D&D Castle Ravenloft?

Dungeons & Dragons je jedan od najpoznatijih i najpopularnijih frp sistema, d20/treća edicija su donele dosta izmena...

Moderator: Moderators

Locked
codefxx

D&D Castle Ravenloft?

Post by codefxx »

Pozdrav. Imam par nedoumica. Naime zelim neki solo board game. Googlao sam malo i nalateo sam na d&d castle ravenloft. Takodje sam zapazio i d&d starter new red box. Po cemu se te dve igre razlikuju i koja je bolja za solo igracke sesije? Hvala
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: D&D Castle Ravenloft?

Post by Faldang »

Castle Ravenloft je pravi board-game koji može da se igra u solo varijanti. Kad kažem pravi mislim na to da se u njemu dobije apsolutno sve potrebno, da je nezavisan od drugih igara i da je dobro izbalansiran bez obzira na broj igrača. To uzmeš i miran si :D

New Red Box je starter za D&D Role-Playing Game namenjen uglavnom ljudima koji nisu ranije imali kontakta sa stonim role-playingom. Sadrži kratku avanturu kroz koju svojim izborima praviš lika i celu gotovu avanturu sa mapom, sva osnovna pravila igre, pravila za pravljenje likova od prvog do trećeg nivoa i selekciju monstera da bi Dungeon Master mogao sam da pravi avanture.

Glavna razlika je u tome što je New Red Box ipak prvenstveno namenjen DM-u i nekolicini igrača, iako može da se koristi u solo varijanti.

Takođe, na temu solo igara pogledaj DungeonQuest, Death Angel i Arkham Horror, mada je ovaj zadnji poprilično (da ne kažem) težak u solo varijanti.
codefxx

Re: D&D Castle Ravenloft?

Post by codefxx »

Pa ja sam jedno vreme bas mislio da uzmem archam horror... Ali koliko vidim d&d castle ravenloft je super igra. Recimo doom igra je ekstra samo sto nemam sa kim da je igram a solo varianta ne ide bas najbolje. A da nepricam kako sam pogresio sa wow adventure game. Iskreno taj wow je toliko bio dosadan da sam posle jedne partije zaspao :( Uzeo sam wow miniatures iako nije za solo moze da se improvizuje. Pa zato sam i postavio pitanje. Jer ne bih da se predjem. Rpg mi nije stran pojam sa obzirom da sam presao diabla I,II i wow... Samo se bojim da nije kompleksna igra. A sto se tice d&d cuo sam da je 3.5 verzija bolja... Ali to ne moze da se nadje. Isto tako da i d&d ima jednu solo avanturu. Sto je fino. Interesuje me sto je archam horror tezak u solo varianti?
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: D&D Castle Ravenloft?

Post by Pendargon »

Ti sam protiv chtulua i drugih deep bogova? Ma, piece of cake, sa' ces da ih sredius kao nista :-D



Eto, zato je tezak :-)
Image
ImageImageImageImageImage
codefxx

Re: D&D Castle Ravenloft?

Post by codefxx »

Shvatam. Zbog bosova je tesko. Ali ipak moguce :) Inace ona karticna igra je warhamer 40000 svet? (kao igrica sa kompa?)... Ako postoje jos neke tipa kao space hulk death angel neka predlozi... Hvala
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: D&D Castle Ravenloft?

Post by Faldang »

I zbog bosova i zbog činjenice da moraš da pokrivaš ceo grad sa jednim likom. Nije nemoguće, ako imaš dobru kombinaciju lika i karata, ali je jako zeznuto :D

Da, Death Angel je u Warhammer 40,000 svetu. I verovatno je jedan od boljih izbora za solo play pošto se sobe za svaku partiju vuku na random iz određenog broja karata, a i eventova ima dosta.

Pade mi na pamet u međuvremenu da i Citadels može da se igra solo, ali ne sećam se kako to radi. Još jedna dobra igra koja lepo radi u solo varijanti je Red November. A pride ga nije teško objasniti ljudima pa brzo ukače :)
codefxx

Re: D&D Castle Ravenloft?

Post by codefxx »

Uzecu castle ravenloft ako mi legne lova ovih dana zato sto sam bas ishajpovao d&d fazon :) a ima li neko predlog za wow miniatures soliranje? I da li neko zna kad izlazi ona najnovija 3 kampanja za d&d board game? Thanks again :P
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: D&D Castle Ravenloft?

Post by Shark »

Da se ne lazemo, najmanji problem je uzeti i igrati dva-tri lika... a da se opet ne lazemo, svaki board game se u solo varijanti svodi na jamb.
Mada, svakom svoje.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
codefxx

Re: D&D Castle Ravenloft?

Post by codefxx »

Da ali mozda je problem ako nije zanimljivo... Jer igrati protiv same igre nije lose, ali npr. biti DM i igrac nema nikakve logike jer ja nisam dvostruka licnost :D Tako da mislim na to. A recimo sve gore napomenute igre imaju svoj sistem po kome soliranje moze da bude zanimljivo koliko sam ja razumeo. Dok klasicni d&d zahteva dm-a... A jamb je meni zanimljiv samo zbog highscora :)
codefxx

Re: D&D Castle Ravenloft?

Post by codefxx »

Kako baguje net. Sry za double post.
codefxx

Re: D&D Castle Ravenloft?

Post by codefxx »

Kupljen :) Evo malo bacite pogled: http://img121.imageshack.us/g/dscn2045a.jpg/



Inace odigrao sam prvu solo avanturu i pobedio sam za dlaku sa Fighterom ali druga solo avantura mi je sravnila sa zemljom sve heroje tako da nisam imao sansi..... Igra je odlicna. Cak sta vise kad budem imao novca uzimam sve ekspanzije... :)
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Re: D&D Castle Ravenloft?

Post by Gorbash »

A cekaj, gde ti zivis kad ne mozes da nadjes ljude da igras sa njima drustvene igre?
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
codefxx

Re: D&D Castle Ravenloft?

Post by codefxx »

U okolini gde svi mrze drustvene igre, vec im je blejanje vrh zabave ;)
Locked

Return to “D&D”