Pathfinder RPG

Dungeons & Dragons je jedan od najpoznatijih i najpopularnijih frp sistema, d20/treća edicija su donele dosta izmena...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Pathfinder RPG

Post by Awakened »

Evo, za one kojima se 3e svidja vise od glasina koje cuju o 4e, nezavisni izdavac Paizo je najavio sopstveni Pathfinder RPG, zamisljen kao reviziju i poboljsanje 3e D&D-a.

Besplatni PDF Alfa verzije mozete pronaci na http://paizo.com/pathfinderRPG
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

cool
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

1) tabletop fantasy game
2) pathfinder will use 3.5 core rules
3) paizo hopes to support 4th ed with fan-made conversions

to su mi flaws pre no shto prochitam celih 65 strana pravilnika... i dalje mi nije jasno kako su celu 3.5 strpali u 65 strana...

EDIT: jel nekog ne mrzi da okachi ovu knjigu na neki linak? mrzi me da pravim pazio acc samo zbog ovoga...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

e ja sam odustao zbog toga, ako nije prob i ja bih da virnem
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Shark wrote:1) tabletop fantasy game
E, ako ti je ovo "flaw", mozda je bolje da promenis hobi...
Shark wrote:2) pathfinder will use 3.5 core rules
To je ok, ali sto igras D&D ako ti se pravila ne svidjaju? Covece, imas gomilu drugih sistema, sto ser zajebavas igrajuci nesto sto ti se ne svidja.
Shark wrote:3) paizo hopes to support 4th ed with fan-made conversions
? Kake veze ima ovo sa sistemom?
Shark wrote:ti dalje mi nije jasno kako su celu 3.5 strpali u 65 strana...
Pa ono, alfa verzija, preview, pocetak, teaser, itd itd.
Shark wrote:EDIT: jel nekog ne mrzi da okachi ovu knjigu na neki linak? mrzi me da pravim pazio acc samo zbog ovoga...
E, brze ces napraviti prokleti account nego sto cu se ja cimati da ti ga uploadujem.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

Awakened wrote:
Shark wrote:1) tabletop fantasy game
E, ako ti je ovo "flaw", mozda je bolje da promenis hobi...
Shark wrote:2) pathfinder will use 3.5 core rules
To je ok, ali sto igras D&D ako ti se pravila ne svidjaju? Covece, imas gomilu drugih sistema, sto ser zajebavas igrajuci nesto sto ti se ne svidja.
Shark wrote:3) paizo hopes to support 4th ed with fan-made conversions
? Kake veze ima ovo sa sistemom?
Shark wrote:ti dalje mi nije jasno kako su celu 3.5 strpali u 65 strana...
Pa ono, alfa verzija, preview, pocetak, teaser, itd itd.
Shark wrote:EDIT: jel nekog ne mrzi da okachi ovu knjigu na neki linak? mrzi me da pravim pazio acc samo zbog ovoga...
E, brze ces napraviti prokleti account nego sto cu se ja cimati da ti ga uploadujem.
2) pardon, 3.5e nije flaw... ali si me obradovao da tje ovo biti 3e "kakvu svi zhelimo" :)

1) a ne zhelim tabletop FRP... [whine]mada, to je verovatno moj problem, i to shto sam u DnD svet uveden kod DMa sadiste... shto mi tada nije smetalo jer nisam imao pojma kako to ide, i dovoljno je retji da mi je prvi lik bio wzard (po nekoj meshavini 2.5e i 3e) sa 3 konstitucije koji bi gubio HP na level-upu i prva tri feata su mi bila toughness ne bi li dobio vishe HPa :) poenta je shto su tu encounteri bili bez ichega na stolu, na stolu ti je samo sheet i olovka, ostatak ti on kazhe a ti mozhesh da zamishljash ako otjesh...[/whine]

3) ne puno, ali je verovatno da tje neki pathfinder 2e biti smesa 3.5e i 4e. shto mozhe biti i dobro. then again, mozhe biti i loshe.

rekoh "jel mrzi nekog", nisam mislio na tebe :) nego na *nekog* ko je downloadovao i koga ne mrzi da okachi :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Shark wrote:1) a ne zhelim tabletop FRP...
Covece, "tabletop" je izraz da ga razlikuje od "computer" ili stagod a ne nacin igre...
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

ne znam, al znam da "gde je dima, tu je i vatre" ... a kad se pojavi "tabletop" tu se obichno pojave i "miniatures" :)

ali da, mogutje je da je moje tumachenje rechi "tabletop" previshe bliska rechi "wargame", yet again moj problem...

hvala shto si nam (mi) skrenuo pazhnju na ovo, sigurno tju ga downloadovati kad izadje final i potjerati barem jednom.

EDIT: opet, mogli su retji "pen 'n' paper" a ne "tabletop" ...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

EDIT: opet, mogli su retji "pen 'n' paper" a ne "tabletop" ...
Upravo.

Sta je to toliko drugacije/bolje od DnD-a (koji god) u tom Pathfinderu?
Zasto bi neko zeleo da igra to radije nego DnD, kada vec koristi njegova pravila?
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

tabletop rpg je obican ili stoni rpg, ne mora minijature, osnovno su knjige i karakter sheetovi i kockice. Sto da ne, igrace mozda ljudi koji vole 3,5e i zainteresovani su da se ona i dalje razvija, jer ja kolko shvatam pojavom 4e sve ostale prethodne idu u zaborav, tj nista novo se za njih ne objavljuje.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Pazi, na open source d20 sistemu su bazirani recimo Star Wars novi RPG i A Game of Thrones RPG. Oba su bolja od DnD-ja jer su izbacili neke suvisne stvari i ubacili neke nove.

Npr:
Star Wars koristi wound sistem.
Game of Thrones nema hit dice vec dobijas 1 hp po nivou, cinici sistem jaaako smrtan.
Game of thrones takodje uvodi i set statova koji sluze iskljucivo za role-play, kao sto su pripadnost kuci, stalezni status, veze i sl. Doticne statistike su da pomognu prilikom kreiranja likova u tom svetu, kao i da pruze role-play guidelines (i bonuse na rolove, ako dobro rp-ujes) za socijalne odnose.

Zatim, imas d20 Modern koji takodje nije toliko los, aiko isto koristi d20 sistem.

Kada neko kaze da ce koristiti open source, znaj samo da ces imati 6 primarnih statova, featove i skillove. Sve ostalo je podlozno promeni :D E sad ako ti to smeta i mislis i da je taj core los sistem, e to je drugo :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Ko, jel' ja? wrote:Sta je to toliko drugacije/bolje od DnD-a (koji god) u tom Pathfinderu?
Zasto bi neko zeleo da igra to radije nego DnD, kada vec koristi njegova pravila?
Stvar je u tome sto ce po izlasku 4e stara edicija prestat da se stampa. Ovo je opcija za ljude koji i dalje hoce da igraju 3e, i za izdavace koji i dalje hoce da nastave da izdaju materijal za nju po staroj licenci (OGL).

A onda kad vec prave takvu igru, vrse i mali facelift sistema pokusavajuci da srede stvari koje su neki ljudi videli kao velike mane 3e.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

E to me je zanimalo.
Hvala na obavestenju.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

hm zanimljiv info u vezi SW i tog drugog sistema, bas bih trebao da pogledam.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Pathfinder RPG

Post by Shark »

bitje ovo dobro kad izadje...
u svakom sluchaju, probatju ga makar jednom zato shto tje sigurno biti onog "e, ovaj 3.5 je kinda smorio, ajd da probamo ovo - a ako suckuje, lako tje se vrnemo na 3.5" :)

a shto se tiche klasnih stalezha itd, sve se to mozhe ubaciti u DnD ako zhelish time da se bavish... heck, kod mene ima chak i horoskop ;)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Pathfinder RPG

Post by Awakened »

E, za one koje ovo interesuje, izdali su Alpha 1.1 verziju koja ukljucuje feedback (znaci nista novo). Na sajtu za download ima i lista promena objavljena u zasebnom fajlu kao "Design Notes"
Locked

Return to “D&D”