EVE Online + White Wolf = ?

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

EVE Online + White Wolf = ?

Post by Dawngreeter »

Gaming Industry Innovators CCP and White Wolf to Merge


Reykjavik, Iceland and Atlanta, GA, USA - November 11, 2006 - CCP hf. and
White Wolf Publishing, Inc. today announced that the companies have entered
into a definitive agreement to merge. The creators of the single largest
persistent online role-playing world and the world's second-largest
developer of offline role-playing, strategy and collectable card games will
create the industry's largest independent Virtual World developer. CCP is
the publisher and developer of EVE Online, the world's largest virtual
gaming universe. White Wolf is the creator of some of the world's most
recognized role-playing titles including: World of Darkness (Vampire,
Werewolf, Mage) and Exalted. The combined company will introduce new online
and offline gaming products across the science-fiction, horror, and fantasy
genres.

The merged company will enable CCP to integrate White Wolf's leading
expertise in offline gaming development to enhance and create physical
products for its MMOG, EVE Online. Products to be introduced in 2007 will
include strategy guides, enhanced collectable card games, role-playing
systems, and novels all based on EVE Online. White Wolf will leverage CCP's
industry-leading technologies to bring its offline role-playing titles
online. Conceptualization and early development has begun to bring White
Wolf's World of Darkness, one of the world's strongest gaming properties,
into the online world.

"White Wolf possesses the RPG industry's leading offline gaming talent and
some of the most recognizable roleplaying properties in the world," said
Hilmar Petursson, CCP's Chief Executive Officer. " Virtual worlds are a new
form of entertainment, separate from traditional computer games. By
combining forces, we will create a company unsurpassed in quality,
innovation, and scope which will keep us at the forefront of this emerging
trend."

The combined company will continue to operate under their respective names.
White Wolf will be operated as a wholly-owned subsidiary of CCP. Hilmar
Petursson, Chief Executive Officer of CCP, will be CEO of the combined
company. Mike Tinney, President of White Wolf, will continue as President of
the independent subsidiary. Further, White Wolf will continue development
and enhancement of their entire portfolio of gaming products.

"CCP brings industry-leading technical expertise and online game development
experience to us," said Mike Tinney, White Wolf's President. "Together, we
will create the industry's most innovative games leveraging both online and
offline systems."

Moracu da razmislim o ovome pre nego sto prokomentarisem.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

8O 8O 8O
Odgovor kasnije, kada se srede misli.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

*shrug*

Ljudi pokusavaju da pariraju WoW-u sa jedne strane i WoTC-u sa druge. Oba konkurenta ovde imaju trziste koje se sastoji od online i offline proizvoda. Na kraju, sve ce zavisiti od toga koliko valjano dizajneri budu radili.

Tj. zovite opet kad budu imali nekakve rezultate pa cemo imati o cemu da pricamo. Ovako, vest nit' smrdi, nit' mirise.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Jedino se nadam da ce mozda obraditi ideju i starog WoD settinga, ako ikada budu pravili WoD on-line.

Inace, istina. Vest nit smrdi nit mirise... Samo se plasim da ne zasmrdi jer ako procitate izmejdu redova, WW je u sutini kupljen...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

To i mene uznemirava u ne malim kolicinama.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Nadam se da ce neko dobro izaci iz ovoga, to jest da ce WW shvatiti da im novi marketing radi, ali da su im proizvodi ne toliko zanimljivi koliko predhodni. Barem to je moje misljenje. Sta da vam kazem, setting mi se ne svidja za novi WoD, a mislim da nisam jedini sa ovakvim misljenjem, i mislim da je ovo uticalo na lose poslovanje firme. Dok je time of judgement bukvalno razgrabljen, ovoga ima pa ima...
Sta ja znam, ko zna zasto je ovo dobro (ili lose)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Iz perspektive zarade, novi WoD ne donosi nista manje para od starog. Sve su indikacije da u protoku para nema nikakve bitne promene. A Time of Judgment normalno da je razgrabljen. Isto tako poslednja epizoda u sezoni bilo koje serije ima duplo vecu gledanost od prosecne gledanosti tokom sezone.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Dawngreeter wrote:Iz perspektive zarade, novi WoD ne donosi nista manje para od starog. Sve su indikacije da u protoku para nema nikakve bitne promene.
U tom slucaju... ni meni nije jasno sta se ovde dogadja... i cekamo prvi proizvod "zdruzene" firme da vidimo what gives...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Hypodermic wrote:Samo se plasim da ne zasmrdi jer ako procitate izmejdu redova, WW je u sutini kupljen...
To verovatno jednostavno znaci sledece - eventualni WoD MMORPG ce biti vlasnistvo CCP-a, Eve Online ce ostati vlasnistvo CCP-a dok ce WW imati slobodu u razvoju i dizajnu nekompjuterskih proizvoda i uz to zadrzati licence koje sada ima (ako uopste ima?) ili buduce licence koje stekne.

U slucaju razlaza, CCP-u ostaje WoD MMORPG, WW ce povuci Eve Online proizvode sa trzista, mozda ih prepustiti CCP-u i onda ce se suditi oko toga da li CCP moze koristiti ime WoD.

Plus, sadasnje stanje je znacajno drugacije od "kupovine WW-a" jer daje mogcnost jednostavnijeg razlaza. Ili su nesigurni u buducnost partnerstva, ili je ovo short-term stvar.

Ko sto rekoh, treba videti sta ce od ovoga da bude pre no sto se stvori misljenje.

Doduse WW nikada nije imao srece sa kompjuterskim igrama.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja bih o tome voleo da razmisljam kao necemu sto niti je short-term nit' je easy-way-out nego jedini moguci merger ako se uzme u obzir da je CCP definitivno veca firma of WW-a, ali ne dovoljno veca da ga u potpunosti odkupi. Mada jeste nesto sto ima opciono jednostavan razlaz i samo glup covek moze da bude siguran u nesto tako labavo kao sto je EVE RPG i WoD Online (potencijal postoji, ali do sada su takvi crossover proizvodi gotovo univerzalno bili iskljucivo prosecni ili gori od toga).
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

E da, zaboravih. EVE CCG je takodje na tapetu da izadje sto pre.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Dawngreeter wrote:WoD Online
Ja samo znam da nebi voleo da se nadjem na RP serveru gorepomenute igre 8)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

O da. Gospode da. Bezati od toga ko novi ustav od smisla.

U stvari, ne samo to. Bilo koji masivni on-line role-playing je nesto od cega treba bezati. Been there, done that, got scarred for life.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Dawngreeter wrote:...Been there, done that, got scarred for life.
Hoces da kazes da svi mi na forumu nismo najgori dorkovi koji postoje i da ima mnogo, mnogo gorih...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Nije toliko do dorkizma nego do specificnog mentaliteta. Vukao sam se svojevremeno po mnogim WoD chat-based role-playing sajtovima. Ima tu negde zanimljivosti i stvarno finog igranja. Problem je u tome sto je WoD neodoljivo privlacan za emo kiddies i ljude koji bi da igraj udrama queens i oh-tako-tragicne vampirske likove koji su DEPRESIVNI. I TUZNI. Ali mogu da nanaesu 15 kockica aggravating damage-a. I u slobodno vreme se karaju sa vukodlacima.

Strasne stvari rodjaci, strasne stvari.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Mene vise interesuje kako ce da srede cinjenicu da ide najvise jedna vampir an 10k stanovnika jednog grada. Ili na 100k? To pravilo cak i sabbat sturo postuje cisto da ih populacija grada i vlasti ne bi primetili i napraili neku zbrku. A takodje, kako je WoD primarno fokusiran na interakciju koja NIJE combat, zanima me kako ce sve to da srede.

P.S.
15 kockica aggravated?! Ma da li su ti ljudi normlani? Sta bi sa onim da moras da budes vuna pa tek onda da evouliras? U mojim kampanjama najaci baja ima 15 dice poola na dmg, a igraci ako naprave do 10 non-agravatted, srecni su ko male mace :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Populacija igraca je u glavnom stvar koja trazi suspended disbelief. Kad bi zaista seo i razmislio otkud toliko heroja u WoW-u, zakljucio bi da nesto jako nevalja sa tim svetom. Isto kao i za GW, isto kao i za City of Heroes...
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Bilo mi je glupo da otvaram novu temu, mada ono sta ocu da okacim nije bas direktno vezano za ovu. Al' ovo mi je izgledalo najpribliznije. Pa ajd'mo...

Prva stvar - Joe Carriker je postavljen na mesto novog Vampire: the Requiem developera. Prva bitna stvar koja pod nejgovom kontrolom je Ventrue Clan Book (i odma iza toga, Daeva Clan Book).

Druga stvar - EVE RPG je zvanicno poceo sa radom, izvesni Russell Bailey postavljen na mesto developera.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Neveroth
Posts: 25
Joined: Tue Mar 25, 2008 1:08 am

Re: EVE Online + White Wolf = ?

Post by Neveroth »

I po proceni razvojnog tima verovatno nece izaci do 2011... Ili kasnije.

Smoreni komentari na stranu, i CCP (bar po onome sto sam cuo) i WW su firme koje znaju sta rade, i uglavnom ne zrtvuju kvalitet zbog popularnosti. Iako ne podnosim MMO igre in general, ne mogu a da se ne zapitam sta ce ispasti od toga.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: EVE Online + White Wolf = ?

Post by Dawngreeter »

Mogu sa sigurnoscu da tvrdim da ce ispasti najbolja stvar jos od izuma secenog hleba. WoD MMO je duhovni nastavak EVE Ambulation projekta koji je u izradi bio neko vreme pre nego sto je CCP-WW merger najavljen i odnosi se na setanje pilota u EVE Online univerzumu po stanicama. U ovom trenutku na cemu se sve radi je, za pocetak, fenomenalna grafika (logicno), mehanike kao sto su realni 3D hologrami za planiranje i koordinaciju sukoba flota, modulacija glasa (za one koji koriste voice communication) tako da zvuci kao sto bi tvoj lik pricao a ne kao ti. Jos i mogucnost player-created content-a u vidu odece i slicno.

U stvari, imajuci u vidu da je EVE jedina perzistentna online igra koja ima smisla u ovom trenutku, drugi projekat iste firme moze biti samo bolji.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: EVE Online + White Wolf = ?

Post by Awakened »

Ima li vesti o tome kad ocekuju da ce biti zavrsena?
Dawngreeter wrote:U stvari, imajuci u vidu da je EVE jedina perzistentna online igra koja ima smisla u ovom trenutku, drugi projekat iste firme moze biti samo bolji.
Sta bi sa Guild Wars?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: EVE Online + White Wolf = ?

Post by Dawngreeter »

Guild Wars nije perzistentan. Dvojka ce biti, i imam utisak da ce to upropastiti sve pozitivne aspekte keca.

A za WoD MMO, nista se ne zna. Jedina proverena informacija je da se u CCP-u nose majice sa natpisom "Vampires don't exist" (ili "Vampires aren't real" nisam siguran). Sve izvan toga je manje ili vece nagadjanje.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
manson
Posts: 17
Joined: Wed May 12, 2010 10:16 am

Re: EVE Online + White Wolf = ?

Post by manson »

bump :)

http://www.youtube.com/watch?v=MOLT-lcMaHQ wod mmo, neki kao teaser
User avatar
ifke
Posts: 227
Joined: Wed Jan 24, 2007 6:51 pm
Location: bg

Re: EVE Online + White Wolf = ?

Post by ifke »

kazu da ce igra biti u Vampire: the Masquerade setingu. sranje. :(
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: EVE Online + White Wolf = ?

Post by Rat with a tool »

Da znas da je sranje. Mada se ljudi nadaju da ce kroz ekspanzije dodavati ostale supernatural-a, cisto sumnjam.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: EVE Online + White Wolf = ?

Post by Megabaja »

sta je tu sranje?
jel treba da bude u rekvijemu? ili gde tacno?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: EVE Online + White Wolf = ?

Post by Pendargon »

Ja sam se licno upiskio od srece sto je u maskaradi. Rekvijem mi je odvratan, a za sve ostale vukodlake, mortale, duhove, lovce i ostale karakondzule me tacno zasvrbe negde...
Ali, to sam samo ja..
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: EVE Online + White Wolf = ?

Post by Rat with a tool »

Sranje je sto igru nazivaju World of Darkness, a igras vampira.
VtM nije isto sto i WoD. WoD je SVE, VtM, WtA, MtA itd itd.

I da, naravno, ne treba da bude nWoD.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: EVE Online + White Wolf = ?

Post by Megabaja »

nemojte biti naivni... plan je skoro sigurno sledeci, izlazi sa vampirima, a posle se dodaju ostali arhetipovi u ekspanzijama. Tako je u svakom MMOu koji ima veliku pozadinsku pricu...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: EVE Online + White Wolf = ?

Post by Sammael »

Pa sigurno da će da setting bude oWoD, koji ima dojajnu pozadinsku priču, a ne nWoD (iz koga će nadam se uzeti mehaniku).

I logično je da inicijalno budu dostupni vampiri (meni bi lično bilo logično i hunteri, tek da ima dve frakcije), a ostali kroz ekspanzije. Cenim da su sledeći vukodlaci, pa magovi... a za ostale (wraith-ovi, mumije, demoni, itd) su male šanse da budu išta osim NPC-ova.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: EVE Online + White Wolf = ?

Post by Sammael »

User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: EVE Online + White Wolf = ?

Post by Verterdegete »

http://www.eurogamer.net/articles/2013- ... f-darkness


In short, we're not looking at a fixed personal quest type structure - and hurrah for that. One example of how this works is that while World of Darkness is focusing on vampires for launch (other White Wolf characters hopefully coming in due course) everyone starts out as a human. To become a vampire, you first have to be Embraced by another player, with their clan presumably having major effects. You can try to stay a mortal rather than become Kindred, though it won't be easy, and there won't be much content. At least, not for a good few years, when hunters might join werewolves and whatever other new additions CCP makes from the sourcebooks.
till, it's exciting stuff, not because of the faked-up pixels so much as the general style of game they show - an approach to character movement closer to Assassins Creed parkour than regular MMO stomping around, predatory vampires who confidently rule the shadows rather than just wandering thugs who happen to have fangs, and a city whose aesthetic mood comes as much from detail like water dripping down buildings as the lack of sun.
McDonough wouldn't be drawn on how the MMO will handle the inevitable naked players jumping up and down in the middle of the street yelling "Vampire! Vampire! I'm a bloody vampire!", save that there will be systems in place, CCP knows full well that people will try and work around them, and that other players will be able to enforce social justice. There is permadeath in the game already implemented, though only in certain situations.
Image
Locked

Return to “World of Darkness”