Werewolf: the Forsaken

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Werewolf: the Forsaken

Post by Dawngreeter »

Znaci, u pitanju je deo novog World of Darkness-a, druga po redu igra posle Vampire: the Requiem-a. Knjiga je juce izasla u prodaju, a za sve koje zanima kako igra izgleda, poceli su polako da izlaze delovi potpuno besplatne demo avantura pod nazivom Manitou Springs. To se moze skinuti sa zvanicnog sajta http://www.white-wolf.com naravno.

Za one koji nisu upuceni u pricu, igra se bas dosta razlikuje od starog Werewolf: the Apocalypse. Za pocetak, nema Gaje, nema Triata, nema svete duznosti prema Zemlji itd. Vukodlaci su lovci i oni love. Takodje, postoji samo pet plemena. KAd budem imao vremena, okacicu detaljnije opise plemena, mada se sve to moze naci na White Wolf sajtu.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Bilo bi dobro kada bi se neko javio cim vidi pomenutu knjigu kod nas u prodaji (pre svega mislim na Beograd).
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

@Dawngreeter: Da li je White Wolf objavio neki dobar razlog zašto menjaju iz korena svoje setting-e umesto samo da srede kontinuitet i revidiraju pravila?
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Verovatno su se nadrogirali ili tako nesto.
Ozbiljno,bas sam se iznervirao sto Forsaken nema veze sa Apokalipsom.Nadam se da ce bar opravdati(i nadoknaditi) te promene...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ajoj ljudi vi bas niste u toku... a ja tolko pisao o tome prosle godine bas na ovom forumu...

Desio se Time of Judgment. Stari World of Darkness je unisten, vrlo temeljno. Werewolf: the Apocalypse je dobio svoju Apokalipsu. Desio se zadnji fajt sa Wyrmom. Itd. Novi World of Darkness nema nikakve dodirne tacke sa starim, osim sto isto ima cudovista. Kad budem stigao detaljnije cu opet o tome da pisem.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Znaci ipak su izgubili :cry:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ne mora obavezno da znaci. Apokalipsa se odvija onako kako ti hoces. U knjizi Apocalypse su dali samo cetri moguca scenarija.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Ovaj postupak White Wolfa je mnogo bolji (zreliji) nego da su samo popravljali stara izdanja. Ovako imate novu i staru igru koje ne unistavaju jedna drugu. Ziveo White Wolf! Samo je jos pitanje kakav je novi WoD...
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Novi WoD je apsolutno sjajan. Sva ona autenticna horor atmosfera koja se megalomanicnim storyline-om usput izgubila u starom WoD-u je ponovo u prvom planu. I apsolutno je sjajno odradjena. Opet imamo misticnu proslost vampira i gomilu neodgovorenih pitanja. Opet imamo napustene zamkove u kojima se desava... nesto. Opet imamo viktorijanska goticna groblja, i ko zna sta nas vreba iz senki. OZbiljno, niko ne zna. Vampiri i vukodlaci nisu "the main thing". To jest, mozda imaju glavnu scenu, ali oni nisu ono bitno sto cuci u tami. Niko ne zna sta je ono bitno sto cuci u tami. A i to nesto nije jedno nego ih ima gomila razlicitih.

Urbane legende? Gotske horor price? Istine od kojih se ludi? You bet your sweet booty!
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

samo jedno pitanje...sta se sa body level/hp varijantom...koliko mi se cini u VtR ima mnogo vishe body lvl-a tako da to podseca na HP-e....jel to dobro ili loshe?
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Koliko sam ja shvatio, body level je sad nesto tipa - strength + stamina, ali je ostatak ostao isti. Boze sacuvaj da je kao hp...
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

NIKAKO HP! Nema nikakvih zajednickih tacaka, ni po kojem osnovu. Molim da se ne vulgarizuje i ne prlja ovaj lepi sistem takvim komparacijama :?

Jednostavno, posto Soak roll vise ne postoji, stamina je faktor prilikom izracunavanja health level-a. Prosecan covek ce i dalje imati 7 health levela kao i do sada, na primer. A oni se izracunavaju tako sto se stamina doda na size. Jedna normalna odrasla ljudska jedinka ima size 5, pa ce health leveli varirati od 6 do 10 sa prosekom na 7.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

auuuu, znachi nema soak roll-a.....dobro, sad tosa vishe body lvl-a ima smisla...oprosti, o veliki Zorokliche, na ovoj nakaradnoj komparaciji od strane jadnog, cemernog i upadljivo glupog-mene. :oops: :oops: :oops:
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Ajde kratko pitanje, da ne otvaram novu temu.Da li neko poseduje Time of Judgement?U bilo kom obliku...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja imam knjigu Gehenna koja vec mesecima nije kod mene :(
Ali sam je procitao, mnogo cool.

Apocalypse, Ascension i Time of Judgement (knjiga koja objedinjuje 'kraj' scenarije za sve ostale igre) nemam, ali sam o njima cuo i procitao prilicno dobro argumentovane hvalospeve. Pogotovo za Changeling: the Dreaming, dovoljno interesantno
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja samo da obvestim siri auditorijum da sam u posedstvu Werewolf: the Forsaken knjige od ovog trenutka nadalje. Mnooooogooo je do jaja. Ali zaista.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Ajde lepo kad proucis pravila, da nam kazes kakve su novine i valjaju li!
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Vec mogu da ti kazem da smatram da su novine definitivno unapredjenje. Sa mehanicke strane, Giftovi su svetlosnim godinama ispred WtA sistema. Postoje kategorije Giftova slicno vampirskim Disciplinama. Svaki Tribe i Auspice sa sobom nosi po tri Gift kategorije za koje lik ima afinitet (ali moze da uci i one za koje nema afinitet za vise XP-a, naravno). Svaka kategorija ima pet tufni, svaka tufna ima svoj efekat.

E sada. Postoji pet vrsta Renown-a, svaki Tribe i svaki Auspice vuce jednu sa sobom. Tako da lik moze da ima dva Primary Renown-a, ili jedan ako se poklipi Auspice i Tribe. Najveca tufna Gift-a koju moze da uci je jednaka najvecoj tufni Primary Renown-a. Medjutim, Gift tufne ne moraju da se uce redom. Lik moze odma da nauci trecu tufnu bilo koje Gift kategorije bez da uci prvu i drugu. I to je skroz cool :D
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Tufna :lol:

A kako su odradjeni Attributes-i i Ability-i?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Pa to nije do WtF-a, revizija celog Storytelling sistema je to sredila. To je sve onako kako stoji u osnovnom World of Darkness Rulebook-u. Jedino nisam stigao jos da pogledam specificnosti combat-a, pretpostavljam da su nesto dodali sto je specificno za dlakovuke.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Medjutim, Gift tufne ne moraju da se uce redom. Lik moze odma da nauci trecu tufnu bilo koje Gift kategorije bez da uci prvu i drugu. I to je skroz cool
Ovo mi bas i nije po volji. Valjda nisu uradili isto i sa disciplinama u VtR -u?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Pobogu, naravno da nisu.

Ovo je isti princip kao i ranije, sam osto je bolje ustrojen. Raniej si imao kategorije giftova Breed, Auspice i Tribe. I onda nivoe Giftova u svakom od njih, ali su se medjusobno ukrstali jer je isti Gift mogao biti za neki Auspice i neki Tribe, na primer. Sada je sve lepo definisano, postoje jasne, disjunktne kategorije. Na primer Death, Dominance, Elemental, Stealth, itd. Tribe i Auspice definisu ka kojim kategorijama imas afinitet, umesto da listaju direktno Giftove. Dodatni layer apstrakcije, ako cemo po kompjuterski.

Posto Giftove ucis direktno a ne kao posledica poznavanja nekakvih Elemenata ili Smrti, niko te ne tera da imas Gift koji je Death 1 da bi naucio Gift koji je Death 2. Tako je bilo i ranije, nisi morao neki nizi Gift fajta da ucis da bi naucio jaci. Samo sto sada postoji jasna distinkcija gde sta ide i zasto.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Nikada nisam dublje ulazio u Werewolf (a i nikada ga nisam igrao), mozda je konacno vreme.
Pobogu, naravno da nisu.
Huh. Postajem paranoican...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Posle prelistavanja, citanja i mirisanja nekoliko knjiga za WtF (Blood of the Wolf, Predators, Hunting Ground: the Rockies) moram reci da sam potpuno kupljen. Novi Werewolf mi je maltene rame uz rame sa Vampire-om, sto je izjava koju sam mislio da nikada necu zigovoriti. Ili otkucati. Mada, Vampire je, naravno, i dalje glavni baja.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Jel moze malo vise o samoj prici novog Werewolf-a, o veliki storyteller-u? :)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Legende govore o davnom vremenu kada su Senka i fizicka stvarnost bili deo vece celine. Covek je peske mogao da da prodje kroz Border Marshes i udje u Hisil, odnosno Senku. A isto je vazilo i za spirite. To nije bila stereotipicna utopija, bio je to prilicno surov svet u kojem je svasta nezgodn moglo da se desi nepaznjivima. No, ono sta to jeste bilo je utopija za predatore. A najjaci medju njima je bio Father Wolf - ogromni vuk-spirit, toliko snazan da ni jedan spirit nije mogao da se sukobi sa njim i pobednicki napusti duel. Ili napusti duel uopste, kad smo vec kod toga. Father Wolf je svoje postojanje provodio patrolirajuci Border Marshes, pazeci da spiriti ne prave nered u fizickom svetu, ali i da ljudi ne zalutaju u Hisil. On nije bio pozitivan lik. On nije bio negativn lik. On je bio lovac nad svim lovcima.

Takva je bila njegova snaga i mudrost da se u njega zaljubila cak Luna licno. U tom periodu Luna je cesto silazila sa nebesa da bi provodila vreme sa Father Wolf-om. Iz te zajednice rodjeni su novi vuk-spiriti koji su zajedno sa Father Wolf-om oformili copor lovaca, zajedno patrolirajuci Border Marshes. Njihova udruzena snaga je bila neprevazidjena.

Medjutim, vreme nikoga ne stedi. Iako nemerljiva po danasnjim standardima, neka kolician vremena je ipak uticala na Father Wolf-a. Zubi i kandze su mu postali tupiji, vid slabiji, pokreti sporiji. I dalje je on bio lovac nad lovcima, naravno, ali sve vise je bilo sporita koji su uspeli pobeci Coporu, sve je vise bilo onih koju su bili primeceni previse kasno. Nesto je moralo da se uradi.

Father Wolf je spirit i, iako mocan, kao i svi spiriti prinudjen je da prati prirodu svog postojanja. Isto kao sto spirit vatre ne moze da izbegne svoju prirodu antiteze vodi, tako je i Father Wolf imao svoj Ban. Kada je Copor odlucio da Father Wolf mora biti zamenjen kao Alfa i kada ga je izvestan broj njegove dece izazvao, iako bi Father Wolf bez problema izasao iz duela kao pobednik, njegov Ban mu je zabranio da se brani. On je bio otelotvorenje vrhunskog lovca i protivno njegovo prirodi je bilo stati na put Coporu koji istinski smatra da je njegovo vodjstvo postalo hendikep. Father Wolf je poginu a njegov umiruci krik je pocepao postojanje na dva dela. Tamo gde je ranije bio Border Marshes, sada stoji zid - Gountlet.

Videvsi sta se desilo, Luna je u napadu besa proklela ceo Copor. Od tada pa nadalje, oni su Uratha - The Forsaken. Medjutim, oni nisu okrenuli ledja svojoj duznosti. Nastavili su da love i produzili su tradiciju svog pokojnog oca. Mnogo je vremena proslo i Luna je vremenom uspela da prevazidje bol svog srca i uvidi da Uratha ipak jesu ponosni naslednici svog oca. Medjutim prokletstvo nikada u potpunosti nije skinuto. Neki kazuda je Luna namerno ostavila delove prokletstva da ih prati kao opmena, drugi tvrde da prokletstvo i nije moglo biti skinuto. Bilo kako bilo, Luna od tada nikada nije vidjena da je sisla sa nebesa. Mnogi cak smatraju da su legende o silazenju Lune samo bajka.

No, nisu svi vukodlaci Uratha. Neki su smatrali da je ubistvo Father Wolf-a nesto neoprostivo i zakleli su se da ce osveta biti njihova. Oni sebe zovu Pure Tribes, lovci koji love lovce. Njihov bes ka Uratha vukodlacima je nepojmljiv i unistenje do poslednjeg Uratha vukodlaka je jedini razlog zasto postoje. Ili bar tako kruze price u Uratha krugovima. Takodje se kaze da Luna nikada nije skinula prokletstvo sa Pure plemena.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Blah...Nije lose, mada je Apokalipsa imala mnogo bolju i tragicniju pricu...A meni je najbitnija prica, tako da me malo ovaj novi Vukodlak odbija...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ovo u stvari u opste nije prica, to je samo legenda. Novi World of Darkness nema pricu, ima trenutno stanje. Tesko mi je ovde u potpunosti objasniti po kojim sve tackama je to stravicno do jaja, ali mozes ili ne moras da mi verujes na rec kad kazem da to omogucava mnogo bolje gaming iskustvo. Prica je ona koju smislis, radnja je ona koja ti je zanimljiva. Ne postoji nista sto se globalno desava sto bi morao da pratis, potstoji samo jako dobro izgradjen svet u kojem mogu da se pricaju dobre price.

A i, kako je ejdan mudar covek jednom rekao, pomaze sto u WtF-u "zlo nije nesto sto mozes da bijes".
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Nekken

Post by Nekken »

Narucito za Pure Tribes jer oni kazu:
"Each of Urfarah’s Firstborn children was born to a
different mother. Uratha legends say that among these female
wolf-spirits, the most noble and regal mother bore in
turn the most noble and regal child: Silver Wolf."

SILVER WOLF, p48 Lore of the Forsaken
i jos:
"Rabid Wolf, Dire Wolf and Silver Wolf all seem to bear a grudge
against Luna herself as well as the Forsaken tribes, and
why not? She certainly isn’t their mother."

THE PURE, p63 Lore of the Forsaken
Ovo je kontadiktorno sa pricom o majci Luni (naravno ovo je samo Pure glediste).

Videcemo sta ce jos biti kad izadje Blasphemies.
Last edited by Nekken on Sat Dec 24, 2005 2:22 am, edited 1 time in total.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Hm, jos neko na ovom forumu prati WoD fanaticno kao ja. 8O
The end of the world is nigh! :lol:


Blasphemies sa nestrpljenjem ocekujem, najavili su alternativne 'creation myths'. To je upravo ono sto je najbolje oko novog WoD-a, nista nije apsolutno, sve je promenljivo. Meni se za sada najvise svidja ideja da su Uratha u stvari jedini Host koji je 'upalio' (Predators je zgodan za pogledati apropo ovoga).
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Ne znam zasto, ali mi se javila neverovatno velika zelja za kupovinom Forsaken knjiga nakon sto sa prelistao Core knjigu :? Mozda i pokupujem te knjige, ali ce mi ipak W:tA ostati blizi srcu. :)
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Jel moze neka dobra dusa da mi pojasni kako funkcionise/cemu sluzi Harmony?
Imao sam jos neko pitanje, al' sam ga zaboravio :)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Harmony je kao Morality za mortale, odnosno Humanity za Vampire. Osecaj svrhe jednog vukodlaka, refleksija njegovog bica na duhovne/moralne vrednosti vukodlaka kao naroda ili skupine srodnih bica. Kao i u slucaju Morality i Humanity skala, Harmony je mnogo vise od jednostavne filozofije drustva ili izbora vere - svi vukodlaci imaju Harmony, od Tribes of Luna preko Pure Tribes do Bale Hounds (zadnja dva, do duse, imaju katastrofalno nizak Harmony, al' to je druga prica).
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Jel se neko docepao Blasphemies-a???Ja sam inace danas kupio svoju Forsaken core knjigu 8) , a sad jedva cekam da se pojavi Blasphemies!
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Procice jos neko vreme dok to dodje do nas, a i tada nisam siguran da cu se odmah docepati knjige. Moram malo da pristedim za Exalted 2nd Ed. posto smo to, kao, krenuli da igramo.

No, evo liste knjiga za Werewolf koje bi ti bile zgodne za imati.

Huntng Ground: the Rockies - sjajna knjiga, odlucan uvid u to kako treba drzati setting oko igraca, enorman broj story hook-ova, odlicno odradjeni NPC-evi... ma, to da uzmes i nema da te boli glava.

Predators - kada sam kupovao knjigu, mislio sam da je to jednostavno cool zbirka monstera za bacanje na igrace. I wuz wrong. Lepo objasnjava mnoge stvari u vezi Spirita, njihove hijerarhije i funkcionisanja. Objasnjava takodje i mnogo stvari u vezi Lune spirita, sto je verovatno najjaci adut ove knjige jer ces se posle procitane osnovne sigurno pitati kako kog djavola Lunes da ubacis u pricu. Prosiruje Host-ove sa tri nove vrste, sto nije tolko bitno. Ali ono sta jeste bitno je da do detalja disecira spider i rat Hosts, sa svim njihovim sposobnostima i meritima. A obzirom da su spider Hosts gotovo nezaobilazni antagonisti u svakoj igri...

Lore of the Forsaken - ovo nemam, nazalost. No, kazu ljudi da je dobra knjiga. Giftovi, mistika i kulturologija Uratha naroda, nesto o spiritima, mnogo o totemima... nista od ovoga ne mogu da potvrdim, do duse. Ali mi je jako zao sto knjigu nemam na polici.

Blood of the Wolf - ovo nije bas posebno bitna knjiga. No, ako budes igrao Forsaken, doci ce momenat kada ce nekome za stolom pasti napamet jedno od onih dragocenih pitanja u stilu "ako Uratha u Garou formi pojede jelena, sta se desi ako se odmah posle toga shift-uje u ljudsku formu?" ili jos bolje "kako dodjavola funkcionise Uratha trudnoca?", a da i ne pricam o "kako cokolada deluje na vukodlake?" A tu su i ona koja ce vas drknuti odma u celo cim krenete da igrate - "zasto srebro pravi aggravating damage, kako to radi i koje su sve kontacije toga". Sjajna knjiga za upadanje u mindset jednog vukodlaka ali ne preterano esencijalna za sam tok igre.

Takodje svesrdno preporucujem stednju para za knjigu Territories koja izlazi u Aprilu, ako se ne varam. Detaljna analiza teritorija koje jedan pack drzi, potpun sistem za pravljenje terotirije kao da je jedan od likova, sve sa pozitivnim i negativnim elementima koje igraci mogu da "kupuju". Znam da moze i bez toga, ali vodio sam Forsaken i znam koliko sam iz session-a u session sve vise prizeljkivao da imam neki prirucnik za gomilu stvari oko teritorija. Ako ni zbog cega drugog, zbog drustvenih implikacija odnosa pack-ova cije se teritorije granice.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Zaista, Predators je mnogo dobra knjiga.Imam je u PerverznoDobromFormatu ( :D ), ali u svakom slucaju planiram da je posedujem i u fizickom obliku.
Elem, Lodges:the Faithful mi se cini kao dobra knjiga.Ako ST planira da igraci koriste "kolibe" onda je ova knjiga veoma korisna.34 nova Lodge-a sa sve rite-ovima i gift-ovima(+ je odradjen Initiation proces za svaki Lodge posebno), fetish-i i Merit-i i brdo NPC-eva za Mentore i sl.A ako nista drugo, lepa je naslovna strana :D
Uh, totalno sam se navukao :roll:
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Izvinjavam se zbog duplog posta, ali nisam mogao da odolim...Malo da sirimo vesti o Blasphemies-u, kad svi pomno ocekujemo ovu knjigu.Inace, pustena je u prodaju juce. :)
Elem, ovo je jedan solidan review sa WW foruma:

Chapter 1 has alternate creation myths as opposed to the Father Wolf and Pangea myth. Also tips on making up your own, and all that might entail. Rules for contagious lycanthropy can be found here.

Alternate creation myths:

Children of the Great Wolves: very similar to the Father Wolf myth, except the first werewolves were humans succored by Mother Wolf, daughter of Grandmother Luna. Father Wolf kills Mother Wolf and a bunch of the Uratha in this version. The Forsaken violate the ban placed on them by Mother Wolf when they kill Father Wolf.

Curse of the Werewolf: King Lycaon, the Wolf-King, and transmitted lycanthropy.

Children of the Sleeping Godess: It's basically a nWoD version of Werewolf: the Apocalypse.

There's another one I really like, but it's complicated. Basically the Uratha are the descendants of two brother-spirits who were turned into wolves (one was turned into a female) for violating their ban.

Besides fully detailed versions of the ones above, there's a side-bar with more possibilites, from "Wolves who ate human childrern flesh and were changed into those childrern" to "Werewolves were the first Magath."

Chapter 2 details cults that might spring up around spirits, Ridden or the Uratha themselves.

Chapter 3 features new Lodges. There's a lodge that believes in the King Lycaon story, a lodge of insane werewolves, a Fire-touched cult with a front mortal church, a couple Mexico based lodges, a lodge of werewolves that seek out pieces of American folklore and explore the effects such things have on the shadow. Supposedly the lodge's founder has John Henry's hammer. Oh, yeah, and along with the Mexico based lodges, we get WEREJAGUARS, though sadly they're not playable as-is. There's more, but I can't remember them all at the moment. They're each done with Lodges: the Faithful format, with three storyhooks and sample character each. The Fire-touched lodge also has Fever Gifts, which is a good inspiration for other "disease-related powers."

Chapter 4 has the Bale Hounds. There's different versions of them (a la VII) from a secret cult that recruits individuals, to cells consisting of entire packs (Maeljin pack totems are presented) to a completely new tribe, complete with a patron who may or may not be Firstborn, Tribal Gift lists and Tribal Renown (Cunning, obviously) The Bale Hounds get 3 NEW GIFT LISTS, and a Merit for Flayed Lunes (tortured corrupted spirits that give the Bale Hounds their renown and teach them their auspice gifts.)
*****

Majku mu, jedva cekam 8O
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Pohrlimo svi ka Raven-u, jer Blasphemies je stigao!!! :D
Nekken

Post by Nekken »

“I swear that with my claws I will tear Mother Moon
from the sky.”
“I swear that with my deeds I shall destroy all that the
People have worked for.”
“I swear that all the blood I shed shall be to see the
Maeljin rise.”

Asah Gadar zakletva iz rituala "Rite of the Shroud"


Heresy, Sedition, and of course, Blasphemy !!!
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Sledeca izdanja za Werewolf:the Forsaken:
Territories-u aprilu mesecu
Skinchangers-u avgustu

Skinchangers
"Discover the various types of animal-human hybrids and shapechangers who bear little resemblance to the Uratha-from those cursed by witches and spirits to mortals ridden by animal spirits and much more...."
Locked

Return to “World of Darkness”