Vampire the Masquerade - par saveta potrebno

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

Locked
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Vampire the Masquerade - par saveta potrebno

Post by Hypodermic »

posedujem VtM 2gu ediciju, i Werewolf the Apocalupse 2gu ediciju (valjda). Situacija je sledeca: U VtM pise da ako hoces da radis multiple akcije, oduziumas kockice od pool-ova za te akcije - tj, ako ti je dex 3 i firearms 3 i pucas dva hitca, prvi ce biti, 5, a drugi 4 kockice (prvi -1 zbog dodatne jos jedne akcije, a drugi -2, zbog dodatne akcije i zato sto je to druga akcija), dok u werewolfu pise, da ako hoces multiple akcions, uzimas pool od akcije koja ima najvise kockica, pa delkis kockice na vise akcija. Moje pitanje je da li je ovo razlika izmedju sistema, razlika izmedju edicija, ili razlika izmedju vukodlaka i vampira?
Jako mi je bitno, jer drugi chapter u kmpanji podrazumeva duzu tucu protiv vukodlaka, a iz prakse sam video da vucici i nisu toiliko jaki zbog ovog pravila kod njih (a rage-a nikad dosta...)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Ja imam Revised ediciju Werewolf-a, tamo je kao ovo pravilo za Vampire.Znaci samo oduzimas kockice iz pool-a.
A koliko sam upucen, ako ti je knjiga za Werewolf-a sa onim prorezanim koricama onda je to druga edicija :)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

druga edicija - znaci njihov rage dodje ko celerity as simple as that, i praviolo je revizovano... hehe, ala ce igraci da se namuce :P


Hvala na informacijama.
Pitanje dva - gde mogu da saznam nesto konstruktivno o Ahrtimane bloodline-u za gangrele?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Valjda si mislio na nesto ovako:
http://www.mants-lair.org.uk/Ahrimanes/chapter1.htm

Hope I helped a bit :)
Locked

Return to “World of Darkness”