Templates...

Dungeons & Dragons je jedan od najpoznatijih i najpopularnijih frp sistema, d20/treća edicija su donele dosta izmena...

Moderator: Moderators

Locked
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Templates...

Post by Shark »

definitivno nije za one koji tje da pljuju po matematici DnDa... dakle, nije da nisam upozorio...

naleteo sam na neku "zbirku" templejtova, i problem je shto u nekim opisima neki templejtovi imaju stvari tipa
lvl +4
CR +2

e sad, za lvl sam prilichno siguran da se radi o LA, a CR je self-explanatory... ono shto mene zanima je sledetje - dal se LA rachuna u CR, i ako se rachuna, da li se tih +2 CR koji pishu u opisu dodaju na taj zbir (base creature + navedeni LA + navedeni CR) ili je CR jednostavno base creature + ovaj navedeni CR?

EDIT: u sluchaju da nije ochigledno, radi se o 3.5e
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Templates...

Post by bojan »

Je li majke ti, da li mozda studiras pravni?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Re: Templates...

Post by Gorbash »

CR nema veze sa levelima i HDom. Ako pogledas u monster manualu videces da vecina monstera uopste ni nema isto HDa koliki ima CR, tako da CR samo sluzi da prikaze jacinu monstera i radi racunanja XPa. Tako da, ne, ne dodaje se LA u CR.
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Templates...

Post by Shark »

bojan wrote:Je li majke ti, da li mozda studiras pravni?
ne, nego matish :) nego pitam onako, poshto sve vishe vidim kolko nisam u skladu sa "pravilima", pa rekoh da se raspitam o tim pravilima :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Locked

Return to “D&D”