Za pocetak

Dungeons & Dragons je jedan od najpoznatijih i najpopularnijih frp sistema, d20/treća edicija su donele dosta izmena...

Moderator: Moderators

Locked
hightinkerbojan

Za pocetak

Post by hightinkerbojan »

Sta mi je potrebno da zapocnem igranje D&D?
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

GM.
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Post by Monsterman »

I igraci...mada nisu obavezni...najbolja su pakovanja od 4 njih... 8)
No one leaves...the Monsterican Dream
hightinkerbojan

Post by hightinkerbojan »

HAAAAA HAAAA :roll: :roll: :roll:

Dobro shvatio sam da trebaju igraci, ima nas cetvorica jedan ce da bude GM.

JA pitam sta je potrebno od "opreme" da pocnemo sa avanturama :roll:

Koje knjige da uzmemo?

Da li onaj set za pocetak?
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

pa da najbolje je da uzmete players handbook, monsters manual i gm guide, ali mozda je bolje da probata da nadjete nekog iskusnijeg gm-a za pocetak...
takodje uzmite i kockice(dobro to se podrazumeva al ajd...), kao i tonu papira grickalica i sokova 8) 8)
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Post by Monsterman »

Rover wrote:takodje uzmite i kockice(dobro to se podrazumeva al ajd...), kao i tonu papira grickalica i sokova 8) 8)
I GOMILU olovaka i gumica...veruj mi to je jedan od najvecih problema kad ponestanu... ](*,)
A ako GM nema neku inspiraciju za pravljenje avantura skini ih sa neta, veoma su lake za 'koriscenje'!! :)

Stay Heavy
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

eto, rekli su ti - od knjiga je potrebno imati player's handbook, monster manual i DM's guide. Pozeljno je imati sve tri knjige u originalu za stolom. Jedan set kockica je dovoljan za pocetak, u praksi ce vam trebati bar jos dve sveske, jedna za GM-ove beleske, druga za beleske igraca. I naravno, malo dobre volje.

Prvo sa tim igrajte malo, vidite kako sve to ide. Kad vidite sta i kako i koje su mogucnosti D&D-a i RGP-a uopste, malo razgovarajte o tome sta i kako bi ste voleli i zeleli da igrate. Onda cete i sami videti sta ce vam trebati od knjiga - ako vam je centralna stvar borba i neko nadmetanje izmedju igraca u tome ko ce vise brilijirati, onda kupujte Complete Book-ove. Ako hocete da igrate likove u sirokom svetu, pravite svoj, ili kupite neki Campagin Setting. Mozda ce vam biti dovoljne i osnovne tri knjige - evo moji prijatelji i ja smo vec duuuzi niz godina sasvim zadovoljni sa ove 3 knjige.

I na kraju, mozete doci ovde, ili u neki od renomiranih klubova sirom zemlje Srbije i razgovarati sa eminentnim licnostima nase RPG scene. I dok ce mnogi od njih smarati dogadjajima sa sesna, mozete uvek imati mnogo dobre razgovore na temu sta je kome RPG, kako to postizu, koje probleme srecu u RPG-u i koje tehnike koriste da ih rese.

A od Kirgana bezite jer pojesce vas mrak.
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Post by Monsterman »

Awakened wrote: Mozda ce vam biti dovoljne i osnovne tri knjige - evo moji prijatelji i ja smo vec duuuzi niz godina sasvim zadovoljni sa ove 3 knjige
M' da, ove druge ti u principu i ne trebaju...sem ako si baz zapeo za njih, al ond ih lepo skines sa neta i svi smo srecni! :P
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
Hristy
Posts: 123
Joined: Sat Dec 10, 2005 3:07 pm
Location: Cerak System
Contact:

Post by Hristy »

Pa sve moze da skine s neta. Knjige u papiru ti i ne trebaju (ne kazem da nije lepo imati ih, ali nisu ni maaaalo jevtine). Hand Book ce vam trebati dok budete kreirali likove, a onda cete sve i ovako i onako imati na sheetovima. GMu guid i nije najpotrebniji u zivotu ali je svakako pozeljan, i Monsters Manual je mozda najbitnija knjiga. Eto toliko...
I don't care,
I'm still free,
You can't take the sky from me!
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

I nikad ne okretji ledja nikome jer nikada ne znas ko ce kada da te bekstebuje i uvjek se trudi da imas dovoljno para da sve pokupujes sto ti treba :D

Znaci osnovne knjige, vec spomenute, kockice, drustvo koje zanima RP-ovanje, slobodno vrijeme da se odigra po neka partija i to bi bilo to :) naravno i trud da se to sve dovede na neki nivo standardnog FRP-ovanja.
Image
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Ma papir, olovka, jedan par kockica i DM koji zna pravila. Sve ostalo je luksuz :)
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
Desert_Frog

Post by Desert_Frog »

A sta ako nemozes doci do knjiga ili u tvojoj blizini nema prodajnog mjesta?

Dali mozes negdje skinuti i ako da gdje?
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Mirc ili Emule ili neki slican p2p program
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Opet piraterija. C c c, povatace vas Interpol.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Desert_Frog

Post by Desert_Frog »

Hvala!!!! :)
Locked

Return to “D&D”