(DnD 3.5e) Razjashnjenje nekih pravila...

Dungeons & Dragons je jedan od najpoznatijih i najpopularnijih frp sistema, d20/treća edicija su donele dosta izmena...

Moderator: Moderators

Locked
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

(DnD 3.5e) Razjashnjenje nekih pravila...

Post by Shark »

daklen, da se subject jasno naglasi :)

zanima me sledetje,
lvl4 fighter ima sledetje featove: monkey grip, weapon focus, weapon spec, power attack

e sad dolazi zakuchasti deo:
pokushava da nosi Huge Morningstar (da, zapravo imam takve stvari)... e sad, da je taj morningstar large, bez monkey gripa bi on imao -2 i bio bi mu dvoruchan... poshto ima monkey grip, ima -2 i jednoruchan mu je. huge morningstar mu je, jel'te dvoruchan, ali pitanje je dal uzima -4 penalty na attack ili i dalje -2 (zato shto je huge dvoruchan largeu, a monkey grip mu kazhe da mozhe da nosi dvoruchna large u dve ruke sa -2)?

budutji da mi session pochijne za par sati, ja rulujem da je -2 (besides, PCjevi mi imaju neke velike armore, a ovaj je samo jedan baja koji ih cheka tako da ono, nek se pomuche malo)...

druga stvar, dodaje se +1.5x snage na dmg, i josh +2 za spec... shto je u sluchaju +5 modifiera na snagu meni doshlo na 9. jel se zaokruzhuje nanizhe ili navishe? :)) ili je po onom pravilu "zaokruzhujesh nanizhe PCjevima, zaokruzhujesh navishe NPCjevima"? :) ja pratim ono staro "kad je pozitivan modifier, idesh nadole, kad je negativan - idesh nagore"

fala unapred :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
yrch
Posts: 103
Joined: Thu Jan 15, 2004 12:37 am

Post by yrch »

odokativnom metodom bih rekao da je penal -2. al nisam siguran, knjige nisu pri ruci.
što se tiče power atk. , uvek je round down.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

priznacu 3,5e nije moja specijalnost, ali ipak zanimljiva tema jer ocekujem da mozda nesto naucim sto nisam znao :D
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

yrch wrote:odokativnom metodom bih rekao da je penal -2. al nisam siguran, knjige nisu pri ruci.
što se tiče power atk. , uvek je round down.
Potvrdjujem, uz napomenu da u zivotu ne bih dozvolio u mojoj kampanji medium osobi da nosi huge morningstar.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

Sammael wrote:
yrch wrote:odokativnom metodom bih rekao da je penal -2. al nisam siguran, knjige nisu pri ruci.
što se tiče power atk. , uvek je round down.
Potvrdjujem, uz napomenu da u zivotu ne bih dozvolio u mojoj kampanji medium osobi da nosi huge morningstar.
radi(lo) se o nekom varvarinu orku/minotauru iz neke pi*ke materine... taj huge morningstart, however, je zanimljiviji deo te priche...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Shark wrote:...radi(lo) se o nekom varvarinu orku/minotauru iz neke pi*ke materine... taj huge morningstart, however, je zanimljiviji deo te priche...
Je li, a je l' to vama Kirgan sastavio pricu?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

bojan wrote:
Shark wrote:...radi(lo) se o nekom varvarinu orku/minotauru iz neke pi*ke materine... taj huge morningstart, however, je zanimljiviji deo te priche...
Je li, a je l' to vama Kirgan sastavio pricu?
Ouch...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

"Evo vam svima po Sword of Teclis. Neka, teska je avantura" 8)
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

bojan wrote:
Shark wrote:...radi(lo) se o nekom varvarinu orku/minotauru iz neke pi*ke materine... taj huge morningstart, however, je zanimljiviji deo te priche...
Je li, a je l' to vama Kirgan sastavio pricu?
nope, to mi je bio test NPC chisto da vidim kolko sam se zajebao u budzhenju partija... i da bih kalibrisao CR encountera koji im sleduje...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

btw, da li je to oruzhje imalo reach i kolki je bio? ja sam ga koristio tako chisto da bi bio veeliki... tj nisam koristio reach (ako ga je imao)

tako da je pitanje vishe tehnichke prirode, dal large / huge oruzhja imaju reach ako njihove male varijante nemaju? nisam puno upoznat sa golemim oruzhjem tako da...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Neveroth
Posts: 25
Joined: Tue Mar 25, 2008 1:08 am

Re:

Post by Neveroth »

Shark wrote:btw, da li je to oruzhje imalo reach i kolki je bio? ja sam ga koristio tako chisto da bi bio veeliki... tj nisam koristio reach (ako ga je imao)

tako da je pitanje vishe tehnichke prirode, dal large / huge oruzhja imaju reach ako njihove male varijante nemaju? nisam puno upoznat sa golemim oruzhjem tako da...
1. Velicina oruzja ne utice na reach, samo velicina lika. Medium size monster ima reach 5 ft., odnosno 10 ako opis oruzja dozvoljava.

2. Medium kreature ne mogu da koriste oruzje vece od Large, osim ako nemaju Powerful Build (Goliath iz Races of Stone recimo), a i onda je pitanje da li se isplate negativni modifajeri (specijalno ako PC-evi imaju ogromne AC-ove).

Jednostavno nema nikakvog smisla, ni estetski, ni po pravilima. Osim ako ne zelis da ti sesija lici na crtani film, ili imas jako dobar razlog da je iskoristis, preporucujem ti da odbacis tu ideju u potpunosti.

3. Melee likovi, sami, vrlo retko predstavljaju izazov za iole sposobne grupe. Srecna okolnost je sto se radi o dosta niskom nivou, ali ipak bih razmislio o ubacivanju nekog foddera u encounter, ili caster podrske.

P.S.
Ako tom fighteru das Potion of Enlarge Person, postici ces isti efekat, s tim sto ce dobiti i reach, a bice mnogo logicnije. Uz to, PC-evi ce moci actually da koriste ili preprodaju oruzje normalnije velicine, za razliku od tog huge uzasa koji je verovatno tezak pola tone.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: (DnD 3.5e) Razjashnjenje nekih pravila...

Post by Shark »

i duplo vetjeg od bilo kog medium lika...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Locked

Return to “D&D”