Werewolf: the Forsaken

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Ajd' ovako dva pitanja...
Koliku teritoriju bi mogao da drzi jedan copor od pet vukodlaka koji su tek doziveli First Change?Mislim na teritoriju u urbanoj sredini.
Sta love vukodlaci kao hranu? Jel samo neke divlje zivotinje ili jedu i recimo Host-ove?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Promo avantura za WtF je novom petoclanom pack-u dala ceo jedan mali turisticki gradic nadomak Kolorada. Sa druge strane, taj region pati od slabe Uratha populacije. Ako imas problema sa preambicioznim pocetcima (ja obicno patim od takvog problema kada sam ST) ja bih pack stavio u situaciju da kontrolisu samo par blokova. Recimo, velicine novobeogradskih blokova od 70a do piramida ili tako nesto. Ogradi ih sa nekoliko drugih pack-ova koji jesu snazniji ali mahom imaju velike teritorije (koje se ponekad i pokazu kao mozda previse velike za regularno odrzavanje) tako da im nacelno ne bi smetalo predati delove mladom pack-u kada se pokaze vredan toga. Recimo da bi mogao da ubacis i jedan malcice jaci pack sa kojim bi upali u konflikt jer bi drugim 'mladicima' smetalo sto ima jos neko ko bi da se agresivno siri. Ubacis neke matore vukodlake oko kojih moraju da obigravaju i biraju kome ce da se uvlace u bulju za naklonost, i eto ti chronicle-a koji se sam pise.

Sta jedu, to zavisi od forme. Ako te zanima u detalje, predlazem da kupis sebi Blood of the Wolf (ili tako nekako?) posto se u glavnom baci upravo takvim fizioloskim ,anatomskim i tome slicnim aspektima egzistencije jednog vukodlaka. Na primer, u vucijoj formi im je veoma prirodno da jedu zivo meso, ali ako se shift-uju u coveciju formu pre nego sto je hrana svarena, mogu iamti bolove u stomaku i tomeslicno. Garou forma moze da pojede celog jelena (i, u stvari, u glavnom bil osta sto ti padne na pamet) ali to pravi probleme prilikom shift-ovanja u manje forme, i tako dalje. Iskreno, nisam stigao da knjigu procitam detaljno jer smo prekinuli da igramo WtF malo posle kupovine. Ali je mnogo cool knjga.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Sad malo oko locusa...
Jel pozicija gore pomenutog mora biti negde u srcu teritorije?
Da li locus uvek mora biti neke pozitivne emocije da bi Forsaken-i mogli da ga "konzumiraju"?I kako bi mogli izmeniti locus usamljenosti?

Ako zvucim konfuzno ili debilno, jbg, sve vezano za locuse mi je malko zbunjujuce :?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ne mora da bude u srcu teritorije, ali verovatno najcesce jeste. Mnogi pack-ovi zive odmah uz locus da bi lakse kontrolisali ko ulazi i izlazi iz njega.

Pozitivne emocije... hm. Pa valjda ne mora, majku mu. Mada, locus je obicno attune-ovan na nesto opipljivo sto ima veze sa njegovom lokacijom. Drvo, voda, zemlja, metal, auto-otpad ( :D ) i tome slicne stvari. Nisam siguran da u opste postoje locusi koji su attune-ovani na neke apstraktne pojmove. To cu morati opet da pogledam u knjizi, nije mi bas sveze u glavi.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Pa u knjizi je dat primer polomljenog prozora u ludnici, koji je locus haosa i ludila...Cudno mi je malo da onda Forsaken copor( ne Pure ) postuje i razvija ovakav locus...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Vidis, jeste. Al' treba imati u vidu da Forsakeni nisu 'good guys'. Sve ima svoje mesto u sklupu spirit world-a i nista nije samo po sebi bolje od necega drugog. Dobar primer je jedan spirit srece u Hunting Ground: The Rockies koji je postao uzasno snazan i sada ceo jedan deo Denvera pati od posledica. Macke ne jedu miseve, samo ih jure da bi se igrale sa njima, i tako dalje. Ekosistem polako pocinje da propada. A sreca je nesto sto bi laicki rekli da je super stvar.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Da li se Wound moze "zaleciti"?I koliki su prosecni Wound-ovi?Naravno mislim na Wound u Shadow Realm-u...
Neki objekat je izgradjen u shumi...Jel se to moze prikazati borbom izmedju Structure i Nature spirita u Shadow Realm-u? Ili jednostavno umiranjem Nature spirita?
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Ima li zivih?Ili postavljam previse konfuzna pitanja? :)

Uskoro pocinjem da vodim Forsaken i zanima me jedna stvar.Planiram da ubacim i Vampire, ali nemam Requiem...Jel izvodljivo koriscenje Vampira iz V:tM u Forsaken-u?Mislim zbog balansiranosti i zbog sistema uopste...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Malo me nije bilo u okolini, sorry. Fakultet se zavrsio i odjednom imadoh jos manje vremena nego kad je fakultet bio aktuelan :D

E sad. Za Wound-ove nemam pojma sta da ti reknem. Odnosno, znam isto kolko i ti. Sigurno se mogu nekako zaleciti ali to nikako ne sme biti u bilo kom pogledu jednostavan posao. I sigurno ce tu biti neki Bale Hound kojem taj Wound bas odgovara ;)

Za zgradu, u pocetku verovatno ne bi bilo nikakvog spirita koji se vezuje za zgradu. Kod spirita sve je pitanje evolucije i borbe za opstanak. Znaci, neki spirit ce se vezati za zgradu u onom trenutku kada to bude video kao bolju opciju za ishranu od neke vec postojece. Recimo da kuca postoji vec desetak godina. Tu je, nigde se ne pomera, stari, ostavlja sve jaci uticaj na Hisil. Spirit koji se attune-uje na nju ce imati siguran izvor ishrane ali ce uci na teritoriju nekih drugih spirita. Ako postoji spirit cele Shume, sa njim ce morati ili da udje u nekakav savez ili da se izbori na drugi nacin. Ako ima stenja u blizini, nije nelogicno pretpsotaviti da ce se spiriti kamenja hteti druziti sa spiritom zgrade. U stvari, oni deluju kao najlogicniji izbor da jedan od njih ode i veze se za zgradu. Smisli neku temu za spansku seriju, smao sa spiritima uemsto ljudi. To obicno pali jako dobro :)

Neki nature spirit ne mora obavezno da umre zbog postojanja zgrade. U stvari, Structure spirit najverovatnije ne bi ni hteo da pojede Nature spirita jer mu je drugacija rezonanca pa bi zavrsio kao Magath. Osim ako je mozda u pitanju neka brvnara pa mu rezonanca, na priemr, drveta ne bi smetala... U stari, ako je brvnara, cak bi neki Tree spirit mogao da se veze za brvnaru i postane Structure spirit. Time bi bio nesto manje persona non grata kod ostalih prisutnih spirita, cak.

Ma, ono, samo smisli dovoljno zanimljivo pricu i sve moze da prodje. Ali uzmi u obzir da verovatno jako mali broj kuca u sred sume imaju svog licnog spirita.

VtM i VtR nisu bas toliko bliski. Na nekom nivou jesu, ali VtR je uveo starno mnogo novih sitnih 'caka' koje neces naci u VtM, prevashodno glede Disciplina koje su sada nesto drugacije (a cak su Nightmare i Majesty razdvojeni u dve discipline iz nekadasnjeg Presence-a). Ako ne mozes nikako da nadjes VtR knjigu, skini onu besplatnu promo avanturu za VtR, tamo imas dosta o mehanici vampira. A i zaista nije neki problem da se drzis VtM-a. Tvoja igra, ko ce da ti kaze da ne smes.

Inace, u Chicago knjizi imas nesto o Werewolf-Vampire crossoveru, a skoro treb ada izadje i neka knjizica posvecena gradoviam u Juznoj Americi gde cupavci i sisavci zive zajedno.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Sta vukodlaci love za ishranu u urbanoj sredini?
Kolika je verovatnoca da vukodlaci imaju pristojno prijateljske odnose sa vampirima?I to sa Gangrel klanom.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Sta Vukodalci love u urbanoj sredini? Pa... Bik Mek, Cheezeburger i sl... :lol:
Ne, sad ozbiljno. Ako je vukodlak odlucio da zivi u gradskom okruzenju, prihvatice i nacine zivota tog okruzenja. Znaci, kasika i viljuska u ruke. Uostalom, ako vukodalku nije prijatno u gradu, on tu jednaostavno nece ziveti sem ako je primoran. A i tada bi jeo ljudsku hranu.

Interesantan detalj je sto pitas sta vukodlaci love. Kada sam ja davno sa mojim prijateljima igrao WtA, to pitanje nije postojalo, jednostavno smo jeli ljudsku hranu, a u divljini smo lovili. To sto je neko poluvuk ne mora da znaci da jednom nedeljno mora da ode i iskasapi zeca ili jelena da bi zadovoljio svoje zivotinjske nagone.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Pa pitam, jer su vucji instinkti bas dosta izrazeni u Forsaken-u, a instinkt ih tera da love...Cak i Harmony pati oko ovog pitanja...
Mene najvise buni taj Harmony.Mislim jedan sin je "Hunting humans and wolves for food"...Ako ne smeju da love ljude sta onda?
A koliko se secam, u Apocalypse isto nije bilo pozeljno jesti ljudsko meso
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Pa ne lovi ako je iskljucivo u gradu. Mada pretpostavljam da retko koji pack ima teritoriju koja pokriva iskljucivo gradsku teritoriju. Izadju malo u okolis pa ufate po kojeg zerca. A i sumnjam da mnogo vukodlaka ima tolko visok Harmony da su u obavezi da se hrane samo onim sto ulove. Takodjer pretpostavljam da je lovacki nagon vecine prilicno zadovoljen jurcanjem za spiritima i njima slicnima.

Svaki put kad krene ovakva konverzacija podseti mse da treba do kraja da procitam Blood of the Wolf i svaki put to ne uradim...

Moruljubivi odnosi sa vampirima su moguci i stvarni. Osim ako to iz politicki/individualnih razloga nije tako, vukodlaci i vampiri u opste ne uticu jedni na druge. Vampiri su po svojoj prirodi van dodira sa Hisilom, vukodlaci retko imaju dodira sa vampirskim besmislenim politickim spletkama. Nije nepoznato da se pojedini pack cak i 'uortaci' sa lokalnim vampirima ako svaka strana ima nesto da ponudi ovim drugima.

Ona knjiga o juznoamerickim vampiriam i vukodlaciam koju sam spomenuo. E, ona ce se baviti gradovima koji bukvalno postoje kao rezultat saradnje vampira i vukodlaka.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Ovo je malo glupo pitanje, ali par ljudi me je zbunilo oko ovoga, pa bolje ovde da pitam. :roll:
Dakle, na Werewolf character sheet-u pise:
Attack Dice Mod
Bite (Gauru +2)
Claw (Gauru+1)


E sad, jel to funkcionise kao: Bite napad-Strenght+Brawl+2 ?Ili kako vec?


Sta bi se desilo kada bi jedan Magath "pojeo" drugog? Npr. ako je prvi Death/Radiation/Destruction, a drugi Hate/Corruption/Data...Jel bi ovaj prvi poprimio aspekte drugog nakon prozdiranja?
I jos nesto vezano za Magath-e...Ako je isti nastanjen na Wound-u, da li to znaci do konstantno raste zbog velikog curenja negativnih aspekata?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Obzirom da zadnjih par meseci vodim Exalted, priznacu da sam malo zardjao sto se mehanike onvog WoD-a tice, ali u sustini jeste tako. Strength + Brawl + 2 za bite attack. E sada, negde mi u glavi cuci da Gauru ima jos nekakav fiksan bonus na sve napade koji se dodaje povrh ovoga svega, ali moguce da sam se istripovao.

Sto se Magatha tice, mislim da je moguce dalje ukrstanje razlicitih rezonanci prilikom prozdiranja drugih Magath-a. Do duse, do sada sam stekao utisam da MAgath spiriti imaju tendenciju da ne budu neprijateljski nastrojeni jedni prema drugima jer su zajedno 'prognani' iz drustva svih ostalih Spirita.

U tom tvom primeru ne bih dao da prvi spirit poprimi sve aspekte drugog, ali jedan ili eventualno dva zvuci kao ok stvar. Do duse, treba imati u vidu da se dodatna rezonance ne ispolji odma po 'poof!' principu. Ako jak spirit kamena pocne da jede malecne pain spirite, nece odmah postati stone/pain Magath vec ce se ta druga rezonanca polako sve vise ispoljavati.

I jos bih napomenuo da Death/Radiation/Destruction spirit zvuci jednostavno kao jak Radiation spirit kojem bi i Death i Destruction spiriti bili 'regularna' hrana. Mislim da to ne bi bio Magath.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Hvala! :)
Ma to sam lupio onako u trenutku za kombinaciju Magatha.Preskoci mi ono drugo pitanje vezano za Magathe i Wound...

Inace samo da spomenem, hronika ide sasvim solidno. Odigrali smo 3 sesije, sve ide kako treba, ja sam zadovoljan igracima, a i oni i svojim ST-om i pricom:)
Tako da, hvala Dawngreeter-u na svim korisnim savetima! :)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

E jest', zaboravih na to. Pa pazi, Magath ne mora obavezno da 'hvata' neku negativnu rezonancu. U primeru WtF demo avanture, pojavljuje se jedan Car/Spider Magath. Jeste Magath, ali sumnjam da bi mu Wound nesto mnogo pomogao. Sa druge strane, ako neki Magath zivi bas na Wound-u, onda valjda, majku mu, ima i razlog zasto je tu. Tko ce ga znati, stvarno sam bez nekog mudrog komentara na tu temu. Trebalo bi opet malo da prelistam knjige.

I naravno, nema na cemu i srecno sa chronicle-om ;)
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Konacno, jedna od najiscekivanijih knjiga za WtF - War Against the Pure :D

Image
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Ma i da en znam o cemu se radi, kupio bih je samo zbog naslovne strane :D Kada se planira u prodaji? Ili je vec pocela?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Za 5 dana ide u prodaju.

A nWoD knjige imaj utendenciju da imaju neverovatno sjajne korice. Na primer:

Image
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Auh... Zasto vukodlaci lice na spodobe sa omota Manowara?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Urm... zato sto tako izgeldaju? Dizajn vukodlaka u novom wod mislim da se malko promenio. Ali krznena lopta sa zubima i kandzama je i dalje krznena lopta sa zubima i kandzama
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Jedno kratko pitanje:da li moze jedan Bale Hound da bude "sluga" vise od jednog Maeljina? Npr. Pseulak-u i Thurifuge-u... Tacnije zanima me, kakav bi bio power scale ova dva entiteta, tako reci, unutar Hound-a, da li bi jedan imao veci uticaj od drugog i sl.? I da li bi on zapravo imao neke sopstvene unutrasnje borbe, da li bi polako ludeo?Posto se Maeljin-i u sustini ne podnose bas...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Iskreno, pojma nemam. Gut feeling mi kaze da to bas ne bi moglo tako da ide ali cu morati ponovo da prelistam Blasphemies.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
yrch
Posts: 103
Joined: Thu Jan 15, 2004 12:37 am

Re: Werewolf: the Forsaken

Post by yrch »

User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Werewolf: the Forsaken

Post by Dawngreeter »

Whoo! Prva WtF knjiga u dugo vremena! :D
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
yrch
Posts: 103
Joined: Thu Jan 15, 2004 12:37 am

Re: Werewolf: the Forsaken

Post by yrch »

ma da

ja tek počinjem sa WtF, imam brdo knjiga da pročitam, al raduje činjenica da White Wolf nije zapostavio ovaj fenomenalan setting
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Werewolf: the Forsaken

Post by Rat with a tool »

Ah da, dugo ocekivani Tribes of the Moon!
Realno, jedna igra je morala da pati, jer se trenutno punom parom radi Hunter, ludovao je i Changeling, Vampire se sprema za Clanbook-ove, pa tu je i Midnight Roads i cuveni(CAN'T WAIT!!!) Innocents itd. Nazalost, napacena igra je morala biti W:tF.
Al' dobro, nadam se da ce nagraditi nase strpljenje...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Werewolf: the Forsaken

Post by Dawngreeter »

Ima tu jos jedna kvaka. Skemp je rekao da je WtF bio na pauzi jer je, realno, ta igra bila najzahvalnija za pauzu. Pozvao je ljude da izadju sa idejama ako ih imaju, ali da je igra najvecim delom pokrila sve bitne elemente do sada. I u pravu je. Osim Tribebook-a, stvarno su pokrili maltene sve. Spirit world, spirite, sve moguce antagoniste, setting book, player's guide...
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
yrch
Posts: 103
Joined: Thu Jan 15, 2004 12:37 am

Re: Werewolf: the Forsaken

Post by yrch »

vaistinu je sve obrađeno
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Werewolf: the Forsaken

Post by Awakened »

Ruku na srce, stari WoD je pokazao da WW nikada nije imao problema sa izbacivanjem jos mnogo mnogo supplementa posto su prethodno vec sve obradili. 8)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Werewolf: the Forsaken

Post by Dawngreeter »

WW je dobar u smisljanju price gde mislis da price vise nema. Pa je tako nastao Time of Thin Blood, Dirty Secrets of the Black Hand i time slicni momenti. Neki su bili sjajni (Time of Thin Blood), u manjoj meri su bili "My eyes! My eyes! It burns!" (Dirty Secrets of the Black Hand). A postojali su i jednostavno WTF momenti (Tehnokratija bacila magicnu nuklearku na Ravnosa?). Jedan od problema i najboljih knjiga je bio nagomilavanje materijala koji je previse definisao svet. Opsesivni manijaci kao ja su veoma dobro upoznati sa fenomenom da posle odredjene kolicine procitanih knjiga osecas se kao da u svetu jedan lik nista ne moze da uradi jer na svakom cosku postoje plot-ovi mocnika.

To nece raditi u nWoD-u, ali su odlucili da se ipak vrate donekle metaplot ideji, dokle god su self-contained i ne unistavaju/izmisljaju svet ispocetka, uticu na globalno stanje, itd. Vampire je prvi okus toga video u Requiem for Rome + Fall of the Camarilla, a malo izrazenije ce biti kroz pet Clanbook-a plus jos jedna knjiga posle o kojoj nista jos nisu rekli, osim da ce se nadovezati na zapoceto u Clanbook-ovima. Ocekujem da ce se nesto slicno primeniti i na WtF i MtA.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Werewolf: the Forsaken

Post by Rat with a tool »

To mi se u neku ruku i svidja i ne svidja... Nekako previse podseca na one "historical" setting-e. Recimo, W:tA Wild West mi se uopste nije svideo. Mada bi fino bilo da sada odrade temu Brethren War-a za Forsaken... Videcemo vec.

A na temu opsesivnih manijaka... Ne znam, uvek mi je bilo zadovoljstvo da citam sve te high level plot-ove. A i mislim da je bas ta cinjenica da postoje takve radnje doprinela toj nekoj depresivnoj i paranoicnoj "ne mozemo izbeci Apokalipsu/Gehenu" situaciji. Cak i neki WTF momenti (kao navedeni Ravnos), zaista jesu da se covek zapita da li su ljudi iz WW-a bili naduvani, ali opet u neku ruku su mi bili zabavni. Mada, to je samo moje shvatanje stvari...

Sve u svemu, polozaj (tj. ne toliko velik broj knjiga) W:tF-a jeste ekonomican, ali je moj bolesni um tuzan sto nema jos knjiga...
:P
Locked

Return to “World of Darkness”