(DD)(3.11.2007) Worldwide Dungeons & Dragons Game Day

Dungeons & Dragons je jedan od najpoznatijih i najpopularnijih frp sistema, d20/treća edicija su donele dosta izmena...

Moderator: Moderators

Locked
jednorog
Posts: 11
Joined: Sat Apr 22, 2006 4:32 pm

(DD)(3.11.2007) Worldwide Dungeons & Dragons Game Day

Post by jednorog »

Image

3. novembra 2007 , ponovo će se proslavljati svetski dan igre Dungeons & Dragons.
Igrači širom sveta pohrliće na lokacije na kojima će se obeležiti ovaj veliki događaj.

Srbija je takođe uključena u proslavu, pa će se u većim gradovima, u kojima se igra
D&D, održati D&D Game Day: Beograd, Novi Sad, Niš, Kragujevac, Valjevo, a moguće je
da će se priključiti i Subotica, Sombor i Zrenjanin. Ovo je idealna prilika da se D&D igrači
upoznaju, druže, razmene iskustva i ludo zabave
!

Wizards of the Coast je pripremila sav materijal za ovaj dan: avanture, mape, figure, kockice;
potrebno je samo da dodjete, zabavite se i uživate.

Učestvovanje je BESPLATNO.


Kao i prošle godine, molimo Vas da se prijavite (glasom ili SMSom), sa podacima koliko vas
dolazi, da li znate da igrate ili ne, i kontakt telefonom ili mailom, na neki od sledećih telefona:

Beograd: 011/306-5090 (posle 14 h) (WD, Vojvode Milenka 44)
Novi Sad: 063/8-327-222 (Magicana, Kaće Dejanović 6)
Kragujevac: 064/2614-136 (Veseli Goblin, Đure Jakšića 3)
Niš: 063/830-9403 (Asgard, Vojvode Tankosića 49)

Prošla godina zabeležila je najveću posećenost do sada, samo u Beogradu broj učesnika bio
je trocifren!

Svaki učesnik će kući poneti D&D minijaturu kao suvenir i podsetnik na ovaj dan.
jednorog
Posts: 11
Joined: Sat Apr 22, 2006 4:32 pm

Post by jednorog »

Posto je interesovanje ogromno, u Beogradu se dodaje jos jedan D&D dan - nedelja, 4. novembar.

Održaće se i D&D dan u Somboru.

Napominjemo da ne morate da znate da igrate, treba samo da dodjete i ludo se zabavite :-)
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Bio sam danas na danu igara . . . Zvucace kao stereotip: "upoznas nove likove, super se provedes . . ." A u stvari je bas tako i bilo. Tamnica je malko stupidna i predvidiva, ali poenta je zezati se a ne kritikovati D&D. Nije lose sto su poceli da implementiraju 4th ediciju . . . Mozda ipak i odem na tu konvenciju u martu . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Kakvu konvenciju u martu?
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Ko, jel' ja? wrote:Kakvu konvenciju u martu?
To bih i ja voleo da znam...
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Bio i ja danas u White Dragonu... Bre, mnogo sam se lepo proveo... Igrali smo po nekoj kao 3 ili 3,5 ediciji, svejedno, pregenerisani likovi, jednostavan hack and slash dungeon koji vise podseca na board game nego na frp... Ali upoznao sam sestoro zabavnih ljudi, dve devojke od po 25 godina, cetiri lika, od 19-25 godina... Svi smo bili opusteni, prijateljski nastrojeni, bilo je zezanja, smejali smo se 5 sati skoro neprekidno... Jedan od retkih "rewarding" momenata u hobiju. Razmenili smo telefone i rastali se kao da se znamo 100 godina, sa idejom da se vidimo opet i igramo neku kampanju (nadam se podjednako brainless hack and slash)... Nije mi zao sto sam potrosio 5 sati na igranje umesto da spremam pedagogiju... :) :) :) Cak je i mojoj devojcici, koja nije bas fan mojih gikovskih sklonosti, bilo zabavno...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ti si bre jedan self-hating geek.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Verovatno...pliz, razmisljanja o mom psiholoskom stanju salji ili na druzenje ili na pm... Da ne smaramo temu ljudima...

Inace, zamalo da zaboravim...Hvala danasnjem game masteru na trudu i klubu White Dragon na organizaciji i poklonu (figuri za d&d).
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Jel niste dobili u kutijci sa karakterom, sheetom, olovkom, i kockicom i pamflet za veliku premijeru 4 edicije u martu 2008?
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Nama nisu stigle kutije s likovima, WotC ih je poslao u pogrešnu zemlju... u svakom slučaju, to što je nekakav 4E event globalno planiran za mart ne znači da će ga biti i ovde.

BTW, jedino što znam vezano za mart je da tada izlazi sledeći set minijatura, Dungeons of Dread, po D&D4E/DDM2.0 pravilima. Pretpostavljam da planiraju da release event za taj set prošire na neki ekvivalent game day-a, verovatno slično onome što planiraju na D&D eXPerience konvenciji koja je valjda u februaru negde u Americi.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

E Srdjane, sto ne rece da ides. Cimao sam Baldera da svratimo al' nije hteo, pa nisam imao s kim da idem. A bas sam hteo :cry:

Brainless hack&slash je skroz regularna stvar.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Ja sam inače vodio, ali sam odlučio da ne vodim avanturu koju su pripremili nego da pripremim svoju. Bio je takođe (većim delom) hack'n'slash - za drugo i nema vremena i uslova - ali sam dodao i malo zamki, malo intriga, malo dijaloga... mislim da su se svi lepo zabavili.
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Ko, jel' ja? wrote:E Srdjane, sto ne rece da ides. Cimao sam Baldera da svratimo al' nije hteo, pa nisam imao s kim da idem. A bas sam hteo :cry:

Brainless hack&slash je skroz regularna stvar.
Nisam znao da ti se ide... Ako me pozove lik koji je vodio sada mogu da ga iscimam da igras i ti...
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Mind Uploader wrote: Nisam znao da ti se ide... Ako me pozove lik koji je vodio sada mogu da ga iscimam da igras i ti...
To bi bilo sjajno, ako nije problem naravno.
Igro bih skoro bilo sta, toliko sam ocajan za nekim frp-om :D
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Pricaj mi o tome...
Posle onih vukodlaka nismo frpovali ima godinu i nesto dana...

Inace, imam mapu lolith templa i neke loose tiles za dungeon, i nesto dnd figura mrkih vilenjaka, moglo bi da se organizuje neko seckanje drow elfova... Al' neko drugi da vodi, mene ekstra mrzi...

Inace, shvatio sam (tek sada) smisao d&d h&s-a... Lepo se brate opustis... Malo tabas, malo tebe tabaju, imas drustvo, figurice... :)
User avatar
berserker
Posts: 40
Joined: Sun Dec 07, 2003 11:27 pm

Post by berserker »

Mind Uploader wrote:Pricaj mi o tome...
Posle onih vukodlaka nismo frpovali ima godinu i nesto dana...

Inace, imam mapu lolith templa i neke loose tiles za dungeon, i nesto dnd figura mrkih vilenjaka, moglo bi da se organizuje neko seckanje drow elfova... Al' neko drugi da vodi, mene ekstra mrzi...

Inace, shvatio sam (tek sada) smisao d&d h&s-a... Lepo se brate opustis... Malo tabas, malo tebe tabaju, imas drustvo, figurice... :)
Eee, DnD je tek sada dostigao nivo board gameova kakav je Descent...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

You get a Truth Cookie:

Image
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Khm, rekao sam da je d&d hack and slash opusten...
Moze taj sistem i lepo da se igra...
A i ja sam to igrao svega par puta, nemojte mene citirati... :)
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Hmm... s cime je taj kolac? :lol:
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

D&D expirience. Mislim da je to to . . . 28. feb - 02. mar . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Jeste, samo se održava u Arlingtonu, savezna država Virdžinija.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

da, da.. to je ono groblje iz dobar,los, zao...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

@The Marko:
Cek' sad :-k
Jel to kod nas? U Beogradu?
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Srbija do Arlingtona?
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Pitanje je upuceno Marku, ne Samaelu, jer je on prvi to pomenuo
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Da, nije Arlington u Srbiji, nego onaj u USA, ali za neupucene, ja sam zbrisao do Americi . . . nadam se for good, a Arlington mi ondak i nije toliko daleko . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Dobro, sada kada imamo tu krucijalnu informaciju ko hoce sa mnom u Arlington na d&d konferenciju? :D :D
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

TheMarko wrote:Da, nije Arlington u Srbiji, nego onaj u USA, ali za neupucene, ja sam zbrisao do Americi . . . nadam se for good, a Arlington mi ondak i nije toliko daleko . . .
Moram priznati da me je ovo naveleo na drugacije razmisljanje:
Location: Kragujevac, Serbia
-pomislio sam da se nesto organizuje kod nas
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Izvinjavam se zbog zabune . . . nisam stigao da promenim adresu . . . ;)


Ispravljeno . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

crap!! i missed it again... a bash sam hteo da dodjem, al iz nekog razloga sam mislio da je 23. ... maan... koji smor...
Locked

Return to “D&D”