Drows...

Dungeons & Dragons je jedan od najpoznatijih i najpopularnijih frp sistema, d20/treća edicija su donele dosta izmena...

Moderator: Moderators

Locked
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Drows...

Post by Shark »

kako su tachno oni nastali? jel ih Halaster napravio, jel su oni evoluirali ili shta? kinda think of it, nikad nisam tachno znao otkud oni tu... a kad kazhem tu, ne mislim samo na underdark vetj na celokupan DnD...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Pa vidis... verovatno se desilo da je jedan od game designerra seedo sam i mizeran i pijan sa svojim drugarima, i pricao im kako ga zena svakodnevno tuce, a onda je nekom sinulo da bi bilo bas cool da to stave negde u svoj novoosmisljeni seting :
"U, i neka budu elfice"
"Ne mogu da budu elfice, vec ih imamo... a da budu elfice, samo crne, sa belom kosom"
"uuuuu sexy...."
" al da budu zle, i da muce muskarce, i da nose skimpy outfite, i biceve, i kozu..."
" Ostavi svoje sm fantazije na miru..."
"ne, sto, pazi...? Ma ljudi se loze na to posvuda... i platforme i stikle i katane i sablje..."
" Drooooooolll"

Tako nekako... 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Image
ImageImageImageImageImage
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Pendargon wrote: " Drooooooolll"
Moguce da je cak ova onomatopeja poreklo njihovog naziva :D

Sad malo ozbiljnosti, tacno DnD istorijski ne znam, ali mislim da su ubacili Drow-ove zato sto su orkovi u DnD svetu bili genericka pojava, trebalo im je ensto anti-herojski, kao orkovi iz Tolkina. Verovatno im je to bila polazna ideja.
Zasto li su posle smislili i Duregare i ostala cuda.. nikada mi nece biti jasno...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Hypodermic wrote: Zasto li su posle smislili i Duregare i ostala cuda.. nikada mi nece biti jasno...
The Artilleryman wrote:We're gonna build a whole new world. You know where? Underground
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

could be :P
ja i dalje verujem da je dosta njih Halaster napravio da ih ima "eto tako" i da ih gleda kako se medjusobno mrze :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Post by thezgag »

Shark wrote:could be :P
ja i dalje verujem da je dosta njih Halaster napravio da ih ima "eto tako" i da ih gleda kako se medjusobno mrze :)
Nope. Neda mi se baš više uživljavat u d&d "mythos", ali imaš u nekom od dragona (a siguran sam i u FR campaign settingu ili deities supplementu) opisanu cijelu shizmu unutar vilenjačkog panteona i kako je do nje došlo. Halaster je minorni igrač u cijeloj priči, neznam otkud ta tvoja privrženost njemu :P
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

zato shto se preziva blackcloak :D

mene samo zanima kako su se elfovi podelili na bele i crne, tj kako su tachno nastali ti crni... priche o Lolth znam kolko-tolko... ajd, bash tju pogledati FR setting da vidim dal tju natji kako su nastali...

mada, iz nekog razloga ochekujem da ne nadjem tu informaciju, vetj su "oni vazdan bili tu i nikog ne interesuje kako su oni nastali", tj da se uzima zdravo za gotovo da su tu i to je to...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

chlanak mi je bio krajnje beskorisTan jer nije bilo onog shto sam trazhio a samo sam video sizhe onog shto sam vetj znao...

fala u svakom sluchaju :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Da u sustini dark elfovi su dd dodatak obicnim elfovima koje je tolkin lansirao, kao i ostali manje ili vise uspjesni monsteri koje ljudi koji su radili DD redovno izbacivali, pri tom pozivajuci se na postojece mitologije a kasnije to provlaceci kroz dd potrebe. Kasnije su ti uspjesniji monsteri postali opste prihvaceni od drugih frp sistema u slicnom ili istom obliku.
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Post by thezgag »

Shark wrote:chlanak mi je bio krajnje beskorisTan jer nije bilo onog shto sam trazhio a samo sam video sizhe onog shto sam vetj znao...

fala u svakom sluchaju :)
In the Forgotten Realms, the dark elves were once ancient tribes of Ilythiir. They were transformed into drow by the Seldarine and were cast down and driven underground by the light-skinned elves because of the Ilythiirian's savagery during the Crown Wars. The drow had fallen under the influence of Araushnee, who was transformed into Lolth and was cast down into the Demonweb Pits along with her son Vhaeraun by the elven god Corellon Larethian because of Lolth's and Vhaeraun's attempt to take control of the elven pantheon (which included Araushnee's seduction of Corellon Larethian).

Pobogu, kako ovo NE odgovara na tvoje pitanje? Čitaj cijele linkove kada se čovjek potrudio da ti ih nađe.
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Post by thezgag »

IG wrote:Da u sustini dark elfovi su dd dodatak obicnim elfovima koje je tolkin lansirao, kao i ostali manje ili vise uspjesni monsteri koje ljudi koji su radili DD redovno izbacivali, pri tom pozivajuci se na postojece mitologije a kasnije to provlaceci kroz dd potrebe. Kasnije su ti uspjesniji monsteri postali opste prihvaceni od drugih frp sistema u slicnom ili istom obliku.
A što se tiče stvarnih izvora,

http://en.wikipedia.org/wiki/Black_elves

Pa dajte, ljudi, kad se već bavite fantasy RPG-ima, imajte dovoljno strpljenja da proučite mitologije na kojima se temelji cijeli žanr.

In conclusion, ne, jebeni Halaster ih nije napravio eto tako. 8)
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Halaster? Mislite valjda Hustler?
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Awakened wrote:Halaster? Mislite valjda Hustler?
Anyone with loads of money can be a playboy.
Anyone with loads of money can live in a penthouse.
Only a real man can be a hustler.
:lol:
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

ja sam to vidio za dark elfove u wikipediji, nisam siguran da je isti taj clanak, ali vrlo moguce, inace sam zadivljen sa kolko dubine su obradjivali mitoloske monstere ovi iz DD laboratorija, kad bih bas sve htjeo da proucim mislim da bi mi trebalo bas dosta vremena.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

thezgag wrote:
Shark wrote:chlanak mi je bio krajnje beskorisTan jer nije bilo onog shto sam trazhio a samo sam video sizhe onog shto sam vetj znao...

fala u svakom sluchaju :)
In the Forgotten Realms, the dark elves were once ancient tribes of Ilythiir. They were transformed into drow by the Seldarine and were cast down and driven underground by the light-skinned elves because of the Ilythiirian's savagery during the Crown Wars. The drow had fallen under the influence of Araushnee, who was transformed into Lolth and was cast down into the Demonweb Pits along with her son Vhaeraun by the elven god Corellon Larethian because of Lolth's and Vhaeraun's attempt to take control of the elven pantheon (which included Araushnee's seduction of Corellon Larethian).

Pobogu, kako ovo NE odgovara na tvoje pitanje? Čitaj cijele linkove kada se čovjek potrudio da ti ih nađe.
tako shto je to, u sushtini objashnjeno - "drows su dark elfovi koji su pali pod uticaj Lolthe" ... kao shto rekoh, oduvek su bili tu... ochekivao sam neshto drukchije. pardon, trazhio sam neshto drugo :)

to za Halastera stoji though :) a sad prochitah svoj prvi post, i videh da sam pitao na potpuno pogreshan nachin... oh well, chini mi se da sve cheshtje i cheshtje ispadam budala na ovim forumima :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Thael
Posts: 70
Joined: Sun Oct 24, 2004 12:02 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Thael »

Prava istina:

Nashu gospu Araushnee, koja je sa svojim poklonicima (koji su tada bili normalni elfovi a ona normalna elf boginja) zivela u divnim mracnim sumama Arvandora, gde su se mirno bavili tkanjem najfinijih stvari od paukove niti, je zlobno zaveo Corellon, ona se u njega zaljubila do usiju, a tada se on okrenuo drugim kuck- boginjama vilenjackim. Tada se ona smrtno uvredila (a ko ne bi, izda te pede* s kojim i decu imas), uzela ime Lolth i povela svoje sledbenike u podzemlje. A pi*de vilenjacke nas napadahu na svakom koraku. Ali, kad smo zasli u Underdark, vise nisu smeli ni da primirisu :)

Drow rules! Sussun pholor doss!!!
"Nemoj sine ni posred dzade, ni onkraj, nego 'nako..."
Isman ibn Ferizzi
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

da, zato im je uzrechica "death to the surface-dwellers" :)
ne lozhim se na arogantne domino cice, niti njihove papuchare...

ja sam ti vishe human ranger sa trodnevnom bradom kinda guy :)
a katkad i elven ranger... uglavnom, ranger / wizard kinda guy...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

meni su dark elfovi haos, samo hm ne bas u DD fazonu, mada su i u DD fazonu :), nije da se nesto lozim na njih ali su prilicno dobar monster i onako za razliku od vecine relativno pametni
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

nisu ti drows za monstere, no za zasede... da, kada bacish tri drow roguza na nekoga iz mraka, to mozhe biti zakuchasto... al da se nadju ovako - njah :) oni su ti za shtekanje i plotovanje zla, za encountere imaju svoje prashinare...

go with ogres instead... mada, sve zavisi od lokacije i settinga gde su igrachi, tako da im netjesh dati drowa u pustinji, niti dinosaurusa ispred grada...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

za sve su :) prvo za karaktere jace i opremljenije i uticajnije, svuda mogu da dodju, i mogu da imaju svakakve minione ili saveznike, npr plavi zmaj u pustinji u nekim rusevinama prastarog grada koji im sluzi kao ispostava. U principu oni mogu da se pojave svuda gdje vilenjaci, koji su meni omiljeniji, nisu dovoljno jaki da ih potisnu :D
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

IG wrote:ja sam to vidio za dark elfove u wikipediji, nisam siguran da je isti taj clanak, ali vrlo moguce, inace sam zadivljen sa kolko dubine su obradjivali mitoloske monstere ovi iz DD laboratorija, kad bih bas sve htjeo da proucim mislim da bi mi trebalo bas dosta vremena.
8O

Potpis.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Uskoro cemo izgleda svi da imamo gulanove citate u svojim potpisima... frack.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

de je DG kad ti treba...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pendargon wrote:de je DG kad ti treba...
Nemoj ga zazivati. Odazvace se - i sta cemo onda?! :wink:
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

ma ajde, cool bi bilo da cujemo i njegovo misljenje :)
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Nemoj ga zazivati. Odazvace se - i sta cemo onda?! Wink
Pa, onda cu cesce peci kokice pre nego sednem na forum :-)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Ajde zovite ga nisam cuo sta on misli odavno 8)
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Drows...

Post by Ko, jel' ja? »

Ti si sigurno mazohista.
Ili zaista volis da cujes misljenje toliko drugacije/suprotno od sopstvenog?

EDIT: da, zaista bi mogao da prestanes da se duris i vratis se na forum Griteru. Kupicu ti lizalicu :lol:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Drows...

Post by Dawngreeter »

Nek' crknu dusmani, al' ja moram da kazem nesto za TV Dnevnik.
IG wrote:meni su dark elfovi haos, samo hm ne bas u DD fazonu, mada su i u DD fazonu :), nije da se nesto lozim na njih ali su prilicno dobar monster i onako za razliku od vecine relativno pametni
Image

Image

Image
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Re: Drows...

Post by thezgag »

hahahaahahahha, odlično :lol:
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Drows...

Post by Megabaja »

E ovo je suvo zlato...

PS
Moram da se oduševim i trudom koji je ulozen. Drago mi je sto je moja tehnika podsmeha zaživela...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Drows...

Post by IG »

Eto znao sam :D DG mozda ima suprotno misljenje ali ga bar ima :)

btw forum izgleda mnogo bolje rekao bih..
Image
Neveroth
Posts: 25
Joined: Tue Mar 25, 2008 1:08 am

Re: Drows...

Post by Neveroth »

Illythiiri su bili medju prvim vilenjackim narodima koji su dosli na Toril kroz Fey portale. Prvi su poceli da pregovaraju sa zmajevima i osnovali kraljevstvo. Njihov capitol Atornash je predstavljao najsvetliji bastion elfovske kulture hiljadama godina.

Bili su najsposobniji, ali suvise arogantni i ambiciozni za svoje dobro. Negde tokom Crown Wars perioda (krvavog internog sukoba koji je trajao od -12000 DR do -9000 DR), pali su u potpunu korupciju i pomognuti od strane Araushnee (boginje koja je u to doba bila Corellonov consort i s njim imala dvoje dece - Eilistraee i Vhaerun) pokusali da potcine sva ostala vilenjacka kraljevstva.

Naneli su strasnu stetu, ali Corellon je, zapanjen njihovom surovoscu i izdajom, licno intervenisao (sa ostatkom Seldarine-a), prognavsi ih u podzemlje kako nikada vise ne bi videli svetlost dana, a Lolth i Vhaeruna iz Arvandora u Abyss. Ponudio je Eilistraee da ostane s njim, ali ona je ipak prihvatila fall kako bi izigravala beacon nade za drow-ovske pokajnike.

Sam izraz potice od elfovske reci 'dhaerow' sto znaci 'izdajnik', a njihova koza je presla iz tamne u potpuno crnu kao vecni podsetnik na grehe koje su pocinili. Crvene oci su u vecini verzija deo iste kletve.

Naravno, oni sami imaju potpuno drugaciju perspektivu, koja govori o njihovom padu kao aktu ljubomore surface elfova i njihovih bogova, i mrznja koju prema njima osecaju je gotovo neshvatljivo intenzivna.
Last edited by Neveroth on Tue Mar 25, 2008 1:52 pm, edited 1 time in total.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Drows...

Post by IG »

coool :) nisam znao za FR verziju, ono što ja znam je neka uopštena verzija koja se valjda provlači kroz većinu DD sistema, a to je da su Drow elfovi zavedni od Loth, postali zli i nakon poraza u velikom ratu sa ostalim dobrim vilenjacima konačno protjerani u podzemlje, a njihova boja kože je potom potamnila, a oni su se navikli na život pod zemljom.
Image
Locked

Return to “D&D”