V:tM pitanja

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

V:tM pitanja

Post by Rat with a tool »

Eto i ja da probam tog Vampire-a :) Mada se dok igram osecam nekako slabasno(eeeeh taj Crinos :wink: ) Elem, pitanja:
1. Da li postoji mogucnost da mom Gangrelu mentor bude "Pale one"? Jos se nisam usudio da ovo pitam ST-a :?
2. Moze li vampir da ubije svog Sire-a?Ili posoji neka "veza" medju njima koja to sprecava?

Toliko za sada....Ako su pitanja debilna, jbg prvi put sam vampir. :)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

1. Ko je "Pale one"?

2. Moze. Veza postoji utoliko sto se sigurno 1/3 blood bond-ovan za svog Sire-a po automatizmu, ali to te ne sprecava da ga ubijes. U Requiem-u veza ide nesto dublje, ali i tamo mozes da ubijes sire-a. Ovde treba napomenuti da je ubijanje vampira protivno Tradicijama.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Pale one je povampireni Garou.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Tesko, pricas o Abomination-ima.

A sto se Abomination-a tice, evo kratkog prirucnika. Uzmi sataru; zardjalu ako je ikako moguce. Drzi je sakrivenu u torbi na svakom session-u. Ako ST ikada ubaci u igru jednog Abmoniation-a, tuci ga satarom dok ne prestane da se pomera. Kada dodje policija, reci da si morao to da uradis jer je u VtM chronicle ubacio Abomination-a; policija te nece uhapsiti.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Hahaha :lol: Doooooobro! :wink:
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

U kojoj knjizi mogu naci malo vise informacija o Abomination-ima?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Ni ne pomisljaj na to.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Hehe, vec je kasno za to. :) Shalim se, ajd' ozbiljno, GDE? :D Vi ljudi sigurno imate neka grozna iskustva sa Abominacijama...M I right? :)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

the mere tought of a half werewolf half vampire existin is... abominathing. Daj covece sta ce ti to? Tacno u kojoj knjizi mogu da se nadju pravila, ne znam, pogledaj na wikipediji u kojoj knjizi se prvo pominje. Ali, veruj mi, cim ga igraci budu videli, zelece jednog za sebe.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Hvala!
Ma nemam pojma, zelim da procitam malo o tome, a imam neke ideje za hroniku...Za sada samo da procitam.... :)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Pazi ovako, Abomincija je mindless sensless killing machine, i postoji valjda samo jedan u celom WoD svetu. Kakav plottvist mozes da stavis sa njim jedini koji mi pada napamet je da je pobegao - a to bi se odmah saznalo jer bi grad u kojem ga drze jednostavno nestao sa lica zemlje.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ima ih vise, nije samo jedan. Ali su totalno retki. I zaista ne mogu da se setim u kojoj knjizi sam citao nesto o njima. U stvari, ja mislim da sam o njima citao iskljucivo u retrospektivi, odnosno shtivo koje sam citao je pricalo o Abomination-ima kao o necemo vec uvedenom pa sada prave contingency planning kako ljudima izbiti iz glave ideju da je to cool.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Eto mene opet posle 100 godina :) Ubise me ispitni rokovi, te nisam imao vremena ni za disanje(a ni za "tekuci" Forsaken :cry: ) In the meantime, zanima me nesto...
Dakle, u toj pauzi sa W:tF(wtf :D ) hteo bih da vodim onako ne previse dugu V:tM hroniku.E sad, zeleo bih da vodim sa Sabbat likovima, tako da me interesuje sledece:
KAKO organizovati to?Kako igracima(koji su nekoliko puta ranije igrali V:tM) utuviti u glavu da je Sabbat hronika totalno izvodljiva, tj. da oni nisu samo mindless-evil-killing machines nego da i kod njih ima spletkarenja, misterije i sl.?Kako ih kroz pricu navesti na to? Posto sam uveren da bi igraci poceli da kolju sve na sta stignu i sl., sto se dalo zakljuciti iz nekoliko konverzacija sa njima.Ne zelim bas da im pod nos stavim set pravila za pravo Sabbat ponasanje, ali ne zelim ni da vodim H&S...uh, jeza...
Tih nekih par saveta bi mi bas pomoglo.Ja imam na kompu Guide to Sabbat(srry Dawngreeter-u za pirateriju, ni ja je bas ne podrzavam, al' sta ces takva smo zemlja :( ), ali nemam bas puno strpljenja da je celu prelazim.
Hvala unapred! :)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Razgovor sa igracima kako oni shvataju sta je sabbat je dobar pocetak. Ako ga oni shvataju kao copor mindless protuva koje treba da kolju sve pred sobom... hmmm, ili se niste razumeli ili menjaj ekipu :) Ok, salu na stranu, Guide to the Sabbat nije pocetak za ovakvo nesto, vec je stavka dva. Stavka jedan bi bila da kroz razgovor, interakciju, mozda mali prelude steknes utisak kako tvoji igraci zaista vide sabbat i da oni steknu utisak kako ti shvatas Sabbat. U krajnjem slucaju im mozes nametnuti kako stvari stoje, ali to nije idealno resenje.
Moja preporuka bi bila da se upoznaju sa alternativnim pathovima koje imate u ponudi. Vecian sabbatovaca ne prati path of humanity (a ako ga prati onda ili smatra da ga Camarilla ne prati kako treba itd itd). Oni njihovi primeri mindless combat zombies su posledica nacina embrace-ovanaj Lasombri, i uopste nacina koriscenja shock trupa (camarilla ce da "zamoli" cotery od 5 clanova da sredi nesto, Sabbat ce da napravi 50 vampira i da ih posalje da srede isto to pa ko prezivi pricace). Naravno ovo su sve najcesci nacini ponasanja, nikako nuzni nacini.
Moja preporuka je da ih za pocetak pitas kada bi igrali sabbat lika, kako bi ga osmislili? Znas, jako puno igraca se pali na evil mastermind momenat, ali samo oni pravi igraci ostanu isfiltrirani kada im objasnis da uz evil mastermind obavezno ide spletkarenje :)
Nadam se da sam bio od neke pomoci.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Post by thezgag »

Evo ja upravo vodim sabbat kampanju i za sad je prilično dobra. ODvodio sam 3 sessiona i hack and slasha nije bilo uopće (zapravo combata uopće nije bilo, ako izostavimo neka feeding-related premlaćivanja).
Mislim da je najbitnije igračima naglasiti da razlika između camarille i sabbata nije "jedni recitiraju poeziju a drugi pale aute i siluju starice (ili obratno)" već da je to puno šira distinkcija, u potpunosti drugačije poimanje sebe i svojeg mjesta u kozmosu. Cijela priča sa odbacivanjem svoje ljudskosti i uvjerenja u vlastitu superiornost ne samo nad ljudim već i nad ljudo-likim vampirima.
Pa onda istakneš da, i u sabbatu, vampiri koji su glupi i divljaju završe u prvom valu crusadea kao cannon fodder, a vampiri koji su pametni, oprezni i ambiciozni završe na pozicijama moći. Treće, kao što sam ja napravio, je uspostaviti pravilo "ako ti lik pogine na glupo retardiran način, a sam si si kriv, ne radiš novog lika nego dolazi neko drugi ko neće napraviti istu pogrešku".
I onda kad vodiš kampanju naglasak staviš na ideološku razinu sabbata (bratstvo unutar packa, The Beast kojeg se tretira u isto vrijeme sa strahopoštovanjem i ponosom, filozofsko-etičke temelje koji ih oslobađaju tamo gdje je camarilla sputana, ritualna narav sektinih okupljanja, itd.) a ne dopustiš da ti banalnosti uspore kroniku.
Guide to the sabbat je dobar, slažem se, ali ne moj dat playerima da se previše užive u gluposti ko što su Kiasydi, Harbingersi, Black Hand, sve te flashy pizdarije i suvišne informacije... Sabbat treba što manje ličiti na menažeriju, cirkus ili klub superjunaka a što više na ideološki opasnu kombinaciju stranke i nekakvog kulta, ako želiš zadržati ozbiljnost na razini.
Sretno s kampanjom - javi kako napreduje. :D
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Sa jedne strane ti zavidim, moji igraci (a i ja sa njima) su svojevremeno toliko dobro prihvatili ideju Sabbata kao necega sto nije mindless killign machines da smo u procesu izgubili dobar deo atmosfere koja okruzuje Sabbat, a koja proizilazi upravo iz gomile koja /jeste/ mindless kiling machine. Ali dobro, to je generalna boljka moje ekipe. Sve ima racionalizaciju, na dnu bilo cega se nalazi makar polu-validan razlog, itd. itd. Sto jeste tacno ali ponekad nije pozeljno.

Daklem, u redu je to sto bi oni da kolju. Sabbat se, iskreno, zaista bavi takvim stvarima. Uvodna prica za Guide to the Sabbat opisuje Malkavian ribu koja je iz kola u pokreti zavrljacila tire iron u galvu nekog prolaznika samo zato sto je bila iznervirana. A to je nista naspram onoga sto Sabbat ume da radi. Potreban je jako star Sabbat vampir koji je imun na povrsne wanton violence impulse, sto ce reci da velika vecina ispod 100-150 godina starih Sabbat vampira nece nalaziti za preterano shodno da se kontrolise bas uvek. Ni stariji nisu takvi a kamoli oni koji su tek otkrili da su slobodni od ideje ljudskosti.

Ono sta mislim da je bitno je da igraci budu svesni nasilja koje vrse. Jako je lako u RPGu klati stvari na sve strane bez da ideja da koljes ljude na sve strane zaista ozbiljno legne svima ukljucenima u takve aktivnosti. Uz malo bacanja kockica, prebrojavanja damage-a i obnavljanja blood pointa stravicne scene pokidanih ljudi, dece bez roditelja i tome slicno prestaju da prave bilo kakav udar. E na to treba obratiti paznju. Zaistavi se kod svake scene gde se tako nesto desava i probaj opisno da im sto blize predstavis uzas onoga sto su upravo uradili. Veoma je moguce da ce to sve preleteti iznad njihovih glava i da ce uz kikotanje da nastave da prave damage. Jebiga, neki ljudi jednostavno nisu za takve stvari. U kom slucaju ce igrati Sabbat biti vrlo monotona aktivnost. Ali mozes bar da pokusas.

Takodje je bitno da ne mora bas svaki cin nasilja da sa sobom nosi dublju konotaciju. Nekada je koljaza samo koljaza jer je zabavno napraviti veliki fajt. Zamorice se ljudi ako u igri sve sta rade mora da bude propraceno dubokom poetikom i/ili patetikom. Sto ne znaci da to treba uvek izbegavati, nego da se zna kada se jedu bademi a kada se biju Rimljani.

Posebno bih savetovao obracanje pazenje na deo Guide to the Sabbat koji govori o odgovarajucim i neodgovarajucim lokacijama za Sabbat kampanju. Lista je podeljena u tri odeljka (pricam napamet, godine su prosle otkako sam to zaista citao): Appropriate Scenery, Inappropriate Scenery i Scenery so Inappropriate It Makes Weird Sort of Sense. E ovo zadnje je pogotovo jako zanimljivo za procitati i upiti koliko samo moze biti cool izvesti Sabbat klanicu u Diznilendu. Samoironija je vazna osobina za uspesno vodjenje Sabbata :D
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Hvala mnogo na savetima, ima bas zanimljivih predloga :) Ova ideja je jos uvek samo ideja, moram jos celu tu tematiku da proucim, tako da cu vas obavestavati ako vas zanima.
Inace, od igracke ekipe za sada imamo Tzimisce-a(da nema jednog ovakvog bilo bi cudno zapravo :) ), Harbinger of Skulls i jedan Gangrel antitribu.Deluje mi zanimljiva kombinacija...

A kad smo vec na Vampire temi, je l' neko od vas(pored tezgag-a) igra/vodi Vampire trenutno? Evo bas smo sinoc imali neku 8-9 sesiju, gde igram Toreadora :)
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Post by thezgag »

Moram ti IZRIČITO predložiti da Harbingera zabraniš. Oni su bukvalno svi stari stotinama godina i uglavnom vrlo niske generacije. Mislim da je to jako teško izvedivo ako ne napraviš drastične promjene u background fluffu. Mislim, naravno, to je sve u redu, ni ja se ne držim kanona 100% ali ono, čak i u knjizi eksplicitno kaže: "ne samo da igrači ne bi trebali igrati harbingere, oni ne bi trebali znati niti da ovi postoje" :?
Osim toga, funky looking necromancera možeš složiti i na jednostavniji i manje nategnut način od harbingera ;)

Ajde, keep us posted, ja rado razmjenjujem iskustva i sugestije sa fellow storytellerima :)
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Upro bih prstom da nista ne ilustruje Sabbat kao Toreador antitribu. Jedan jedini put kada sam ja igrao Vampire (umesto da vodim, jelte), igrao sam pack priest-a koji je bio Torrie anti. To su mracni, duboko i produhovljeno uznemiravajuci ljudi (odnosno, vampiri) koji ako se dobro igraju mogu ceo pack da povuku i ispravnom pravcu. Razlog je sustinski ejdnostavan - clan weakness im je da moraju da trose Willpower poen da bi izbegli nekoga da povrede kada vide da mogu. Fizicki, emotivno (POGOTOVO emotivno), sve je u igri. Neki Sababt vampiri su filozofski 'cisti' (Dobro naucen Tzimisce ili Lasombra ce imati jasne razloge zasto rade to sto rade i uklapace se u njihov pogled na svet kao 'ispravna' stvar), neki su iskreno jednostavni bez daljeg razmisljanja o haosu koji prave. Ali Torrie anti su (mahom) jednistveni u tome da su nasli onu duboku, mracnu rupu ljudske dekadentnosti i tu napravili sebi dom. Ne samo sto su u potpunosti svesni monstruoznosti svojih postupaka, oni u potpunosti uzivaju u tome i, stavise, celim bicem zive za to. Postoje granice koje cak i trigger-happy gunbunny koljaci imaju problema da predju, a Torrie anti ce biti odmah iza nje da im pokaze sta je /pravo/ odsustvo ljudskosti.

Dal' se iko cudi da je Sabbat Regent upravo Toreador antitribu? :D


EDIT: Zaboravi hda kazem, da, slazem se sa postom iznad. Harbingers of Skulls su stari Cappadocian vampiri koji su se iz duple smrti, kada je Augustus Giovanni sa svojim okotom pobio ceo stari klan, nekako vratili nazad medju (relativno) zive. Embrace medju njima je ekstremno, EKSTREMNO redak. Velika vecina Sabbat vampira proziviceo vampirski zivotni vek bez da sazna da Harbingers zaista postoje ili ikada u opste cuje njihovo ime. Imati mladjusnog Harbingera u pack-u nije potpuno nemoguca varjanta ali ce te gotovo obavezati da to bude centralna tacka desavanja. Mislim, ceo jedan klan (Giovanni, jelte) ce hteti da ga rokne samo onako primera radi. A to je samo za pocetak.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Post by thezgag »

Slažem se, žao mi je i čudno što se nitko od mojih nije odlučio na takvog lika :(
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Toreador antitribu zvuci kao zaista interesantna kombinacija, sta vise najinteresantnija od svih Camarilla antritribu.
Sto se kampanje tice, ima jedna koju vodim vec 2 ipo godine, malo smo trenutno on hold-u jer su bili ispiti, pa cemo negde tokom ovog meseca poceti. Negde je oko 20og, 30og sessiona, ne brojim vise :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Neki mudri saveti za mlad pocetnika?

Imam VtM 3ED core rulebook i Guide to Camarilla i Guide to Sabbat.

Ali prvo par pitanja:
Sta me sprecava da uzmem Tzimisce lika sa gomilo fizikal flovova i da sve opravim visisitjudom?

Koliki je zaista drawback ako je lik slep (a da ima auspex, naravno)?
Image
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Post by thezgag »

Resurrection wrote:Ali prvo par pitanja:
Sta me sprecava da uzmem Tzimisce lika sa gomilo fizikal flovova i da sve opravim visisitjudom?

Koliki je zaista drawback ako je lik slep (a da ima auspex, naravno)?
1) Storyteller.
2)Velik.
8)
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Resurrection wrote:Neki mudri saveti za mlad pocetnika?

Imam VtM 3ED core rulebook i Guide to Camarilla i Guide to Sabbat.

Ali prvo par pitanja:
Sta me sprecava da uzmem Tzimisce lika sa gomilo fizikal flovova i da sve opravim visisitjudom?

Koliki je zaista drawback ako je lik slep (a da ima auspex, naravno)?
Sta te sprecava? Storyteller, naravno. Ako ti storyteller to dozvoli... ono kao :roll:
Sto se tice slepila, jeste drawback, veliki. LJudski mozak je navikao da sve informaicje interpetira vizuelnim putem prvenstveno. Iako imas auspex, to ne znaci da vidis "na drugaciji nacin". Opet, sve zavisi do storytellera i kako cete se vas dvojca (dvoje?) dogovoriti za to.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Hypodermic wrote:
Resurrection wrote:Neki mudri saveti za mlad pocetnika?

Imam VtM 3ED core rulebook i Guide to Camarilla i Guide to Sabbat.

Ali prvo par pitanja:
Sta me sprecava da uzmem Tzimisce lika sa gomilo fizikal flovova i da sve opravim visisitjudom?

Koliki je zaista drawback ako je lik slep (a da ima auspex, naravno)?
Sta te sprecava? Storyteller, naravno. Ako ti storyteller to dozvoli... ono kao :roll:
Sto se tice slepila, jeste drawback, veliki. LJudski mozak je navikao da sve informaicje interpetira vizuelnim putem prvenstveno. Iako imas auspex, to ne znaci da vidis "na drugaciji nacin". Opet, sve zavisi do storytellera i kako cete se vas dvojca (dvoje?) dogovoriti za to.
Tot sou.

Ne zelim da napravim nekog stereotipnog lika a ako pokusam da zimislim nesto interesantnije tesko da ce da radi kak ja ocu jer mi je pregovaracka pozicija losija u osnosu na ST jer na'am pojam i ocemu.
Image
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Post by thezgag »

Stereotipima se ne može pobjeći gomilanjem čudnih disadvantagea niti biranjem bizarnih bloodlineova, nego dobro razrađenom pričom i karakterom iza lika :)
Kreni od toga, klan, discipline, i sve ostalo će lako proizaći iz toga. I pričaj sa storytellerom, nabacujte se s idejama, jedan i drugi dajte sugestije... tako nastanu likovi koji ne samo imaju dobro ocrtan karakter nego se i uklapaju odlično u backstory i atmosferu koju storyteller želi izgraditi. Što više igram RPGove to sam svjesniji koliko je to sve skupa "team enterprise" ... svi zajedno radimo kul priče. To je to. :D
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

To nekako ide sa godinama.

Nesto najpribliznije opisu kako auspex vidi je aura reading karta... ili infra red. znaci obrisi, a ne jasne konture.
Akcenat igre je na prici, ne na matematici, i sto pre to shvatis lakse ce ti biti.

inace, flaw koji uzmes pri kreaciji je nesto slicno tm-u i ne mozes lako da ga se oslobodis. Kao sto ce Boca biti debeli cak iako smrsa.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Megabaja wrote: inace, flaw koji uzmes pri kreaciji je nesto slicno tm-u i ne mozes lako da ga se oslobodis. Kao sto ce Boca biti debeli cak iako smrsa.
Jako lepo receno :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Resurrection wrote:Neki mudri saveti za mlad pocetnika?
Kupi Vampire: the Requiem.

Resurrection wrote:Sta me sprecava da uzmem Tzimisce lika sa gomilo fizikal flovova i da sve opravim visisitjudom?
Apsolutno nista, ako to zelis da igras i ostali zele da igraju sa tobom koji to igras. Ti nemas neku RPG zaledjinu tako da ce ti. pretpostavljam, trebati malo vremena da se naviknes na koncept RPG-a, ali to nije igra u kojoj mozes da pobedis ili izgubis. Nisi bolji od ostalih, blizi pobedi, jaci ili bilo sta drugo ako imas mogucnost da bijes deset ljudi jednom rukom. Ti si samo jako snazan lik. E sada, ako je ceo koncept igranja fokusiran na lemanje stvari, onda onaj koji bolje lema ima nekakvu prednost i takodje se verovatno nalazi za stolom za kojim se igra D&D.

U RPG-u pobedjujes ako ti je zanimljivo i ako svi ukljuceni ucestvuju u stvaranju price koja se njima svidja. U rPG-u gubis ako prethodno izreceno ne vazi. Tako da, whatever rocks your boat, man.

EDIT: Ovde sam jednu bitnu stvar zapostavio, zato sto mi je tek naknadno palo na pamet da je po sredi bunarenje poena od flaw-ova. Sve iznad receno vazi, samo sto flaw moras da otkupis da bi bio slobodan od njega. Na kraju ces biti u najboljem slucaju na nuli, a mislim da je in-game otkupljivanje flaw-ova (ili kupovinamerita) skuplja nego u char gen-u.
Resurrection wrote:Koliki je zaista drawback ako je lik slep (a da ima auspex, naravno)?
Ako se ne varam, cetri poena? :D

Ok, ozbiljno sada. Drawback je onoliki kolikim ga prica nacini. Novi World of Darkness je veoma elegantno napravio resenje probema vezanog za kojekakve flaw-ove - dodatne poene dobijas samo onda kada te igranje nekog datog flaw-a stavi u losiju poziciju nego sto bi bio da nisi igrao aj flaw. Izvan toga, flaw je ono sto definise lika kojeg igras i, samim tim, ako zelis to da igras uzmi flaw.

Predjasnje receno zavisi i od ST-a, naravno. Ako je i ST novajlija, izvesne mane mogu vise da ti objektivno smetaju od drugih jer ce verovatno jos uvek postjati mentalitet da je ST igrac koji stoji nasuprot ostalim igracima. 'Zrelo' igranje RPG-a diktira da smo mi svi tu da bi se ispricala neka prica. Kod mene flaw koji igrac ima smeta onoliko koliko igrac zeli da mu smeta.Kada sam ST, nikoga ne pokusavam da ubijem (stavise, to se za mojim stolom ne desava), tako da ne postoji nista sto te stavlja u vecu opasnost. Ne treba mi flaw da bi ti bio u opasnosti, flaw je tu samo da bi tvoja priroda problema bila bliska onome sto zelis da igras.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Hvala, momci, pojenta shvacena.

Dakle: Igraj sta ti se svidja a da i ne sjebes ugodjaj ostalim igracima.

Moj inicijalni plan je bio da napravim slepoga lika cisto onako ali sam onda shvatio da bi valjalo makar aupex da ima da "vidi" nesto i fortitude jer ce da bump-uje o namestaj (ili bacene automobile :) ) i svelo se na to da bude Harbindzer ili Salubri.
Naso sam negde da su Harbingeri precutno banned a Slubriji su mi pomalo gej, tj Obeah mi se cini potpuno nezanimljivom kqo i sama ta i'm-a-lonley-goody-two-shoes-in-evil-world.

Weel back to the drawing board :)

@Griter: ne igra mi se Rekvijem jer nema gotovo nista dodirno sa VtES :)
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ne postoje Salubri u Sabbatu. Postoje Salubri antitribu koji su warrior caste a ne priest caste, sto ce reci da nemaju Obeah nego Valeren. I u ospte nisu toliko malobrojni. Mislim, ima ih srazmerno malo, ali nisu nevidljivi.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Nemaju nesto tipa:

Clan Impersonation
Type: Action
Cost: 2 blood
+1 stealth action.
Choose a clan and put this card on the acting vampire. This vampire is considered to be of the chosen clan instead of his or her original clan (if any). This vampire can burn this card as an action.

Pa da e ubace u Sabbat?
It's like so whatewer... :)

Neje frka i onako sam odustao od slepila :)
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ima. Malkaviani u Camarilli cesto glume da su neki drugi klan. Najcesce Brujah ili Toreador. Na slavu oba klana, cesto se razlika ne primeti.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Nikice, ako igras kod nekoga ko ce da igra low key kampanju... zaboravi kartice. Totalno :D Ako ces da igras kod nekoga ko ce da razmisli da da igracima da budu 9ta.. 8ma.. mozda 7ma generacija, onda razmisljaj o efektima koje prave kartice. ali samo kao referencu, nista vise.
Neka ti griter malo detaljnije objasni ono sto pokusavam da kazem.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Oce da ti kaze da kupis Requiem jer ni VtM nema veze sa kartama.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

A sto si toliko navrzo na requiem? sistem mozda jeste bolji, ali setting se meni iskreno receno ni ne svidja toliko. Mada u sutini je ista igra, pusti coveka da bira. Ja licno bih izabrao Maskaradu pre Rekvijema, ali to je vec stvar ukusa. I ne nameci svoj ukus drugima pusti da probaju oba :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Ali, ako prvo proba Requiem ima manju sansu da ga pojede (izgleda) nezaustavljiva kolicina nostalgije i zaljenja za metaplotom.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Possibly. Metaplot Maskarade mi se vise svijda (iako ga ne koristim u 100% izdanju vec koristim licni modifikovan), a metaplot rekvijema mi je nekako... u nekim momentima prebudzen u nekim prevodnjikav. Da li je cista nostalgija ili ne, videcu kada budem imao dovoljno vremena da ga detaljno procitam dalje od osnovne knjige.

Inace, sto se role-paly-a tice, da citiram gritera ponovo: whatever rocks your boat. Iskreno ako je dobra ekipa mogu da igram bilo sta bilo gde, jer znam da ce se storyteller potruditi da prica bude nadasve zanimljiva iz svakog pogleda, bez obzira na setting i metaplot (sto uspesnije naravno impregnira pricu u setting koji volimo odlicno, sto bolje na mobjasni setting koji neznamo (ili ne volimo?) kroz pricu jos bolje, jos ako napravi dve takve vezane price pa super :D)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Dawngreeter wrote:Oce da ti kaze da kupis Requiem jer ni VtM nema veze sa kartama.
Jes, ali bar se klanovi zovu onako kako sam navikao a i discipline, takodje.
a i ako ST pomene kog NPC vampira poimence, a da je iz VtM price, bice mi fino da ga se setim kako izgleda na karti itd.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Hypodermic wrote:Possibly. Metaplot Maskarade mi se vise svijda (iako ga ne koristim u 100% izdanju vec koristim licni modifikovan), a metaplot rekvijema mi je nekako... u nekim momentima prebudzen u nekim prevodnjikav.
Ali Requiem nema metaplot. To je selling point Requiema. No metaplot whatsoever. In any shape or form. 'T ain't there, bubba.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Locked

Return to “World of Darkness”