Worldwide D&D Game Day

Dungeons & Dragons je jedan od najpoznatijih i najpopularnijih frp sistema, d20/treća edicija su donele dosta izmena...

Moderator: Moderators

Locked
Dusan

Worldwide D&D Game Day

Post by Dusan »

U subotu, 5. novembra, slavi se jos jednom uspeh Dungeons&Dragons-a, organizovanjem jos jednog svetskog dana D&D-a.

Dragi heroji, pozurite na avanturisanje u bolje snabdevenim radnjama ili klubovima. Ukoliko imate prijatelja koji jos nije igrao D&D, ovo je idealna prilika da ga zainteresujete. Ocekujte i besplatne D&D suvenire :-)

U cetvrtak, 27. oktobra, pronadjite ovde vise detalja i mesta gde ce se avanture odrzavati. U medjuvremenu pogledajte zvanicni sajt: http://www.dndgameday.com
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Post by mrmot »

Zvuci interesantno. Hoces li se ti Dusane podmetnuti i organizovati nesto u skladu sa tim pangeanskim dogadjajem ili znas nekoga ko hoce? Mozda neko ko ima prodavnicu relevantnog materijala?

U svakom slucaju, gledacu da uguzim seshn sa svojom ekipom tog dana. Eto, bas mi je nesto ceif. 8)
I like you. You got balls. I like balls.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Bilo bi sjajno da i kod nas bude organizovan nekakav prikladan događaj.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Evo ja predlažem Sammaela da napravi D&D avanturu i da nam bude DM tog dana! :D

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Da vidimo šta je Dušan smislio, ja sam spreman za saradnju...
Dusan

Post by Dusan »

Dakle, evo malo detalja za D&D dan.

D&D dan se odrzava 5. novembra 2005. godine.

Heroji će juriti na mesta dešavanja, gde će prijateljski Game Masteri biti spremni da predstave pripremljenu avanturu, ili neki svoj dizajn. Mini avantura, Assault on the Fane of Lolth, daje prekrasan uvod u avanturisanje onima koji to nikada nisu radili, a daje izazov i igračima koji se najduže drže na nogama.

Sto se tice gotove avanture, dobija se sve sto je potrebno za igru: mapa, minijature, kockice, pripremljeni likovi, a game master dobija knjizicu sa avanturom.

Svaki igrač dobija Game Day suvenir da ga doda u svoju riznicu (uhuh, neka tamna cica) :-)

Dakle, potpuno novi a i iskusni igraci, sve sto treba je:
1) da dodjete 5. novembra u lokalnu avanturionicu
2) i da se ludo provedete

Ukoliko ste GM i zelite da vodite avanturu ili pravite svoju, ili zelite da vodite lika kao novi ili stari igrac, prijavite se na [email protected] sa imenom i prezimenom, mestom i podatkom da li zelite da budete GM ili igrac.

Dodjite da se igramo i zajedno proslavimo ovaj veliki dan!
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Super :)
Image
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Prijavih se. :)
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Ja takođe!

Ovim zvanično rezervišem jedno mesto igrača u Sammaelovoj ekipi :!:

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
Dusan

Post by Dusan »

Za sada, proslave ce se odrzati u Beogradu i Novom Sadu. Ukoliko ima i drugih D&D gradova koji zele da se prijave, cekamo vas.

I odgovor na jedno cesto postavljano pitanje: ucesce na ovoj manifestaciji je potpuno besplatno. Ulaz je slobodan, prijavljivanje unapred je napravljeno da biste sebi zasigurno obezbedili mesto u jednoj od avantura i da bismo obezbedili dovoljan broj GMova.

I jos malo vise detalja o dogadjaju mozete naci na flyer-u koga mozete dobiti na Jednorogovom standu na sajmu knjiga, u hodniku izmedju hala 1 i 14.
Dusan

Post by Dusan »

"Avanturionice" su:

Novi Sad - Valhalla
Beograd - White Dragon

Detaljan program ce uskoro biti okacen ovde.

Mozete, a ne morate, da znate kako se igra D&D. Sve sto je potrebno za igru nacicete u avanturionici, dakle nista ne morate da nosite sa sobom.

Prijavila se i prva devojka :-)
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Evo dogovorenog rasporeda za beogradski Game Day (vićete obavešteni o bilo kakvim promenama):
  • Okupljanje počinje oko 14h u klubu White Dragon, Vojvode Milenka 44
  • Svi igrači bi trebalo da se pojave do 15h
  • 15h-17h vodim iskusnijim igračima (tj. svima koji poznaju D&D 3.x) avanturu koju ću ja dizajnirati. Najpre igraju iskusniji igrači, da bi ostali mogli da pohvataju pravila
  • 17h-17:30h pauza
  • 17:30h-20h vodim avanturu Assault on the Fane of Lolth za nove igrače
Ko ima Player's Handbook za 3.5 ediciju i/ili kockice, neka ponese da bismo ubrzali igru. Ko nema, nema veze, biće svega tamo. Character sheetove ćete dobiti. Za Fane of Lolth su u pitanju likovi 4. nivoa, a za moju avanturu još nisam odlučio (verovatno 6. nivoa). Pored pregenerisanih likova koji su stigli uz avanturu, napraviću još nekoliko, da biste imali veći izbor. U svakom slučaju dogovor oko toga šta će ko da vodi ostavljam igračima.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

E samo da vam svima pozelim puno srece i da se dobro zabavite. Bedak mi je sto ne mogu da doprinesem dogadjaju, ali eto - svaka vam se dala.
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Post by Mladizmaj »

hteo bih i ja da se prijavim za jednu od avantura sa jos jednim ortakom, ali neznam gde bih mogao da se prijavim za te avanture u beogradu, inace imamo i ja i on nekog iskustva u DnD-u ali ne nesto preterano igrali smo do sad par polovicnih avantura ( gde mozemo da se prijavimo i do kad??) :D
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Jednorog wrote:Ako zelite da se prijavite, mozete na [email protected]. Posaljite ime, prezime, mesto i da li zelite da budete igrac ili game master.
...vidimo se tamo...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
Gospodar Sargarepa

Post by Gospodar Sargarepa »

Kaste mi hoce li u Valhali biti ista od toga, ako hoce ste, kada, kako, ...
Voleo bih da znam ko od Valhalasa ce to organizovati i ako ce i biti ista u koliko sati ce da bude :?: :?: :?:

P.S. I veoma mi se dopada ta ideja okupljanja avanturista na takve Questove, i mislim da bi trebalo to cesce da se radi bio to Gamesday ili ne

P.S.2. Ne mogu da verujem da iko normalan igra avanturu kod Miskajla...
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Mislim da GameDay može da se okarakteriše kao VELIKI uspeh. Bilo je 4 DM-a i gomila igrača, atmosfera je bila dobra (i začudo ne previše bučna), a siguran sam i da će se neke od anegdota prepričavati narednih godina.

Hvala Tanji, Duletu i Danijeli za inicijativu oko celog događaja i uspešno izvedenu organizaciju. :) Nadam se da će nam ovo prerasti u neku vrstu redovnog okupljanja.
Locked

Return to “D&D”