Alajnmenti i tako to

Dungeons & Dragons je jedan od najpoznatijih i najpopularnijih frp sistema, d20/treća edicija su donele dosta izmena...

Moderator: Moderators

Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Rokanje

Post by Shark »

vala, svidja mi se ideja :)

kad testiramo? :)
EDIT: da ne kazhem "testirate" da vam se privalim.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Alajnmenti i tako to

Post by Dawngreeter »

Nego, nazad na temu. Jutros se probudih i pomislih kako nije uredu sto su magic useri zapostavljeni po pitanju Dedication poena. Mozda da mogu da potrose Dedication poen da bi neka kolicina (polovina, trecina, kol'ko vec bude izgledalo odgovarajuce) damage-a postala holy ili unholy? Pada mi na pamet mage koji ispucava fireball sa sjajnim belicastim plamenom u good guy varjanti, odnosno nekim crno-tamnocrvenim plamenom u bad guy varjanti.

Takodjer, mozda omoguciti i neki mali bonus na svoj ili penal na protivnicki saving throw, ako je ukljucen u konflikt pripadnik suprotne strane. Nisam igrao D&D jak odugo pa ne znam sta bi bilo odgovarajuce, ali ako nedostatak Dedication poena daje -2, onda mozda ovako -1?

EDIT: obrisah deo posta koji se odnosio na premesteno rokanje.
Last edited by Dawngreeter on Wed Apr 02, 2008 9:35 am, edited 1 time in total.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Alajnmenti i tako to

Post by Awakened »

Drugari,

Radi preglednosti deo rasprave o rokanju u bulju je izdvojen u zaseban topic i prebacen tamo gde mu je i mesto: Na MtG delu foruma. 8)

EDIT: Mala greska prilikom mova, ipak nije bilo Druzenje
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Alajnmenti i tako to

Post by Dawngreeter »

Awakened wrote:Radi preglednosti deo rasprave o rokanju u bulju je izdvojen u zaseban topic i prebacen tamo gde mu je i mesto: Na MtG delu foruma. 8)
Jebes mi sve, imas pivo od mene. Majke mi.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Alajnmenti i tako to

Post by Hypodermic »

Awakened wrote:Drugari,
Radi preglednosti deo rasprave o rokanju u bulju je izdvojen u zaseban topic i prebacen tamo gde mu je i mesto: Na MtG delu foruma. 8)
Potpis?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Alajnmenti i tako to

Post by Dzon Vejn »

Awakened wrote:Drugari,
Radi preglednosti deo rasprave o rokanju u bulju je izdvojen u zaseban topic i prebacen tamo gde mu je i mesto: Na MtG delu foruma. 8)
:applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Gospodar Awakened :lol:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: Alajnmenti i tako to

Post by Sammael »

Hypodermic wrote:Potpis?
Potpis.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Alajnmenti i tako to

Post by Rat with a tool »

Dawngreeter wrote:
Awakened wrote:Radi preglednosti deo rasprave o rokanju u bulju je izdvojen u zaseban topic i prebacen tamo gde mu je i mesto: Na MtG delu foruma. 8)
Jebes mi sve, imas pivo od mene. Majke mi.

I second that!
LEGENDO! :applause: :D
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Alajnmenti i tako to

Post by Slartibartfast »

'Ebiga, propustio sam desavanja.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Alajnmenti i tako to

Post by Shark »

Dawngreeter wrote:Nego, nazad na temu. Jutros se probudih i pomislih kako nije uredu sto su magic useri zapostavljeni po pitanju Dedication poena. Mozda da mogu da potrose Dedication poen da bi neka kolicina (polovina, trecina, kol'ko vec bude izgledalo odgovarajuce) damage-a postala holy ili unholy? Pada mi na pamet mage koji ispucava fireball sa sjajnim belicastim plamenom u good guy varjanti, odnosno nekim crno-tamnocrvenim plamenom u bad guy varjanti.

Takodjer, mozda omoguciti i neki mali bonus na svoj ili penal na protivnicki saving throw, ako je ukljucen u konflikt pripadnik suprotne strane. Nisam igrao D&D jak odugo pa ne znam sta bi bilo odgovarajuce, ali ako nedostatak Dedication poena daje -2, onda mozda ovako -1?

EDIT: obrisah deo posta koji se odnosio na premesteno rokanje.
ali to chini prestizh klasu XY beskorisnom jer ona mozhe svakoj magiji dodati holy/unholy deskriptor i prebaciti neki od tog damage-a u divine / negative energy (?)

shto se tiche fireballa koji radi divine, taj spell se zove flame strike :) ali da, kachi mnogo manji area...
DG imaj u vidu da se divine energija veoma teshko resistuje i reducuje, tako da ti sa tim fireballom, efektivno, mozhesh usrati fire elementala koji je imun na vatru, ali ne i na taj divine deo te vatrene kugle... a shto se mene tiche, sve shto radi neki divine damage treba biti divine magija - znachi ne meshati sa arkanom nikako...
my two cents.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Locked

Return to “D&D”