Pitanje

Dungeons & Dragons je jedan od najpoznatijih i najpopularnijih frp sistema, d20/treća edicija su donele dosta izmena...

Moderator: Moderators

Locked
arkom

Pitanje

Post by arkom »

Da li neko zna gde mogu da se nadju za download Monster Manual i Players Handbook?
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Iznenadjenje...piraterija...Scre...popusta...smrt...sok...

(IRC, SciFi net, #rpg-books)

(gledaj da bar odstampas, neprakticno je drugacije)

alternativa za 90%: http://www.systemreferencedocuments.org ... /home.html
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Isto pitanje i za Werewolfa, samo da nije preko IRCa...offtopic, offforum :lol:
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...IIIJJJAAAAOOO, pa pominjete pirateriju !!! To je ilegalno !
Straža! Straažaa!! STRAAAAŽAAAAA!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Pazi sad.

Mozes da ides preko IRC-a sa 99% sansom da nadjes knjigu, ili preko DC++, Kazzaa i sl. sa mnogo manjom sansom.

Tvoj pik.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

...IIIJJJAAAAOOO, pa pominjete pirateriju !!! To je ilegalno !
Straža! Straažaa!! STRAAAAŽAAAAA!!!!!!!!!!
Tuzibabaaaaaaaaaaaa!!!!!!!Strazaaaaaaaaa!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Pazi sad.

Mozes da ides preko IRC-a sa 99% sansom da nadjes knjigu, ili preko DC++, Kazzaa i sl. sa mnogo manjom sansom.

Tvoj pik.
Hvala!
arkom

CCC

Post by arkom »

Ala ste fini kada ne volite pirateriju, onda mi vi dajte par hiljada da kupim original?Slazem se da je lepo imati original ali su oni manijaci u radnji podigli cenu, pa se moram snaci na drugu stranu.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Pa, ako volis da drzis original u ruci, a cena ti ne odgovara, uvek mozes probati e-bay. Nekada je lepo imati tvrdo povezanu knjigu u full-coloru, ali kada se ne moze :arrow: DC++
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Re: CCC

Post by Xardas »

arkom wrote:Ala ste fini kada ne volite pirateriju, onda mi vi dajte par hiljada da kupim original?
...fora je u tome što u pravilima ponašanja na forumu zabranjuje se pominjanje piratskih varijanti tipa divx, pdf itd...sa druge strane, niko ti ne brani da to uradiš preko ličnih poruka... :wink:

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

E jesi tuzibaba! :lol:
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

8O 8O 8O
SRAM da vas bude, nekulturni jedni vandali i probisveti!!!
VANDROKASI! Hipici prljavi! Komunjare!
Vidim ja, vi bi ste najradije da WOTC i ostale kompanije propadnu samo da bi vi imali besplatne stvari, uopste ne cenite trud i rad koji su ulozeni u te knjige!
Anarhisti! Narkomani! Zlotvori!

--
Dervish the seronj@ :D
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

SRAM da vas bude, nekulturni jedni vandali i probisveti!!!
VANDROKASI! Hipici prljavi! Komunjare!
Vidim ja, vi bi ste najradije da WOTC i ostale kompanije propadnu samo da bi vi imali besplatne stvari, uopste ne cenite trud i rad koji su ulozeni u te knjige!
Anarhisti! Narkomani! Zlotvori!
Rece, a onda ode da skida razne pdf-ove sa neta :lol: :lol: :lol:
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

ma neeee... ne gledajte ovamo... nemam ja skoro 20Gb pdf-ova za razne rpg-e, nemam, stvarno nemam :D

--
Dervish the hrcak
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

licimuru jedan!
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

ma neeee... ne gledajte ovamo... nemam ja skoro 20Gb pdf-ova za razne rpg-e, nemam, stvarno nemam

--
Dervish the hrcak
Vidi ti njega, jos vredja glodare! :lol:
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Menadzeri, licimuri, DEMONI!!!
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...p*deri, k*rve, milijarderi, ja*are, licimuri, demoni !
Kažem ja : "Doćete svi, doće milicja, doće `itna pomoć, doće vatrogasci...da izvlače PDF-ove iz septičke jame..."

Zbogom, forume.....dalje znate šta sledi! :lol: :lol: :lol: :lol:

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
arkom

Da da da

Post by arkom »

Toliko o normalnosti u nas.Do pre par meseci ste svi trcali na cosak po novi divX a sada se gadite tome.A neka, sta da se radi?Neki su se prodali pa im sada lepo.A zar forum nije mesto za pricanje, upoznavanje, zezanje, razbijanje dosade?Ovaj vas mi nekako deluje nacisticki, sve neka pravila.Poz administratorima.
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

uuu, harsh words :D

no, izgleda da sam zaboravio da zatvorim tag u mom prethodnom postu, pa cu sada ovde to da uradim:
[/sarcasm]

eto, bolje? Mada, ja stvarno vise ne trcim na cosak po nove divx-e, jer ih nema bas nesto po coskovima po ovom vremenu... :D Ali kada pocnu predavanja... ihaaaaj!
Da citiram presvetlog Richarda Stallman-a:
"Piracy is an ugly word. It makes it looks like something bad. I prefer the term sharing"

arrr mateys!
--
Dervish bez poveza na oku
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Toliko o normalnosti u nas.Do pre par meseci ste svi trcali na cosak po novi divX a sada se gadite tome.A neka, sta da se radi?Neki su se prodali pa im sada lepo.A zar forum nije mesto za pricanje, upoznavanje, zezanje, razbijanje dosade?Ovaj vas mi nekako deluje nacisticki, sve neka pravila.Poz administratorima.
Neki ljudi bas nemaju smisla za humor.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...gosn. Arkom očigledno nije shvatio sarkazam u našim postovima...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Jubilarni drugi put kacim post na ovom delu foruma, al' sta ces, tema je tako privlacna :D

Elem, evo ja imam nesto protiv RPG piraterije, i kad to kazem potpuno sam ozbiljan. Digli cene knjiga? Jao majku im. Javasluk. Ko normalan jos placa PDV, ja vas pitam?

Dozvolite mi da ilustrujem situaciju. Svako moze da nabavi slike MtG karata. Svako moze da odstampa MtG karte, cije je slike vec nabavio. Svako moze da igra sa tako odstampanim kartama. Ali cinjenica da placate originalne karte, da igrate sa originalnim kartama i da se menjate za druge originalne karte omogucava da ljudi koji te karte prodaju budu u oficijalnom kontaktu za WotC-om, odrzavaju zvanicne turnire, omogucavaju pobednicima da idu na svetske turnire... all the good stuff. Isto je iza RPG-ove, samo sto to kod nas nikako da dodje ljudima do glave. Kupovanje originala omogucava zvanicno prisustvo gaming industrije sto otvara put ka drugim lepim stvarima kao sto su zvanicne radnje, zvanicni propratni materijal, organizovani dogadjaji, mozda jednog dana i prvi GameCon u Beogradu. Da zanemarimo onaj deo price gde dajete pare za kvalitet da bi ljudi koji taj kvalitet stvaraju mogu da nastave to da rade (ok, ovde ne pricam o WotC, ali nisu oni jedina gaming firma).

Da se razumemo, ja sam glasni pristalica anti-copyright ideologije. Kupovinom originala ne isplacujes tudje "pravo" da bude jedini legalni umnozavalac necega. Tj. ja ovde ne pricam o kupovini toga. Original nudi dijapazon drugih beneficija, najmanja od kojih je jednostavno lepo uradjena knjiga koju mozes da prelistavas u komforu svoje postelje. Linux je besplatan a ljudi i dalje kupuju originale razlicitih distribucija, mora da postoji nekakav razlog za to, majku mu.

I arkome, neces me nikako ubediti da nemas para za pokoju originalnu knjigu s vremena na vreme. Lazes, brate, sta da ti kazem. Ili, ako ne lazes, ne znam zasto trosis pare koje su daleko iznad tvog zivotnog standarda da bi postovao po kojekakvim forumima i surfovao netom. Pogotovo mi je kranje i nadasve smesno sto kao argument koristis "podigli cene knjiga". Covece, na 2500 dinara koje vec dajes, teraju te da platis dodatnih 300. Jasno je kako to nikako ne mozes da priustis sebi i kako si, jadan ti, nateran da se "snalazis na drugu stranu".

Takodje, sto se tice prideva 'nacisticki', pored liberalnog dodeljivanja epiteta "klosar" sa moje strane a upuceno tvojoj personi, uputicu te da se upoznas sa necim sto ze zove Godwin's Law:
http://www.absoluteastronomy.com/encycl ... ns_Law.htm
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
arkom

Eh normalnosti, zbogom

Post by arkom »

Ala si se ti utripovao mali, stvarno si mnogo nacitan pa lupetas okolo.Ako ti mama i tata daju 2500 dinara da tako trosis lepo, nemam nista protiv, ali mi smrtnici (radnici) moramo nedelju dana da radimo da bi to zaradili pa mi se onda te pare ne daju za neku knjigu, alo, bre, imam dete, kome svasta treba.Meni su ti te igre razonoda, sto ocigledno tebi i ostalima na ovom forumu nisu.Vi to izgleda dozivljavate kao najvaznije na svetu.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

@ DG & Arkom : Momci, molim vas, samo bez vređanja...prepucavajte se koliko hoćete (forum zato i služi) ali samo argumentovano i pre svega bez uvreda na lični račun.

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Dawngreeter je sve tacno rekao.Mislim, naravno vise volim da imam original, ali ako nemam pare za isti, mozda, ali ne uvek, pokusam da nabavim piratsko izdanje.Ali je nekad i drugacije.Evo npr. treba uskoro da dobijem pdf knjige Book of Wyrm, ali cu krajem meseca ipak i original kupiti.
A ti arkome, stvarno da naucis par stvari o tom predivnom sarkazmu, cisto da ne dolazi vise od ovakvih izliva osecanja i stavova.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Eh normalnosti, zbogom

Post by Awakened »

arkom wrote:nedelju dana da radimo da bi to zaradili pa mi se onda te pare ne daju za neku knjigu
Ne bate, nego dajes na splavove, teretanu, cupi, ovo ono, tresu i kajlu?

Sad, ti dodjes ovde i pitas nas. Mi ti odgovorimo, damo ti mesto gde mozes naci sve sto te zanima. I onda nastavi nasa rasprava nekim drugim saljivim tonom, a ti pocnes da nas prozivas i vredjas. Ajde teraj se.
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

Evo, i ja da se zvanicno i u vecini onoga sto je napisao slozim sa DG-om.
Nime, ja stvarno volim da imam te originale, ALI samo ako vrede tih para. Nikako nisam lud da dajem pare za ono sto mi ne treba/necu koristiti ili je postalo OOP, pa ne moze skoro nigde da se nadje. Moja logika/plan rada je sledeci: skinem tu "piratsku" skeniranu knjigu, procitam je i precitam, pa ako cu je koristiti/treba mi, onda se iskesim :D i kupim je, bilo u originalu ili oficijalno pdf izdanje. Jedino za sta ova pravila ne postujem su WotC d&d knjige (koje mi ne trebaju, ali ipak volim ponekad da ih prelistam) i stare WW knjige, kojih ima previse za lagodnu kupovinu, a i nikada ih necu koristiti posto u NS niko ne zeli da igra WoD :(

@arkom: necu da te napadam i budem uvredljiv, ali ovo cu ti reci - tvoj stav, koji se poklapa sa stavom vecine ljudi u ovoj zemlji je jedan od razloga zasto ova zemlja nikada nigde nece dogurati. Tipican balkanski mentalitet koji nas koci u svemu sto radimo - "zasto da ja dajem pare za nesto na sta je neko drugi potrosio stotine, ako ne i hiljade sati da izmisli, napise, ilustruje, sredi i izda, kada to isto mogu da nadjem besplatno i tako izjebem onoga koji je to napravio?". Isto kao sto ti zivis od svog posla, ljudi koji pisu RPG knjige najcesce zive od toga.

@DG - Najbolji zakon na svetu! No, par pitanja za tebe - da li kupujes i DVD originale? Osim onih po trafikama, naravno. Da li kupujes originalne diskove sa muzikom? Ovo su vrlo zanimljiva pitanja sa zanimljivim odgovorima, tj. da li razlikujes slucajeve kada novac ide autorima i one kada autori onoga sto kupujes nikada nece videti? a zajedno sa tim: da li osecas da, ako kupis originalni DVD nekog holivudskog filma u isto vreme pomazes i proizvodnju sr@nja koje holivud stalno bljuje iz svoje ogromne celjusti? Da li bi kupio/kupujes closed source programe velikih korporacija? Da li osecas da se time potpomaze monopolizacija softverskog trzista? Mozes slobodno i na PM da mi odgovoris :D

--
Dervish the raspricani
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Eh normalnosti, zbogom

Post by Dawngreeter »

Dervish the neki wrote:@DG - Najbolji zakon na svetu! No, par pitanja za tebe - da li kupujes i DVD originale? Osim onih po trafikama, naravno. Da li kupujes originalne diskove sa muzikom? Ovo su vrlo zanimljiva pitanja sa zanimljivim odgovorima, tj. da li razlikujes slucajeve kada novac ide autorima i one kada autori onoga sto kupujes nikada nece videti? a zajedno sa tim: da li osecas da, ako kupis originalni DVD nekog holivudskog filma u isto vreme pomazes i proizvodnju sr@nja koje holivud stalno bljuje iz svoje ogromne celjusti? Da li bi kupio/kupujes closed source programe velikih korporacija? Da li osecas da se time potpomaze monopolizacija softverskog trzista? Mozes slobodno i na PM da mi odgovoris :D
Da, kupujem muzicke i DVD originale u izvesnim slucajevima. Na primer, kupio sam Donnie Darko i Avalon DVD pre jedno pola godine kada sam porucivao par stvari preko Amazona. A kupio sam i Donnie Darko soundtrack (u stvari score a nd soundtrack, posto je rec o ambijentalnoj muzici tokom filam a ne naslovnim pesmama) tom istom prilikom. No, to je uradjeno iz mnogo drugacijih poriva od onih koje sam objasnjavao glede RPG knjiga. Zaista nemam mnogo DVD originala (ako izuzmemo ove za 100 dinara) i jednostavno zelim da posedujem originalni, lepo nasminkani proizvod ukoliko mi je do tog proizvoda stalo. A tesko bih mogao reci da imam omiljenije filmove od Donnie Darko i Avalon-a. Da imam para kupovao bih i muzicke originale u vecim kolicinama ali nekako svaki put kad pogledan cenu na albumu koja je preko 1000 dinara krenem da se proracunavam koliko mi jos fali do neke RPG knjige... :D A i stvarno postaje problematicno odlucivati se sta od originalne muzike zelim da posedujem obzirom da imam 40GB na hardu od cega 20GB zaista i slusam (a drugoh 20GM nisam stigao da preslusam... :lol: )

Za softver je pitanje malo nezgodno jer, fakat, ne placam softver. Ne gubim mnogo sna oko toga sto ce cika Bili zbog mene moratida ceka dodatnih dvadesetak sekundi da sakupi dovoljno para za privatni tropski raj, ali isto tako ne mislim da je u potpunosti cool sto ne placam neke druge stvari koje su pravile male i mahom entuzijasticne softverske firme koje bi samo da nekako zive od programa koje naprave. Sa trece strane, sad kad malo razmisljam o tome, programi koje posedujem ako nisu napravljeni od strane mega-budz korporacija onda su u glavnom shareware tako da i nema mnogo tih 'malih' firmica kojima bih imao sta da platim... A mogu tu dodati i argument da u efektivno niko i ne ocekuje od 'malih' korisnika da placaju softver, iako zakon bas i nije tako fraziran. Photoshop moras da platis ako ces da zaradjujes pare od njega, a Adobe profitira od toga sto svaki klinac od malih nogu uci da koristi svoj piratski Photoshop jer se tako stvara de facto standard.

U svakom slucaju, tema je zanimljiva. Bio bih rad da produzim diskusiju na tu temu kada bi se ovaj topic preselio na neki otvoreniji deo foruma (posto je ovo, ipak, D&D sekcija).
arkom wrote:Ala si se ti utripovao mali, stvarno si mnogo nacitan pa lupetas okolo.Ako ti mama i tata daju 2500 dinara da tako trosis lepo, nemam nista protiv, ali mi smrtnici (radnici) moramo nedelju dana da radimo da bi to zaradili pa mi se onda te pare ne daju za neku knjigu, alo, bre, imam dete, kome svasta treba.Meni su ti te igre razonoda, sto ocigledno tebi i ostalima na ovom forumu nisu.Vi to izgleda dozivljavate kao najvaznije na svetu.
Jao, izvini veliki tata, mozes li mi ikada oprostiti. Gadno sa zgrijesio, gospode kako sam gadno zgrijesio :cry:

Khm.

Elem. To sto nisi pazio sta ti bedra rade u sitne sate nocu ne znaci da imas pravo da me vredjas i zakljucujes sta sam i ko sam. Cisto generalne informacije radi, imam 24 godine i paralelno idem na fakultet i radim. Takodje posedujem i jedan ljudski kvalitet koji tebi manjka: umem da komuniciram sa drugim ljudima. Kada to zelim, naravno, sto mozda i nije bas uvek. Sa druge strane, mislim da pocinjem da te shvatam. Bolje skupi pare koje bi dao za RPG knjige i ulozi u privatne casove interakcije sa drugim ljudima (predlazem poseban osvrt na 'druzeljubivi humor: kada se koristi i kako ga prepoznati'). Takodje mislim da je divno sto ce tvoje dete, kojem svasta treba, moci brzo da nauci kako nema potrebe da plati za nesto sto moze da ukrade.

Za osobu koja koristi prvu mogucu priliku da objasni ostatku sveta kako je 'odrasla', 'radi' i 'ima dete kojem svasta treba', imas jos mnogo odrastanja da odradis.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
arkom

a

Post by arkom »

Sve ovo je dokaz da niko od vas nije normalan i da ste svi bolesni u glavu, a pogotovo kada imate toliko godina kao sto kazete a u zivotu vam je najvaznije da se igrate i da se svadjate oko gluposti.Ovo je smisljeno da bude hobi a ne zabava za debile...
I ja sam budala kada gubim vreme sa vama.Sramota sto ste uopste zivi.
Poslednja poruka.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Pa pre bi da se ''igram'', nego da se ponasam kao pecinski covek.A ti kad si tako stariji i pametniji, nije ti ni u jednom trenutku palo na pamet da se izvinis sto si napravio ovakvu svadju.Treba covek malo da ti izvadi taj stap iz dupeta, pa da normalnije pogledas oko sebe.Strasno...
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: a

Post by Awakened »

arkom wrote: Poslednja poruka.
Fala kurcu.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: a

Post by Dawngreeter »

arkom wrote:Sve ovo je dokaz da niko od vas nije normalan i da ste svi bolesni u glavu, a pogotovo kada imate toliko godina kao sto kazete a u zivotu vam je najvaznije da se igrate i da se svadjate oko gluposti.Ovo je smisljeno da bude hobi a ne zabava za debile...
I ja sam budala kada gubim vreme sa vama.Sramota sto ste uopste zivi.
Poslednja poruka.
A da ti jos malo pravis decu, a? ;)
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Haha pa onda ce biti jos malih arkoma na forumu! :? :roll:
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

I, tako, nadamo se da je arkomu to zaista poslednja poruka, jer ako nije... naredna ce mu biti poslednja :wink:

Zao mi je sto se nisam ranije ukljucio u raspravu, ali sta da se radi.

Nisam protiv piraterije, ali slazem se sa DG-om u nekim tackama. Lepo je imati tvrdo povezanu knjigu u rukama. Jeste, cena je veca nego cena (ne)placena za PDF, ali ipak... Neke knjige zaista zelim da imam u papirnom formatu. Ali, ipak tu je jako mnogo dodataka, raznih manje poznatih settinga i rpg-ova. Neke knjige zelim da procitam, pa da onda odlucim da li cu da kupim knjigu ili ne. Neke knjige mi jednostavno trebaju zbog 10-ak stranica korisnih stvari, zbog kojih ipak ne vredi kupovati knjigu.
Sto se drugih vidova piraterije tice, filmove gledam iskljucivo piratske (samo zbog mnogo veceg izbora filmova), a sto se tice kompjuterskih igara, stvari su donekle drukcije. Nove igre su uglavnom piratske, ali, posto volim da s vremena na vreme odigram neku matoru igru, u slucaju da igra nije Abandonware, lakse mi je da je kupim na ebay-u, nego da zovem sve ljude koje poznajem i obilazim ulicne prodavce, misleci da je neko ima. Naravno, ako znam da neko ima igru koju trazim, e pa jbga, nista od originala...

Kakvo proseravanje :roll: ...
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
arkom

hahaha

Post by arkom »

samo se ti nadaj da je to sve od mene, vi ste stvarno pacenici i vidi se da nemate veze sa zivotom, zar mislite da rpg igraju samo mala deca kao vi, alo bre igram to vec 20 godina i prvi put nailazim na ovakve budale.Imate srece sto imam smisla za humor pa vam nisam poslao inspekciju u taj klub, bas mislim da radite po zakonu>
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Ajde teraj se bednice, da ne trosis pare na internet dzabe verovatno bi ti dete imalo da jede i imao bi da kupis knjige.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Jao, sto mu jednostavno ne delet-ujete account ili tako nesto, svaki put kad procitam neki njegov ''pametan'' post iznerviram se!
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: hahaha

Post by lord warrior »

arkom wrote:samo se ti nadaj da je to sve od mene, vi ste stvarno pacenici i vidi se da nemate veze sa zivotom, zar mislite da rpg igraju samo mala deca kao vi, alo bre igram to vec 20 godina i prvi put nailazim na ovakve budale.Imate srece sto imam smisla za humor pa vam nisam poslao inspekciju u taj klub, bas mislim da radite po zakonu>
Kako se bre usudjujes da dodjes na ovaj forum i tako se ponasas? To sto igras RPG 20 godina nikako ne znaci da si odrastao i zreo. Teraj se odavde i da se nikada vise nisi vratio! A sto se inspekcije tice, cisto sumnjam da imas jaja da uradis tako nesto...

Admini ce biti ubrzo obavesteni.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

tema otisla pogresnim tokom


ukoliko se nastave svadje , prepiranja, neumesne sale, vrijedjanje clanova foruma po ma kom osnovu potrudicu se da bude nekih banovanja


zakljucavam


i napominjem da vodite racuna , ovo jeste zabava, jeste hobi, nepotrebno se flejmuje
Locked

Return to “D&D”