Biseri (ili Natural born Munchkins...)

Dungeons & Dragons je jedan od najpoznatijih i najpopularnijih frp sistema, d20/treća edicija su donele dosta izmena...

Moderator: Moderators

Locked
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Biseri (ili Natural born Munchkins...)

Post by Hypodermic »

Prica sa zmajem i mojim kumom mi je ispricana iz druge ruke (od drugog kuma) tako da ne znam sta je dodato, sta nije, i neke detalje, ali srz price je ostala ista.

Dakle, igra se kampanja, ekipica niskog nivoa (mislim da su dogurali tek do petog ili tako nesto), broje fightera, maga, thiefa (kum Ice), i jos jednog ili dvojcu igraca. Nesto se prepiru oko raspodele dobara, posto je thief naravno sve najbolje ugrabio za sebe (ima ring of inproved invisibility na tom nivou :!: ), i neprimecuju da im se priblizava crveni zmaj (cr oko 20...). Kako nisu primetili, ne znam, predpostavljam da su upravo bili u njegovoj pecini i nasli sve i svasta od svog trenutnog posednistva (jedan +2 bodez, +something mac itd...). Gmazu se naravno nije svidelo to sto su opljackali jazbinu (i jednom iu drugom Gmazu) ali posto su toliko glupi da to ipak urade, odlucio je da im se "prikade" i napadne.
Pocinje tuca. Igraci se nerviraju jer znaju da ce da izginu, a budale nece da beze i da ostave vrece sa blagom. Vecina njih je vec na jednocifrenim vrednostima hit poena, i svi se pitaju gde je Ice.
Ice, jedini uvidevsi koliko je sati, je po pocetku tuce stavio prsten of inproved invisibility i popeo se na neko drvo. Kako ga zmaj nije video, ne znam (oni, bese imaju blindsight, right?). U pogodnom momentu baca se na zmajev vrat i onim +2 bodezom mu reze isti, u nadi da ce sneak attack da uradi dovoljno stete da mogu da pobegnu (koji je inace 2d6 ili 3d6 ali nema veze, covek se trudi). Baca za pogodak i baci 20. GM kaze potvrdi. On baci 20. GM kaze potvrdi. On baci 19 (Napomena: na snazi je bilo house pravilo o vezanim kritikalima. To jest, dok god dobijate potvrde, multiplieri se sabiraju. U njegovoj situaciji, to znaci da sada radi x4 damage, x2 od prve potvrde i x2 od druge). GM kaze potvrdi. On baci 20 (x6). Gm kaze potvrdi. On baci 19 (x8 )... kranji damage je bio... malo ispod hiljadu (zbog +2 stalnih, i jos par bonusa, koji kada su se pomnozili oko 20ak puta...). I naravno 2d6 od sneaka na kraju.
GM neveruje. Ja neverujem. Ali doziveo sam kada sam njemu vodio da covek stvarno ima vise srece nego pameti.

Ali o tome posle, zanima me da li vi imate neke bisere ove prirode. Awakened, molim te postuj kritikale iz Sorijus kampanje (mislim na drugu bitku za Komrir sa onim jadnim sestorukim demonom, na Hidru u klancu, i na zavrsnicu...)
User avatar
Luka
Posts: 136
Joined: Thu Jan 15, 2004 10:01 am
Location: Beograd

Post by Luka »

Pre svega, mislim da je ovo pravilo sa sabiranjem multiplyera malo podlezno osporavanju. Bilo bi malo uravnotezenije da se multiplyeri sabiraju samo kada se na potvrdi baci prirodna 20-ka. Ovako, teorijski, mogu da ubijem zmaja sa keen rapierom i Improved Criticalom, sto bas i nije preterano zanimljivo.
Dalje, DM je ovde napravio gresku jer je Blindsence iako ne negira invisibility daje zmaju mogucnost da napadne nevidljivu kreaturu sa 50% miss chancom (Breathe weapon *hint* *hint*).

Inace, sve cestitke Icu na dosetci, a DM bi iduci put trebalo malo pazljivije da procita pravila pre nego sto pomislja da ubija igrace.


Sto se tice mojih bisera, vs. Dragons, jednom za malo da kao mag uletim sa zmajem u melee nakon sto sam mu prvo Vampiric Tuchom sa jedno 60-ak feata, via Spectral Hand, iscedio oko 80-ak HP. Napominjem da je i ovde DM napravio gresku jer nije pogledao kako je magija updejtovana u 3.5 ediciji, pa sam ja dilovao 8d6 dmg. po spellu na, cini mi se, 8 nivou kastera. Varvarcina u ekipi je istresla ostatak, zahvaljujuci mojem Displacmentu.

Iduci put: kako izgleda encaunter koji je trebalo da bude CR 8 ali je zbog coravog DM-a postao CR 11?
Izgubio sam veru u sebe, veru u ljubav, veru u svet, jedinu nadu sam nasao u igli... i sada heklam i super mi je!
http://piv.pivpiv.dk/
http://kevan.org/brain.cgi?Grim%20Morieth
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Mislim da je Kirgan imao jedan biser ubijanja zmaja u RM ali ja sam samo u kratkim crtama cuo pricu tako da nije do mene da je iznosim.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

U to sta je gmaz zaboravio, ne ulazim. Sto se Rapira tice, svi DM-ovi su oberucke prihvatili pravilo da critical treath range ne moze da se spusti ispod 15 (sto je vec 25% bacanja). Tako da Keen rapir vec ima treath na 15+ i improved critical na njemu vise ne radi nista...

Da nastavio sa biserima:
"Ma da ja lupim x na mapu..." quote by Ice.
O cemu je rec? Prica kaze sledece:
Pre oko 4 godine vodio sam kampanju po DnD sistemu ali sa dodacima drugih d20 sistema. Ideja je bila da pustim igrace da igraju sta hoce, cisto da vidim kako ce se ponasati u svetu koji nije njihov (nisu iz njega poreklom). Ekipu su sacinjavali: Half-celestial paladin iz Forgoten Realms (Urosh), Jedi Padawan (Marko Filipovic), Veritec Pilot (Ogi), Fighter is FR, Halfling thief koji je iz sveta u kojem su se zatekli, i Ice Sorcerrer (pogadjate ko ga igra). Sve vece prednosti koje su imali na pocetku igre su zeznuli (veritech pilot je ispucao svu municiju za glock i nista nije pogodio, jedaju se slomio kristal unutar sablje a sa forcom nikada nije bio dobar...), ali su se zahvaljujuci domislhatosti paladina i sorcerera snalazili dobrih par sesna. Nazalost, ta snalazljivost ih je dovukla u tonu neprilika i ceo thieves guild se navrzao na njih. Da stvar bude jos ludja, oni su zapeli da istraze polu srusenu tvrdjavu jednog starog wizarda koji je mrtav vec duze vreme, iako jedina korist od toga bi im bila da mozda nadju municiju za glock.
Nadju oni Wizards tower, uspeju da udju u njega, upadnu u veliku zamku zajedno sa thiefovima koji su ih pratili i nadju se usred dungeona...
Soba 6 sa 6 metara, 4 vrata van sobe. Traze mi komad papira da crtaju mapu dungeona kako budem pricao i ja im dajem A3 list na kvadrate da se snadju. Sada sledi Iceovo rezonovanje: "Uzecemo da je jedan kvadrat na ovoj mapi 5x5 fita kako bi se lakse snasli koliko je ovo i zbog pravila sistema. Dakle, posto smo upali u zamku negde gore, i nismo padali pravo dole nego pod uglom, bolje receno klizali, i ako smo klizali u ovom pravcu, otprilike toliko dugo, sa nasom masmo.. pa dodati jos koliko duboko... izlaz bi trebalo da bude ovde" i lupa x na jedan kvadrat na parcetu papira.
3 sata igranja kasnije, posto ih je pet puta ubedjivao da treba da idu u tom pravcu, posel dva susreta sa orkovima i rust monsterima, oni jedva dolaze do Iceovog "izlaza". I nalaze noseci stub koji zauzima tacno taj kvadrat na mapi. Ekipa pizdi. Padaju komentari tipa zbog tebe mi je ono cudo pojelo oklop, sada smo jos dublje zasli i slicni. Ice cuti i trazi skrivena vrata na nosecem stubu. SVI thiefovi ga ubedjuju da tu nema nicega. Dvojca cak i proveravaju i ne nalaze nista. On im neveruje. vec pokusava ramenom da razvali noseci stub. I uspeva. Unutar njega - minijaturne stepenice koje vode pravo gore. Ekipa neveruje svojim ocima, a Ice ce samo" I told you so".
Ako mi je negde ostao crtez njihove mape skeniracu vam ga, zajedno sa originalnom mapom, pa da se uverite i sami.
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Citao sam ovo nekad davno na vezbama iz programiranja i dobro sam se nasmejao. Narocito na onaj fazon sa vukodlakom :lol:

http://solair.eunet.yu/~mniki/html/dogodovstine.htm
Locked

Return to “D&D”