Vampire LARP

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

never kao newer je sampionsko...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
karo
Posts: 50
Joined: Mon Jun 19, 2006 8:56 am

Post by karo »

Margo wrote:
karo wrote:
oj cijeli nas osjecki larp je u biti bio slozen kroz jednu izvrsnu pricu no da bi se osjetio ugoðaj moralo bi se prisustvovati...
recimo nikada neæu zaboraviti Toreadorski Grand Ball
ogromna dvorana sa svijeæom i šampanjcem na svakom stolu i pozivnicama te su se svi i obukli najbolju odjeæu
gdje kada bi se došlo proèita ti se ime i titula
svi su roleplayali još se i fantastièno i zabavili
uz naravno veliki ples uz valcere
Covece 8O kako ti zavidim :(
ajde navratite ponekad...
eto nije baš da se furamo na onakve slike no kod nas stvarno se dobro roleplaya a brat alekss od klana gangrel govori istinu
e još da sam ja uspio kojeg skinuti...gric

:roll:
a da ne spominjem prvu konklavu u gradu i crvene svijeće na stepenicama na ulazu,mračna i tamna atmosfera te ghlazba iz vampire bloodlinesa igre te početak prave igre...
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Megabaja wrote:never kao newer je sampionsko...
Ma meni je najbolje sto obojca pokusavaju da govore engleski 8)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Mozda je covek mislio da "novije pocinje diskusiju".
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Pocastvovani smo sto nas pozivate u goste 8) :D

Iskreno, jako rado bi dosli da vidimo kako sve to izgelda, mozda cak i da ucestvujemo. Da li bi moglo neko strucnije objasnjenje settinga, kao i sta ste uzeli iz kog sistema (sta iz masquerade, sta iz requiem-a), kako ste se snasli sa disciplinama, role-palyem combata i sl. stvari.

U sustini mislim d anam je najbitnije sta ste vi sve to izmenjali da bi napravili i sistem i setting. Ako vas ne mrzi, mogli bi i da otkucate kako prica ide do sada, iz vase perspektive, naravno
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Margo

Post by Margo »

Hypodermic wrote: U sustini mislim da nam je najbitnije sta ste vi sve to izmenjali da bi napravili i sistem i setting. Ako vas ne mrzi, mogli bi i da otkucate kako prica ide do sada, iz vase perspektive, naravno
To bi nam puno pomoglo, prosto da ne ponavljamo iste greske na koje ste vi verovatno naleteli igrajuci.
Alekks
Posts: 13
Joined: Mon Jun 19, 2006 10:29 am

Post by Alekks »

Sistem je vrlo jednostavan. Iz Requiema smo uzeli jedino bloodpotence spiku, a kombat je riješen pomalo slično kao u card gameu Vampire the Eternal...
Neke su discipline nanovo napisane, neke su gotovo iste kao u RPG. Postoje 3 levela svake discipline kao u MET-u. Najbolja je stvar ovog sistema što se expirienci dobivaju na više različitih načina. Učestvovanje u sessionu donosi automatski jedan ex, rješavanje nekakvog kvesta ili izuzetno dobro roleplayanje donosi jedan ili više exa i najbolji način za dobivanje exa - svaki domain koji tvoj lik u gradu ima donosi po jedan ex te titula koju imaš također donosi exe, princ 4, primogen i šerif 3, keeper 2. Time se automatski potiče igrače na Jyhad, odnosno, svi se žele dokopati neke titule i domainova :D

ne smijem vam više reći o sistemu jer su ga storytelleri kopirajtali :D (šala).

jedino što je nedostatak ovog sistema je da PODRAZUMJEVA poštenje igrača zato, ako storytelleri skontaju da je netko varao u bilo kojem segmentu igre, odmah leti van iz LARP-a!
Alekks
Posts: 13
Joined: Mon Jun 19, 2006 10:29 am

Post by Alekks »

Ukratko priča s Osijekom:

grad je duže vremena bio pod Sabbatom. Zagrebačka Camarilla je odlučila stati tome na kraj te su poslali određeni broj eldera koji su na brzinu embraceali veći broj kindreda (nas igrače). S novostvorenim vampirima su napali grad i nakon opake bitke ga uspjeli pokoriti. Većina je eldera i neonatea poginula u fajtu, no oni koji su preživjeli dobili su za zadatak organizirati vlast u gradu.
Pod paskom Brujah justicara svaki je klan na prvom sessionu/konklavi izabrao svog primogena. Dva su primogena (klan Brujah i klan Ventrue) objavila da pretendiraju na prinčevsku poziciju te je došlo do glasanja u kojem je za jedan glas više Brujah osvojio titulu princa. Dodjeljeni su domainovi, a onda je počeo kursluš! :D
Alekks
Posts: 13
Joined: Mon Jun 19, 2006 10:29 am

Post by Alekks »

Na drugom sessionu je veći broj igrača (novih) izrazio negodovanje izabranim primogenima. Čitaj: upali su na vijećanje i skoro je došlo do fizičkog sukoba.

Tu su večer titule izgubili primogen klana Nosferatu i Malkavian, a Toreadoru se gadno zastresla stolica. Do drugog se sessiona situacija više ili manje smirila. Također u gradu ima nekoliko nonplayer spika. Jedna su lupini s lijeve obale Drave, a drugi je Tzimicze koji je u gradu i traži nešto. Tzimicze, imenom Canis Niger dva puta je napao neke igrače te preuzeo njihov lik. Također tu su i čudnovati fragmenti koje neki igrači imaju, a najvjerovatnije se radi o fragmentima Knjige Noda.

princ, šerif i bivši Nosferatu primogen su na jednom od sessiona otišli u posjet Lupinima i samo se princ vratio što je rezultiralo time da je novi šerif postao dojučerašnji zamjenik, Assamite!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Uf brate koji haos. Da nije malo high level fora sto je justicar tu, mislim, ipak ih ima samo sedam za ceo svet...

Nacin na koji je camarila preuzela vlast je... well, unplanned, unprudent, uneffective, and untraditional. Kako su predstavnici Camarille tako nesto dozvolili, nije mi jasno, ali ajde sta sad, uspeli su i to uz "manje" gubitke. :)

Nemate anarch populaciju? Independente? Black hand se jos nije oglasio? Pa vi ni J od Jyhad onda jos niste videli... cek da krenu malverzacije na Ventrue-tremere i/ili Toreador-Brujah/Gangerl sceni (kada ti klanovi krenu da se svadjaju i igraju mini jyhad izmejdu sebe pored svega ovde je pravi haos, jos pogotovo kod tih klanova jer je za sve sem za tremere ne vazi bas u potpunosti pravilo odanosti klanu, hehe)

Jako sam zainteresovan da to dodjem i vidim (ovog leta cu se izgelda isetati), samo ne nzam kada i kako. Kada vi obicno igrate? Ako bih dolazio to bi bilo verovanto ili u julu ili posle septembra (ispiti, sta ces).
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Alekks
Posts: 13
Joined: Mon Jun 19, 2006 10:29 am

Post by Alekks »

Nadalje, da skratim priču.

Na pretposljednjem sessionu sumnje nekolicine kindreda su se potvrdile. Naime, već se dugo vremena šuškalo da je princ u prošlosti imao misteriozne kontakte s Tzimiczeima i Sabbatom. Ispostavilo se da princ Osijeka i još neki kindredi pripadaju Sabbatu te su preostali vampiri dobili zadatak da na brzinu organiziraju war party.

Te su večeri od sabbatske ruke poginuli skoro svi primogeni i novoizabrani princ, a uspjeli smo ubiti svega dva sabbata.

Slijedeći se session Camarilla malo bolje organizirala te je izabrano novo vodstvo. Došlo je do fajta u kojem je Sabbat najvjerovatnije popušio.

Također, budući da je trenutno vodstvo Camarille znatno slabije od prijašnjeg, to je u grad privuklo nekolicinu znatno jačih kindreda koji kao da su namirišali krv i skontali koliko je grad slab :D

I Jyhad se nastavlja...
Alekks
Posts: 13
Joined: Mon Jun 19, 2006 10:29 am

Post by Alekks »

Kao što rekoh ovo su ukratko najvažniji događaji, a za power šemiranje ni dvije stranice mi ne bi bile dovoljne. Vjeruj mi političkog je Jyhada bilo i više nego dovoljno.
Ljudi stvarno dobro igraju...

Vidim da si iti skontao da još puno stvari nije razjašnjeno (Brujah justicar u Osijeku, čudan način na koji je Camarilla preuzela grad itd. itd) Nismo ni mi sve još skontali, ali kampanja još nije gotova :D
User avatar
karo
Posts: 50
Joined: Mon Jun 19, 2006 8:56 am

Post by karo »

hehe brat alekks se dobro sjeća razmirica između tremera i ventrua

"ja tebe sad ne volim"

hehe umro sam od smijeha

uglavnom nije da se dobro roleplaya
super se roleplaya a političkih intriga ajojojojoj
User avatar
dublerius
Posts: 60
Joined: Sun Dec 04, 2005 1:11 am
Location: novi sad, vojvodina, srbija, balkan, europa, stari svet, zemlja, solarni sistem, mlecni put

Post by dublerius »

nego ajdemo mi da se probamo organizovati za jedan ovaj larp pa da vidimo kada se on desi da li hocemo ili ne drugi treci.... put :)
burn the infidels in the holy flames of menoth
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Od septembra mozdaprobamo i mi nesto (citaj ispitni rokovi i letovanja u medjuvremenu),nadam se da ce Dawngreeter biti voljan da vodi-asistira u kreiranju
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Margo

Post by Margo »

Hypodermic wrote:Od septembra mozdaprobamo i mi nesto (citaj ispitni rokovi i letovanja u medjuvremenu),nadam se da ce Dawngreeter biti voljan da vodi-asistira u kreiranju
:roll: Bolje oktobra :( imam ispite pocetkom septembra ... sredinom septembra... i krajem septembra :? :( ...
User avatar
PhantomLord
Posts: 17
Joined: Tue Jun 27, 2006 12:19 pm
Location: Beyond the darkness that enwraps your soul...

Post by PhantomLord »

Da dopunim gospodu koja su pisala prije mene... Dakle, na predzadnjem sessionu se dogodio gotovo jedan masovan fight između Camarille i Sabbata (Sabbat je utorporirao dva pripadnika Camarille koji su bili neoprezni pa je stiglo pojačanje), no pred Camarillu se, u trenutku kad je trebao biti zadan prvi udarac, bacio Tzimisce Rez koji je organizirao Sabbat u prevratu koji se dogodio session ranije. Zaustavio ih je sve, a Sabbatovcima je naložio da bježe (30 pripadnika Camarille protiv 8 Sabbata, mislim da je to bilo razumno). Zadnje što sam vidio od njega (a ja sam bivši Brujah primogen, trenutni pripadnik Sabbata) je kako pada pod kišom metaka sa smiješkom na licu. Također, naš pack leader, naš duce, bivši princ grada, Brujah iz Mađarske imenom Ištvan, netragom je nestao iste večeri, malo kasnije. Jučer se odigrao novi session na kojem je Sabbat reorganiziran pod vodstvom Biskupa iz Zadra, Lasombre, koji je vodio nekakve pregovore (u biti, cijeli session smo se vozili po gradu, i nešto shemirali) sa određenim pripadnicima druge strane. Budući da je bio Lasombra, siguran sam da je bilo nešto povoljno za nas. Samo jedna stvar. Zadnji put smo ga vidjeli pred crkvom na glavnom trgu, licem u lice sa arhonom, Ventrueom, Josipom Vučedolskim. Tko zna što se s njime dogodilo. Također, izabrali smo novog ducea. Vrijeme je došlo za nas! :D Eto, to je bio ne baš maleni sažetak zadnjih događaja. Inače, naš je LARP freeform, tako da se može događati i bez GM-ova, samo što se zna dogoditi i jako puno sukoba oko samih pravila. No, sve to ide u normalan tijek igre.
I know I'm going overboard, but I'm doing it with style... ^_^
Margo

Post by Margo »

PhantomLord wrote: Biskupa iz Zadra, Lasombre, koji je vodio nekakve pregovore (u biti, cijeli session smo se vozili po gradu, i nešto shemirali) sa određenim pripadnicima druge strane. Budući da je bio Lasombra, siguran sam da je bilo nešto povoljno za nas.
:smajli koji zacudjeno podize jednu obrvu:
Lasombre nisu poznate da rade za dobrobit bilo koga ... eventualno druge Lasombre ... i to samo ako izvlace debelu korist od toga...
Lasombrama ne treba verovati. A da ne diskutujemo o tome da ih ne treba pustiti da pregovaraju u tudju korist...

Inace kolege iz Hrvatske bi mogle da svrate do nas u oktobru pa da organizujemo nesto zajednickim snagama :D
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Uzevsi u obzir kako im se odvija cela kampanja imam neki cudan utisak da se nesto krije u pozadini, nesto KRUPNO, sto diktira tempo sabata, a bogme i camarille, a oni to jos uvek nisu provalili. Ima dostu "subtilnih" hintova (subtilnih koliko i slovo b u engleskom izgovoru reci subtle) da se tu odvija jos mnogo toga...

Brujah justicar u gradu, Ventrue archon u gradu (ako ga nije izgalsao ovaj justicar za Archona, stvar cini jos interesantnijom), veliko prirustvo sabata u gradu, princ ne preduzima nista kardinalno povodom toga, iako su na prepad preuzeli grad od njih, sabat koji vodi pregovore (?!), i sve to na Hrvatskom primorju... Ok, waht am I missing here? Hrvatsko primorje kao i dobar deo balkana nema bas neku takticku prednost, i izuzev grcke zbog istorijskih nalazista (i italije, kad smo vec tu), sta to toliko krucijalno postoji u malom gradu na hrvatskom primorju sto je privuklo paznju svih tih Kindreda?
Short of London, or Paris, ne pada mi napamet ni jedan grad u evropi koji bi privukao toliko prisustvo bitnih kjindreda sem da se en dogadja nesto JAAAAAAAAAKO bitno... ali cucemo otom potom...

P.S.
hehe, mi vam ovde sa ansim razmisljanjima dodjemo kao shrecknet :) Mogli bi i da nas ubacite kao takve :idea:
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

It's the oldest trick in the book - neki Methusilah spava ispod i planira budjenje. Barem deset razlicitih scenarija koje sam smisljao (dva od kojih su bila za potencijalni LARP) ukljucuj utaj element, a to je samo sto se mojih ruku dela tice. Dodje mu kao Deus ex Machina, instant plot device, itd.

Inace, u opste mi se ne svidja grupisanje vampira prema klanovima kao da su nekakva bratstva. VtM ST's Handbook, prvo poglavlje ako se ne varam, upravo daje veoma vazan savet po pitanju takvog pristupa igri - nemoj to da radis.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Dawngreeter wrote:Inace, u opste mi se ne svidja grupisanje vampira prema klanovima kao da su nekakva bratstva. VtM ST's Handbook, prvo poglavlje ako se ne varam, upravo daje veoma vazan savet po pitanju takvog pristupa igri - nemoj to da radis.
Ako mislis na grupisanje po principu svaka ptica svojem jatu leti, nartavno da se to ne radi. Za sta nas ti smatras, za Yu-Gi-Oh igrace? :lol: :lol: :lol:
Sto se tice grupisanja vampira po klanovima, vecina klanova prati i odredjen stereotip mentalnog ponasanja. Postoji par klanova koji su stvarno organizovani kao porodice (Nosferatu, Tremere) ili kao uspesne firme ili organizacije (Ventrue), ali i unutar njih postoje varijacije. Iz prakse znam da je igracima za pocetak lakse da nekog vampira indentifikuju na osnovu njegovog klana, pa da posle traze detalje vezane za njegovu licnost. Npr, zna se da su Gangreli "divlji", da Tremere ljubomorno cuvaju zanja, da Ventrui bi prodali i rodjenu majku, i sl. Naravno da postoji ganrel koji voli da visi po tehno zurkama, oblaci se fancy, pozira da je umetnik i sl, ali on ipakl u sebi mora da ima onaj osnovni gangrel trait (a little bit feral :) )inace ga njegov sire uopste ne bi ni embrace-ovao. Ili bi imao mnogo dobar razlog za to, sto je obicno dobar plot tvist.

Nego, da se vratimo na pricu. Cinjenica da doticna skupina Lasombir pregovara znaci da mislimo da ne pripadaju karakteristicnom stereotipu lasombri, sto nam je odmah sumnjivo. Bilo je i sumnjivo i ono "ajmo ajde" osvajanje grada od sabata sa sve embraceovanjem mlade krvi (mislim da je to bese trademark bas Lasombri :P ), i sve to nadzire Brujah Justicar. E sad, mene ovde ne brine sto je on Brujah, vec sto je Justicar. Da je samo Brujah sa uticajem, ovo bi verovanto bio njegov nacin da se bori protiv establishmenta, ili izrazuje neko vec njegovo negodovanje ili njegov nacin da bude bolje ili po njegovom (Bruje su poznate po tome sto su pomalo anarhisti, barem kada na njih gledas sa tacke gledista jednog prosecnog Ventrua). Cinjenica da je ovaj Justicar (znaci, covek toliko voli Camarillu da je i sanja), i nacin na koji on uopste funkcionise, mene navodi da posumnjam da nije u pitanju metuzelah, vec da je neko tu podpao pod neciji bloodbond, ili da taj Justicar nije pravi justicar (eh, obfuscate sa mask of a thousand faces je mnogo lepa stvar :twisted: ).
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PhantomLord
Posts: 17
Joined: Tue Jun 27, 2006 12:19 pm
Location: Beyond the darkness that enwraps your soul...

Post by PhantomLord »

Vi se baš uživili, ha? :D No, moram malo ispraviti sve. Nije skupina Lasombri, nego samo jedan, i to Biskup koji je doputovao iz Zadra. A pregovori se nisu uopće ticali Camarille, nego nečeg drugog što ne smijem ovdje otkriti jer čita i druga strana. I u biti, iako LARP-amo više od pola godine, tek sad, kao igrač, osjetim da je počela prava radnja...

Također, Brujah justicar je samo inicijalno došao i pomogao da se istjera Sabbat, te prisustvovao prvoj konklavi, nakon toga je otišao. Ali scena je bila fenomenalna.

E, da, u gradu se pojavio i jedan Giovanni... Što će biti od svega toga, ne znam, ali svakako će biti zanimljivo...
I know I'm going overboard, but I'm doing it with style... ^_^
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Nismo mi krivi sto zivimo u zabludi, ipak jedine informacije koje imamo su one koje nam vi date (fck, stvano se osecam ko Shrecknet). Ok, nije skupina nego jedan (to je vec logicnije) Lasombra, koji je btw princ Zadra (?!). Interesantno nema sta. Zanima me kako su Cammies saznali uopste da je doticni dosao da sastanci. Mislim, nije da su se bas najavili da dolaze... mogao bi da se izorganizuje puc u njegovom odsustvu i sl. stvari.

P.S.
Uziveli smo se jer jako dugo nismo igrali kvalitetnu kampanju. Ja sam vampire samo vodio do sada, i trenutno vodim jednu kampanju koja neide stalnim tokom (ispitni rokovi su havoc za RPG), ali ide. Ipak, i ja i moji igraci smo zeljni jos neceg novog... Dokon um...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PhantomLord
Posts: 17
Joined: Tue Jun 27, 2006 12:19 pm
Location: Beyond the darkness that enwraps your soul...

Post by PhantomLord »

Pa, taj biskup i onaj arhon se naganjaju okolo po Hrvatskoj nekih stotinjak godina već, tako da nije čudo, ipak je arhon bio u gradu u isto vrijeme.
I know I'm going overboard, but I'm doing it with style... ^_^
Templar Croaticus

Post by Templar Croaticus »

evo da vas pozdravi jos jedan osjecki kindred, Sheriff grada Osijeka Kristijan Trenk Klana Assamite.

vidim da ste se vi stvarno zainteresirali za Vampire LARP, odlicno. vidim da ste se do sada samo dodirnuli sistema pa cu prvo malo o tome.

kao prvo sistem pociva na "no body contact" pravilu. znaci nema fizickog kontakta sa drugim igracima ni u kome slucaju. vecina dispilina je rijesena osim onih koje u praksi stvarno nisu moguce za izvesti kao recimo obfuscate ili chimestry mada cujem da dm-ovi i na tome rade(koristit ce se visi dotovi disciplina kod obfusceta). cijeli grad je podjeljen na domainove i svakom domainu je odredjeno koliko blooda nosi. to znaci kada netko ide u hunt (potrosio je blooda iz svoga blood poola) javlja dm-ovima na koju lokaciju ide huntati i oni za to vece oduzimaju kolicinu blooda koju vampir "popije" s tog domaina. naravno nema hvatanja ljudi po ulici ili drugih idiotarija. combat je napocetku funcionirao tako da se vija odnoso trci, gdje lovac mora doci u neposrednu blizinu da bi combat poceo. radi velike upadljivosti igraca koji trce po gradu jedan za drugim odluceno je da combat pocinje na eye-sightu sto znaci kad se igraci medjusobno ugledaju i to na udaljenosti daleko (range long). tada se suprotstavljene strane povlace na diskretno mijesto, vade shitove i zapocionje combat. oruzja sa statistikama i potpisom dm-ova su napravljena na karticama tako da se u stvarnosti nikakvi pistolji, puske ili macevi ne moraju vucarati po gradu. ako ima jos mozda koja zanimljiva caka u sistemu da vas zanima fell free to ask.

vidim da je vama u biti najgore poceti. zasto ne okupite ljude koji su zainteresirani, izaberete dva dm-a i jednostavno ne probate odrzati Conclavu, cisto radi reda da provjerite kako to funkcionira. na Conlavi se fino da roll-playat politika i iskreno Vijeća Primogena ili conclave su mi najdrazi dijelovi naseg LARPA

najbolje bi bilo kada bi dosli u Osijek kao nasi gosti. napravili likovi s nasim DM-ovima i jednostavno odigrali jedan sesn da vidite kako to u stvari funkcinira i dali vam se uopce svidja.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

MIslim da je problem DOCI u Osijek... videcemo posle leta i ispitnih rokova, dobar deo nas ovd eje poprilicno pritisnut time.

Svidja mi se sto ste iskombinovali delove iz VtES-a i iz Vampire-a, samo me zanim ajos da li koristite Requiem ili Masquerade MET ili nesto drugo kao osnovu. Posto sa requiemom jos uvek nisam upoznat kao sistemom, zanima me kakoje sve to reseno i dali funkcionise tako dobro kako bi trebalo.

Hunt je malo... bezveze resen, ali to je sada vec moje licno misljenje. Ja se uvek trudim da huint bude problematicna stavka za vampire, nemaju svi luksuz stalnog retainera ili sl stvari, nekada moraju da se potrude za svoju krv. Ovako jednostvano tapovanje resursa mi malo zvuci bezveze. Ali, kako su igraci zauzeti drugim aspektima role-playja, ovakvo rasterecivanje na nekim potencijalno trivijalnim sitnicama i nije losa stvar.

Jako bih voleli da dodjemo u posetu, a sto se tice lokalnog LARP-a cim se organizujemo vi cete biti prvi obavesteni. Mislim da ce to poceti tek posle 15og, kada se ja vratim iz posete vase lepe prestolnice i turnira u warhammer 40k.

Pitanje: Ima li Storytellera tog vaseg LARP-a ovde aktivnih, ili su se do sada samo igraci javili?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Templar Croaticus

Post by Templar Croaticus »

igram vampire vec dosta godina i zato se slazem da je blood hunt bitna stavka u vampire setingu. medjutim dm-ovi su puno kombinirali na opcijama kako to odraditi i ovo je ispalo najbolje rjesenje. naravno svako u gradu ima svoj domain i s time ima ogranicen broj blooda. kada ti nestane blooda u domainu ili nemas domain onda nastaju problemi jer moras huntati na tudjim domainovima a svi znamo sta to znaci.

iz requima je uzet samo blood potence. sto se tice rpg requiem meni se uopce ne svidja pa ne bi raspravljao uopce o njemu. nas sistem je totalno originalan i smisli su ga nasi dm-ovi a osnove su mu masquerada. islo se na jednostavnost i izvodivost.

mi vec tradicijonalno u 10 ili 11 mjesecu imamo ESSEKON, osjecku konvenzicu fantazije i fantastike na koju nam dolaze gosti iz cijele hrvatske pa ako hocete onda naici ok.

...pisali su samo igraci...
KruvaMastiSlanine

Post by KruvaMastiSlanine »

Pozdrav!
Evo i ja da se malo ukljucim u razgovor...
Evo vidim da vam je serif(pseto camarillino) objasnio kako to funkcionira, znaci nema generacije nego je blood potence iz requiema, klanovi i discipline iz masqarade-a, a combat ide po vtes-u. Znaci ima range long i close, odredjuje se inicijativa proizvoljno(mi najcesce koristimo par-nepar), saka ima 1 dmg po defaultu, potence dodaje na taj iznos. Svaki vampir ima staminu i strenght koju moze burnati na jednu scenu za soak ili bonus na dmg na jedan udarac, ima i oruzja i naravno jos combat disciplina tipa celerity, fortitude(koji u nasoj varijanti daje mogucnost soak-a agg. dmg i daje 2 health levela vise po dotu), protean kandzi itd.
Ali bitno je za napomenuti da je prvih pet-sest sesna proslo manje vise bez borbe, jer smo svi osim jednoga bili camariila(a i sabbatski agent se pravio camarilla, i bio izabran za princa, dm-ovi su pisali bili od smijeha kad su culi da smo bas njega izabrali) i bilo je puno intrige, dok su zadnja dva-tri sesna malo vise fokusirana na combat.
Nadam se da cete i vi uspjeti pokrenuti nesto takvo i kod vas, i mi cemo dati sve od sebe da vam pomognemo ako pomoc zatrazite.

Pozdrav buducim Kindredima
Daniel
Klan Toreador
Priest osjeckog hunting packa
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Nadam se da je ovo zatisje pred buru... Sto ne pisete? Nema niceg novog? Zapalili svi na more, ili...?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
dublerius
Posts: 60
Joined: Sun Dec 04, 2005 1:11 am
Location: novi sad, vojvodina, srbija, balkan, europa, stari svet, zemlja, solarni sistem, mlecni put

Post by dublerius »

e ovako ja sam spomenuo nekim ljudima koje poznajem i hoce da probaju tako da so se toga tice bilo bi 15-tak ljudi(sto muskog sto zenskog pola)
a sada vi vidite od vas koliko ih ima :)
burn the infidels in the holy flames of menoth
Image
Alekks
Posts: 13
Joined: Mon Jun 19, 2006 10:29 am

Post by Alekks »

Ne igramo do jeseni...
vampiri na godišnjem :D
User avatar
karo
Posts: 50
Joined: Mon Jun 19, 2006 8:56 am

Post by karo »

grupni torpor 8)
pozzz
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Otisli vampiri da se cvare na plazi? 8O
Dobar vam taj grupni torpor, ovde mi to radimo naizmenicno, ipak neko treba i da te izvadi iz istog :lol:
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
karo
Posts: 50
Joined: Mon Jun 19, 2006 8:56 am

Post by karo »

Hypodermic wrote:Uf brate koji haos. Da nije malo high level fora sto je justicar tu, mislim, ipak ih ima samo sedam za ceo svet...

Nacin na koji je camarila preuzela vlast je... well, unplanned, unprudent, uneffective, and untraditional. Kako su predstavnici Camarille tako nesto dozvolili, nije mi jasno, ali ajde sta sad, uspeli su i to uz "manje" gubitke. :)

Nemate anarch populaciju? Independente? Black hand se jos nije oglasio? Pa vi ni J od Jyhad onda jos niste videli... cek da krenu malverzacije na Ventrue-tremere i/ili Toreador-Brujah/Gangerl sceni (kada ti klanovi krenu da se svadjaju i igraju mini jyhad izmejdu sebe pored svega ovde je pravi haos, jos pogotovo kod tih klanova jer je za sve sem za tremere ne vazi bas u potpunosti pravilo odanosti klanu, hehe)

Jako sam zainteresovan da to dodjem i vidim (ovog leta cu se izgelda isetati), samo ne nzam kada i kako. Kada vi obicno igrate? Ako bih dolazio to bi bilo verovanto ili u julu ili posle septembra (ispiti, sta ces).
e...pozdrav...javljamo se opet nakon dugo vremena...
poziv sam uputio već VTES zajednici a sada i vama ,naime oko 10,11. 10. 2006. organizira se Essekon i druga konklava grada Osijeka,promijenilo se puno toga od zadnji puta a mi smo na 1 godišnjici Vampire Larpa.,
u gradu se zbiva(lo) svašta,u gradu su zaživjeli Anarsi,uz ogromna previranja camarille i utjecaja black handa u gradu,tu su nezavisni giovanni jači nego ikada,velika ruka Red List iliti kindreda na kojeg je proglašena anathema,je također u osijeku a nitko ne zna što će se sljedeće dogoditi iako je sabbatski pack leader mrtav,došla je inspekcija iz bečkog čantrija,der ritter ili vitez je došao vidjeti što se to događa i već se duboko zapleo u sukob,jako je maglovito i tek slijede zanimljive stvari!
a vi možete biti dio toga svega!
Locked

Return to “World of Darkness”