Vrlo prosto pitanje oko kockica

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
veggen
Posts: 7
Joined: Mon Apr 10, 2006 10:57 pm
Location: NBg
Contact:

Vrlo prosto pitanje oko kockica

Post by veggen »

Pravim diceroller da nam pomogne oko igranja Vampira i imam jednu malu dilemu koju ne znam sam da resim:

ako padne: 1 1 9 9 9 9 10 10 (9 i 10 su uspesi)
a igrac ima dodatno bacanje za specijalnost i baci:
1 10
jel on ima jos jedno bacanje ili ne, tj. da li ovaj novi 1, upropasti ovu novu 10 ili onu staru 9??

Isto pitanje za sledecu situaciju:

1 1 9 9 9 10 10 10 pa 1 1 10
Prvi novi 1 upropasti staru 9, a drugi novi 1 upropasti novu ili staru 10??
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Znaci, pravis za stari WoD?

Problem sa kecevima u re-roll fazi je nesto sto razlicite igre eksplicitno drugacije tretiraju. Mage direktno kaze da se kec na reroll-u ODUZIMA. Vampire 'implicitno' konotira da se ne oduzima. Razliciti ljudi su od toga razlicite stvari pravili, ukljucujuci i varjantu da reroll kecevi oduzimaju, ali samo od success-ova dobijenih u tom istom reroll-u, ne od onih dobijenih u osnovnom roll-u. Ja toplo preporucujem da se reroll kecevi jednostavno ne oduzimaju.

Inace, kecevi po pravilu oduzimaju prvo najvece success-ove. Znaci, kec skida desetku pre nego sto stignes da je reroll-ujes.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
veggen
Posts: 7
Joined: Mon Apr 10, 2006 10:57 pm
Location: NBg
Contact:

Post by veggen »

Wow, ovo je bio brz i precizan odgovor! Hvala!

Inace, sad si me zaintresovao, kako to radi u novom WoD, ako odgovor nije suvise komplikovan??
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Veoma jednostavno, kecevi ne oduzimaju nista. Success je apsolutno uvek 8 i vise na kockici (difficulty sada vise ne menja target number nego samo smanjuje dice pool).

Sa par izuzetaka (Nosferatu za social roll-ove, na primer) 10 se uvek reroll-uje. Postoje situacije kod kojih se reroll-uje i 9 (shotgun damage, na primer), a cini mi se da to veoma retko vazi cak i za 8, ali se ne secam ni jednog primera.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
veggen
Posts: 7
Joined: Mon Apr 10, 2006 10:57 pm
Location: NBg
Contact:

Post by veggen »

Ok, jos jednom hvala za info...
Inace, programce mi je manje-vise gotovo... fali tu jos nesto sto sam hteo, ali dodacu i to ovih dana...
Nego, ako nekom nije frka voleo bih da ga isproba i da mi kaze jel' sam dobro skontao nova pravila i ako nadje neki bug... mada sam ih *valjda* iskorenio...
Java Runtime Enviroment 1.5 je neophodan....

Program je ovde
A Readme.txt ovde
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Za par minuta roll-ovanja i po starom i po novom sistemu, nisam primetio nikakve greske ili bugove. Jedino sto bih mozda sugerisao je da se reroll vrednosti prikazu drugacije obojene u odnosu na vrednosti startnog dice pool-a, preglednosti radi.

Al' to je samo sminka, fino je odradjen dice roller.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
veggen
Posts: 7
Joined: Mon Apr 10, 2006 10:57 pm
Location: NBg
Contact:

Post by veggen »

Hvala za test i predlog. I ja sam hteo jos tako neke pikanterije da dodam, al nisam se bas sa svim snasao a nisam imao ni vremena da se malo duze igram... no, dodacu jos tako neke zezalice uskoro, pa cu da postujem link do finalne verzije.
Locked

Return to “World of Darkness”