tesko mogu da se racunaju kao kompetentni da objektivno sagledaju situaciju. :p


~A
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Amanatar wrote:Fanaticno skupljanje silnih minijaturica je jedna od onih stvari koje ga bacaju u neku geekish kategoriju zabave
Reèe èovek koji se predstavlja kao tisuæuljetni elf po forumima a inaèe kaže da je na fakultetu...
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Amanatar wrote:...thus sprecavajuci sirenje igre van uskih krugova.
Ah, lepo je videti da po starom obicaju lupetas gluposti... :roll:
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
They know who I am
Posts: 26
Joined: Sun Apr 25, 2004 5:41 pm

Post by They know who I am »

Lol... to sto sam se jednom (iz sale, valjda je jasno) predstavio kao elf (ponovo skrecem paznju na prirodu mesta na kome sam to uradio) ne znaci apsolutno nista... Ipak, zabavno je citati vas flame.

Nemam ja nista protiv vas, ljudi. Samo isticem besmislenost skupljanja tih stvarcica (rekao bih isto i filatelistima). Da, i ja imam par figura, ali svaku sam kupio samo s jednom namenom -- da sluzi kao fizicki prikaz mog lika na gridu (sto im valjda i jeste svrha). Skupljanje stotina takvih pocinje da lici na deciju zanimaciju, i to je jednostavno tako. Kvalitetan roleplay nije igra za decu i nezrele odrasle, ali to je utisak koji se stice.

A sto se tice rasprostranjivanja rp igara, stojim iza onoga sto sam rekao. Znam dosta inteligentnih i mastovitih ljudi koji ne zele ni da ih probaju jer jednostavno imaju pogresnu sliku o celoj stvari.


~A

P.S.
Svaku suvisnu aroganciju pripisujem kvalitetu polu-skenirane verzije Frostburna koju sam upravo skinuo.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Amanatar wrote:Da, i ja imam par figura, ali svaku sam kupio samo s jednom namenom -- da sluzi kao fizicki prikaz mog lika na gridu (sto im valjda i jeste svrha)
Da li ti je palo na pamet da nekome ko vodi, a ne igra, treba mnogo više od "par figura" da bi prikazao sve ostale likove koji se pojavljuju u igri?
Skupljanje stotina takvih pocinje da lici na deciju zanimaciju, i to je jednostavno tako.
Obzirom da bilo kakvo kolekcionarstvo zahteva trošenje ogromnih svota novca, ne znam odakle misliš da deca mogu da finansiraju takve zanimacije? Naroèito mi je simpatièan tvoj stav "i to je jednostavno tako." Sve i da imaš doktorat iz psihologije na temu kolekcionarstva, sumnjam da bi mogao decidno da tvrdiš tako nešto. No, svakom svoje.
Kvalitetan roleplay nije igra za decu i nezrele odrasle, ali to je utisak koji se stice.
Sve lepše od lepšeg. Znaèi, na osnovu toga što sam kolekcionar si doneo zakljuèak da sam dete ili nezrela odrasla osoba, a samim tim ne mogu da se bavim "kvalitetnim roleplayem" (šta god to bilo, pretpostavljam da se smatraš pozvanim da odreðuješ šta je to "kvalitetan roleplay" a šta nije)?
A sto se tice rasprostranjivanja rp igara, stojim iza onoga sto sam rekao. Znam dosta inteligentnih i mastovitih ljudi koji ne zele ni da ih probaju jer jednostavno imaju pogresnu sliku o celoj stvari.
Najljubaznije te molim da ne pokušavaš da ne pokušavaš da im promeniš tu sliku. Osobe koje donose a priori zakljuèke bez ikakvog liènog iskustva teško da su nešto što je RPG zajednici potrebno.
Svaku suvisnu aroganciju pripisujem kvalitetu polu-skenirane verzije Frostburna koju sam upravo skinuo.
Vidiš, sad bih ja mogao da donesem razne zakljuèke o tebi na osnovu toga što si upravo priznao da si kriminalac... ali neæu.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Sammael, valjda si se navikao na rasprave sa Amanatarom...?
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

evo, i ja da uletim - super je to skupljanje, ako imas para za to... kao i magic sto je super... ako mozes da odvajas stotine evra da bi odrzavao kolekciju...
meni licno se to ne svidja...
a sto se tice toga da ti je potrebno mnogo figurica kao GM-u da predstavis npcje i neprijatelje - ovo jako nije tacno... od zadnjih 11 godina kako se igram, tek u zadnjih 2-3 koristim figurice i to retko, a i kada ih koristimo, najcesce koristimo figurice iz nasih WH armija za pribliznu aproksimaciju svega sto postoji... ako nema nicega sto ni prilicno predstavlja datu stvar uvek se vracamo staroj i oprobanoj metodi - nacrtaj sve na papiru...

da zakljucim - meni je rpg mnogo vise o masti nego o pribliznoj reprezentaciji stvari koje se desavaju pomocu figurica...

masta moze svasta :D

--
Dervish the anti-kolektorski
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Dervish the neki wrote:da zakljucim - meni je rpg mnogo vise o masti nego o pribliznoj reprezentaciji stvari koje se desavaju pomocu figurica...
Postoje dramatièno sukobljeni stavovi oko toga da li treba koristiti minijature ili ne. Do prošle godine nisam uopšte koristio minijature. Meðutim, kako je kampanja koju vodim zašla u više nivoe, i kako su sukobi s veæim kolièinama protivnika postali uobièajeni (pri èemu je u mojoj kampanji skoro svaki sukob apsolutno moguæe prevaziæi i ne-borbenim putem, samo što moji igraèi te puteve uglavnom ignorišu), pokazalo se da minijature u znaèajnoj meri ubrzavaju borbu i stavljaju taèku na diskusije o poziciji ili udaljenosti likova jednih od drugih.

D&D 3.x je koncipiran tako da koristi minijature; moguæe je ne koristiti ih, ali onda treba preispitati znaèajan broj pravila (poèev od attack of opportunity-a, preko reach-a, do precizno definisanih radijusa magija).

Osim toga, moji igraèi vole minijature i rado ih koriste, koliko sam do sada primetio.
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Uvek mozes da koristis sahovske figure (koje se nalaze u vecini domacinstava) kojih ima cak 32 sto je skoro sasvim dovoljno da se prikaze stanje i situacija. Mozes koristiti i same kockice. Ali koriscenje adekvatnih figurica jeste proisteklo iz toga sto se ljudi igraju i na taj nacin docaravaju situaciju u igri. A FRP (a i sam RPG) jeste pre svega igra. Zar ne :?: :wink:
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
They know who I am
Posts: 26
Joined: Sun Apr 25, 2004 5:41 pm

Post by They know who I am »

da zakljucim - meni je rpg mnogo vise o masti nego o pribliznoj reprezentaciji stvari koje se desavaju pomocu figurica...
Upravo ono o cemu pricam.
D&D 3.x je koncipiran tako da koristi minijature; moguæe je ne koristiti ih, ali onda treba preispitati znaèajan broj pravila (poèev od attack of opportunity-a, preko reach-a, do precizno definisanih radijusa magija).
Netacno. Postoji bezbroj nacina da se izbegnu minijature, a da se pritom nista ne promeni u mehanici igre.
Obzirom da bilo kakvo kolekcionarstvo zahteva trošenje ogromnih svota novca, ne znam odakle misliš da deca mogu da finansiraju takve zanimacije? Naroèito mi je simpatièan tvoj stav "i to je jednostavno tako." Sve i da imaš doktorat iz psihologije na temu kolekcionarstva, sumnjam da bi mogao decidno da tvrdiš tako nešto. No, svakom svoje.
Ja sam skupljao lego kad sam bio klinac, yet nisam imao bilo kakve prihode. Makes you think, doesn't it... Bez obzira, nisam rekao da to *jeste* decija zanimacija, samo da *veoma* potseca na to. Primecujem da imas tendenciju da krivis reci kako bi mogao da ih shvatis kao licnu uvredu. :/
Vidiš, sad bih ja mogao da donesem razne zakljuèke o tebi na osnovu toga što si upravo priznao da si kriminalac... ali neæu.
Da, to je Sammael, verovatno jedini covek na ovoj hemisferi koji nikad nije koristio cari piraterije -- covek od casti i postenja. Nikad nije pogledao divx, nikad nije kupio piratsku igru, nikad nije slusao muziku s piratskog diska, etc. Jednom recju, pravi paladin! ...Svi znamo sta ljudi misle o takvima. :p
Licno, ja radije biram put dashing swashbucklera.

~A
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Amanatore - ovo ti saljem kao moderator:
1. Smanji aroganciju
2. Ako se to ne desi sledi zvanicno upozorenje
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

[quoteJa sam skupljao lego kad sam bio klinac, yet nisam imao bilo kakve prihode. Makes you think, doesn't it... Bez obzira, nisam rekao da to *jeste* decija zanimacija, samo da *veoma* potseca na to[/quote]

to je strawman argument... ti nisi "sakupljao" lego kockice, jer one nisu kolektabilne, a i kupovali su ti roditelji, koijma si kmecao za iste... supstitucija tema je slaba retoricka disciplina, ako ne umes da je koristis, a ti ocito ne umes...
a kako to sakupljanje BILO CEGA podseca na deciju zanimaciju, a na primer igranje kompjuterskih igrica ili zamisljanje da te je napao zmaj ne podseca ( jer na to se, kada ogolimo do koske, i svodi 3 edicija ((ja ipak vise volim drugu)))???
Znam dosta inteligentnih i mastovitih ljudi koji ne zele ni da ih probaju jer jednostavno imaju pogresnu sliku o celoj stvari.
Inteligentni i mastoviti ljudi ne dozvoljavaju da im predubedjenja i rekla-kazala kontrolisu akcije, vec traze i ispituju svoje sfere zanimanja... (ajmo, koji je poznati psihoanaliticar ovo rekao...? :D ). Ergo zakljucujemo da ljudi o kojima govoris nisu ili inteligentni, ili mastoviti, ili oboje.... :?
Ipak, ti ljudi uglavnom trose ogromne pare na parcice plastike i (redje) metala, te tesko mogu da se racunaju kao kompetentni da objektivno sagledaju situaciju. :p
aha... znaci oni koji se bave necim nisu kompete3ntni da o tome govore objektivno??? to pokusavas da saopstis??? nuklearni fizicari nisu objektivni kada govore o nuklearnoj fizici, lear o medicini, a kolekcionar o svom hobiju??? pretpostavljam da ces sledeci put kada te zaboli stomak ici kod babe sere na cosku, posto je ona objektivna??? I, na kraju krajeva, ko si ti pa si dao sebi za pravo da procenjujes moju kompetentnost ( kao i ostalih ljudi na ovom forumu) da sagledam situaciju?? Najpametnije bi ti bilo da poslusas bojanov savet iz prethodne teme, svasta moze da se desi nastavis li tako...
Image
ImageImageImageImageImage
They know who I am
Posts: 26
Joined: Sun Apr 25, 2004 5:41 pm

Post by They know who I am »

to je strawman argument... ti nisi "sakupljao" lego kockice, jer one nisu kolektabilne, a i kupovali su ti roditelji, koijma si kmecao za iste... supstitucija tema je slaba retoricka disciplina, ako ne umes da je koristis, a ti ocito ne umes...
a kako to sakupljanje BILO CEGA podseca na deciju zanimaciju, a na primer igranje kompjuterskih igrica ili zamisljanje da te je napao zmaj ne podseca ( jer na to se, kada ogolimo do koske, i svodi 3 edicija ((ja ipak vise volim drugu)))???
-Prvo, lego kocke su kolektabilne koliko i manje vise bilo koja druga stvar. Nadam se da ti je to jasno.
-Ja ne kmecim.
-Kako god.
-3.5, treca, druga... Zar stvarno mislis da ti one diktiraju kolicinu h&s-a ili roleplay-a? Ako je tako, mnogo si plici nego sto mislis. Treca jeste dosta uproscena, ali to je samo jer wizardsi zele da se sire... Niko (van vec stvorenog kruga okorelih rpera i njihovih bliskih prijatelja) nece da nabavi igru ukoliko mu treba par meseci samo da protumaci pravila (ovde se radi o prosecnom igracu koji nije imao kontakta sa slicnim stvarima ranije). Takodje ces verovatno zeleti da znas da je u svetskom rpg drustvu (govorim o vecini ljudi, ne o nekolicini nostalgicnih fanatika) druga edicija ostala u veoma gorkom secanju.
aha... znaci oni koji se bave necim nisu kompete3ntni da o tome govore objektivno??? to pokusavas da saopstis??? nuklearni fizicari nisu objektivni kada govore o nuklearnoj fizici, lear o medicini, a kolekcionar o svom hobiju??? pretpostavljam da ces sledeci put kada te zaboli stomak ici kod babe sere na cosku, posto je ona objektivna??? I, na kraju krajeva, ko si ti pa si dao sebi za pravo da procenjujes moju kompetentnost ( kao i ostalih ljudi na ovom forumu) da sagledam situaciju?? Najpametnije bi ti bilo da poslusas bojanov savet iz prethodne teme, svasta moze da se desi nastavis li tako...
-Ovde si ti uradio upravo ono za sta si mene (ne preterano smisleno) optuzio na pocetku svog posta. Vi niste eksperti za minijature, vi se ne bavide modeliranjem/proizvodnjom/marketingom istih -- vi se bavite skupljanjem, sto vas stavlja u kategoriju zaludjenih konzumenata pre nego bilo sta drugo. Bolja analogija (ali mozda malo suvise stroga) bili bi aktivni alkoholicari koiji treba da objektivno sagledaju svoju adikciju i negativan uticaj alkoholnih pica na organizam i socijalnu interakciju. Slozices se da je njihova kompetentnost u ovoj stvari ipak manje-nego-impresivna. :)

-Poenta nije bila u procenjivanju icije kompetentnosti, vec u izrazavanju misljenja. Na donekle arogantan nacin, mozda, ali nikako dovoljno da zasluzim ovu lavinu negativnih komentara.

-Sto se tice praznih pretnji nekih ne-bas-pristojnih pripadnika ovog foruma... Molio bih vas da prestanete. Kad bih zeleo da sakrijem svoju lokaciju, mogli biste samo da sanjate o takvim idejama. Ipak, ukoliko vam je ponestalo snage argumenata pa zelite da povlacite argument snage, rado cu vam uciniti. Zaista ne znam s kim mislite da imate posla... lol.

-Najveci problem koji ja vidim ovde je suvisno poklapanje misljenja, koje je dovelo do potpune nesposobnosti pojedinaca da prihvate postojanje drugacije perspektive, koje cak vodi u savrseno nepotrebnu agresiju. Pocinje da mi biva jasno zasto sam prosli put napustio ovaj forum...


P.S.
Molim one koji su se poneli civilizovano tokom ove diskusije da ne uzimaju ovo licno. Ima dosta ljudi ovde koji mi se dopadaju, i ne bih da ulazim u svadju s njima zbog nekolicine nedokazanih.


A
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Amanatar wrote: -Prvo, lego kocke su kolektabilne koliko i manje vise bilo koja druga stvar. Nadam se da ti je to jasno.
Ako poredis LEGO (ma koliko on bio dobar) sa figurama za WH/Confrontation/40k itd - siolno gresis i nisi sagledao ceo aspekt HOBIJA.
-Ja ne kmecim.
Nisi kompetentan da o tome govoris - sigurno si nekada kmecao... :twisted:
-3.5, treca, druga... Zar stvarno mislis da ti one diktiraju kolicinu h&s-a ili roleplay-a? Ako je tako, mnogo si plici nego sto mislis. Treca jeste dosta uproscena, ali to je samo jer wizardsi zele da se sire... Niko (van vec stvorenog kruga okorelih rpera i njihovih bliskih prijatelja) nece da nabavi igru ukoliko mu treba par meseci samo da protumaci pravila (ovde se radi o prosecnom igracu koji nije imao kontakta sa slicnim stvarima ranije). Takodje ces verovatno zeleti da znas da je u svetskom rpg drustvu (govorim o vecini ljudi, ne o nekolicini nostalgicnih fanatika) druga edicija ostala u veoma gorkom secanju.
Poenta o jednostavnosti pada u voddu jer postoje i jednostavniji sistemi, koji su o gle cuda savrseno igrivi (recimo CoC)
-Ovde si ti uradio upravo ono za sta si mene (ne preterano smisleno) optuzio na pocetku svog posta. Vi niste eksperti za minijature, vi se ne bavide modeliranjem/proizvodnjom/marketingom istih -- vi se bavite skupljanjem, sto vas stavlja u kategoriju zaludjenih konzumenata pre nego bilo sta drugo. Bolja analogija (ali mozda malo suvise stroga) bili bi aktivni alkoholicari koiji treba da objektivno sagledaju svoju adikciju i negativan uticaj alkoholnih pica na organizam i socijalnu interakciju. Slozices se da je njihova kompetentnost u ovoj stvari ipak manje-nego-impresivna. :)
A odakle dolazi tvoja kompetencija? Khm, Khm, MODERATORE
-Poenta nije bila u procenjivanju icije kompetentnosti, vec u izrazavanju misljenja. Na donekle arogantan nacin, mozda, ali nikako dovoljno da zasluzim ovu lavinu negativnih komentara.
Druga opomena - smanji aroganciju - ovoga puta je to zvanicna opomena. Prosli put si bio na ivici ban-a, sada ces izgleda preci preko ivice. Jednostavno stvar je u tome sto dolazis na forum na kome se skupljaju ljudi koji se bave figurama i "pisas u bazen". E to se ne tolerise i nece se tolerisati. A to "ovo je forum i mogu reci sta hocu" okaci macku o rep - postoje pravila, a ti si ih prekrsio barem 3-4 puta u 2-3 poruke...
-Sto se tice praznih pretnji nekih ne-bas-pristojnih pripadnika ovog foruma... Molio bih vas da prestanete.
Niko ne preti - samo kazemo sta se zamalo desilo u jednom momentu coveku koji je radio isto sto i ti (Vlada B)... Steta sto je ta tema otisla...
Kad bih zeleo da sakrijem svoju lokaciju, mogli biste samo da sanjate o takvim idejama.
Opet arogancija... Otkuda znas da niko na forumu/tvom internet provajderu ne bi znao da je nadje?
Ipak, ukoliko vam je ponestalo snage argumenata pa zelite da povlacite argument snage, rado cu vam uciniti. Zaista ne znam s kim mislite da imate posla... lol.
Cccc... Opet arogancija... To kazes a ne znas ni ko posecuje forum...
-Najveci problem koji ja vidim ovde je suvisno poklapanje misljenja, koje je dovelo do potpune nesposobnosti pojedinaca da prihvate postojanje drugacije perspektive, koje cak vodi u savrseno nepotrebnu agresiju.
Ne, radi se opet ne o tome sta pricas, vec o tvom nacinu prezentovanja - kada bi malo smanji aroganciju mozda bi te neko i ozbiljnije shvatio... Ovako sve ovo lici na traktate protivnika FRP-a/wargameinga itd koji tvrde ta to ostecuje mozak
Pocinje da mi biva jasno zasto sam prosli put napustio ovaj forum...
Don't let the swinging door hit you back...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Post by mrmot »

Pendargone, bolje da se nisi upustio u raspravu, jer izmedju tebe i Amanatara sada ovo lici na onaj vic "svadjale se dve plavuse da li se kaze Irak ili Iran". :P

Salim se (mada ima tu, kao i uvek, istine), ali primetno je da je u odgovoru na pendargonov post Amanatar smisleno naveo neke veoma ispravne teze i argumente. Poimence
3.5, treca, druga... Zar stvarno mislis da ti one diktiraju kolicinu h&s-a ili roleplay-a? Ako je tako, mnogo si plici nego sto mislis. Treca jeste dosta uproscena, ali to je samo jer wizardsi zele da se sire... Niko (van vec stvorenog kruga okorelih rpera i njihovih bliskih prijatelja) nece da nabavi igru ukoliko mu treba par meseci samo da protumaci pravila (ovde se radi o prosecnom igracu koji nije imao kontakta sa slicnim stvarima ranije). Takodje ces verovatno zeleti da znas da je u svetskom rpg drustvu (govorim o vecini ljudi, ne o nekolicini nostalgicnih fanatika) druga edicija ostala u veoma gorkom secanju.
i
Prvo, lego kocke su kolektabilne koliko i manje vise bilo koja druga stvar.
Ali, naravno, i dalje je tu nerdovska detinjastost. Kod Pendargona je vec znamo (nuklearni fizicari i ostatak promasene poente, kao i ljubav prema drugoj ediciji... :roll: )

Ali sto Amanatar ume da zablista...

Kad bih zeleo da sakrijem svoju lokaciju, mogli biste samo da sanjate o takvim idejama. Ipak, ukoliko vam je ponestalo snage argumenata pa zelite da povlacite argument snage, rado cu vam uciniti. Zaista ne znam s kim mislite da imate posla... lol.
i moj favorit
Ja ne kmecim.
I like you. You got balls. I like balls.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

[quote="SammaelD&D 3.x je koncipiran tako da koristi minijature; moguæe je ne koristiti ih, ali onda treba preispitati znaèajan broj pravila (poèev od attack of opportunity-a, preko reach-a, do precizno definisanih radijusa magija).
[/quote]

Mislim da je improvizacija ono što u takvim sluèajevima mnoogo pomaže. Dajte ljudi kakva preispitivanja pravila, "mora sa figuricama" ili "ne mora sa figuricama" 8O Igra ko kako voli: ako ti je na prvom mestu odreðen ugoðaj za oko (da ne kažem vizuelizacija)- naravno da æeš koristiti figurice, pa možda i kulise (drveæe, kuæice i sl.). Ako ti je bitnija prièa, dijalog izmeðu Gospodara igre i igraèa ili izmeðu samih igraèa, onda su ti figure poslednja rupa na svirali- sve se da predstaviti i crtežom, kartonèiæima, kockicama, pasuljem... Figurice su samo jedno od bezbroj pomagala koje FRP èine još magiènijim.
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by raziel »

Ajde sad svi redom, udahnite duboko, izdahnite. Smirite strasti (i ti Bojane :wink: ) pa ako nastavite sa diskusijom, neka to bude o temi.

Sve ostale poruke sa što reèe mrmot Iran-Irak prizvukom æu obrisati (makar napisali pola strane o temi, sa zrncem prozivanja).
All those moments will be lost...
...in time...
...like tears...
...in the rain.

Valar Morghulis
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Amanatar wrote:
Vi niste eksperti za minijature, vi se ne bavide modeliranjem/proizvodnjom/marketingom istih -- vi se bavite skupljanjem, sto vas stavlja u kategoriju zaludjenih konzumenata pre nego bilo sta drugo.
A
O, što se tièe ove tvoje izjave, tu ovaj, jako silno grešiš sinak :lol: Ovde se neki direktno BAVE modeliranjem, proizvodnjom i marketingom istih. Da li ih to svrstava u neku višu kategoriju od onih koji ih samo sakupljaju ili ne daj bože farbaju :lol: ??? Da li si ti zato što jedeš, piješ i kupuješ stvari koje ti se sviðaju samo puki konzument??? Naravno, sve zavisi sa èije taèke posmatraš- sa stanovišta nekog ekonomiste, menadžera prodaje i sl. svakako da, ali zaboga, ovo je forum nas zaluðenika za hobije sakupljanja figurica, igranja FRP-ova, prièanja o fantastici... stoga bih rekao da je svaka dalja rasprava na ovu temu puko traæenje vremena i forumskog prostora.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Pendargone, bolje da se nisi upustio u raspravu
u pravu si muxajlo, sorry, ali i got hotheaded, svi znaju da ponekad temperament get the beter of me... sa izvesnima ne vredi raspravljati...
5, treca, druga... Zar stvarno mislis da ti one diktiraju kolicinu h&s-a ili roleplay-a?
niko nije tvrdio drugacije... nadovezivao sam se na onu raspravu iz susedne teme o bonusima/ damage reductionu i matematici... Rp deo stoji za role play, sto sam ja uvek i radio, pre nego da se mucim besomucnim izracunavanjem koliko xp-a cu dobiti ako pobijem krdo trolova sa mojim mace of sharpness i magicnim bodezom koji sam ukrao od tralalalalalal...
Sto se tice praznih pretnji nekih ne-bas-pristojnih pripadnika ovog foruma
Ja nikada ne pretim... nije mi u opisu licnosti
Zaista ne znam s kim mislite da imate posla.
a ti???
vi se ne bavide modeliranjem/proizvodnjom/marketingom istih
apsolutno netacno... velika vecina nas se bar bavi modeliranjem figura, to some extent...
Bolja analogija (ali mozda malo suvise stroga) bili bi aktivni alkoholicari koiji treba da objektivno sagledaju svoju adikciju i negativan uticaj alkoholnih pica na organizam i socijalnu interakciju.
Evo ti preko tvojih argumenata... kada zelis da znas nesto o filateliji, hoces li pitati filatelistu ili mister x-a? Ako zelis da saznas nesto o numizmatici, hoces li pitati numizmaticara ili??? Ergo, nadam se da shvatas da se ppitanje nase kompeentnosti da govorimo o svom hobiju uopste ne dovodi u pitanje? A na cemu baziras svoju kompetentnost... ?
Ne mesaj se u nesto sto ne razumes i cemu nisi dorastao...
Image
ImageImageImageImageImage
They know who I am
Posts: 26
Joined: Sun Apr 25, 2004 5:41 pm

Post by They know who I am »

Dobro de, preterao sam... Sto se mog dela gluposti tice, izvinjavam se. Nisam ja uopste toliki protivnik kolekcionarstva, samo mi je bilo dosadno. :p

Dosta je bilo ove besciljne rasprave. Spustam maceve, sekire, spellbooke, wandove i sav taj shite. Truce?


A
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Sto se mene tice, truce.
Ali ubuduce, pripazi.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Locked

Return to “D&D”