Ajde, jos jednom pomoc...

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Ajde, jos jednom pomoc...

Post by Slartibartfast »

Posto uskoro treba da postanem ponosni ST, evo par pitanja:
1) Kakve savete imate za path -ove? Konkretno, jedan igrac zeli da igra tzimisce neutralca koji prati njihov path. Kako se to interpretira u pricu, koje odrednice imam? Uglavnom su u knjigama uputstva za humanity.
2) Sad sam izvalio da jos nemam 2). Ali imacu, uskoro. Be prepared.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Moj savet je da se drzite sto je dalje moguce od bilo kakvog path-a. Path je komplikovan i apstraktan koncept koji jako malo igraca moze da izvuce kako treba. To je tacka jedan. Tacka dva je da je Path takodje relativno komplikovana stvar koja sa sobom nosi rizik i poteskoce. Ako igrac bas zeli da ode na neki Path, nek tokom igre naidje na mentora kojem ce morati da uzvrati uslugom ili uslugama trening prelazenja na neki Path.

Opasnosti koje igranje Path-a nose sa sobom su, pod jedan, ocigledna nadmoc igraca koji je na Path-u u odnosu na druge igrace. Imace mnogo manje problema sa bezbriznim ubijanjem na sve strane, na primer. I slicno. Sa druge strane, kladi mse da nece dobro shvatiti Path. A pogotovo ne Path of Metamorphosis koji je 'ebeno kompleksan. I na kraju ce se sve zavrsiti tako sto ce doticni igrac igrati tzv. Path of What I Was Going to Do Anyway. Tj. bice nesto sto nema nogo smisla i jedinu funkciju da mu ne smeta sa Humanity roll-ovima kad ubija ljude i dize kojesta u vazduh.

Ako ti treba vise informacija o Path of Metamorphosis, za pocetak konsultuj Guide to the Sabbat. Posle toga gvirni u Clanbook Tzimisce. A posle toga bi bilo zgodno procitati Chaining the Beast koji se upravo bavi filozofijom i problemima igranja vampira na razlicitim Path-ovima.

Inace, za pocetak reci svom igracu da je Tzimisce na Path of Metamorphosis 'ebeno strahotna pojava, te da ce menjati svoj izgled svako malo i praviti ko zna sta od svog tela. Usta na stomaku, pipci umesto prstiju, oci na vratu... sve je to u igri.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

2) Koju mi dodatnu knjigu preporucujete, osim clanbook -ova i '... by night' settingova? Priznajem, ni jednu nisam citao.

Inace, DG,
Inace, za pocetak reci svom igracu da je Tzimisce na Path of Metamorphosis 'ebeno strahotna pojava, te da ce menjati svoj izgled svako malo i praviti ko zna sta od svog tela. Usta na stomaku, pipci umesto prstiju, oci na vratu... sve je to u igri.
Njega sve to 'ebeno privlaci. U principu, on hoce zasad da igra tzimisce albino dete sa megalomanijskim stavovima i afinitetima prema operacionim stolovima dragog dr. Mengelea... Vec mi je naveo neke ideje, ali ne verujem da cu mu dati da igra path. Kad smo vec tu:

3) Da li igrac moze tokom kampanje da menja humanity-path i obrnuto? Vec si spominjao mentore, pretpostavljam da moze..?
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

2) Bitne knjige koje treba pogledati su Guide to the Cammarilla, Guide to the Sabbat, Guide to the Anarchs. Zatim ST's Hanbook je vrlo zgodan, mada mozda ne toliko prosvetljujuci za nekoga ko je vec iskusan GM (i dalje zgodan za procitati, do duse). Time of Thin Blood je nenadmasno super knjiga i to najmanje zbog onoga sto pise unutra. To je jedna od onih knjiga koje jako dobro prenose atmosferu VtM sveta cak i ako nikad u zivotu ne iskoristis Thin Blood motiv. The Council of Primogen i The Succubus Club: Dead Man's Party su fenomenalne knjige za skontavanje kako vampiri spletkare, sta se uzima u obzir tokom politickog manevrisanja i, uopsteno, predstavljaju dobar handbook za igrace koji sami nemaju jasnu ideju kako igrati politickog vampira. Ma svako bi trebao procitati Succubus Club. To bi recimo bilo najbitnije od svega sto mi trenutno pada napamet.

2.5) Taj koncept lika straaaaasno smrdi. A kad kazem strasno, mislim na onu kolicinu smrada koja moze da izazove srcani udar desetorici ljudi. Zlatno pravilo World of Darkness-a: NE DAVATI IGRACIMA DA IGRAJU DECU. Nikad. Ikad. Ma ni tad. Pogotovo ne za klanove Malkavian i Tzimisce. Veruj mi na rec, nece dobro igrati lika. Od horora pravite slash-fest i ubacujete potencijalno uznemirujuce teme bez ikakvog smisla. To je kao kada bi rekli, ajde sad svako da otvara usta i pokazuje sviam za stolom polu-sazvakanu hranu. Jako losa ideja. I zasto albino? Zasto nekog Tzimisce vampira interesuje da podari Embrace coveku koji bez pomoci drugih ne moze sam da prezivi? Pa taj nikad ne bi uspeo sam sebe da iskopa iz zemlje. I zasto Mengele? On je samo covek, ljudi su niza vrsta. Sluze za klopu i nista vise.

3) Da, moze. Treba samo Humanity da bude 3 ili manje, i svi odgovarajuci Virtue trait-ovi da padnu na nulu. Ali ni onda nije sigurno, mozda samo izgubi Humanity. A ako mu Humanity padne na nulu, ode u Wassail. Sve ti pise u osnovnoj knjizi o tome.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Slarti, mislim da ce te taj ortak ubiti u pojam kao ST-a...ako ti je ovo prvo ST iskustvo, nagovori ih da naprave malo manje kompleksne likove, bar dok se ti ne ushemish...ima tu mnogo stavki za neiskusnog ST-a i cela ta zbrka sa kompleksnim likovima moze mnogo da vam pokvari igracko iskustvo...

Mislim da ce se i DG sloziti sa mnom...bolje krenuti od prostih stvari nego se odmah rasplinuti na sve strane..,
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Ok je to, ja sam mu rekao da pazi sta igra (sema sa klincem je bila pitanje u svakom slucaju). Sa druge strane, necu im zabranjivati da igraju sve u granicama normale, ako preteruju, uvek mogu da ih ubijem...
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Ah, da, dobro staro ubijanje PC-jeva...ah kako to budi uspomene... :)
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

That is evil... evil I tell you....
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
Locked

Return to “World of Darkness”