White Wolf Knjige

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

Locked
Neveroth
Posts: 25
Joined: Tue Mar 25, 2008 1:08 am

White Wolf Knjige

Post by Neveroth »

Zanima me da li negde kod nas jos mogu da se kupe World of Darkness hardcover knjige (primarno nWoD, mozda anniversary edition VtM)?

Nisam upoznat sa lokalnom scenom, tako da ne znam ni da li ima aktivnih klubova tog tipa (ili gde se nalaze), tako da bih bio zahvalan za bilo kakvu informaciju.

EDIT: Alternativno, da li neko ima iskustva s narucivanjem od DriveThruRPG-a, i kakva je situacija sa postarinom i sve to? Oni su navodno go-to mesto za White Wolf stvari ovih dana, ali nemaju stampane verzije nekih knjiga (Werewolf, Mage, itd.). Cesto vidjam termin "print on demand" povezan s tim sajtom, ali ne vidim tu opciju nigde.
Neveroth
Posts: 25
Joined: Tue Mar 25, 2008 1:08 am

Re: White Wolf Knjige

Post by Neveroth »

Cini se da je DriveThruRPG jedina opcija koja ima smisla (osim mozda Noble Knight-a). Pre par dana su ubacili MtA, i kolor verzije nekih knjiga (V20, VtR, etc.), tako da ce vremenom verovatno imati sve (i u boji sve sto treba da bude u boji). Sad im od core knjiga za nWoD fali samo WtF u stampanoj formi. Jedini problem je relativno visoka cena postarine, ali to je trenutno nemoguce zaobici. Navodno imaju ofis i negde u Britaniji, ali ne primecuje se. Mislim da se svi hardcover primerci prave u Americi, bar za sad.

Kad sam prvi put pogledao sajt i video da im fale neke knjige, i da se vecina stampa samo crno-belo, na obicnom papiru i bez full bleed-a (s belim ivicama oko strana), malo sam se zgrozio i odlucio da sam orkestriram stampanje i koricenje negde lokalno, medjutim ispostavilo se da to nije adekvatno resenje. Mozda bi bilo ok za jeftine B/W "radne kopije" sa spiralom, ali da bi se postigao slican kvalitet kao kod originalnih izdanja (ili bolji), covek bi morao da potrosi malo bogatstvo. To samo po sebi i nije toliko strasno, ali bilo bi mi zao da maltretiram takvu knjigu, a i ne bi otisao procenat autorima.

Ne znam zasto uopste postujem ovo, ali mozda se neko nadje u slicnoj situaciji pa bude informativno.
Locked

Return to “World of Darkness”