5. edicija u najavi

Dungeons & Dragons je jedan od najpoznatijih i najpopularnijih frp sistema, d20/treća edicija su donele dosta izmena...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

5. edicija u najavi

Post by Awakened »

User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: 5. edicija u najavi

Post by CirKhan »

http://www.forbes.com/sites/davidewalt/ ... -the-game/

D&D goes GURPS!
Toliko o cetvrtoj ediciji. Imala je life cycle jedva 4 godine.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: 5. edicija u najavi

Post by Sammael »

Od letos je manje-više jasno da je ovo u pripremi, čekala se samo formalna najava.

Gore od 4. edicije teško može da bude.
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: 5. edicija u najavi

Post by CirKhan »

Bice da je zaista dogorelo kada je Hasbro pristao na:
1.) Customer input, umesto da popuju kako igra treba da se igra jer oni znaju bolje od nas.
2.) Najavio novu ediciju ovako rano. Posto se nece pojaviti pre GameCona 2013. To znaci direktan pad prodaje 4. edicije do tada jer je ogranicen broj ljudi spreman da dodatno investira u ediciju koja je vec upokojena-samo oni koji su je do sada kolekcionarski sakupljali, pa da upotpune zbirku.
3.) De facto priznavanje kapitulacije pred pomahnitalim fanovima. Nece bas javno priznati da da 4.ed. nije bila bas tako brilijantna ideja, ali ovo je ocigledno neka vrsta posipanja pepelom cim zazivaju stare fanove i tak su predusetljivi. Voleo bih da vidim njihove sales figures i da ih uporedim sa Paizom.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: 5. edicija u najavi

Post by Sammael »

Sama činjenica da je firma od 10 ljudi kao što je Paizo uspela da dostigne nivo prodaje WotC-a (a jeste, pošto se Pathfinder i D&D 4e smenjuju na vodećoj poziciji svakog kvartala) dovoljno govori o tome koliko je četvrta edicija "uspela."

WotC je ulupao milione u 4. ediciju, naročito u niz sumanutih softverskih projekata koji nikada nisu završeni. Dali su diletantima kao što je Andy Collins da vode razvoj. Sjebali su GSL do maksimuma i time otuđili 3rd party firme, oterali sve stare dizajnere, ubili Dragon i Dungeon online formatom, na kraju i povukli PDFove iz prodaje zbog navodne piraterije. Praktično su servirali Paizu tržište na tacni.
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: 5. edicija u najavi

Post by CirKhan »

Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Cloud
Posts: 54
Joined: Wed Nov 02, 2011 9:42 am
Location: Herceg Novi
Contact:

Re: 5. edicija u najavi

Post by Cloud »

Ma napravice to oni super, to je moje misljenje, a onda treba da se igra po 5e :)
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Re: 5. edicija u najavi

Post by Gorbash »

CirKhan wrote:http://www.forbes.com/sites/davidewalt/ ... -the-game/

D&D goes GURPS!
Toliko o cetvrtoj ediciji. Imala je life cycle jedva 4 godine.
Taj njihov lifecycle od 5 godina nije nista novo, toliko je i 3.5 trajala. Dobar clanak/post o Wotc/Paizo:

http://www.d20radio.com/forums/viewtopi ... 849#p83849
1.) Customer input, umesto da popuju kako igra treba da se igra jer oni znaju bolje od nas.
Videli su da je Paizo sa time dobro prosao.
Voleo bih da vidim njihove sales figures i da ih uporedim sa Paizom.
Do zvanicnih podataka o tome je nemoguce doci, jer ni jedni ni drugi ne bi to pustili u javnost. Ali na osnovu nezvanicnih informacija, cini mi se dau poslednjih 3-4 Quartera, Paizo je undisputed na vrhu lestvice.
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: 5. edicija u najavi

Post by Sammael »

Joj, nemoj Steel Winda da daješ kao primer dobrog posta, molim te... pola njegovih postova su HE TELL ME, a druga polovina njegovo lično mišljenje koje iznosi kao činjenice.

A da je 5e u planu znalo se od kad je potvrđeno da se Monte vratio. Možeš da izguglaš moje (ili bilo čije druge) postove na ENW na tu temu, recimo od avgusta pa nadalje.

@Cloud: Ako naprave da mi se dopada, igraću po 5e. Ako ne naprave, preskočiću kao što sam i 4e preskočio.
User avatar
Cloud
Posts: 54
Joined: Wed Nov 02, 2011 9:42 am
Location: Herceg Novi
Contact:

Re: 5. edicija u najavi

Post by Cloud »

Cool O:)
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: 5. edicija u najavi

Post by Awakened »

24. maja ce pokazati sta su sprckali. Po onome sto sam do sada video, probacu da vidim kako cela stvar funkcionise.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: 5. edicija u najavi

Post by Sammael »

Izašao playtest paket broj 2. Oćemo da se nađemo jedan dan negde da isprobamo kako funkcioniše?
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: 5. edicija u najavi

Post by Awakened »

Ja sam za. Zvuci kao dobra stvar za nedelju popodne, kao odmor od Beer Festa.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: 5. edicija u najavi

Post by Sammael »

Slobodan sam u nedelju za sada, tako da to odgovara. Lepo bi bilo da WotC objave i tu novu playtest avanturu koju najavljuju, al snaćićemo se i bez toga.
Locked

Return to “D&D”